Sněhurka (2012)

Lily Collins se mě začíná opravdu líbit a s každým filmem, ve kterém hraje, ji mám radši. Roli Sněhurky podle mě nemohla dostat lepší herečka, jelikož Lily to zahrála skvěle. Ale to není jediné pozitivum na této pohádce. Svůj tradičně vysoký standard také předvedla Julia Roberts, která bohužel nedokázala využít plný potenciál své postavy, neboť nedostala dostatek prostoru (velká škoda). Film je výborný po vizuální stránce, je vtipný a je zde spousta bizardních situací. Rozhodně to stojí za shlédnutí.

Hanebný pancharti (2009)

Asi nejlepší film z 2. světové války jaký jsem viděl. Škoda, že to je jenom vymyšlená pohádka. I když si myslím, že pohádka také není úplně správné slovo, neboť tolik krve, brutálních vražd a mučení si spíše umím představit v nějakém hororu. Ať už však zařadíme Inglorious Basterds kamkoliv, musíme říct, že to bylo absolutně skvostné představení. Quentin opět stvořil skvělé veledílo, kde jeho podpis byl patrný skoro v každém záběru. Pro mě jako pro fanouška Quentinovy tvorby to prostě byla pastva pro oči. Navíc se zde sešla skvělá parta herců v čele s Bradem Pittem, který byl po dlouhé době absolutně úžasný. Asi jeho nejlepší výkon za hodně dlouhou dobu. Ale nebyl to jen on kdo podal skvostný herecký výkon. Prakticky každý herec zde předváděl skvělé herecké představení. Prostě skvělá akční dobrodružná hororová pohádka, která si rozhodně zaslouží pět hvězdiček.

Avengers (2012)

Když se do jednoho filmu vecpou Iron Man, Thor, Hulk, Black Widow, Hawkeye, Captain America a Nick Fury je úspěch skoro zaručen. Úspěch je o to jistější, že všichni herci již byli obsazení v předchozích filmech s Marvvelovskou tématikou a nyní jen dokončili to na co nás připravovali již slušnou řádku let. A že se bylo na co dívat. Úžasná, strhující a přímočará podívaná plná výborných hlášek, krásných audiovizuálních efektů a samozřejmě plná skvělích herců, kteří opět předvedli své umění.

Fenomén (1996)

Romantické drama, které mě jako jedno z mála filmů podobného žánru dokázalo zaujmout. Výborně natočený dojemný příběh o lásce, přátelství, ale i strachu z neznáma, kde výborně ztvárnil roli hlavního hrdiny John Travolta. Asi největší podíl na tom, že se mi to opravdu líbilo však nese ta trocha fantasy a sci-fi, která dokonalé okoření tento snímek.

Jack a obři (2013)

Výborná fantasy pohádka, která mě rozhodně velmi mile překvapila. Příběh, který byl již tolikrát zfilmován, můžeme nyní vidět v novém docela originálním pojetí. Výborné kostýmy, skvělé herecké obsazení a velmi slušné efekty si rozhodně zaslouží divákovu pozornost.

Jak vycvičit draka (2010)

Jeden z nejlepších animáků k vidění, který je plný vtípků, bláznivin a různých šílených situací, které mě dostali do kolen. Výborný příběh, který byl mistrovsky natočen za použití nádherné animace.

Jak vycvičit draka 2 (2014)

Klasická dvojka, která chce překonat první díl ve všech směrech, ale bohužel se jí to ne úplně povede (i když tady byla laťka nastavená neskutečně vysoko). Tvůrci prostě opět chtěli překonat první díl tím, že sem dají více napětí, akce, vylepšenou animaci, pár novejch draků, ještě horšího záporáka, atd, atd. Což se jim opravdu povedlo, ale na úkor příběhu a pro mě největším zklamáním, na úkor vtipu. U jedničky jsem se smál pomalu po celou dobu filmu, ale tady toho tolik k smíchu nebylo. Žertíků, vtípků a různých šílených situací si tu užijeme sice také pár, ale už to prostě není ta psina jakou si pamatuji z prvního filmu. Přesto si myslím, že pět hvězdiček je naprosto adekvátní hodnocení a už se těším na třetí pokračování.

Šestej smysl (2012) (seriál)

Je pravda, že si seriál nedokázal udržet svoji úroveň po celou dobu seriálu a pár dílu bylo spíše jen do počtu, ale to není důvod proč ho tak brzo ukončit. Právě naopak si myslím, že si zasloužil minimálně ještě jednu sérii, protože potenciál tam byl. Je škoda, že seriál končí tím absolutně nejlepším co nabídl, neboť kdyby takhle začal, tak rozhodně ještě pokračuje. Walter a Isabel byli naprosto skvělé postavy, se kterými se dalo ještě dál pracovat. Bohužel mi ale přišlo, že nebyli patřičně doplněni. M. C. Duncan byl absolutně nevýrazný a postava, kterou ztvárnil tam byla jen do počtu (Leo). A o Wille a Timovy se nebudu ani moc zmiňovat, neboť ty tam byli skoro (až na pár výjimek) zbyteční. Jinak musím říct, že se mi moc líbilo pojetí seriálu, kde nejde ani tak moc o krimi jako spíš o komedii, místy až parodii. To bylo určitě to co mě na seriálu zaujalo a proč bych byl rád, aby pokračoval, neboť dobrejch krimi-komedií není moc. A toto rozhodně dobrá krimi-komedie byla.

Letka Bouřliváků (2004)

Jako bych viděl další Spy-kids. Bohužel. Ta přetechnizovanost, barevnost a naivita je dobrá tak maximálně pro menší diváky, ale dospělé lidi už podle mě moc neosloví. Už jen kvůli těm hercům a režii bych očekával solidní výsledek, ale výsledek byl naopak dosti slabý a velkým zklamáním pro mě.

Kmotr (1972)

Popravdě řečeno nevím co na tomto filmu všichni vidí. Vždyť to není nic jiného než jen stará gangsterská povídka, která byla podle mě již dávno překonána. Největším mínusem zde vidím dějové skoky, které mě totálně rozhodili. V jednu chvíli se totiž díváme na dona Vita Corleona jak se zotavuje ze zranění a je hlavou rodiny a pak hop a skok a najednou je Michael rok zpátky v Americe a hlavou rodiny je on, pak zase hop a skok a Michael už má tříletého syna a jde za kmotra malému dítěti své sestry. Až na to že jeho sestra měla břicho ještě před tím, než se Michael vrátil do Ameriky a teď je její dítě ještě nemluvně, zatímco Michael má tříletého syna. Ale nebyli to tyto věci, které mě nejvíce vadily na Kmotrovy. Nejvíce mě vadila ta strašně poklidná atmosféra. Sakra vždyť se tam absolutně nic nestalo a to to mělo skoro tři hodiny. To se na mě nikdo nezlobte, ale takovýmhle film si nezaslouží být tak vysoko na žebříčku.