SuperClásico (2011)

perfektná dánska komédia :) miestami možno trošku cliché, ale žiadny americký stereotyp... oddychovka, pri ktorej sa zasmejete :) úplne najlepšia mi tam prišla tá slúžka :D

500 dní se Summer (2009)

,,Roses are red, violets are blue... Fuck you, whore!" ...Vždy si pri tomto filme spomeniem na túto hlášku. Milujem ten krásny, aj keď na jednej strane aj smutný príbeh, soundtrack, hercov, všetko. :) Zooey hrá perfektnú postavu so super charakterom a Josepha totálne žeriem.

Lví král (1994)

Toto je najlepšia rozprávka na svete pre mňa :) Proste nádherný príbeh... Aj si pri nej poplačem, keď Mufasa zomiera tak to položí aj tvrdšiu povahu. :D Slovenskú verziu poznám takmer naspamäť a o pesničkách ani nevravím. O mojom fanúšictve svedčí aj plagát Simbu, ktorý mi už 17 rokov vysí na skrini. :D 100% :)))

Velký Gatsby (2013)

Na tento film som sa tešila už ako som videla trailer. Bála som sa, že budem z neho sklamaná, pretože som mala fakt veľké očakávania, ale našťastie, všetko bolo ako malo a prvýkrát sa mi stalo, že sa mi film páčil viac ako kniha. Soundtrack k tomuto filmu som mala napočúvaný dopredu a musím povedať, že bol fantastický a každú jednu pesničku som si v kine naplno užila, takže to bolo skvelé ako po hudobnej, tak po filmovej stránke. DiCaprio odviedol super robotu a zožrala som to aj Carey v role rozmaznanej ženušky, ktorá v podstate nevedela, čo chcela aj keď pre ňu muž obetoval v podstate svoj život. Skvelý filmový zážitok a z môjho pohľadu zaslúžených 5 hviezd.

Muž z oceli (2013)

Hneď po zhliadnutí tohto filmu som sa chcela na druhý deň vrátiť a pozrieť si ho ešte raz. Podľa mňa to bolo celkom dych berúce, nevedela som kam sa mám pozerať skôr boli tam skvelé efekty a pohľad na Henryho Cavilla bol hypnotizujúci. Súhlasím s tvrdeniami, že sa mohli trošku pohrať s charaktermi a uviesť nás trošku do príbehu, pretože tam bolo príliš rýchle a v podstate sa tam okrem porazenia Zoda nič poriadne nedialo, ale tak k pointe sa dostali. Čo mi v tomto filme trochu vadilo (možno preto, že som žena, ale aj tak to tam proste malo byť) bol vzťah medzi Clarkom a Lois, pretože hneď ako sa tam dali dokopy som si vravela, že veď v podstate sa ani poriadne nerozprávali, ale tak to patrí k tomu hraniu sa s postavami. Uvediem príklad Iron mana, kde nechýbala ani akcia, ani vykreslenie vzťahu medzi Tonym a Pepper. A musím povedať, že Lois Lane bola pre mňa asi najmenej výrazná postava, aj ked Amy Adams mám strašne rada. Ale proste Henrymu by som za ten výkon a výzor dala aj 10 hviezdičiek. ;)

Daria (1997) (seriál)

God bless MTV za tento seriál. Toľko sarkazmu, čo je v ňom som asi ešte v inom seriáli nevidela. Daria, Jane a Trent sú geniálne postavy. Myslím, že poznať na strednej takého človeka ako je Daria držím sa ho celý život. Je to seriál plný fantastických hlášok, spôsob akým sa vyrovnáva so životom a ľuďmi okolo a jej názory sú pre mňa proste top topov. A nechápem, prečo MTV nevysiela toto, pretože tento seriál si človek pozrie aj milión krát a namiesto toho púšťa Paris Hilton ako si hľadá najlepšiu kamarátku, kedy sa máte chuť zastreliť a vyhodiť telku von oknom.

Glee (2009) (seriál)

V Amerike poriadny hit a ja osobne sa ani nečudujem. Tento seriál milujem od prvého dielu. Zakomponovať pesničky či už známe alebo nie tak veľmi známe do filmu a spojiť lyrics s dejom bol proste perfektný nápad. Spoznala som vďaka nemu kopec skvelej hudby čo je pre mňa mne ako aj hudobnú fanúšičku radosť pozerať. Rozoberajú sa tam všetky možné problémy cez šikanu, drogy, homosexualitu atď. Myslím, že je to dosť dobre spracované, keďže veľa deciek si tým počas školy prechádza. Je pravda, že z toho spravili tak trochu presladený čaj, ale aj ten sa dá vypiť. ;)

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Filmová klasika stvárnená v podaní pre mňa najlepšj herečky Audrey Hepbrun. Myslím, že tá rola jej sadla ako uliata a tá ľahkosť s akou to hrá robí z tohto filmu 110 príjemných minút pozerania. Naozaj tento film môžem vidieť tisíc krát a stále ho budem milovať viac a viac. Je to taká trošku rozprávočka so šťastným koncom, čo sa líši od knižnej predlohy, ale myslím, že to je v poriadku. Čo mi prišlo máličko ,,over the top" bola postava Mr. Yunioshiho. Aj sám režisér to potom oľutoval, ale tak dá sa nad tým zavrieť oko a u mňa 100%. :)