Shrek (2001)

Ten zlobr mi opravdu k srdci nepřirostl. Podle mě trochu přeceňovaný animák, jelikož kromě kýčovité zábavy nemá téměř co nabídnout. Jedině boží oslík to vše zachraňuje, ale ani to mi nestačí, abych měl důvod to hodnotit nějak moc kladně.

Hotel Transylvánie (2012)

Skvělá hovadinka, která rozhodně neomrzí. Sice to není nic oslnivého, ale já se docela slušně bavil. Hlavně drákula byl božský, ale i ty ostatní příšerky taky stáli za to. Někdy jich bylo sice až moc, ale nakonec co na tom, šlo přece jen o zábavu.

Jerry Maguire (1996)

Tento film má několik vad na kráse. Tou první je přehnaně dlouhá stopáž filmu, tak moc mě to neoslnilo, abych se chtěl koukat na to déle než dvě hodiny. Jako druhý průšvih bych viděl někdy poměrně chaotický scénář a střih, kde hlavně na konci jsem měl občas pocit, že film skáče z jedné části příběhu do druhé bez ladu a skladu. A posledním průšvihem pro tento film je příliš kladné hodnocení, neboť pak jsem měl opravdu velké očekávání a to se nakonec absolutně nevyplnilo. Celkově bych to zhodnotil jako podprůměrný film s nadprůměrnými herci.

Divergence (2014)

Pro mě poměrně velké zklamání. Kulisy a prostředí vypadají velmi lacině a absolutně se míjí s účinkem přivodit atmosféru postapokalyptického světa. Na rozdíl od knižní předlohy se film ani nesnaží nám přiblížit jiné postavy než Tris a Čtyřku, což je dost škoda vzhledem k účasti poměrně velkého množství zajímavých herců, kteří pak působí jen jako komparz. Další velký problém vidím ve velmi nudném a utahaném ději. Výcvik probíhá velmi poklidně a chybí mu šťáva a trocha té brutality, která byla v knižní předloze. A pak je tu ještě závěr, který trochu popírá předchozí minuty filmu, hlavně co se výcviku Tris týče. Připadá mi to jako kdyby autoři vzali knižní předlohu, okleštili ji od ze všeho zajímavého a udělali zní naprostou nudu (asi aby to mohli vidět hlavně puberťáci a mladší publikum) a poslali to dál na výrobní lince.

Mrtví a neklidní (2013)

Nový Romeo a Julie, akorát že tady je Romeo zombík a Julie jedna z přeživších lidí. Krásné, vtipné, zajímavé, ale také bohužel nedotažené do toho správného konce. Místy tomu chybí šťáva a je to takové nemastné a neslané, ale místy to je opravdu pecka. Za ty nudnější části tomu musím bohužel dát o hvězdu méně, ale jinak je to skvělé a originální dílo z dílny zombie filmů.

Resident Evil: Odveta (2012)

Co se to s touto sérií děje??? V pořadí páté pokračování nepřineslo nic jiného než jen akční blbost, která postrádá absolutně nějakou logiku a příběh. Toto už nemělo vidět světlo světa. Je to velká škoda neboť tuto sérii jsem měl docela rád, ale teď již opravdu nevím jestli budu mýt chuť vidět to co přinese další díl. Největší zklamání roku 2012.

Resident Evil: Afterlife (2010)

Že by to byl návrat ke kořenům této série?? Bohužel jen tak napůl. Začátek je absolutně šílený a pro mě dosti nelogický (hlavně počet Alice tu byl nějaký divný. Kam se poděli všechny ty klony???) a bohužel ani konec pro mě není nijak záživný, jen to vše mezitím je absolutní bomba. Kdyby to tak bylo po celý film hodnotil bych mnohem lépe, ale špatný začátek a absolutně idiotský konec dali tomuto filmu dosti na frak.

Resident Evil: Zánik (2007)

Tento film byl dokonalý, ale bohužel jen do chvíle, kdy Alice začne používat své nadpřirozené schopnosti. Od té chvíle jsem měl z filmu smíšené pocity a konec to všechno pohřbil. Škoda mohl to být super film, ale takhle si začínám myslet, že tato série jde do hajzlu.

Resident Evil: Apokalypsa (2004)

Na jednu stranu je pro mě toto pokračování mnohem lepší než první film, ale na druhou stranu je o hodně horší. Ty plusové body jsou za lepší akci, větší počet herců, malinko pro mě zajímavější prostředí a hlavně za luxusní začátek. Ty mínusové body jsou za nepodařené monstrum, debilní konec a někdy až přehnané akční scény a nadlidské schopnosti Alice. Bohužel negativa nakonec malinko převládají pozitiva a tak musím jednu hvězdu ubrat.

Resident Evil (2002)

Začátek jedné výborné zombie série. Milla Jovovich je božská a i ostatní herci mě absolutně vyhovovali, dokonce to má i solidní zápletku, která není tak často k vidění u takových to hororů a hlavně to má skvělou akci, výborné kostýmy a slušné efekty. Škoda jen, že to bylo tak moc předvídatelné, jinak by to bylo téměř dokonalé.