JAG (1995) (seriál)

Pro mě trochu nepochopitelný, že to má hodnocení pod 50%. Vždyť je to docela solidní oddechovka, která dokáže pobavit a zaujmout diváka. Je sice pravda, že to že vždy zvítězí dobro je trochu klišé a po pár sériích už to člověka omrzí, ale když se kouká na to jen jednou za čas tak si myslím, že se člověk nudit nebude.

Hell on Wheels (2011) (seriál)

Solidní seriál z westernového prostředí. ALE není dokonalý. První série určitě zaujme, ale něco mi tam chybí, snad jen trochu víc akce by se hodilo. Jinak je to výborně zpracované a dokonale to vykresluje životní podmínky na divokém západu. Také atmosféra působí velmi dobře a člověk je jí pohlcen. V první sérii taky musím ocenit dokonalou práci s jednotlivými postavami a jejich charakterem. Špína, intriky, sváry, nepřátelství, pomsta a další záporné lidské vlastnosti tu stojí proti odvaze, dobrotě a cti v každém okamžiku seriálu. Ale není tu nikdo kdo by se vysloveně dal zařadit mezi kladné či záporné postavy. Což je obrovské plus, neboť příběh pak působí opravdověji. Hodnoceno po první sérii.

Kdo přežije - Mikronésie (2008) (série)

Rozhodně nejlepší série Survivora, kterou jsem měl možnost vidět. Nejenže vyhrál člověk, kterému jsem fandil, ale způsob jakým se k vítězství dopracoval byl prostě úžasný. A ať si říká kdo chce co chce, toto vítězství bylo naprosto zasloužené, neboť jen svaly by k vítězství stačit neměly. Tolik blindsidu zatím nebylo možné vidět v žádné jiné sérii, tolik zranění také ne a hlavně tolik totálních hloupostí, které ti chlapy byli schopni vytvořit, no to jsem ještě neviděl.

Hell's Kitchen (2004) (pořad)

Pořad roste a padá společně se soutěžícími. Někdy je to super, jindy pořádná nuda, ale aspoň na Gordona je spolehnutí. Jeho prořízlá držka s jeho nejpoužívanějším slovíčkem "fuck" opravdu stojí za to. Jen škoda za tu cenzuru, neboť pořad je prošpikovaný samými píp píp píp.

Vetřelec (1979)

Na svoji dobu velmi dobrý sci-fi horror, který se rozhodně neztratí ani mezi dnešními snímky. Po pravdě řečeno většinu z nich hravě strčí do kapsy. Ale také jsem zde objevil pár drobností, přes které se nemohu jen tak přenést. Hlavně mě moc nevoněl způsob jak náš vetřelec nakonec opustil svět živých. To mi opravdu trochu zkazilo dojmy z filmu a také díky tomu dávám o jednu hvězdu méně než jsem měl až do samotného závěru v plánu.

Klub rváčů (1999)

Téměř po celou dobu filmu jsem se snažil přijít na důvod, proč je tento film tak vysoko na CSFD. Protože nebudeme si nic nalhávat, ale nic oslnivého to nebylo (ale špatný také ne), ale pak když zbývalo asi tak půl hodiny do konce filmu jsem to všechno pochopil. Od té doby, kdy mi to všechno došlo jsem jen otevřel pusu a nemohl jsem tomu uvěřit. Smekám před absolutní genialitou tohoto snímku.

Muž z oceli (2013)

První polovina filmu byla absolutně úžasná. To pozvolné objevování supermanových schopností a jeho místa na světě a také jeho minulosti, to vše bylo naprosto okouzlující a moc jsem se u toho bavil. Ale pak přišla druhá půlka filmu, kde se nedělo už nic jiného než jenom samá bitka a destrukce. A totálně se zde zapomnělo na děj. Proti tomu sice nic nemám, spíš naopak, ale tady toho bylo až moc. A jak už tady několik lidí napsalo: byl to zkrátka absolutní digitální bordel. Za první půlku bych dal bez rozmýšlení pět hvězd, ale za tu druhou asi tak tři. Proto budu celkově hodnotit Muže z oceli čistým průměrem a to čtyřmi hvězdičkami.

Gladiátor (2000)

Na tomto filmu si člověk zapamatuje dvě věci. Tou první je luxusní hudba od nikoho jiného než od Hanse Zimmera. Tou druhou je nádherné zpracování prostředí a celková atmosféra filmu. Děj bych také nezavrhoval, neboť měl spád byl napínavý a plný slušných bitev a akce. Jediné co mi tady vadilo byli některé dialogy, které mě občas přišli velice hloupé a stupidní. Toto prostě sráží hodnotu filmu. Původně jsem hodnotil Gladiátora jako pětihvězdičkový film, ale po posledním zhlédnutí měním své předešlé hodnocení a právě kvůli dialogům srážím jednu hvězdu.

Nedotknutelní (2011)

Je až s podivem, jak se z něčeho co se tváří jako drama, je nakonec velice pohodová komedie, která rozhodně pobaví, ale také ukáže, že ačkoliv je život někdy svině, tak se rozhodně nemá vzdávat. Neskutečný příběh s příjemnou atmosférou, který je naplněn emocemi a humorem.

Zelená míle (1999)

Velice silný zážitek, který rozhodně stojí za zopakování. Trvalo mi hrozně dlouhou dobu, než jsem se přinutil podívat na Zelenou míli, neboť jsem to vždy pokládal za naprostou blbost. Jo ale mýlil jsem se. A JAK!!!! Nebudu tvrdit, že je to nejlepší film, ale rozhodně mezi ty nejlepší patří a to naprostým právem. Úžasná atmosféra plná emocí, doplňovaná příjemnou hudbou diváka navnadí a postupem času plně vtáhne do příběhu, který je absolutně strhující. Úžasní herci, skvělí režisér, scénář a výborná předloha dala vzniknout tomuto veledílu, po jehož zhlédnutí nejednomu divákovy naskočí husí kůže.