Torzo (1973)

Jedno z top giallo snímků. Spousta nahoty, spousta, Martino si přizval opravdu pěkné holky, a ty si to jedou v hippies stylu, dočkáme se i lesbické scény. Vrah v kukle, nebo v ponožce s dírami? :), má sklony si své oběti ještě trochu užít i když už jsou mrtvé. Uvítal bych klidně více krve, nebo jiný způsob zabíjení, to se však změní v poslední půlhodince, a vrahounek si vybírá jiný nástroj, ano, objevuje se i na plakátu k filmu. Dokonce zde ti herci i něco hrajou. Podtrženo, sečteno. Jedno ze špic svého žánru, hodně nahoty, žádné zbytečné scény, a ta bitka nakonec to celé dovršila. Hlavně ty zvuky když si dávají kopačky do huby.. :D .

Hellraiser (1987)

Ten film má chvílemi tak zajímavou atmosféru, ale ani za boha nevím čím to je, jako by ve mě způsobila takovou zmatenost, nepříjemnou. Hlavně moment když se baví Julie s KIrsty na schodech.. Celkově však nenabízí ani lekačky ani tolik krve, spíše mysteriozní nádech. Patří mezi klasiky své doby, to se musí nechat, a mě bavil i dnes. Vůbec by neuškodilo kdyby ukázali jak si Frank podává své dezerty v podobě lidí. Je zde vidět jiný postoj k hororu, a podle mě hodně povedený.

Grandhotel Budapešť (2014)

Barevnost na max, inteligentní absurdní groteskní humor. Na tenhle film jsem se těšil, připomínalo mi to chvilkami Amélii. Vyšperkované převelice, netradiční. A smál jsem se uvnitř i nahlas. Barevná groteska, která zaujme velikou škálu diváků. Rozhraní čtyř pěti hvězdiček.

Vlna zločinu (1985)

Tak mě se Raimi trefil do noty. Absurdní ulítlost, super look 80kových let, vtipných situací požehnaně. I ta Norrisovic holka J.Wilson mi tu sedí. Praštěný humor, odsejpá to, a já to shlédl hlavně kvůli jménu Coen.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Nejlepší stařík, kterýho jsem kdy potkal. Jednoznačně pětihvězdový film. Sto let je sto let, a to už je co vyprávět. Super ulítlý příběh, který se celý film prolíná se vzpomínkami a vyprávěním staříka. A ten toho zažil! Měnil dějiny, i když tak nějak nechtěně. Tenhle severský humor je naprosto geniální, já ho miluju. I všechny postavy dookola jsou samé absurdní postavy s velice zajímavým chováním. Prostě parádní švanda a jestli se vám tohle zalíbí, tak ještě mohu doporučit nový seriál Welcome the Sweden, který se nese ve stejném stylu. Chcete příjemnou komedii u které se cítíte opravdu dobře? Jděte do toho, a já si jdu koupit lístek do Švédska!

Lesní duch (1981)

Paráda. Nevím jestli to býval Raimiho záměr, ale ten film má skvělou obrazovou stránku. Myslím barevnost, a souhru pozadí, a věcí kolem, dřevo atd. Čím dále film postupoval tím více mě bavil. kaluží krve si užijete. Tyhle starší kousky působí dnes až vtipně. Dnešní divák je totiž zvyklý už na ledacos. Mě to nesmírně bavilo a titulkový song. :) . Kultovní, krvavé, s nechutnostmi nakonec. Ono takové stříkání mléčné kapaliny z držky.. To potěší. Rozsekej to!!! Rozsekej to na kousky!!

Fargo (2014) (seriál)

Naprosto vymazlený seriál. Tvůrci si ho hýčkají jak malé děcko. Seriálový skvost. Originál, jedinečná atmosféra, tohle jinde neuvidíte. Skvěle obsazené, všichni hrají na výbornou. Černý humor, kterému naprosto vévodí všelijaké prupovídky, a mluvení v "hádankách" v podání Billyho Thorntona, ten když začne na někoho mluvit tak dotyčný většinou jen valí oči. Billy zde má výbornou roli, a sedí mu, vychytralý, flegmatický, vždy klidný vrahounek.. Té absurdity, všude zmiňované, je zde opravdu dost, a občas se tak zasměju... Jeden z letošních skvostů. Naprostý luxus, Fargo by mohl dělat bordelmámu v seriálovém bordelu.

Poslední skaut (1991)

Verbalovka film. Jeho oblíbený. To sedí. Slovy uživatele vitekpe, "jeden z nejparádnějších neonoirů",to sedí taky. Pěkně ostrá polívčička, vizuál Sin-City v barevném provedení. A znáte ty prvotřídní hlašky, z gansterek, nebo když se v nějakém filmu slovně stírají. Tak tenhle film je jedna velká hláška. Nekecám. Tonny Scott, jeho Pravdivá Romance se válí u mě v topce, a i tady si to dává klučina dobře, a jeho volba vybrat Bruce byla bezchybná.

Fargo (1996)

Vyšel nám stejnojmenný seriál, takže jsem se rozhodl oprášit Farga, a pustil jsem si ho zas, ať se v seriálu lépe orientuji, a tak vůbec. A napíšu nic neříkající komentář. Tady se setkávají moje vše nej, dvojhlavý režisér, herecké orgie, scénář, zasněžená obrazovka ala vizuál za jedna. Bla, bla, je to výborné. Jdu na seriál.