Melodie mého srdce (2007)

Film mě chtěl citově vydřít, to bych musel nějaké city ale mít. A hovno, jasně že mám, a nechal jsem se vydřít rád, ten film mě emočně vydřel. Vydřel si to hlavně proto, že hudbu opravdu miluju, jako opravdu, na kytaru sice hraju jen tak dobře, na to abych poznal, že to hraní stojí za nic, ale když vidím film ve kterém jde o hudbu, rád po něm šáhnu, šahám rád. Tak jsem si ho ošahal, pustil, a nechal se emočně znásilnit. Je jasné to, že jestli se taky necháváte občas rádi vydřít, nebo znásilnit, a nebo se necháváte rádi emočně vydřít i často, ne jen občas, tak či tak, budete adept pro tenhle film. Je to hezký film.. :D

Dovolená za trest (2014)

Sandlera můžu, ale nemyslím že je to typická Sandlerovka, není tady tolik fekálních vtípků, ale do lidí se pořád strefuje, a to mám rád, prostě dělat si prdel i z malých děcek. Začátek dost přetahovaný ale pak se jede do Afriky, a tam to začíná. Drew Barry se mě až tolik nelíbí, ale je hezká, o tom žádná, ale hlavně, hlavně je to dobrá herečka, a s Adamem jim to spolu jde, s Adamem sou tak sehraní, good. A taky je tady parta těch malých děcek, a film to dost oživuje, hlavně ty co hrají děti Sandlera, mají chování "jeho výchovy ". Rád bych dal 4* ale nějak nemůžu.

Hačikó - příběh psa (2009)

O čem ten film je, si můžete přečíst v popisku. Jenže, Parker umře ve filmu velmi brzo, a v tu chvíli jsem tušil to, co i následovalo, nenásledovalo totiž nic, film už neměl co dát, jen záběry na psa, a nádraží. Na konci zjistíte, že tam ten hafan cupital celých devět let, ale to víte už z popisku filmu.Takže..Jde o to že ten příběh sám o sobě je krásný, to opravdu ano, nikoliv však film. Jinak řečeno, dalo by se to odvyprávět s naprostým klidem za poloviční čas, a je to opravdu znát. Natočte jak si mažete chleba s máslem, ale nahrávka musí mít hodinuapůl, a to tenhle zápor je zároveň i kladem, mít to i o deset minut ještě delší stopáž, to bych už nedal.

Prokletí smrti (1966)

Přišlo mi jako bych se díval na nějakou zfilmovanou legendu někde z Transylvánie. Mario Bava je klasik, a filmy které točí on, a celá ta sebranka, jsou klenoty hlavně pro fanoušky žánru. A ostatní v něm jen těžko něco najdou. Já na ně nedám dopustit. Tenhle film kraluje obrazem, tuhle barevnost můžu, a objevila se i moje srdcovka, záběr na točité schody, snímané ať už z vrchu dolů či naopak, tyhle byly v mysteriozním modrém, zeleném nádechu. Filmu tedy vévodí obraz, gotický ráz, ten je velice čitelný, námět mohl vypadat dobře na papíře, a především specifický rukopis maestra Bavy.

Rituál (1973)

Policajt přijede na ostrov, a všichni se nějak podivně chovají. V hospodě zpívají perverzní písně, učitelka učí děti, malé děcka, o penisu, a že je to symbol, všichni jsou prostě divní, trochu hippies, mají svůj pohanský styl.. Filmem se pořád linou písně v doprovodu akustické kytary. Ale dost mě zajímalo, kde ta holka je, nebo co s ní je. A i přes rozuzlení závěrečné, mě film ani tak nebral. Byl jsem nalákán, že je tam hodně nahatých holek, a ono ani nic moc, jako jsou tam, ale zas tak hodně ne. Občas tu někdo píše, že se mu líbí něčí komentář, jak tak čtu tak Marigold tento film pěkně vystih.

Návrat živé smrti 3 (1993)

Neviděl jsem předchozí díly, nevím jestli to má nějakou návaznost a nemůžu porovnávat, nicméně na tom nesejde, tenhle film funguje i jako soběstačný snímek. Suprové béčko a kdyby to bylo natočené v 80sátkách, skvěle by tam zapadlo. Začátek než se rozjedeme chvíli trvá ale jakmile dostane Melinda chuť na masíčko, pak to jede. A Melinda Clarke, s vybledlou pletí a červenými vlasy je perfektní. Nad průměr nepůjdu ale pro fandy tohohle žánru mám vzkaz, zklamáni nebudete, ale neočekávejte žádnou slávu.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Já si tuhle pohádku pamatuju jinak, ale víte jak to chodí, ten to poví tomu, ten zase dalšímu, no a na konci je to už jiná pohádka. Tahle verze sedí na dnešní dobu. Za pár desítek let z toho bude porno, a Jeníček bude stříkat hořící mravence čarodějnicím do ksichtu. Holt doba se mění..Čarodějnice se perou jako by absolvovaly armádní výcvik, Jenda s Mařenou mají arzenál zbraní, má to pár dobrých nápadů, pěknou akcičku s trolem, krev stříká, Gemma Arterton v latexu hláškuje. Některé filmy mají účel pouze pro podívanou, tenhle se sice snaží být okatě prima a cool, ale svoje splňuje. Režisér nešňupal perníček, spíše to vypadá že si potáhnul ze špenátu smotaného v papírku. Aspoň že se tam pořád něco děje a není to zbytečně dlouhé.

Vetřelec ³ (1992)

Fincher nenechal Vetřelce na pokoji a nechal ho pokračovat v jeho degustaci lidských těl, do kterých si sere své mladé. Filmem ho znovu oživil, filmem ho zabil. Nechal vyholit Weaverové hlavu, mě nasadil brouka do hlavy jak ho zhodnotit, a Weaverové nasadil vetřelce rovnou do bachora. Nechutná to věc. Taky hodil Vetřelcovi jinou vizáž, to mi nevadilo. Fincher ve svých filmech zanechává svůj rukopis, a to rukopis atmosféry, je tady znát, ale není to ono. První půle velice vydařená, hlavně pitva, a scéna v tunelu s vrtulkou. Ale dál už mě to tolik nebralo. I když jsme se ale s Alienem stali kámoši, a máme se rádi, nasolím mu jen tři. Nejlepší na tom je prostředí a "barvy " filmu, jak se občas říká "ten look".

Bitva o Planetu opic (1973)

Z celé série nejslabší díl, a to hlavně díky tomu že film už nemá atmosféru předchozích dílů. John a Joyce Corringtonovi, kteří se ujali nedokončeného scénáře (Paul Dehn ze zdravotních důvodů scénář nedokončil), nikdy předtím nedělali na sci-fi filmu, a dokonce ti kokoti neviděli ani jeden z předchozích dílů. A to je sakra znát. Bitva, bitva, hovno bitva, zase málo kasy v pokladně a na bitvě je to znát. Ale!! Já jako fanoušek (fanoušek, no, prostě se mi na to dobře dívá) opičáren, a celé série, jsem si opět užil, trochu míň, ale užil. Tímhle dílem to vypadalo že už je s opičárnama konec, až pak přišel rok 2001...Nezajímavý komentář: Perverz

Dobytí Planety opic (1972)

Jak? Jak se dostaly opice k moci? Jak to všechno začalo, a proč? O tom je tenhle film. Thompson už zde dost pokulhává, s třetinovým rozpočtem oproti prvnímu dílu, ale slušným námětem, a scénáristou původních předloh Paulem Dehnem, to J.Lee moc nezvlád. Děj navazuje ne ten předchozí, odehrává se o dvacet let dopředu. Já vím že to prostě filmově v podstatě stojí za piču, ale za mě je planeta opic a celá tahle série super sci-fi, vždycky se do toho zafarám. Stopáž krátká, rychle to utíká. Na moje opice to nemá, ale pořád slušný průměr. CESAR!!