Atlas mraků (2012)

Asi jsem na ten film nebyl mentálně pripraven - patek odpoledne, po intelektualne narocnem tydnu, neni urcite spravny cas na to, aby člověk pochopil epigenetiku předávání a úpravy povahových znaků napříč staletími a generacemi. Abych pridal hvezdicku, asi bych to potreboval zkouknout jeste tak 2x, ale tech dalsich 6 hodin uz asi nenajdu.

Newyorská romance (2013)

Tak trochu mix Once, Hudbu slozil slova napsal a par dalsich hudebnich filmu plus Ztraceno v prekladu (nenaplneny vztah dvou sympataku!) - ale presto prijemny film pro celou rodinu na patecni vecer! Az si budu chtit vyplachnout hlavu skvelou muzikou a vybornou kamerou - klidne si to sjedu znova!

Králova přízeň (2008)

Na tyto dvě by se dalo koukati kdyby hrály Ženu(y) za pultem.

Jackpot (2011)

Skvela vanocni atmosfera a la Nesbø - bavilo :)

Pryč od pece (2013)

Konečně závěr filmu, tak jak bych si představoval!

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Ale jo, bavilo - jednoduchý pohádkový příběh v krásných kulisách. V letadle nad indickým oceánem příjemné zkrácení cesty. Trošku mě sice zmátlo, když Walter v doprovodu šerpů (tedy kdes v Asii) pochoduje před islandskými vodopády Skogafoss - ale to asi střihačovi ucvakly nůžky. Výborný soundtrack.

Rodina je základ státu (2011)

Pan Tunelář konečně pochopil smysl života. Tak přihlouplé dialogy ("neměl jsem to podepisovat....") snad nemohl nikdo myslet vážně! A ti dva "ostří" kriminalisti Fingerovi.....no uff. 2 hvězdičky pouze za Kryla na závěr.

Klub poslední naděje (2013)

Parádní příběh antiretrovirotik :) Matthew McConaughey mám rád už od dob Zabijáka Joe - a tady to rozjel naplno. Jared Leto si každopádně zasloužil Oscara nejen za vedlejší mužskou, ale i za hlavní ženskou roli!!! :)

Domek z karet (2013) (seriál)

Nevěřil jsem, že vydržím vice než dva díly, ale teď už se těším na druhou sérii! Skvělý koncert skvělých herců na skvělý scénář. Miluji postavu Stampera s mottem - "sometimes for my job I have to put fear in other people" a samozřejmě Zoe - obzvláště když telefonuje s otcem a Franka má mezi nohama - "yes, I will come" :) Pokud bych měl kritizovat, tak vykreslení postavy fotografa Gallowaye coby free-spirited romantik - je to jako okopírováno z Madisonských mostů. Ale jinak výborná zábava se vším všudy! První série 95%, druhá série 80%.