Lektor

Česko

1 2 3 4 5 následující >>
    • 25.9.2016  12:15
    Četa (1986)

Závěrečný Taylorův voice-over je to jediné inteligentní.. Jinak je Četa skrz na skrz prohryzaná moralistickými žvásty, které jsou prostě hloupé a ruší. Skvělý soundtrack, duo Berenger/Dafoe a akční scény. Čistě válečný film. Skvělý válečný film. Jsou tam sice nějaké vnitřní boje, ale bez detailů pro masy a i proto srovnání s Coppolovou Apokalypsou (což je pro mě nejlepší film obsahující válečný konflikt) nepřipadá k úvaze.

• 12.6.2018  19:18
    Komando (1985)

Nejlepší béčko všech dob !!! x)

• 3.6.2018  19:31
    Ran (1985)

"Warriors, willing to give their lives for what seems to have become a forgotten word - honor." A u Kurosawi to platí dvojnásobně. Velký, chytrý, nádherný ale svým způsobem i velmi smutný film.

• 11.10.2017  12:57

Ještě jednou mi nějakej zaprdlej nostalgik řekne, že je to srovnatelné s LOTRem, tak mu zničím fantazii.

• 3.11.2016  21:49
    Terminátor (1984)

"I came across time for you, Sarah. I love you. I always have." Ta romance mě dostává x)). Odstupem času stále nejlepší Cameron a pro mě po Matrixu nejlepší akční/sci-fi vůbec.

• 25.9.2016  16:34

Vzestup a pád v dokonalé podobě. Předloha je jednohubka (i když koketující s dokonalostí), tohle je ovšem k mému překvapení díky De Palmove režii extravagantní epos definující svůj vlastní subžánr (šablona). De Palmuv nejlepší film.

• 9.5.2016  20:30

Inteligentní, syrové, atmosférické a na konci i dojemné. Film jenž přesahuje svůj vlastní subžánr.

• 20.10.2015  12:48
    Apokalypsa (1979)

Nejkomplexnější zachycení válečného konfliktu na filmovém plátně.. a nejlepší. Další mistrovské dílo nejlepšího režiséra všech dob.

• 25.9.2017  23:41
    Soupeři (1977)

Keitel v poslední vizuálně podmanivé scéně, společně s přehlídkou pěkných kostýmů a skvělých soubojů nedokážou přebít po většinu času nesmyslně poháněný nezajímavý příběh.

• 13.9.2015  14:12
    Barry Lyndon (1975)

Než-li film, spíše hraný dokument, recyklující tradice a především životy (obzvláště) anti-hrdinů v 18. století. Esteticky krásný zážitek, což je ovšem u Kubricka na místě stejně tak, jako Burtonova definice - vizuální stylizace. Takže jsem se spíše zaměřil na obsah. Velice zdlouhavé a hlavně absolutně chladné. Takže, více jak tři hvězdy si ode mě tento, pro mě nejslabší Kubrick nevyslouží.

• 30.12.2016  03:18
    Kmotr II (1974)

Nevýslovně smutný příběh člověka, který ztratil vše. Doceněno napodruhé.

• 17.4.2017  01:15
    Kmotr (1972)

Hodnotit jednotlivé filmové složky je zde zcela zbytečné.. The Godfather je zkrátka nejlepším filmem všech dob.

• 25.9.2016  01:09
    Solaris (1972)

Třetí Tarkovskij a třetí tří hvězdné hodnocení a já si říkám, že na filmy tohohle uznávaného pana režiséra nejsem nejspíš ten pravý. Loučím se.

• 16.1.2016  19:59

Pro někoho film o ničem, pro jiného zase o všem. Fantastický vizuál, hromadu nápadů a přesahů nepopírám stejně tak, jako bohužel chvílemi až nesnesitelně rozvláčné tempo, kde "hypnóza" funguje "pouze" z půlky.

• 3.6.2018  18:07
    Lev v zimě (1968)

"Becket" mě vzal víc. Je chytřeji napsaný, umí si lépe pohrát s myšlenkami a hlavně má Richarda Burtona, jehož postava je podle mě jedna z nejlepších co se vůbec kdy objevila na filmovém plátnu. "The Lion in Winter" je divadelnější a v podstatě stojí jen na hereckých výkonech hlavní dvojice (Dokonalá Hepburn, opět výborný O'Toole) jejích dialozích, intrikách a vztazích, které se na povrchu mění jako den a noc.

• 14.3.2016  21:35

Pche.. škatulkovat Leoneho "opus magnum" pouze mezi nejlepší věci svého subžánru je čisté pokrytectví. Jeden z pěti nejlepších filmů, co jsem vůbec kdy viděl! Vykřičník.

• 27.4.2017  15:25

Krást se nemá.

• 16.9.2015  21:50

Pro mě bez debat nejlepší Hitchcock. Skvostná režie, skvostná kamera, skvostný scénář a ta nejkrásnější "blonde from the north" ze všech - Grace Kelly.

• 25.2.2016  20:47

Tísnivá dialogová hra, která vytrvalého diváka nakonec odvděčí skvělým finále. Kelly opětovně naprosto okouzlující.

• 27.2.2016  19:59
    Vše o Evě (1950)

Spíš All about Margo, ale i tak.. skvostně zahraná konverzačka a jeden z dalších důkazů, že pro ty opravdové filmové klenoty se musí snad co nejhlouběji.

• 17.6.2017  16:35
    The 39 Steps (1935)

Těch pár nelogičností je metaforou pro roztomilou blondýnku a ta spousta skvělých nápadů zase pro vypočítavého roštáka. Citelně raná tvorba ale celé je to v podstatě předskokan pro nadcházející velké filmy s touto tématikou. Takže trochu vděčnosti.. Krátká stopáž a tedy i něco zkratkovitého je to jediné co mi zde vadí. 9/10

1 2 3 4 5 následující >>