Zakázané království (2008)

Ale niekam s tým idte. Mne sa to páčilo.Pripomenulo mi to síce kung-fu pandu, ale na to nezáleží. Bavila som sa. Všetko ste pri tomto dielku pochopili a ešte ste sa aj zabavili. Tak, čo by malo byť na tom zlé. Dobre, ten scenár, povedzme, že bol typický pre takéto Chanovky a Liovky. Bolo to jednoducho dobré, hlavný hrdina mi neliezol na nervy, čo je dosť povedať.Ale inak pekný soundtrack, skvelé bojové scény(najmä tá medzi Liom a Chanom), príjemné herecké obsadenie, plno farieb a Opičí kráľ. Takže 80%A ešte jedna poznámka, zaujímali by ma nepodarené scény, pamätám sa, že Jackie ich máva dobré a ešte s Jetom, by to mohla byť totálna pecka.

Princezna a žabák (2009)

Pekná klasická rozprávka s dobrým nápadom, nádherne nakreslená s príjemnými pesničkami, ktoré sú rytmické. Bola som na tom v kine so sestrou a dokázala pri tom obsedieť, takže to bolo aj pre deti dostatočne zábavné a pútavé. Určite najlepšia rozprávka podobného štýlu poslednej doby, len bz som to ešte veľmi rada videla v origináli. 100%

Boj (2007)

Snažím sa nájsť miesto, kam by som tento film zaradila. Bola to vecička s veľmi dobrým nápadom, atraktívnym dosadením hlavných postáv. Bolo to nadpriemerrné, nie silno nad priemerom, ale aj tak dobré. Určite je to film, pri ktorom dokážete vypnúť. Príbeh bol veľmi dobre stavaný, no na niektorých miestach bol dosť nudný. Neviem, či sa to zdalo iba mne ale tie chvíle, kedy išlo o rozhovory, v ktorých neboli hlavný hrdinovia, ma unavovali. snažila som sa dávať pozor, ale niektoré momenty som si musela pustiť dvakrát. Rovnako ako aj u väčšiny akčných filmov, ťažko sa mi sledovali boje. Ten úplne prvý boj, bol veľkým chaosom, ktorý kým som pochopila,. kto na koho strieľa som si musela pustiť 3x. Ale inak veľmi dobrý nepredvídateľný(aspoň teda u mňa) film. Asi 60%

Darwinovy ceny (2006)

Bolo to veľmi veľmi dobré. Až prekvapivo dobré. Smiala som sa, herci boli v poriadku. Nechýbalo tomu hádam nič, len mi chýbalo troška viac hudby. Ale čo sa týka hereckého obsadenia a toho ostatného bolo to nad moje očakávania.85%

Někdo se dívá (1993)

Vždy keď išiel tento film v telke, rodičia mi ho zakazovali pozerať. Teraz po siedmych rokoch som pochopila prečo. Na to, že filmy takýchto typov nemám veľmi rada, tento bol dobrý. Zaujímavý zvrat na konci. Taký silný priemer. 50%

Dave (1993)

Inteligentná zábava s jemným nádychom romantiky pri ktorej nezaspia muži. Toto by bola asi definícia tohto filmu. Narodila som sa iba rok pred tým ako ho natáčali, a myslím, že urobili dobre. Videla som ho asi pred desiatimi rokmi a spomenula som si naň pred nedávnom. Opätovné videnie ma ešte viac presvedčilo o tom, že staré dobré komédie a romanťáky budú asi vždy krajšie ako ti e novodobé. Neviem prečo ale je to tak. Pre niekoho trápne vyznania lásky(ktoré v tomto filme neboli), pre mňa krásne vyzúrenie talentovaného scenáristu a perfektné stvárnenie úžasnými hercami. 100%

Devítky (2007)

Jej, wau, ach, toto bol už aký pekný film. Pozerám na to malé hodnotenie, vypuľujem oči ale číslice sa nejako nemenia. Pokiaľ chcete pozerať tento nádherný výtvor, musíte si pripraviť otvorenú myseľ nasatelitované uši a hlavne otvorené oči. Dej je spočiatku obyčajný, ale keď sa dostanete k bodu, kde sa konečne začneme dozvedať o hlavnom hrdinovi, príbeh sa začína meniť. Neviete sa dočkať, kedy budú vaše otázky zodpovedané. Odpovede sa vám dostávajú postupne, pomaličky, aby ste ani ná sekundu neodišli(čo je mimochodom skvelý ťah scenáristu). Herci sú úžasní, nadpozemskí, ja neviem ale Ryan a Mellisa a Hope je úžasná kominácia. Tak Ryan je dokonalý, ako naozaj. Otvorené ústa som mala, keď som to dopozerala. Scenár je krásny, umne spracovaný. Režisérska práca jednoducho úžasná a hudba je hudba.Nádherný film s krásnym koncom si nezaslúži nič iné ako 100%

Hvězdná brána (1994)

Tento film som už ako 10 ročná videla minimálne 10 krát. Už v takom veku som bola paf s Jamesa Spadera, je to síce asi jediný film, kde nehrá divnú rolu. Daniel Jackson, bol moja vysnívaná postava, všetky tie záhady okolo hviezdnej brány. Ach jaj, ako rada by som sa vrátila aspoň na dve hodiny do tej doby aby som si pozrela tento film. 100%

Muž v ohni (2004)

Tento film najlepšie ocenia a pochopia tí, ktorí máli možnosť vidieť ako niekto rastie. Túto možnosť som mala a preto ma tento film dojal oveľa viac, ako sa predpokladá. Hudba bola emocionálna sama o sebe. Páčila sa mi kamera a spôsob natočenia. Scenár bol veľmi dobrý, rovnako aj herecké výkony všetkých predstaviteľov. Režisérska práca bola vo svojej podstate dokonalá, až na niekoľko malých trhliniek, ktoré si ale dokážeme svojou predstavivosťou doplniť aj sami. Čo hodnotím nepriaznivo, je predpokladateľnosť deja. Všetci vieme po úvodných titulkoch o čom film bude. Napriek dokonalému spracovaniu mi ale vadí dĺžka filmu, obsedieť viac ako dve hodiny pri niečom inom ako je Pán Prsteňov, je skoro nemožné. Vydržať som to vydržala ale určite by som z toho mala lepší pocit keby to bolo o 20 min. kratšie. 80% Je to rozhodne dobrý film.

Dogma (1999)

Veľmi smiešna vecička, určite sa na nej zasmejete viac ako na iných podobných filmoch. Obrovské plus je pravdaže to skvelé herecké obsadenie, od nášho drahého Bena až po úžasného Alana, ktorí sú základom filmu. Ostatní sú krásnym doplnkom týchto dvoch, Boba žereme už len preto, že je to Bob. Scenár je v pohode a tie infantilné akože efekty ma dostanú do šialenstva. takže asi 75%