Mission: Impossible Odplata - První část (2023)

Dvě a půl hodiny pořádné akce protkané špionážními prvky! Film, při kterém se místy tají dech z napjatých scén, ale chvilku na to se s chutí zasmějete vhodně vložené vtipné scénce. Nový díl MI nezklamal, ba naopak posunul laťku zase o kousek dál. Bez vyzrazení byť jen kousku děje mohu říct, že film naprosto doporučuji všem milovníkům akčních či špionážních filmů a sám už vyhlížím alespoň ukázku z druhé části. 90%

Modré diamanty (2018) odpad!

Jak snadno a rychle pokazit nadějnou kariéru? Vzít pár rolí za dobrý peníz, bez ohledu na to, co se vlastně bude dít. Už dlouho jsem neviděl film, který by byl tak plytký a o ničem, jako je Siberia. Keanu Reeves naprosto zklamal, i když takovéhle slátanině by nepomohl ani DiCaprio. Shrnuto a podtrženo, ztráta hodiny a půl z vašeho života 10%

Hra o trůny - Dračí kámen (2017) (epizoda)

Přímé zasvěcení do děje po roční pauze. Příprava půdy pro následující epizody. Jednoduše řečeno: prostá úvodní epizoda od které nečekejte velké zvraty či šarvátky. Tedy snad kromě hromadné vraždy... Musí se přece navázat tam, kde se končí!

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Tak tu po pár letech máme další pokračování, další dobrodružství legendárního kapitána Jacka Sparrowa. Film nabitý akcí i lehkým humorem, který zaručeně pobaví a svým způsobem i ohromí. Na jednu stranu bravurně natočené scény a skvělé efekty, na stranu druhou... Jedná se o pátý film a bohužel, je to dost znát. Piráti obecně jsou skvělým tématem ke zfilmování, a dalo by se říct, že je zde nevyčerpatelné množství motivů, přesto film působí stejně jako předešlá dobrodružství... Ano, jsou zde nové tváře. Ano, příběh se odehrává někde jinde a jde také o něco jiného, ale stále se nezbavím pocitu, že je to uměle natažené pokračování a to požitek dost kazí. Nenapraví to ani dojemný příběh, který se nám rozplétá v druhé části filmu. Stručně řečeno...skvěle zahrané, dobře natočené, ale jedná se v podstatě o totéž, co jsme v minulosti viděli už několikrát. Přísloví "V nejlepším se má přestat" sem sedne jako ulité. Stále jde však o dobrý snímek. Pokud jste náhodou předchozí příběhy nějakým nedopatřením minuli a máte před sebou první setkání s pirátským světem, kde za každou vlnou číhá nové dobrodružství, potom vám film vřele doporučuji. 70%

Revizor (1971) (divadelní záznam)

Po všech stránkách slabší než Burianův Revizor z roku 1933! Herecké výkony přijatelné, kostýmy a prostředí velice nezáživné. Úpěnlivě se drží knižní předlohy a možná právě proto je film tak moc vleklý. Pokud se chcete pobavit, přejděte tento výtvor a pusťte si předchozí a mnohem lepší variantu. 40%

Velké katedrály (2010) (TV film)

Výborně zpracovaný dokument o stavbě obrovských katedrál. Pět hvězdiček nedám jen kvůli neustálým spekulacím o propojení geometrie staveb s Biblí. Samozřejmě je to možné, někdo by řekl, že je to i víceméně pravděpodobné, ale v dokumentu jako je tento mají převažovat fakta a tudíž bych něco takového bral jen pro zpestření. Ovšem zde je to neustále opakováno. Ono, když v tom někdo něco vidět chce, tak to v tom nakonec uvidí, ale nemusí to nutně podsouvat ostatním. 75%

Assassin’s Creed (2016)

Nejdříve je nutno říct, že jsem od tohoto filmu nečekal nic extra...Už ze starého přísloví, že film, který vznikne ze hry, nestojí absolutně za nic a sledovat jej je jen marnotratně ztracený čas. Proto jsou mé dojmy zcela jistě lepší, než by byly, kdyby jsem se na film nějak výrazně těšil...asi jako většina fanoušků hry! Už se raději vrhnu i na samotný film. Film se snaží upoutat především příběhem a efekty. Příběh vytažený ze hry není ovšem tak extra výjimečný, aby se z něj dal vytvořil nějaký legendární snímek. Mnohem důležitější je zpracování. To se tvůrcům povedlo na jedničku. Ruku v ruce s tím jdou i efekty...to je podle mého i hlavní trhák filmu. Například takové prolínání dvou realit je zmáknuté na jedničku a nemusel by se za to stydět kdejaký hollywoodský režisér. Celkový pocit z filmu hodnotím kladně, avšak film má své mouchy...za ty může jeho předešlá herní adaptace. Jak to jen říct... Je to, jako by mladší bratr chtěl v něčem překonat toho staršího a ať by se snažil jakkoliv, vždy by se našlo něco v čem by byl horší... Příběh v podstatě beze změny od hry (mínus především pro herní fandy), nic co by film posunulo nějak dál. Efekty a celkové zpracování zmáknuté opravdu bravurně. Sečteno, podtrženo. 75%

The Grand Tour (2016) (pořad)

Absolutně nevím kde začít... Nová show, nová trať, nová auta, nové publikum, nové prostředí... Všechno tohle je ale nepodstatné. Stará trojka je zpět a to je to hlavní! Clarkson, Hammond a May a jejich vzájemné narážky jsou opět zde! Dokonalý návrat. První díl naprosto ohromující, tak snad jim nedojde dech. 100%

Sedm divů technické civilizace (2003) (seriál)

Nejlepší a nejpropracovanější dokumentární dílo z oboru inženýrského stavitelství, které jsem zatím viděl. Vřele doporučuji! 90%

Jack Reacher: Nevracej se (2016)

Dobře napsané akční krimi, které se drží ve stopách svého předchůdce. Co fungovalo v prvním díle, musí přece fungovat i nadále (jdi do uličky...zmlať pár chlápků, najdi a zachraň atd.)...je to už malinko klišé od filmu tohoto typu, ale vůbec to neznamená horší prožitek z celého filmu. Pokud jste si užili sledování prvního Jacka Reachera, tak vás zajisté neomrzí ani pokračování. Až na pár maličkostí jde o skvěle zpracovaný akční film, který má co nabídnout a nudit se u něho rozhodně nebudete. 85%