Lovci hlav (2011)

Skvělá kompenzace na 168cm výšky :) Thriller, horror a černý humor ve skandinávském provedení, s neokoukanými (a veskrze výbornými) herci. Projížďka na traktoru se psem byla dokonalá!

Wolverine (2013)

Jau tak to bolelo! Ani ne ty střelné-bodné-řezné rány v těle Logana Rosomáka, ale ty duchaprázdné dialogy a hloupoučký příběh. Wolverine se nám místy zadýchává, místy kulhá a jednoznačně nemá sílu na to, utáhnout celý příběh sám, bez pomoci Profesora a Magneta! Rádobyexotické japonské exter- interiéry a dvě japonské modelky-neherečky mu moc pomoci neposkytly.

Ctihodný občan (2009)

Klasický boj dobra proti zlu s charismatickými herci. Přepólování hlavních hrdinů z dobra na zlo a naopak jsem ale scénáři ani režii neuvěřil. A podruhé to zkoušet nebudu.

Terapie láskou (2012)

Výborní herci, obstojný příběh, naprosto idiotský název pro českou a slovenskou distribuci!

Labyrint lží (2008)

Zřejmě jediná grimasa kterou se Crowe pro tento film naučil byl pohled přes vrchní obroučky brýlí - po chvíli velmi iritující.

Mezi vlky (2011)

No to snad ne! V tomto filmu nelze uvěřit vůbec ničemu. Spousta trapných "akčních" pasáží, které za střízliva nelze dokoukat. Kdyby to bylo inzerováno jako parodie na horor a hlavni roli si místo Liama Neesona střihnul skorojmenovec Leslie Nielsen, určitě bych nějakou tu hvězdu přidal.

Revival (2013)

Still Crazy/Pořád naplno převeden do českého prostředí - a velmi vtipně.

Warrior (2011)

Výýýýýborný zážitek - i když pro někoho jenom Rocky na druhou! Přes trochu toho klišé a banalit (ale ne přehnaně) těm klukům věřím každou kapku potu! Výborná (ale v náporu emocí lehce přehlédnutelná) je zde paralela s audio knihou Moby Dick v Noltových sluchátkách "you stop the ship!". Výborné herecké výkony na všech frontách - nutno sledovat v původním znění!

Na divoké vlně (2012)

Karate Kid mezi vlnami!?! Prvních 100 minut je nabito neskutečnými bláboly, až mi bylo Gerarda a ostatních líto, co musí vypouštět z úst. Elisabeth Shue toho mohla od (oskarového) alkoholika Cage okoukat více, když spolu tehdy "Opouštěli Las Vegas" a tu matku-alkoholičku by vystřihla určitě uvěřitelněji. Nejsympatičtější postava filmu bohužel dostane k dispozici cca 3 věty než nečekaně zemře. Posledních 20 minut je skutečně strhujících - na víc než 2* to ale nedá. Podruhé se podívám jenom na závěr nebo raději od začátku na Bod zlomu!

Zrození šampióna (2009)

Kdyby scénář tohoto filmu byl made in Hollywood, asi bych nedokoukal úvodní titulky. O filmu jsem nemel poneti do Superbowlu 2013 - Sandru Bullock nemusim ostatní herce/neherce neznam - ale sila pribehu jednoznacne spociva v tom, ze se skutecne stal (scenar se od života Ohera odchyluje nevyznamne) a ze život M Ohera by vydal i na druhy dil (viz vitezstvi v Superbowl 2013). Vrele doporucuji!