Saturnin (1994)

Výborná česká komedie, která sice trpí nízkým rozpočtem, což se projevuje především horším zpracováním prostředí (kamera a osvětlení jsou místy strašné a také kulisy se občas moc nepovedli), ale docela slušný scénář a velmi dobré výkony herců to vše dokonale vynahrazují. Výtečný situační humor, doplněný o skvělé dialogy musí pobavit snad každého. Tak dobře jsem se u české komedie dlouho nepobavil a proto hodnotím všemi pěti hvězdami. Akorát ti co četli knihu mohou být lehce zklamáni, neboť brilantní anglický humor přece jen vyzní lépe v knižní předloze.

Odstřelovač (2007)

Tohle stylové béčko se mi líbí s každým shlédnutím více a více. Hlavní zásluhu na tom mají Mark Wahlberg a Kate Mara, které mám jako herce velmi rád. A druhým velkým pozitivem je děj, který plyne sice pomalu, ale ve správných chvílích vždy zařadí vyšší rychlostní stupeň. Pro mě je to velmi příjemná oddechovka, kterou vždy rád uvidím.

Dračí války (2007)

Podle mě to není až tak zlé jak to tady na csfd je prezentováno. Graficky je to slušně zpracované a i ten děj se tu najde. Navíc je to na základě asijských legend, které mě vždy přitahovali (hlavně ty jejich draci). No jedinou překážkou je spousta hluchých míst a fádních zápletek, ale stejně si myslím, že je to slušný průměr.

Iron Man (2007)

Velmi špatné zpracování mého nejoblíbenějšího hrdiny. Chybí tomu šmrc, charakter a vtip. Je to přehnaně melodramatické a graficky i příběhově velmi slabé. Navíc je to prostá vykrádačka jiných filmů, například Hrob dračího císaře a Dračí války jsou v tom dosti viditelný. Proto to je pro mě naprosté zklamáni.

Můj otec je šílenec (2012)

Po dlouhé době film se Sandlerem, který mě dostal do kolem. Dlouho jsem se u jeho filmu tak od srdce nezasmál jako tady u tohoto šíleného fotra. Neskutečný frky a vtípky často hraničili až s trapností, ale tentokrát tu pomyslnou lajnu nepřekročili a dokonale pobavili. Asi to nevejde do sině slávy kinematografie, ale dokáže to dokonale pobavit. Za mě jasných 5 hvězd.

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Další díl Hunger games nepřinesl divákům nic nového. Jediný rozdíl je že už se neválčí v kleci, ale v opravdovém světě. Takže by divák mohl očekávat něco nabitého akcí, přestřelkami, bojem a krví, ale bohužel se tady toho dočkáme opravdu jen málo a to sráží tento film hodně dolů. Nejvíce ho však srazilo rozdělení na dva díly, které je poslední dobou tak typické pro velké série, a které nemá absolutně žádný účel (teda kromě naplnění peněženek tvůrců). Je škoda, že opět převládla nenasytnost filmařů nad dokonalým filmem, neboť kdyby se tento díl o hodinu zkrátil a přidal k tomu následujícímu myslím si, že by to byla bomba, takhle toto musím označit jen za takovou slabou výplň mezi Vražednou pomstou a druhou částí Síly vzdoru.

Blesk (2011)

Kromě Jasona Stathama, který hraje drsnýho poldu, nemá film vůbec co nabídnout. Nudné postavy, otravná vedlejší zápletka, která tam prostě jen byla, ale filmu nic nepřinesla, hlavní záporák byl divnej a v podstatě to postrádalo jakoukoli akci či napětí. Pro mě velké zklamání, které je ještě o to větší, že je to tady tak kladně hodnocené.

Havran (2012)

Poměrně zajímavá detektivka, kde se kupí jeden příběh od Poa za druhým. A postupně to dává dohromady velice zajímavý kriminální story, kde se vrah skrývá, tak dokonale, že jsem ho nedokázal identifikovat dřív než hlavní hrdinové (velké plus za to, neboť většina kriminálek toto nedokázala). Totu velice povedenou záležitost kazí jen John Cusack, který se pro hlavní roli podle mě absolutně nehodil a tak mi tak trochu kazil film. Hodnotil bych všemi pěti hvězdami, ale kvůli Cusackovi dávám o hvězdu méně. Škoda!!

Drákula: Neznámá legenda (2014)

Přímočaré, svižné a jednoduché. Asi tak by se tento film dal popsat. Žádný zvláštní děj zde nenajdete, ani nějaké složité charaktery a ani nijak zvlášť zajímavé dialogy. Ale najdete zde plno akce, slušných efektů, pěkných bitek a hlavně originální pohled na Drákulu.

Jen blázni spěchají (1997)

Nebýt tam sexy Salma Hayek a Perryho přihlouplé výrazy a vtípky, tak bych na to snad ani nekoukal. Romantická komedie, která nepřinesla do tohoto žánru absolutně nic nového, ale zároveň ani nic výrazně nezkazila. Čistý průměr, který nijak zvláště neohromí, ale ani nijak nezklame.