• Fantasy

Doktor Strange (2016)

Ďalší marvelovský filmík s dôrazom na vizuál s priemerným príbehom. Čakala som viac.

Sebevražedný oddíl (2016)

Prvá polovica filmu super... potom to stráca grády. Avšak tento film patrí k tým, u ktorých netreba pozerať trailer. Zhŕňa najlepšie scény z filmu... všetky... a nasmeruje Vás iným smerom, než sa uberá dej a postavy. Efekty, hudba, jednotlivé postavy, akcia... to všetko je skvelé. Ale ten príbeh je absolútne podrozvinutý. Základ príbehu je veľmi dobrý a originálny ... ale nevyužitý. Akoby režisér vybral výborný základ... a scenáristi mali príbeh vymyslieť za jeden víkend. Škoda.

Šmejdi (2013)

Tento dokument patří k těm jenž je nutné vidět aby člověk pochopil co se na těch "skvělých akcích" odehrává. Četla jsem hodně článků ale to bylo oproti tomuto filmu téměř nic. Ano ti důchodci jsou často hloupí, že vůbec jedou a koupí ten šmejd. Ale absolutně padlí na hlavou jsou ti, co jednou znovu a znovu a znovu. Něchtějí být sami..to jo...ale je spoustu klubů důchodců anebo se stačí seznámit s někým z okolí. Ale i tak si nezaslouží aby se k nim ti hajzlové chovali tak ja je vidět v Šmejdech.

Zmizení (2013)

Velice dramatická, i když na začátku malinko zpomalená podívaná. Některé pasáže bych klidně zkrátila na polovinu. V celku ale hodnotím velice dobře, film byl mnohem lepší než bych u krimitrilleru čekala. Hereckému výkonu není co vytknout. Určitě jeden z lepších filmů této sezóny.

Sherlock (2010) (seriál)

Tento seriál je možné hodnotiť z viacerých aspektov. Alebo stačí napísať jednoducho "absolútne úžasný seriál, pre mňa zaslúžené 1. miesto vôbec". Nemám čo vytknúť.

Vedlejší účinky (2013)

Veľmi slušný film. Dejovo bohatý, určite hneď divák nevie o čo pôjde a pomaličky sa zliepajú kúsky dohromady. Catherine Zeta-Jones mi však v tomto filme prišla maximálne nepresvedčivá.

Maniak (2012)

Nechutný psychofilm plný filmových aj dejových chýb. Napätie minimálne ... akurát to už človek chce niekde v polovici dopozerať. A keď to skončilo tak som len zostala s výrazom "Dop**i to čo bolo?"

Král džungle (1997)

Ako nechápem prečo tento film je tak kritizovaný. Nie, nemá prehlbokú myšlienku ale ako komédia je to úplne super. Má to všetko. Sympatického hlavného hrdinu, krásku, súbor namysleného pracháča s dobrosrdečným jednoduchším chudobným Tarzanom :D, skvelé hlášky, obstojné triky (na komédiu), inteligentný humor aj trápne momenty s odpadávajúcimi pohoršenými nóbl paničkami a dej ktorý človeka túžiaceho po oddychu nenudí (ak vás to nudí pozrite si psychodrama a zanevrite na komédie).

Myšlenky zločince (2005) (seriál)

Jeden z najlepších detektívnych seriálov. Postavy sú charizmatické a každý diel je jedinečný takže sa dá pozerať niekoľko dielov za sebou bez ponorkového pocitu. Niekedy správanie vedľajších postáv (obete, vrahovia, náhodní zainteresovaní) je trochu proti logike ale tak čo človek neodpustí pre dramatično :). A niekedy hláška do deja -nejaký poznatok typu "bol videný tam a tam alebo v detstve sa mu stalo to a to"- nie je celkom dotiahnutá do konca s vedomosťou "odkiaľ to sakra máte?", pretože nie vždy je to jasné a človeku to pripadá ako uľahčenie scenáristov. Ale napriek tomu je seriál naozaj veľmi dobrý a fanúšikov detektívok nesklame.

Soumrak mrtvých (2004)

mix zombie a britského humoru v správnom pomere... nie ako paródia ... nie ako hororová komédie... ale ako britský pohľad na zombie tématiku zasadenú do malého mesta plného skrachovancov... poteší a zabaví