• Krátkometrážní

Santa Barbara (1984) (seriál) odpad!

Jedině kam se název tohoto seriálu hodí je text k písničce od Chaozzu.

Kameňák (2003) odpad!

Odpad, který tu sice všichni takhle hodnotíme, ale mezi lidmi je to vtipný skvost, z kterého si lidi stále vyprávějí vtipy. Nechápu to, ten film je tak přehnaný / trapný / jednoduchý a přesto mezi lidmi boduje = fuj.

48 hodin (1982)

Nick Nolte se tu dost podobá Gearardu Depardiemu a Murphy je malej hubenej a hraje vůbec poprvé. Nick Nolte je opravdu v tomhle filmu bitevník, který pálí jednu cigaretu za druhu a je typický představitel vybledlého vlasatého policajta, který chlastá už na snídani. Líbila se mi konverzace těch dvou, protože nebyla taková sprostá a hnaná do extrému jako v novodobých filmech tohoto typu. Hudba byla v akčních scénách velmi působivá / chaotická.

25. hodina (2002)

Tenhle film přesně vypadá jako moje každá neděle - brzo vstanu, hodně jím, hodně koukám na filmy, na nic se vlastně nesoustředím, jsem podrážděný, mrzutý a vím, že se blíží neodvratitelný konec víkendu a budu muset nastoupit do práce. Přesně takový je ten film - hrdina si celou dobu potichu vsugerovává, že do vězení třeba nepůjde, ale stejně nemá sílu změnit budoucnost ...

Kult hákového kříže (1998)

Jak těžké je se vymanit ze spolku/sekty dokazuje tento film. Edward Norton a Edward Furlong věří v neonacismus. Starší bratr ale ve vězení pochopí, že černoši nejsou jenom gangsteři a že se k nim systém chová úplně jinak. Mladší bratr je ale silně zaslepen a staršímu bratrovi nevěří. Film vyústí v nešťastné události.

Fimfárum Jana Wericha (2002)

Já jsem na této knížce vyrůstal a Lakomou Barku miluji. Werich tomu svým hlasem dodává neskutečný nádech ironie i lidskosti.

Pink Floyd: The Wall (1982)

Hodně depresivní film, který ukazuje příběh člověka jako jedince, který nemá šanci bojovat proti zavedenému systému, dogmatům, vládcům.

Statečné srdce (1995)

Naturalistická výprava té doby a dramatický osud vůdce vzpoury. Mel Gibson již v té době ukazuje brutalitu ve svém filmu, využívá ji k umocnění scény, šokování. Film je velmi dobrý, ale neodpustil jsem mu na konci to mučení, to se k tomu filmu nehodilo = bylo to moc rozpitvané (doslova ).

Osudový dotek (2004)

Cestování časem a ovlivnění budoucnosti. Není to tak lehké, jak si myslíme a předpoklady událostí se nikdy nestanou, jak si plánujeme. Skvělá Amy Smart a A. Kutcher. Výborná hudba (hlavně Chemical Brothers ). Tenhle film má výborný nápad a je to jeden z nejlepších filmů vůbec na téma "nehrajte si s cestováním časem"! Bohužel podobné téma je už jen v Červeném trpaslíku.