Lektor

Lektor

Česko

• 19.12.2016  00:22

V době digitálních sraček se musí tak poctivá a inovativní filmařina docenit. A i přesto, že to u mě možná za plný počet není, rád si právě z toho to důvodu v hodnocení přidám.

• 19.10.2017  22:22
    Temný obraz (2006)

Zábavný ale i nesmírně smutný příběh a po pár týdnech očividně má srdcová záležitost. Animace geniální. "Black Swan" hypnotická.

• 9.12.2017  01:52

Masturbace bez vyvrcholení.

• 9.12.2016  03:55
    Nový svět (2005)

Skloubení lásky s lhostejností. Já se chci nechat ale celkově unést a né jen občas žasnout nad jednotlivými momenty...

• 21.11.2016  23:43

Rose Byrne pro mě byla třičtvrtě filmu největší bitch za poslední roky. Ale pak řekla tu větu a já ji pochopil a nemohl se dál zlobit. Láska a všechny její stránky. Dobré stránky a i ty špatné.. Promyšlený a moc, moc krásný film a díky práci režiséra se scénářem a emocemi, které vyvolává je jedním z nejlepších ve svém žánru co jsem viděl.

• 24.4.2016  13:46

Objektivně spíše za tři. Ale, za těch 14 let nepamatuju, kdyby mě ten film nebavil (a to jsem ho viděl nespočetněkrát), nebo mi dokonce nezlepšil náladu (lék!). Po čase tedy hodně osobní věc. A Wright jako režisér samozřejmě absolutně geniální.

• 27.7.2017  17:02
    Ali (2001)

Není to komplexní jak by mělo, ale na životopisnej film se Mann svojí formou hodí jako málo kdo. Scénáristicky kolikrát jen nevýrazná šeď, kterou posiluje to, že je to část naší historie. Casting děsivě přesnej. Lubezki už zde téměř dokonalej. Hudba perfektní a souboje v ringu jedny z nejlepších vůbec.

• 3.9.2016  15:35
    Donnie Darko (2001)

šklapni

• 11.6.2017  11:55
    Konference ve Wannsee (TV film) (2001)

Rekonstrukce události. Nic víc.

• 3.11.2016  20:34
    Pearl Harbor (2001)

Vizuálně a esteticky tak opojné, že k vysokému hodnocení mě nevede jen sladká nostalgie. Ale odstupem času až příliš prvoplánové, což především u romance zamrzí.. Jeden z nejlepších Zimmerových soundtracků.

• 13.12.2016  06:53

Zamilovanost. V jeho době jsme se minuli ale nakonec jsme se přece jenom našli. Prozatím docenění hry s názory a myšlenkamy + brilantní filmařiny a časem, kdo ví, třeba láska (nikdy není pozdě, ne). Poslední scénu (včetně penisu) rámuju už teď. Souboj systému a anarchie.. rozkoš.

• 11.10.2015  01:17
    Hledám Amy (1997)

Strhující love story s myšlenkovým - sexuálním přesahem x)). Nejromantičtější, nejzábavnější a pro mě nejlepší Smith.

• 12.3.2016  20:36

Až jsem se z těch odkazů na Tarantina krapet přejídal. :-)))

• 30.9.2016  10:12

Relativně zajímavé, zábavné a skvěle zahrané (Madsen level pod Deppem). Al v netypickém postavení ale opět excelentní. Ne tak komplexní ale jako funkční předskokan, třeba pro Casino, paráda.

• 17.4.2017  01:25

Helgeland a Hanson dokázali z předlohy stvořit snad ten nejlepší scénář pod filmovým nebem. Film, který u mě nemá v rámci žánru konkurenci. Crowe v nejlepší roli.

• 8.11.2015  18:26
    Titanic (1997)

Příval těch nejrůznějších ale hlavně nejúpřímějších emocí. Jeden z nejkrásnějších a nejdojemnějších.. Jeden z největších filmů všech dob.

• 30.9.2016  14:19

"Lepší vládnout v pekle, než sloužit v nebi." Volba je děvka a každej na ní máme nárok. Ten film ve mě budí vášeň. 8/10.

• 15.5.2017  21:21

Film bez jediného falešného tónu.

• 10.12.2016  00:34
    Sedm (1995)

Best of Fincher. Bezchybná režie, skvělí herci a zdrcující, nezapomenutelná a geniální pointa.

• 17.5.2017  18:12

Až konec poruší tu dokonale funkční šablonu, protože je lehce nevyzpytatelnej. Souhlas s tím jak si Clint dokáže poradit s prvoplánovým sentimentem, že ten film prostě nechybuje a že Costner hraje jednoho z nejsympatičtějších antihrdinů filmového plátna.

• 1.1.2018  14:33

Cool momenty a pěkné záběry jsou fajn, chvílemi spíš infantilní humor už tolik ne. Nemá to tak drtivé tempo a tu příjemnou komornost předchozího dílu ale furt to má hromadu nápadů, což z toho dělá solidní zábavu.

• 1.10.2016  15:56
    Dracula (1992)

Coppoluv prolog o vzniku Draculi je ukázka absolutní, filmařské dokonalosti a geniality. Nejdokonalejší forma co si lze snad představit a dejme tomu rozporuplný obsah. Což já osobně ale beru jako klad, protože se tak jedná o jedinečné dílo a to i přesto, že jde o celosvětově známou předlohu. Ta invence je omamná a romance svým způsobem strhující.

• 9.2.2016  18:38
    Gauneři (1992)

Jedna ze tří nejlepších tarantinovek.

• 25.9.2016  13:57
    Barton Fink (1991)

Svým způsobem hrozně inspirující snímek. Je možné, že mu budu ještě jednou v životě docela dost vděčný.

• 10.12.2016  17:41

Mistrovský scénář pod taktovkou koncentrované režie s herci, jejiž postavy jsou učebnicovým příkladem psychologického rozboru a propracovanosti. Fincher je v sedmičce atraktivnější a výraznější, ale netroufnu si říct kdo je lepší...

• 25.9.2016  14:10

Scénáristická dokonalost. Moji nejoblíbenější Coeni a jeden z nejlepších mafiánských filmů vůbec.

• 30.1.2016  21:00
    Total Recall (1990)

Chtít po tom ponurejší a melancholičtější feel (Blade Runner) je nejspíš nesmysl, ale kdyby to nebylo tak hrozně vzorově v "lehká-popkornová-zábava" hávu, bylo by to ještě lepší. Pro mě i tak nejlepší Verhoeven.

• 19.9.2016  23:01

Kouzlo těchto filmů (jako například u básní či citátů) je v tom, že na každého můžou působit jinak a každý si je i jinak může vyložit. Co je ovšem v každém případě neoddiskutovatelné, tak dokonalá režie.

• 29.12.2016  19:55
    Neúplatní (1987)

Ennio je bůh a jeho hudba je kouzelná ale De Palma sní v Neúplatných po většinu času neumí pracovat. Brutální gangsterka by neměla připomínat zrovna tu jemnou poezii westernu. Některé scény na hraně parodie, nejlepší postava (Connery) zemře příliš brzy a De Niro je trestuhodně upozadněnej... ke zbytku nemám výhrady.

• 30.11.2018  21:42

Jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděl.