Kráska a zvíře (2017)

Někdy se dokážu mrknout na hororovou slátaninu, kde zmutovaný retard seká hlavy všem v okolí, střeva lítaj všemi směry a krev teče po hektolitrech.....a pak jsou dny, kdy si v klidu sednu a pustím si Disneyovku (a vůbec si na to nepřipadám starej). Moderních předělávek klasických animáků jsem se zprvu bál, ale už Popelka mě celkem odrovnala a tady tomu není jinak. Má to epický vizuál, kostýmy, parádní songy, sympatické postavy (jak hrané tak digi), prostě klasická pohádka na kterou se někdy klidně podívám znovu....a pak zase. A že je Hermiona dokonalá Belle snad ani netřeba podotýkat.

Blade Runner 2049 (2017)

„Sometimes to love someone, you got to be a stranger. “ Nevím jestli je to tím, že je klasika tak dokonalá, nebo tím, že jsem od Villeneuva zvyklý na mnohem více, ale vrtá ve mně červíček zklamání. Ne že by šlo o špatný film, to vůbec ne, ale čekal jsem asi více. Děje se toho příliš málo a to málo je hrozně dlouhé. Málokdy kritizuju délku filmu, ale mám pocit, že tady by decentní zkrácení filmu trochu prospělo. Na to jak je děj víceméně plytký a stojící prakticky pouze na jednom twistu, je 163 minut lehce přepálených. Co je ovšem naprosto dokonalé, je vizuál, kamera a hudba. Původní Blade Runner je tady vidět a slyšet v celé své kráse. Gosling je sympaťák a role mu sedne, Ana de Armas je momentálně v mé osobní TOP 5 nejkrásnějších hereček a Ford je....prostě Deckard :-) Jared Leto je tu zase úplně na hovno (tentokrát nicméně ne moc vlastní vinou) a má opravdu moc málo prostoru na to aby něco předvedl. Ve výsledku jsem spíše spokojen, ale příště se pokusím raději nepodlehnout přehnaným očekáváním

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

je dvojka horší než jednička?? Zřejmě ne (a pokud ano tak o opravdu zanedbatelné procento). Je to dobrý film?? Velmi pravděpodobně. Co jsou Kingsmani 2 ale zcela jistě a na 110%?? Film, který má kurva styl !!

Zabiják & bodyguard (2017)

když podložíte základy kvalitním castingem, máte z poloviny vyhráno. A tady to je setsakra výhra!! Reynolds je sympaťák každým coulem. Pár průserů ho hodilo do druhé ligy a i on sám ví, jak si to podělal Green Lanternem (ten film není zas až tak hroznej). Naštěstí všechno své úsilí a srdce vložil do svého vysněného projektu a Deadpool byl jeho velkým návratem. A snad nikomu jsem to nepřál více než jemu. Tady jede víceméně to svoje, nahláškovaný agent se striktním morálním kodexem, který má chránit nej cool černocha všech dob. A světe div se, ti dva k sobě pasujou jak hrnec na prdel. Vše obklopenou tunou akce a fajn soundtrackem. Další plusový bodík za Elodie Yung což je asi nejvíc sexy žena posledních let! Kéž by se v dnešní době točilo víc podobně pohodových akčňáků. Jo a ještě s jednou věcí s Ryanem nelze nesouhlasit...fucking Prague! P.S. mým snem je docílit podobného vztahu jaký mají Sam Jackson a Salma .Hayek. EPIC!!

Dobrou, mámo (2014)

Průhledné tak zhruba od 5. minuty (pro blbé tak od 10. a totální idioti musí mít jasno po patnácti minutách). Tudíž 60 minut čekáte, jaký twist si vlastně tvůrci připravili. A on žádný nepřijde. A vůbec to nevadí! Za celou tu dobu, kdy pochopíte hru tvůrců, si postupně zvykáme na vyšinuté duo bráchů a jejich povedené matinky a divák čeká až přijde ten očekávaný moment s velkým M. A ten výsledek (může být brán jako jakýsi twist) je kupodivu značně znepokojující. Místo dramatického vysvětlování a očekávaného pokecu u každodenní večeře tak dostaneme....řekněme více přímočařejší přístup, kdy vezme hlavní dvojka věci do svých rukou. Svíral mě tíživý pocit bezmoci, kdy vlastně poprvé soucítíte s hlavní hrdinkou, která sice v průběhu filmu nepostupovala zrovna příkladně, ale ruku na srdce, kdo by v její kůži byl pořád rozumně uvažujícím člověkem? Ač jsem byl tudíž v první půlce trochu zklamán přístupem, kdy jsem si myslel, že to rejža co se týče napětí těžce nezvládl, druhá mě přesvědčila, že to byl zřejmě úmysl. A to jsem schopen skousnout (i když se možná mýlím).

Rozpolcený (2016)

McAvoy je démon! A Shyamalan se po svých blockbusterových průserech začíná pomaličku vracet do první ligy. U The Visit mě mrazilo více, ale ani Split rozhodně nezklamal. Všechno samozřejmě stojí a padá na profesoru X a nutno dodat, že mění postavy stejně zdařile jako Mystique, od které toho evidentně hodně okoukal. Škoda až nadstandartní tuposti všech tří holek. Ty nány byly svým chováním a jednáním chvilkama vážně na ránu a sympatizovat s nima bylo opravdu mimořádně těžké (spíše nemožné). Finále potěšilo a já se vlastně na ten slibovaný duel v příštím filmu těším.

Dunkerk (2017)

Nolan je prostě jinde! A když má v zádech opět fantastického Zimmera, tak se nedá než vytasit se slovy chvály a uznání, že opět přišel s bijákem, který od první minuty (doslova) zarazí do sedačky a nepustí. Jeden z kandidátů na film roku je jasný.

Válka o planetu opic (2017)

druhý nejsilnější blockbuster roku!! Emoční palba od začátku do konce s parádními a silnými hrdiny na obou stranách, kdy pouhý dialog dvou postav dokáže zařezat do sedačky a vyvolat husí kůži. CGI opičáci navíc “hrajou“ mnohem lépe než kdejaký živý herec a hlavně Caesar působí mnohdy neskutečně,ehm,lidsky. Znalci původní předlohy se navíc můžou šťourat v mnoha odkazech na původní díly a taky kvůli nim se pomalu začínám těšit na další část příběhu z planety opic. Škoda trochu přepálené délky, která přece jenom na podobný kousek nebyla vhodná, ale jinak parádní práce. Je třeba také pochválit nádherný soundtrack, díky kterému jsem měl u mnoha scén už opravdu namále....ano, málem mi i slzička ukápla a nestydím se za to!! Ten film si to zaslouží :-)

Rychle a zběsile 8 (2017)

čistokrevnej, výplachovej popcorn!! I naprostá blbina se dá natočit zábavně a stylově. Vypnout mozek, nepřemýšlet nad logickými kolapsy a jen se kochat. Někteří auty, muži ženami, ženy nasvalenými týpky, ale hlavně ujíždět na pohodové a nahláškované akci. Tady se žádný sofistikovaný blockbuster nekoná a Oscara za scénář nečeká snad ani ten největší optimista. Spokojenost. Dokonce velká. Mnoho velkofilmů (snad až na Marvel) v poslední době sklouzává k tomu hrát si na něco, co snad ani nikdo nechce. Partička kolem Vina Diesela ale ne. Ti si jedou to svoje a svět to pořád baví. A mě taky!! Akorát postav by mohlo krapet pochcípat (a Walkera opravdu nemyslím vy necitové!!), už se tam pomalu všichni nevlezou. I přes tuto jedinou výtku se těším na příští jízdu a další zbělisé nápady z myslí evidentně chorých tvůrců.

Logan: Wolverine (2017)

Logan je tím, čím jsem si Wolverina vždy přál. Surový, brutální, nekompromisní charakter, který přišel o všechno a o všechny, kteří z něj dělali jakž takž “člověka.“ Vhozen do světa, kde již nemá své místo, je unavený životem a nezáleží mu v podstatě na ničem. Popojíždí si ve své limuzíně světem, kde se lidstvo téměř zbavilo všech mutantů, načež paradoxně zjišťuje, že chtějí být evolučně vlastně stejní jako oni. Výsledkem je X-23, malá holčina ze které jsem měl po trailerech největší strach. No díky bohu za ní!! Její interakce s Wolverinem jsou obzvláště po akční stránce highlightem filmu. Každý souboj je více osobnější, jede se opravdu na krev a bojuje se víceméně jen o vlastní přežití. Záchranu světa, galaxie či vesmíru tady má každý u prdele. Z větší části se tak všichni starají o vlastní triko, většinou dost brutální cestou přes hromadu mrtvol. Rating R bylo moudré rozhodnutí, zároveň sem ale každá useknutá ruka či hlava a každé vykuchání tak nějak patří. Nic nejede na sílu a vše funguje skvěle. Komornější přístup je úkrokem tím lepším směrem a postavám fandíte jako snad ještě nikdy. Oproti poslednímu digibordelu ze světa X-men univerza fantastická změna. Holt méně je někdy více. Konec chvalozpěvům, Logan je boží film a už dlouho jsem z kina neodcházel spokojenější. A všem ho doporučuji! Prvotřídní Jackmanovo rozloučení s jednou z nejikoničtějších postav filmového a komiksového světa.