• Krátkometrážní

Justin Bieber: Never Say Never (2011) odpad!

Tady se těžko hledají slova, a když se najdou, nejsou publikovatelná. Ta náctiletá čubka, která kdáká do toho majku a myslí si, že když jí upravěj hlas v autotunu, že je hned velkej zpěvák je fakt k smíchu. Ne, k pláči. Hold holocaust skončil moc brzy.

Kamarád taky rád (2011)

Skvěle sedící a ladící hlavní dvojka - Timberlake, Kunis a spousta skvělých vedlejších rolí - Woody Harrelson, Shaun White. Zajímavý příběh a nápad se spoustou klišé, které ale zrovna teď nevadí. Sexuální zápletka není vůbec na škodu a jen filmu prospívá a odlišuje ho od ostatních romantických komedií.

Kocour v botách (2011)

Lepší tři hvězdy a alespoň trochu vylepšení reputace, kterou si tvůrci pěkně pošramotili třetím a čtvrtým filmem o Shrekovi a zároveň se docela dobře prokázalo, že je Kocour v botách natolik silná postava, že dokáže svým charismatem a projevem odtáhnout celý film s docela dobrým úspěchem.

Koupili jsme ZOO (2011)

Upřímně.. už na začátku jsem chtěl tenhle film zahodit do koše, protože Matt Damon, kterému zemřela žena, navíc v rodinném dramatu? Naaaah. Nakonec to byla příjemná naivitka se super Scarlett a Thomasem Hadenem Churchem. Nic víc, nic míň.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Hrozná ptákovina, ale docela v pohodě. Na to, jak to všichni lidé víceméně poflusali se mi to napodruhé i docela líbilo. Hlavně asi kvůli tomu, že už jsem věděl do čeho jdu. Craig hází tvrdý výrazy, což si rozhodně dovolit díky svému badass statusu dovolit může, Ford se do takovéhle role hodí naprosto přesně a Olivia Wilde? Ta je především až vesmírně krásná, přesně tak, jak to její role vyžadovala. Nakonec, vzhledem k tomu, jak šílená je kombinace sci-fi a westernu, jsou Kovbojové a vetřelci docela v pohodě film.

Krvavý stát (2011)

Ve svý podstatě je Red State vlastně film plný paradoxů. Ze zjevného klouzání po povrchu se nabízí samozřejmě srovnání ortodoxního a superkonzervatiního křesťanského fundamentalismu s proti poměrně brutální zásahovou jednotkou, přičemž obě strany mají své "příkazy shora", ať už religionistického či politického původu. Pak je tu ještě třetí strana, samozřejmě tři hnusný nadržený zoufalci, o který nikdo nestojí, a kteří plní roli jakési rozbušky. Tím dalším paradoxem pak může být například jméno režiséra, protože Kevin Smith bude už asi nadosmrti spojen s komedií, té se zde také sice dočkáme, ale v podstatně menším měřítku. Když už, tak je tu humor spíše v roli zlehčování jinak dosti napjaté situace, avšak ve formě ve velmi černé formě. Co se týče zjevné narážky na republikány a jejich konzervativnost, z čehož vlastně vychází i pětisměrná sekta, tak je relativně jasné, že tato brutálně zfanatizovaná sorta lidí má sloužit jako demonstrace špatné organizace republikánského způsobu života, vůči kterému měl Smith zřejmě potřebu vznést námitku nebo nesouhlas, což respektuji, nikoliv s tím však souhlasím. Jinak John Goodman je frajer jako vždycky, zvlášť potom, protože je asi nejlidštější postavou ve filmu a Michael Parks je pořádně děsivej a docela dost na zabití. Pozoruhodný film, fakt že jo.

Kůže, kterou nosím (2011)

TOP 3 Pedra Almodóvara! Kůže, kterou nosím je ten nejtemnější a jistým způsobem i nejbizarnější snímek z celé filmografie tohoto španělského režiséra, jenž je zcela po právu evropským filmovým klenotem. Zajímavé je, že takto svérázný a radikální film si ale pro své diváky připravil v relativně vysokém věku (62), přesto ho ale zvládl režisérsky ukočírovat na jedničku. Místy docela děsivá záležitost, která má už díky tématu tendence sklouzávat k hororovým prvkům, kterým se ale naštěstí vyhne docela velikým obloukem a zabrání tak lacinosti, jenž je pro mě u většiny hororů příznačná. Dalším důležitým aspektem celého filmu je pak velkolepý návrat ztraceného "syna", Antonia Banderase, kterého právě Almodóvar pro velký film objevil, a jejichž filmové setkání se uskutečňuje po dlouhých jednadvaceti letech. Nutno však na závěr ještě podotknout, že spolu s uhrančivou Elenou Anaya a režisérovou oblíbenkyní Marisou Paredes je to velmi povedeně složený ansámbl, který se pro své role skvěle hodí.

Květy války (2011)

Christian Bale se po takřka čtvrtstoletí vrací do období druhé světové války do Číny, kde má tentokrát trošku jiný úkol než když byl jako náctiletý v japonském zajateckém táboře. Musí uhlídat celý klášter plný mini jeptišek, luxusních kurev a jednoho blbce před krvežíznivými japončíky, kteří by na nich velice rádi spáchali harakiri. Ale tak chápu, že za to Christian dostal asi pěknejch pár milionů Jüanů.

Lidská stonožka 2 (2011) odpad!

Takovýto, když se vám chce během filmu umřít...