Hoří, má panenko (1967)

To je frajer ten pan Forman. Zdánlivě jednoduché, hasičský bál, 71 minut. Tohle je ovšem dokonalost sama. Scénář vypilován do dokonalosti, tak krásné slovíčkaření, a tolik humoru. Působí to dost autenticky. Zlidovělý film. U toho se prostě každý musí řezat smíchy. Pan Ondříček nebyl na natáčení připravený, a improvizoval, a smekám i před ním, ta kamera je opravdu skvělá, a zachycuje okamžiky, které jen krásně podtrhují atmosféru celé téhle inteligentní komické taškařice(existuje tohle slovo vůbec??). Ve filmu je tolik neherců, jenže Miloš je kočíruje na výbornou. Tomuhle říkám režie. Je to zkrátka skvost.

Cesta na Měsíc (1902)

No, rok 1902, už to má své kouzlo. Méliés a jeho fantazijní snový výlet na měsíc. Fakt jsem byl okouzlen, a přiznám se že jsem ani netušil, že tenhle profláknutý obrázek rakety v oku měsíce je z tohohle snímku. Krása, film má i efekty :)). Při shlédnutí i po něm mám velmi zajímavý pocit, je to přece jenom více jak sto let!! Dobrý psychedelik trip.. (Viděna barevná verze, i s hudbou). Aspoň už vím jak to vypadá na měsíci, jsou tam divní človíčci, a obrovské HŘIBY!

Going Deep (2010) (pořad)

Kass Gharaibeh, podobně jako třeba Zach Galifianakis (tohle jméno jsem asi nenapsal správně), používá stejný humor, kamenná tvář a do svých pozvaných valí pěkné bomby. Jenomže jeho hosté nejsou celebrity, herci ani herečky. No i když vlastně herečky jo, pornoherečky!! Asa Akira RULEZZ!! http://www.videacesky.cz/talk-show-rozhovory/do-hloubky-s-asou-akirou

Planeta opic (1968)

Velice vyvedená opičárna. Jedno ze špičkových sci-fi. Naprosto svižný děj, super příběh, pěkné zpracování, tak bombasticky to utíká. A na konci dobrá pointa. Hodně se mi líbilo, že si ten frajer hned vzal k sobě ženskou, ať můžou plodit.. Prý: Ty budeš moje nová Eva... Super. :D

Hezké holky, jedna jako druhá (1971)

Film erotičtější než můj profil. I když působí zdánlivě jednoduše, neskutečně baví. Až do poslední minuty. Vůbec se Tarantinovi nedivím, že ho má v Topce. Holky opravdu jedna lepší jak druhá.

Koupili jsme ZOO (2011)

Nedávno jsem si ho dal podruhé, a našel v něm lepší zalíbení. Za vším tím sentimentem se totiž skrývá něco víc, je to tak lidsky podané, a je tu mnoho scén které mě v tomto hodnocení utvrdily. Příjemně se na to kouká, film je prosluněn, a natočen v hezkém počasí. Matt Damon začal dokonce i měnit výrazy, a moc se mu to vede. Scarlett řekla o své roli, že je ráda, že si konečně může zahrát obyčejnou holku, a zahrála ji tak neobyčejně, a to neukázala ani kotníček, kamera se na ní soustředí velmi často. Film rozzářila i second girl Elle Fanning, milé to stvoření. Na první pohled běžný rodinný film, který vás ale baví každou minutou více a více. Na poprvé jsem ho nedocenil, napodruhé náramně užil. A není to tím že měknu, já kurva neměknu, ten film je prostě dobrý. (Ano, tu kurvu jsem si nemohl odpustit.)

Mannaja (1977)

Zdejší komentáře říkají že je to poněkud ostřejší western, a opravdu je. I když mnoho fousáčů zde padne kulkou, a těch mrtvých je nepočítaně, je zde i bičování, a dost velká řezba, kdy to opravdu lítá. Debilové, idioti, je vás 28 pušek a on je sám! Hodně kvalitně vypadala scéna kdy zase lítají kulky, a do toho se střídavě vsouvají střihy s kabaretem, kde se tancuje a hraje hudba. Takže bum! bum!, střih, a holky tancují, a zas bum" bum!... Zápletka super, a pořád se něco děje. Opravdu to odsejpá. Miluju tu westernovou hudbu, ale nejvíc, nejvíc je prostě sekyrka. To je fakt styl.

Torzo (1973)

Jedno z top giallo snímků. Spousta nahoty, spousta, Martino si přizval opravdu pěkné holky, a ty si to jedou v hippies stylu, dočkáme se i lesbické scény. Vrah v kukle, nebo v ponožce s dírami? :), má sklony si své oběti ještě trochu užít i když už jsou mrtvé. Uvítal bych klidně více krve, nebo jiný způsob zabíjení, to se však změní v poslední půlhodince, a vrahounek si vybírá jiný nástroj, ano, objevuje se i na plakátu k filmu. Dokonce zde ti herci i něco hrajou. Podtrženo, sečteno. Jedno ze špic svého žánru, hodně nahoty, žádné zbytečné scény, a ta bitka nakonec to celé dovršila. Hlavně ty zvuky když si dávají kopačky do huby.. :D .

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Nejlepší stařík, kterýho jsem kdy potkal. Jednoznačně pětihvězdový film. Sto let je sto let, a to už je co vyprávět. Super ulítlý příběh, který se celý film prolíná se vzpomínkami a vyprávěním staříka. A ten toho zažil! Měnil dějiny, i když tak nějak nechtěně. Tenhle severský humor je naprosto geniální, já ho miluju. I všechny postavy dookola jsou samé absurdní postavy s velice zajímavým chováním. Prostě parádní švanda a jestli se vám tohle zalíbí, tak ještě mohu doporučit nový seriál Welcome the Sweden, který se nese ve stejném stylu. Chcete příjemnou komedii u které se cítíte opravdu dobře? Jděte do toho, a já si jdu koupit lístek do Švédska!