Lektor

Lektor

Česko

• 30.11.2018  21:42

Jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděl.

• 19.12.2016  00:22

V době digitálních sraček se musí tak poctivá a inovativní filmařina docenit. A i přesto, že to u mě možná za plný počet není, rád si právě z toho to důvodu v hodnocení přidám.

• 27.4.2017  15:25

Krást se nemá.

• 25.8.2016  16:20
    Přenašeči (2009)

"Sometimes choosing life is just choosing a more painful form of death."

• 12.11.2016  21:50
    Příchozí (2016)

Klasicky Vileneuvevova hypnotická jízda. Neuvěřitelně vtahující, jemná a inteligentní sci-fi.

• 28.12.2015  11:23

Téměř hypnotický survival/thriller, který je v mnoha aspektech dokonale přesným až do finální katarze. Film roku.

• 9.5.2016  20:30

Inteligentní, syrové, atmosférické a na konci i dojemné. Film jenž přesahuje svůj vlastní subžánr.

• 3.6.2018  19:31
    Ran (1985)

"Warriors, willing to give their lives for what seems to have become a forgotten word - honor." A u Kurosawi to platí dvojnásobně. Velký, chytrý, nádherný ale svým způsobem i velmi smutný film.

• 24.12.2016  00:05

Čistá space opera a špinavá válečná akce, která je téměř stejně přitažlivá jako zvuk zkřížených světelných mečů.. téměř. Nakonec snad pocit, že efekty už nemůžou být lepší, že postavy jsem si všechny do jedné oblíbil a že se Vaderova "one man show" zapíše do dějin (v předaleké galaxii tedy určitě). Navíc to rozvíjení a doplnovaní SW světa je pro věrného fanouška prostě extáze.

• 21.4.2017  15:56

Chápu spíše čtyři hvězdy než dvě, protože narozdíl od předešlých dílů tvůrci tvoří celej ten "WTF" koncept úmyslně ale pro mě je to až moc no-brain záležitost. Úspěšně nahláškovaná scénáristická katastrofa. No ale třeba taková akční scéna ve vězení, úplně celá, dokonalá.

• 19.1.2017  02:23
    San Andreas (2015)

Dva důvody proč to vidět - levé prso Alexandri Daddario a pravé prso Alexandri Daddario. Když je v katastrofickém filmu nejvíce adrenalinová scéna skok padákem, je nejspíš něco špatně.

• 24.8.2017  10:32

Říká se, že dobrá režie se pozná podle toho jak moc se nepředvádí. Tady je opak pravdou. Naprosto geniálně zrežírovaná komiksová adaptace. A můj velmi, velmi oblíbený film.

• 10.12.2016  00:34
    Sedm (1995)

Best of Fincher. Bezchybná režie, skvělí herci a zdrcující, nezapomenutelná a geniální pointa.

• 2.7.2018  04:08

Artové psycho a ryze chlapská záležitost. Nekompromisní film.

• 12.12.2016  00:10

Film perfekcionalisty o perfekcionalistovy. Progresivní filmařina.. na diváka ponekud náročná, přesto s dostatečnou pozorností přehledná. Žasl jsem.

• 25.9.2016  01:09
    Solaris (1972)

Třetí Tarkovskij a třetí tří hvězdné hodnocení a já si říkám, že na filmy tohohle uznávaného pana režiséra nejsem nejspíš ten pravý. Loučím se.

• 24.4.2016  13:46

Objektivně spíše za tři. Ale, za těch 14 let nepamatuju, kdyby mě ten film nebavil (a to jsem ho viděl nespočetněkrát), nebo mi dokonce nezlepšil náladu (lék!). Po čase tedy hodně osobní věc. A Wright jako režisér samozřejmě absolutně geniální.

• 25.9.2017  23:41
    Soupeři (1977)

Keitel v poslední vizuálně podmanivé scéně, společně s přehlídkou pěkných kostýmů a skvělých soubojů nedokážou přebít po většinu času nesmyslně poháněný nezajímavý příběh.

• 11.10.2016  23:27

Ve svém subžánru (kokotiny) dokonalost. Objektivně samozřejmě víc dát nemůžu, ale znám to nazpamět.

• 22.12.2015  23:38

Výborná dravá režie budující základní kámen, který nemá (popřípadě nebude mít) problém zařadit se do legendárního SW universum. 90%

• 14.3.2016  21:54

Filozofující epos s myšlenkovým přesahem. Geniální dílo, které koho osloví toho zanechá v blažené rozkoši. Snyder (Moore) je vizionář, Fong nenápadný génius. "Watchmen" jeden z mých nejoblíbenějších.

• 14.3.2017  01:42

Space opera, lehká satira.. Audiovizuálně nejopojnější a nejzábavnější Marvelovka s nejúžasnější výpravou a s jedním z nejlepších a nejdojemnějších finále. Čas navíc prověřil, že tuhle partičku hajzlů se srdcem na pravým místě mám přece jenom nejradši.

• 8.5.2017  21:36

Za poslední roky tu pravděpodobně nebyl film, co by tak moc definoval pojem "zábava". Nic se nezměnilo.. "Vol.1" je pro mě stále nejlepší marvelovka (nepočítám X-men universe) ale je to obdivuhodná věc, hlavně, jak je se vším tím množstvím faktorů perfektně funkční.

• 1.6.2017  21:33

Protože lidé zůstávají stejní, jen svět se mění... Pro mě lepší než jednička a klidně kamenujte.

• 14.10.2017  13:17
    Temná věž (2017)

McConaughey mě bavil, ale jinak je to hrozně špatnej film a to jsem předlohu nečetl, takže v tom není žádná zaujatost skrz očividnou zpackanost.

• 19.10.2017  22:22
    Temný obraz (2006)

Zábavný ale i nesmírně smutný příběh a po pár týdnech očividně má srdcová záležitost. Animace geniální. "Black Swan" hypnotická.

• 14.3.2016  22:10

Co se týče pocitů, emocí.. zkrátka, co mě chytá za srdce, v tom Jacksonova LOTRří trilogie absolutně vládne. Ale co se týče hlavy, Nolanova netopýří trilogie nemá konkurenci. Nejsofistikovanější trilogie vůbec. TDKR je přes pár výtek nezpochybnitelně vynikajícím zakončením mého milovaného bojovníka se zločinem.

• 3.11.2016  21:49
    Terminátor (1984)

"I came across time for you, Sarah. I love you. I always have."

• 17.6.2017  16:35
    The 39 Steps (1935)

Těch pár nelogičností je metaforou pro roztomilou blondýnku a ta spousta skvělých nápadů zase pro vypočítavého roštáka. Citelně raná tvorba ale celé je to v podstatě předskokan pro nadcházející velké filmy s touto tématikou. Takže trochu vděčnosti.. Krátká stopáž a tedy i něco zkratkovitého je to jediné co mi zde vadí. 9/10

• 8.11.2015  18:26
    Titanic (1997)

Příval těch nejrůznějších ale hlavně nejúpřímějších emocí. Jeden z nejkrásnějších a nejdojemnějších.. Jeden z největších filmů všech dob.