Zjizvená tvář (1983)

Vzestup a pád v dokonalé podobě. Předloha je jednohubka (i když koketující s dokonalostí), tohle je ovšem díky De Palmove režii extravagantní epos definující svůj vlastní subžánr. De Palmuv nejlepší film. Pacino ve fantastické formě.

Millerova křižovatka (1990)

Scénáristická dokonalost. Moji nejoblíbenější Coeni a jeden z nejlepších mafiánských filmů vůbec.

Barton Fink (1991)

Svým způsobem hrozně inspirující snímek. Je možné, že mu budu ještě jednou v životě docela dost vděčný.

Buchty a klobásy (2016)

... Franco, Rogen a to nejlepší z nich, respektive z jejich fekálního humoru. Navíc, má to přesah a sdělení, což je samo o sobě.. no, zajímavé.

Solaris (1972)

Třetí Tarkovskij a třetí tří hvězdné hodnocení a já si říkám, že na filmy tohohle uznávaného pana režiséra nejsem nejspíš ten pravý. Loučím se.

Nebe nad Berlínem (1987)

Kouzlo těchto filmů (jako například u básní či citátů) je v tom, že na každého můžou působit jinak a každý si je i jinak může vyložit. Co je ovšem v každém případě neoddiskutovatelné, tak dokonalá režie.

Až na krev (2007)

Film, který u mě definoval pojem "masterpiece".

Přenašeči (2009)

"Sometimes choosing life is just choosing a more painful form of death."

Hledá se Dory (2016)

V podstatě daleko více sentimentální Finding Nemo, což je ale bohužel spíše na škodu. Zootopia zatím vládne.