Don Matteo (2000) (seriál)

Are you kidding me?

Spojenec (2006)

No, pri hereckom obsadení, aké získal tento film, to mohlo byť lepšie. Nápad je výborný, herecké výkony tiež, čo zaostáva je samotný scenár. Približne 105 minút sa pozeráme na pre nás neznámy plán, tajomné výmeny medzi rukojemníkmi. Okrem toho, sa striedajú dve dejové línie, ktoré naozaj nedokážeme sledovať. Danzel hrá ako o život, ale je mu to na nič, keď nemá materiál. Potom sa tam nečakane objaví žena, ktorá my netušíme, čo vlastne robí. Soudtrack je hlboko v útrobách tohto dielka. No napriek tomu vás film pobaví, aj keď by som ho o dosť skrátila. 60%

Gejša (2005)

Dobrý film, no má slabšie a silnejšie časti. Na mňa je až príliš dlhý, no má nádhernú hudbu, zaujímavý príbeh, ktorý je málo dynamický, no naozaj dobrých hercov. Troška zložitý scenár ale nádherné metafory a prirovnania. Keď si to všetko pekne spočítame dáva to dohromady asi 70%

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Film o tom, že je radšej zažiť a potom bolieť, ako zažiť a nepamätať si. Jim Carrey je výborný. Kate Winslet nepokazila nič, dokonca ani Kirsten Dunst mi nevadila. Mark Rufallo a aj pán Wilkinson boli veľmi dobrí. Výborná hudba. 100%

Serenity (2005)

Veľmi zaujímavé sci-fi. Ak mám povedať pravdu, existuje asi 40% z natočených sci-fi, ktoré znesiem. Pokiaľ ide o tento film prekvapivo poviem, že som sa bavila. Nie je to majstrovské dielo, nepočujete veľa nadnesených rečí o odvahe a hrdinstve. Je to film pri ktorom sa ani jednu sekundu nenudíte, lebo sa tam stále niečo deje. Je to nabité svojráznym humorom, peknými efektami a dobrými bojovými scénami. Nechýba boj two-men ani boj army-two men, a army-women. Nakoniec na tom ani tak nezáleží, dobre sa zabavíte. Skvelý soundtrack má táto vecička a veľmi dobré herecké obsadenie, z ktorého vás nikto neirituje. Tak asi 75%

Čistá duše (2001)

Na to, že drámy nemám veľmi v obľube. Som vydržala pri tomto filme sedkať na zadku a pozerať ho. Film by bol dokonalý, nebyť toho, že prvých 20 minút mi pripadalo akoby to natáčal iný človek. Začiatok bol chaotický. Okrem toho, že hlavný hrdina je matematik som sa skoro nič nedozvedela. Stále tam hovorili o nejakom mieste, lenže nikto nevedel o aké miesto na prácu ide. No potom, čo nastal posun o 5 rokov, nastal posun príbehu. Odvtedy som sedela s otvorenými ústami a čakala, čo bude. Okrem dokonalej hudby, čo je harmónia pre moje uši, skvelý scenár a vynikajúci herci. Russell Crowe bol výborný ale mňa osobne oveľa viac uchvátila jeho filmová manželka Jennifer Connelly. Neviem, či to bolo tým, že hrala ženskú postavu, ktorá ma neiritovala a s ktorej názormi som vo väčšinovej miere súhlasila, ale tlieskam. A z hereckého obsadenia je potrebné spomenúť ešte Eda Harrisa, Josha Lucasa a neodmysliteľného Paula Bettanyho, ktorý možno nemali tak veľa, čo hrať, no dodali tomuto filmu to pravé orechové. Za ten nepodarený začiatok nemôžem dať filmu stovečku ale 85% nie je málo:D

Avatar (2009)

Tak, konečne aj ja sa môžem oficiálne pridať k tým, ktorý Avatara videli. Je to vynikajúci film. Napokon je to dokonalý zážitok. Čím sa líši Avatar od ostatných filmov podobného žánru? Asi dokonalým vizuálnym zážitkom, ktoré vám pravdepodobne v plnej miere dokáže predviesť iba 3d kino(čoho som ja bohužiaľ nebola svedkom). Napriek tomu je Avatar filmom, v ktorom si každý z nás nájde to svoje. Niekoho, ako mňa ohúri animácia, ktorá bola v niekoľkých chvíľach taká dokonalá, že hranú časť filmu som považovala za animáciu(hovorím vo veľmi nadnesenom zmysle. Celkovo Avatar ponúka výborný scenár, ktorý nám zväčša nahovoril Sam Worthington, alebo skôr osoba, čo prekladala scenár. Povedať, že herci si nie veľmi zahrali v tomto filme by bolo kruté, ale neviem, či by podobný príbeh v inej vizuálnej kvalite dosiahol rovnaký účinok. Hudba bola veľmi dobrá, až na titulky(nemám rada Leonu Lewis). Celkovo si Avatar zaslúži tých 100% a vez rozmýšľania a určite je to pecka roku 2009.

Castle na zabití (2009) (seriál)

Po videní prvej časti musím povedať, nádhera. Ešte to, že som to pozerala v originále. Od čias Life(na doživotí), som nevidela lepší kriminálny seriál s ústrednými opačnými pohlaviami. 100% Veľká škoda....asi po troch sériách seriál stratil na dynamike. 60%

Vřískot (1996)

Nudné. Mohlo to byť oveľa oveľa lepšie.50%

Vánoce v Bostonu (2005) (TV film)

Premýšlala som a vyberala hodnotenie veľmi veľmi dlho. Napokon som prišla na to, že tento film, hoci má geniálne romantickú zápletku, ju nevyužil asi ani z polovice. Práve preto takéto nižšie hodnotenie. Od takto pokrúteného príbehu, z ktorého sa pre diváka dá vyťažiť naozaj veľa, čo sa emočnej stránky týka, temto film využil naozaj minimum. mohla som sa pri tom rozplakať. Režisér to skôr poňal ako komédiu s niektorými ozaj vydarenými trikmi, lenže ani táto stránka filmu pre mňa nebola dostatočná. Dokonca ani tá vianočná nálada nepomohla. Herci hrajú odušu s takým scenárom aký dostali. Preto tento film dostáva iba 60%