Nevyhrožuj (1996)

No nevim. V podstatě jde jen o filmy Menace II Society, Juice a Boyz n the Hood skloubené dohromady. Snaha o vtipný scénář solidně pokulhává a já rozhodně nemám potřebu dívat se na filmy, které jsem už viděl, ochuzené o emocionální požitek a obohacené o trapné pokusy o vtip.

Respekt (1992)

Někteří z vás si stěžují na plytkou a prostou první polovinu děje, ale podle mě i ta nebyla vůbec špatná, protože perfektně zachycuje tehdejší atmosféru kriminalitou překypujícího Harlemu. Moc pěkně se sledoval černý lifestyle v chudé New Yorkské čtvrti i přes to, že opravdu zmíněná první polovina postrádala veškerou akci a její vyvrcholení je maximálně potyčka s Radamesem (Riverside motherfucker!). Ovšem oproti druhé části filmu je to stále jen slabý odvar. Najednou se z typického černého dramatu vyvine jeden z nejlepších thrillerů, jaké jsem kdy viděl. Herecké obsazení a výkony už jen pomyslně podtrhují pro mě čistých pět hvězdiček a zároveň se mi tento film zarývá hluboko do hlavy spolu s nesmazatelnou hláškou Tupaca, která se pro některé fanoušky stala téměř kultovní: "You're right, I am crazy. But you know what else? I don't give a fuck." Tupac Shakur je naprosto bezkonkurenční a ve svém debutovém snímku dokazuje, že nebyl jen úžasný rapper, básník a vizionář, ale také skvělý herec. R.I.P young G.

Jack a obři (2013)

Ve všem musím souhlasit s uživatelem "Cival". Ze všech stran diváka atakují kýčovité přeplácané efekty a po půl hodině to opravdu začne lézt na nervy. Hlavní protagonista vrcholně nesympatický a místy až stupidní kostýmy (viz. král) tomu všemu dodávají korunu. Podle mě je to dokonalý chaos na plátně, nicméně jednu hvězdičku si to zasloužilo a další extra hvězdičku jsem udělil za krásnou princeznu, která byla jediná, na co se opravdu dalo dívat.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Snímek, který ani nepotěší, ani neurazí. Nemůžu říct, že bych se nebavil, či dokonce nudil, a i kdyby snad ano, sexy Mařenka to všechno stejně zachraňuje. Pravdou ale také je, že za pár hodin jsem už ani nevěděl, že jsem se vlastně na něco díval. Zkrátka pro vyplnění líného nedělního odpoledne ideálka. :-)

Willy Fog na cestě kolem světa (1981) (seriál)

Tento seriál patřil mezi mé nejoblíbenější ještě když jsem byl malej prcek :-D. Naprosto jsem to zbožňoval a těšil jsem se na každou další sobotu ráno, kdy jsem mohl sledovat Willyho. Proto zákonitě taky hodnotím pěti hvězdičkami. Otázka ovšem je, jestli bych již zmíněných pět dal, i kdybych si to zopakoval znovu. Po zkušenostech vím, že k seriálům/hrám z dětství je lepší se nevracet, nebo zmizí všechno jejich kouzlo a zjistíte, že to vlastně vůbec není takové, jaké jste si to představovali. Proto se k tomuto seriálu už radši vracet nebudu a budu na něj vzpomínat jen v dobrém :-).

Pařba na třetí (2013)

No, mám z toho trochu smíšené pocity. Humor zde - co si budeme nalhávat - byl, sice povrchní, ale byl. Bohužel to kouzlo Hangoveru se vyčerpalo někde ke konci prvního dílu a dál už se jedná jen o film nenatočený z lásky, ale pro prachy, což je velká škoda, protože opravdu skvělých historek po opici se dá vymyslet více, než jen jedna noc ve Vegas. Až na Alana (a v některých scénách Phila) se v podstatě nebylo na co dívat a dokonce i Chow mi přišel místy otravný. Na druhou stranu jsem se dobře bavil celých sto minut, takže nevidím důvod, proč dávat nižší hodnocení, než právě udělené tři hvězdičky. Na závěr musím říct, že se zkrátka jedná o průměrnou komedii, u které se pobavíte, když vypnete mozek.

Bláznivá runway (1999)

Opravdu bláznivý snímek, který zachycuje pár dní z obyčejného pracovního života letového dispečera. Nápad to špatný není, realizace již byla poměrně horší. Jednak jsem měl pocit, že se ve filmu za celé dvě hodiny v podstatě nic neodehrálo a jednak se mi John Cusack absolutně nehodil do hlavní role. Herecké obsazení sice působí velice pěkně, ale to bohužel celý film nezahrání. Jako příjemný odpočinek v jednu ráno je to ovšem dostačující.

Ghost Rider 2 (2011)

Zatím ještě pořád rozdýchávám, na co jsem se to vlastně díval. Už první díl Ghost Ridera jsem považoval za naprostý průměr, ale pokračování nám jasně dává najevo, že se věci dají zkurvit ještě mnohem víc. Víc zmatenější film jsem teda neviděl hodně dlouho, tolik děr bylo v příběhu a ve scénáři, že by si ho mladá nezkušená myš mohla splést s ementálem. Obojí mi totiž taktéž minimálně hodně smrdí. Nerozumím tomu, proč se vlastně do tady tohoto "veledíla" Nicolas Cage pustil, protože toto je opravdu pod jeho úroveň a ta jedna hvězdička, kterou jsem uštědřil je jen za něj. Všechno ostatní od A do Z totiž stojí ale úplně za hovno. Zajímalo by mě, jestli si ti dva packalové říkající si režiséři opravdu mysleli, že toto bude mít nějaký úspěch, a nebo snad chtěli pověsit svou filmařskou kariéru na hřebík a tak natočili film, který jim jejich přání zajistí. Druhá varianta tomu asi odpovídá víc. A ty úžasné "speciální efekty", nebo jak tomu mám říkat, které by zvládlo udělat průměrné dítě v prvním freeware programu upravujícím videa, na který by narazilo, snad ani nestojí za řeč. Celkově na mě film působil jako totální slátanina nesmyslů poskládaných naprosto náhodně do sebe. Jinými slovy hrůza. Pokud možno, vyhněte se tomuto nesmyslu velkým obloukem.

Pelíšky (1999)

Moc dobře nerozumím tomu, proč má tento snímek tak vysoké hodnocení. Ano, je to jeden z těch "lepších" českých filmů, ale co si budeme nalhávat - naše kinematografie vždycky stála docela s prominutím za hovno.

Gran Torino (2008)

Nemám co dodat.. úžasná hudba, úžasný příběh, úžasné herecké výkony, úžasný film! Dvě hodiny uběhly jak nic a já tady s otevřenou pusou sedím a nevěřícně kroutím hlavou nad tím, jak to Clint opět dokázal. Prostě není co vytknout. Jasných pět.