Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Solidní koukání. Málo noir, první půle spíše nudí. Že se z toho dalo vymáčknout více? Vždyť je tady mafián, proti kterému se spojí "Lovci mafie". Kde jsou super hlášky, ostré dialogy. Nic. Scénář na hovno. Ztlumené světlo, klobouk padající do očí, doutník nebo alespoň párátko v pysku, ne?, nic?, NIC! Hovno! Nemáme zde ani ženy, krom Emmy, frajírci přijdou na večírek a tam zpívá ženská, celá v obalu, Čiky, bum bum? To je opravdu hnus. A hudba, ostuda. Vizuál povedený, hlavně honička v autech-zde byla skvělá kamera, a tak to mělo i zůstat. Bohužel. Postavy jak nádoby, někteří prázdní, jiní jen rádoby. Mělo se to táhnout spíše vtipnou linkou, a ne si hrát na Tonyho Montanu. Silnější dvě hvězdy.

Hledání (2014) (seriál)

Tohle ne.

Bratříčku, kde jsi? (2000)

Oddechovka. Totální Coenovic, vtipná oddechovka. Humorná fantazie třicátých let, film je natočen s lehkostí a fakt dobře se na to kouká. "A teď babo raď" "A teď babo raď" "A teď babo raď" "A teď babo raď". Ku-klux klan, mírně přihlouplé postavy, skvělý hudební doprovod, typická Coenovská absurdnost a výborný scénář.

Zmizení (2013)

Opravdová kvalita. Tohle už tady bylo-pohřešované dítě-hm, jak originální, říkal jsem si. Podat to ovšem takhle, kdy vás film drží v napětí i přes nehorázných 150 minut, na tom už něco bude. Hugh výbornej, užíval jsem si jeho roli, klobouk dolů, taktéž Gyllenhaal. V žánru tohohle typu jen tak něco podobně dobrého neobjevíte. Pátá hvězda je za závěr filmu.

Podfukáři (2013)

Troufnu si říct, že tohle bude bavit téměř každého. A obyčejný divák bude i dost unešen. Jenomže až se ve filmu dostanete do fáze kdy se ptáte: proč to všechno? , a na konci se to dovíte (ano, menší spoilerování, seru na to), přijde vám předešlý děj naprosto absurdním. Jsou to jen natahované triky, které jsou sice postupně vyzrazovány a tak mě aspoň nesralo: Jak to kurva udělali?, ale na konci dostanete podfuk-jen hovno v krabici se sklem. Není zde žádné famózní filmařiny, herci hrajou parádně, ale je to film jen na pobavení. Nezanechá ve vás nic. Krom menšího zklamání. Chci jen pořádnou pointu! Výstižný komentář : J*A*S*M .

Zběsilost v srdci (1990)

Srozumitelný Lynch. Ano. Až mě to překvapilo. Tajemná atmosféra filmem dýchá. Podivnost taktéž. Ale žádné spojitosti se snem, nebo představami které rozjíždí vaše mozkové závity. Cage s Laurou výborní. A tak nějak gansterský, řekl bych až Tarantinovský?? soundtrack. Jo. Klidně bych si tu hudbu (celý soundtrack samozřejmě ne) dokázal představit v Tarantinově tvorbě, nebo Guyie Ritchiho. Hm.

Banshee (2013) (seriál)

Opravdu kvalitní seriál. S týpkem s největší prohlubní na čele. Antony Starr je krutopřísný frajer. Opravdu se tady s ničím nesere. Má svoje metody. Sex, zbraně, perfektní dialogy a vedlejší postavy. Vyzdvihnul bych ještě roli Proctora, protože takový mafián se jen tak nevidí. Každý díl má 50 minut a myslím že se nabažíte atmosféry dosyta.

Vlk z Wall Street (2013)

Klienty připravil o 200 milionů dolarů, které utrácel za drogy, prostitutky, luxusní auta a nesmyslná povyražení. Skutečný příběh Jordana Belforta. Hroznej píčus kterej ojebal vše co šlo, malé firmy, obchodníky. Ojel i všechny štětky. Ve skutečnosti to byl mnohem větší zkurvysyn než ve filmu. Nicméně film stál opravdu zato. Od samého začátku až do konce. Leo hraje jako bůh, Jonah Hill je mu těsně v patách. Všichni jsou pořádně sjetí, mrdaj a baví se na stoprocent. A mě to bavilo se na to dívat ty zasraný tři hodiny. Je to hravé, zábavné, a taky to všechno jednou končí.

Potíže s Arizonou (1987)

Druhý snímek dvouhlavého režiséra asi neoslní tak jako (nepočítám scénáristický počin Vlna zločinu) jejich debut Zbytečná krutost. Trochu odbočili a nabídli pro změnu skvělou komedii plnou střeštěných charakterů, pár ujetých postav a skvělých situací. Goodman s kotletama, Cage coby vidlák, mlaďoučká Holly Hunter. Má to dost trhlý děj, říkal jsem si že námět s unešeným dítětem mě zřejmě neosloví. Ale tenhle oldschool nezklamal. Top: Scéna v bance, a bitka Goodman - Cage.

Opravdová kuráž (2010)

Coeni si vzali k ruce starého osvědčeného Jeffa, který nikdy nezklame. Hlavně když chlastá a je špinavej jako prase. To mu vždycky sedí. Je fakt dobrej a cílevědomá čtrnáctka která chce pomstít fotra ala Hailee Steinfeld k němu sedí perfektně. Svoje si odbyl i Matt Damon. Herecky za jedna. Že by Joel s Ethanem dali nový směr westernu to ne, ale jsou to oni, kdo naservírujou skvělou zábavu, ano, byly tam vtípky, a jak to tak bývá ve westernech střílí se tu jak o závod. Hlavně scéna ve které si dva rivalové chtějí poměřit střelecké zdatnosti, přičemž jeden z nich je na šrot. Který asi?