Princezna Mononoke (1997)

Nádherná pohádka z Japonska, která má úžasný scénář a je doprovázená skvělou hudbou. Animace je už sice za těch několik let již překonaná, přesto je stále nádherná a v té době neměla konkurenci. Film sice trvá více než dvě hodiny, ale je to tak kvalitně natočeno, že bych byl ochoten skousnout i víc. Výborný filmový zážitek, který nemohu ocenit jinak než všemi pěti hvězdami.

Sága: Prokletí stínů (2013)

Není to nic světoborného, ale já se u toho nenudil. Masky byly luxusní a choreo soubojů nebylo taktéž špatné. Jediné co tomu chybělo byl lepší příběh a trocha větší počet herců a komparzistů. Přece jen horda o deseti skřetech byla poněkud úsměvná a celá to pak vypadalo poměrně lacině.

Vzepřít se obrům (2006) odpad!

Z počátku se to jeví jako obyčejný sportovní film, kde se absolutní outsideři vyšvihnou z úplného dna na samotný vrchol (k čemu vlastně nakonec také dojde), ale pak se to změní v něco absolutně šíleného. Nevadí mi myšlenka, že víra člověku pomůže, spíš naopak v toto opravdu věřím, ale tento film to hlásá takovým stylem, až mi z toho bylo místy na blití. Po dvaceti minutách jsem si připadal spíš jako v nějakém fanatickém náboženském kultu, což je pro mě absolutně nepřijatelný výsledek. Když k tomu ještě připočtu herce, kteří přehrávali vše co šlo, absolutně nerealistické chování všech zúčastněných charakterů a hlavně strašně sestříhaný zápasy, tak nemůžu hodnotit nijak jinak než absolutní odpad.

Navěky silný (2008)

Jako film se mi to velmi líbilo. Má to spád, je tam poměrně dobře odvedená práce s hlavní postavou a s jejím vývojem a moc se mi líbili i zvolení herci. Ale je tu jedno velké ale. Přijde mi jako bych už to několikrát viděl jen pod jiným názvem a s jinýma barvama. Ačkoliv je to storka podle skutečné události, což je pro mě velké plus, podobných story už Hollywood vyplivl takové množství, že už mě tohle nedokázalo nijak výrazně oslovit.

Světla páteční noci (2004)

Filmů o americkém fotbalu je celá řada a tento snímek se mezi nimi rozhodně neztratí. Má to svůj příběh, je to napínavé a hlavně je to velmi dobře natočené. Bohužel tomu chybí kvalitnější scénář a lepší práce s jednotlivými postavami. Každá hlavní postava tady má svůj vlastní příběh své vlastní starosti a trápení, ale vše je tu jen naťuknuto a nic není dotaženo do konce a vznikají zde jen otázky typu: Proč je on takový?? A co se vlastně děje s tímhle?? Je velká škoda, že na tyto otázky nedostaneme kloudnou odpověď, neboť kdybych tu odpověď dostal neměl bych tomuto snímku co vytknout, ale takhle mě přijde tento snímek spíše jen jako lepší průměr.

Enderova hra (2013)

Z tohoto snímku mám docela smíšené pocity. Na jednu stranu si myslím, že to bylo velice slušné sci-fi s poměrně netradičním, ale o to zajímavějším dějem. Na druhou stranu se sám sebe ptám: "Co to sakra bylo??" Děj byl velmi zajímavý byl dost svižný a neustále se tam něco dělo, ale na druhou stranu byl občas trochu zmatený a někdy až moc rychlí, neboť když začala nějaká zajímavá scéna tak než si jí divák stačil vychutnat už končila, což mě osobně dosti štvalo. Přišlo mi to jako kdyby filmaři chtěli do filmu narvat co nejvíc děje, ale bohužel na úkor kvality. Poměrně se mi líbil nápad s těmi geniální dětmi, ale sakra měli zvolit lepší představitele, neboť hlavní hrdina stál absolutně za prd v podání toho Butterfielda. Velice se mi líbili vizuální efekty, hlavně lasser-game v nulové gravitaci byla skvělá, ale bohužel takových skvělých momentů tam moc nenajdeme. Původně jsem chtěl filmu dát pět hvězd, ale pak jsem se nad ním "bohužel" trochu zamyslel a našel jsem poměrně spoustu vad na kráse, proto srážím jednu hvězdu a radši už nad Enderovou hrou dál nepřemýšlím, neboť bych musel strhávat další.

Velký draft (2014)

Škoda, že film je zaměřený hlavně na americké publikum, neboť kdo nežije americkým fotbalem asi nepochopí. Ani já tento sport nijak nemusím a humbuk kolem něj mě přijde trochu absurdní a bohužel tento film nevypráví právě o ničem jiném než jen o americkém fotbale a o tom, co se děje kolem něj. Ale světe div se mě se to líbilo a moc. Po dlouhé době jsem viděl film, kde Costner absolutně zářil a podle mě to zahrál dokonale. Velké plus pro mě osobně byla Jennifer, kterou mám jako herečku moc rád, v hlavní roli. Největším plusem ovšem pro mě byl poměrně nečitelný děj, který postupně gradoval a na konci to vše pořádně rozbalil. Výtečný sportovní film, který není až tak moc o sportu, jako spíš o tom, co se děje v zákulisí.

Alenka v říši divů (2010)

Burton opět ukázal světu dokonalé veledílo po vizuální stránce, ale to je asi tak všecko, neboť kromě nádherných kostýmů, prostředí a efektů tento film nepřinese téměř nic. Dějově to není nic moc, atmosféra je taková nijaká a prakticky se nedočkáme ani žádné akce, či nějakého napětí. Pro mě to není nic jiného než jen nudná fantasy pohádka, kterou nedokázal zachránit ani skvěle hrající Johnny Depp.

Petr Pan (2003)

Kromě pár světlých výjimek to pro mě bylo docela velké zklamaní. Jediné dva světlé body do filmu přinesli Jason Isaacs v roli Hooka a Ludivine Sagnier v roli bláznivé víly. Jinak to bylo na můj vkus až moc dětské, nudné a dlouhé. Dále musím říct, že se mi absolutně nelíbili trikové záběry a malované kulisy, díky kterým jsem to chtěl velmi brzy vypnout. Od absolutního odpadu tento filmy zachránili Isaacs a Sagnier, jinak to byla jen velmi špatně strávená hodina a půl mého času.

Zloba - Královna černé magie (2014)

Krásná pohádka na motivy Šípkové Růženky. Je pravda, že originál je originál, ale takhle se mi to líbí také a možná i malinko více. Krásné efekty, krásný příběh, poměrně vtipné a velmi dobře zahrané. Co více si můžeme od pohádky přát??