Nedotknutelní (2011)

Velmi osvěžující film: nejlepší scéna - zpívající strom v opeře!

Kult hákového kříže (1998)

Zakousnuti do obrubníku je silná (černá) káva. Film má často pouze černobílé pasáže, nejen vizuální, ale i vypravěčské - ale proč vkládat (matoucí) stupně šedi do rasisticky malovaného obrázku. Affirmative action, kterou nesnáší Derekův otec, nesnáší mnoho Američanů, ale kvůli politické korektnosti se k ní raději nevyjadřují - to je českému divákovi v českoromském prostředí hodně blízké. Nejlepší scény jednoznačně z vězení, kde Derekuv spoluvezen paroduje KKK a usmiřující sex - slzy smichu!!! Závěr zbytečně jednoduchý. PS: doporucuji v puvodnim zneni s titulky - dabing působí jako simultánní překlad - a mimochodem, u některých Derekových debat budete nuceni na dalkovém ovladači neustále mačkat pause>rewind>play - výborné dialogy skrz naskrz 80%.

Důkaz (2005)

Gwyneth Paltrow se prekonava - cely film necha divaka tapat, jestli je blazen nebo genius nebo oboji. Pohreb s zivou kapelou ma stavu!

Prvotní strach (1996)

Po Chicagu další z mála filmů s Richardem Gerem, který lze dokoukat do konce. Velkou část pozornosti si ale ukrojí, právem, Edward Norton!

Útěk do divočiny (2007)

Knihy od Krakauera jsem přečetl všechny jedním dechem, ale tohle mě nějak nezaujalo (až na výborný soundtrack).

Zabiják Joe (2011)

Scéna s kuřecím orálem a následnou hláškou "už jste jedli?" je dokonalá. Jinak Emile je tu jediný slabý kus.

Vyjednavač (1998)

Výborný duet Jacksona a Spaceyho!

Jackie Brown (1997)

Wanna fuck? ....Yeah.....That was fun. De Niro + Fonda = nejlepší milostná scéna v historii filmu :)

Still Crazy - Pořád naplno (1998)

Jako stárnoucí rockovej kytarista mám pro tento žánr slabost - a to britský aroma k tomu! Mimochodem, baskytarista Les/Jimmy Nail je výborný muzikant i v opravdovém životě a zahrál si i s britskými legendami typu Stinga nebo Marka Knopflera!

Frajer Luke (1967)

"Sometimes nothin' can be a real Cool Hand" - nejlepší hláška Paula Newmana a pointa celého filmu - na víc než 3 hvězdy mi ale tento příběh chlapce se sebedestruktivními sklony nedá.....možná kdybych to viděl (a bodoval) před shlédnutím Brubakera, Vykoupení z věznice Shawshank nebo Přeletu nad kukaččím hnízdem, ale dnes už ne.