• Krátkometrážní

Přátelé (1994) (seriál)

Přátelé jsou skvělí díky crazy situacím a hlavně díky představitelům. Odstupem času jsem ale musel snížit hodnocení díky happyendovosti a růžovosti - přesto je to seriál našich teenagerských let a moc jsme se u nich všichni nasmáli a čekali na nový díl ( to ještě internet nebyl kvůli stahování ).

Bratři Bluesovi (1980)

Svérázní hudební umělci, co se bojí matky představené ale ostatních ne. Film je možná pro někoho o ničem, ale ty hudební představení jsou skvělé + také bývalé policejní auto, na které musíte mít skoro zbrojní pas! Dan Aykroyd hubený jako lunt :-).

Kruh (2002)

Ten film šokuje hlavně holčičkou s vlasy přes obličej, která se mstí za její hrůzný osud. Nejlepší z filmu je ale ten film na kazetě - je velmi záhadný a vlastně ukazuje střípky z té minulosti. Film se stal kultem.

Drž hubu! (2003)

Depardieu zase dokázal, že umí hrát a zde (asi) hrál naprostého blce, který je se přátelsky zamiluje do Jeana Renoa. Společně utíkají z vězení a bojují i s mafií. Scénky se moc povedly.

Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)

Kdyby tento film měl větší reklamu ve světě, stal by se vrcholem parodie westernu ve světě filmu. Bohužel byl vydán v jiné době. V tomto filmu je tolik slavných místních herců, že kdyby se to natáčelo dnes a v USA, tak by ten film překročil rozpočet miliardu dolarů jen díky honorářům. Ta komedie je tak trefná, doplněná padnoucí hudbou a skvělými hláškami. Nejlepší je ale pro mne pan Kopecký je to padouch nejvyššího kalibru ( asi si slečinka čichla troch toho Étheru !!! ).Výborná je také barevná stylizace.

Lepší pozdě nežli později (2003)

Mohou se staří lidé zamilovat ? Ano, mohou - dokonce i bláznivě, ale myslí si že už jsou přeci jenom protřelí zkušenostmi a nic je nepřekvapí :-)

Čínská čtvrť (1974)

Tento film mi sice nesedl, jak jsem očekával, ale na druhou stranu tam je výborná hudba, duo Nicholson a Dunaway + skvělé klobouky. Detektivka je moc dlouhá a silný konec nevyvažuje dvouhodinovou předehru. Nicholson má v tom filmu správný výraz šibala :-)

Knight Rider (1982) (seriál)

3 * jsou za dětské sny jezdit v tomto autě a mít ho jako kamaráda. Každý, kdo zažil éru tohoto seriálu v TV a byl malý, to prostě hltal - Hassehoff byl vtipný, měl koženou bundu a vlasy jak po návštěvě kadeřníka. Auto skákalo na povel, mělo rakety, udělátka atd. Jó to byly krásné časy :-)

Po čem ženy touží (2000)

Vtipné, originální pojetí převtělení se do ženy. Pro ženy je tenhle film poctou, milují ho a všem svým protějškům tímto filmem naznačují, že ony to mají opravdu těžké. Na schůzy feministek musí být tento film jako pro křesťany bible.

Tajný závod (1976)

Velmi rozmanité postavy, která závodí, dělají tento film originálním. Celý film začíná jedním slovem a odstartuje celý závod. Příjemná podívaná bez nějakých vedlejších úmyslů.