Aquaman (2018)

Konečně zábava na maximum od DC. Výborné efekty a výprava. Solidní rozjezd a zápletka. Nicméně s vtipem se až příliš tlačilo na pilu (efekt trapného ticha v sále), u DC to prostě neumí, jako u Marvelu. Opět se také velmi málo zaměřují na rozvíjení postav. Takže film má primárně pouze bavit, ale vůbec k němu nenavážete hlubší vazbu. Odcházel jsem spokojený, ale rychle se mi to vykouřilo z hlavy. Wan to pozvedl na jinel level ovšem, o tom žádná! Tipuju, že po druhé projekci to snížím na 3*, když si totiž odmyslíte ty efekty..moc toho nezbude. WW je pořád asi po všech stránkách nejvydařenější DC film nové éry a to má dost much.

Jack staví dům (2018)

Černý humor dovedený do extrému. Myslím, že tak polovinu filmu jsem prochechtal, brát tohle vážně snad nikdo nemohl. A tak je hodnocení, pro mě naprosto povedené ultra černé komedie (výjimkou byli snad ti kluci na lovu a rozhodně kačenka), jednoznačně vysoko. Vizuálně podmanivé, hlavně ten konec, herecky bezchybné, nápadité a velmi originální drama, u kterého se člověk pobaví, pokud teda na to má odolnou náturu s velkou dávkou smyslu pro humor.

Děsivé dědictví (2018)

Netradiční horor, který se ke konci bohužel trochu roztříští a trochu změní původní směr. Nicméně je zde spousta originálních a velmi působivých momentů, pro které stojí za to film vidět. Bohužel většina publika to v kině trochu nepobrala, takže se asi třetina sálu občas smála, což mi kazilo projekci. U takových filmů by mělo být doporučení, že se nejedná o lekačkový mainstream. Takže popkornové párečky a tlupy měšťáckých lopat si to prosím příště stáhněte v kinoripu a pomlouvejte to nahlas doma! Herecky na výbornou, pro mě tedy s občasným pocitem mírného přehrávání u matky. Přes nespornou originalitu a slušné napětí se mi přesto celkový dojem ke konci dost snížil. Film ve vás postupně buduje pocit něčeho opravdu propracovaného a pak to létání vzduchem apod. přehnanosti nebo některé nedořešené fragmenty to celé shodí o level níž. Také dnes občas typický konec nekonec, "tady to končí, víc se nedozvíš". Jinak by to byl adept na horor roku. The Conjuring 1 tak zůstává opět nepřekonán ve své všestranné kvalitě.

Frankenstein (1994)

Rozhodně nejlepší zpracování klasiky. Od režie, výpravy, herců, kostýmů po neskutečně věrnou atmosféru. Zapáchající, syrové, oslizlé, vášnivé, děsivé a smutné. Mnoho pocitů velmi pozvolna nabývající na intenzitě, byť hned ze začátku krvavý porod byl dost psycho. Herecké výkony na výbornou, všichni do jednoho. Helena velmi jiskřivá (vlastně až doslova) a krásná a De Niro jako vždy vynikající i s maskováním a na Kennetha se dobře dívá, ten si "dvojroli" rozhodně užíval. Uvěřitelná fantasy, vypiplaná technická stránka tamní atmosféry. Podobně později jsem tohle zažil u Parfému příběh vraha, který se ve stylizaci ještě víc vyžíval. Hudebně nádherně pochmurné a epické zároveň. Jednoduše krásná práce dosti věrná předloze a moje oblíbená záležitost. Nějak nepředpokládám, že toto zpracování někdo překoná.

Jurský svět: Zánik říše (2018)

Nešlo tady ani moc o dinosaury, nešlo tady ani moc o postavy..šlo prostě o prachy. Zbytečnost, od které jsem nic nečekal a dostal jsem poměrně zábavný a hodně akční film, který je atmosférou nejdál od prvního Jurského parku. První Jurský svět byl mnohem ucelenější a sázel víc na nostalgii s výborným finále. Postavy měli málo prostoru, dějové posloupnosti byly dost urychlené a přesto pak na vás padl pocit zbytečného natahování, hl. v poslední třetině. Ale asi jsem to takové trochu čekal, takže zklamaní mírné, nadšení žádné. Efekty skvělé a to je tak vše. Jak se můžu pár krát ještě k Jurskému světu vrátit, u druhého dílu už s tím nepočítám. Jsem ovšem zvědavý na ten nový svět co na konci nastínili.

Já, Simon (2018)

V rámci queer tématiky snímek vybočuje svou lehkostí a komerčností. Víc jako teen komedie/drama, kde se queer téma primárně sice řeší, ale se vší opatrností. Dvě pusy, žádný sex, prostě čerstvé první, nevinné teen emoce. Coming out vygradovaný ovšem až do pohádkové míry a to film ke konci dost sráží. Je to jinak dobře zahraný, sympaticky obsazený, přirozeně vtipný a i trochu dojemný. Hodně jsem se pobavil u nápadu přiznání hetero :D Asi chtěli natočit něco stravitelnějšího pro širší publikum, než jsou festivalové gay snímky. Je to i o rodině a přátelství a má to i hezké myšlenky, takže proč ne.

Coco (2017)

Nádherně zpracovaný, poutavý a ke konci velmi dojemný příběh. Skvělá animace, působivý a nádherný svět mexického záhrobí. Hluboké myšlenky o rodině a člověku. Hezké písničky s příjemným českým dabingem. Samé superlativy..? nic jiného mě totiž nenapadá. Po V hlavě animák, který mě chytl a zasáhl přímo do srdce. Jasnej oskar, tohle těžko něco letos trumfne. Bravo!

Tomb Raider (2018)

Pamatuju si můj první stolní počítač v 15-ti letech a první hru, kterou jsem k němu pořídil, byl to právě Tomb Raider Chronicles. Nespočítal bych kolik dnů, nocí a hodin jsem u této hry a později dalších dílů, propařil. Lara Croft se stala jedním z největších herních kultů vůbec. Indiana Jones s bujným poprsím je prostě legenda, nejen herních fanoušků. Později filmově ztvárněná verně a adekvátně zvolenou Angelinou, kteréžto dva díly mě nijak extra nezaujaly, ale ani neurazily. Nová série posunuje herní zážitek o několik levelů výš, samozřejmě jiná doba, jiné možnosti. A já byl zase po dlouhé době naprosto polapen úžasným, dobrodružným světem naprosté herní pecky této doby. Jakmile padla zmínka o tomto filmu, hned jsem se těšil a zároveň i obával jak s tím tvůrci naloží. Nepamatuji si, kdy by film překonal svou herní předlohu, je tomu vždy naopak. Musím říct, že Alicia se role zhostila velmi zdařile a prakticky to celé táhla sama. Jakožto nositelka zlatého plešouna působila ve všech směrech velmi věrně, vč. těch akčních, na které se jistě musela fyzicky dobře připravit. Děj je prakticky věrný herní předloze prvního dílu nové série. Proto žádná kozatá žena s plnými rty, ale křehčí dívka, ovšem s velkým charisma a odhodláním. Samozřejmě něco si pak film upraví, jako i knižních nebo komiksových předloh, proti tomu nic nemám. Ale čekal jsem mnohem víc využitý potenciál ze hry. Měli tam tolik námětů, že by to vydalo na seriál. Samozřejmě ve hře je víc akce, která tady trochu chyběla. Začalo to slibně, ale od poloviny už jsem tušil, že to pomalu vyšumí. Děj, hlavně ke konci byl velmi urychlený, záporák věrný, ale bez většího přesahu či repsektu. Co mě hlavně zklamalo byla výprava. Čekal jsem větší rozmach, lokace, působivější a větší záběry okolí apod. Působilo to jako celé natočené někde na kraji města u lesa. Pár těch pastí a arktefaktů aby se neřeklo, jinak nuda. Filmy s Angelinou byly sice hloupé, ale za to měly velkolepější výpravu, bylo na co se koukat. Myslel jsem si, že budu mít nasazeny neobjektivní brýle jako herní fanda a budu odpouštět kdejaké tvůrčí chyby, ale bohužel tohle bylo vážně dost slabé. Nebýt Alicie je to za 2* a to je vážně velká škoda, když vezmu v potaz jak bohatou herní předlohu měli tvůrci k dispozici.

Avengers: Infinity War (2018)

Marvel je pro mě ikona, a to už 10 let..takže doják a husina skoro pořád. Kdo tím žije, nemůže hodnotit jinak. Ovace skalních fanoušků, jako poblázněných..jo to je přesně ono co jsem cítil. Zábava a akce na maximum. Tentokrát dost na vážno! Dlouhodobé soužití s postavami a když dáte všechny ty jednotlivé filmy do finále tak grandiózního a s koncem tak šokujícím, že sem ani nemohl vstát z křesla. Navíc viděno v IMAX= top na třetí!! Zároveň ale už víme svoje... Strange moc dobře věděl co dělá, vždyť to i sám řekl. Každopádně musím to rozdýchávat ještě..tak měsíc :D :O

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Steven je zpět!! Opět potvrdil, že v nekonečném a zároveň už tak protřelém žánru jako je scifi lze ještě vymyslet něco, co tu ještě nebylo. A udělal to takovou formou, že srdce každého filmového a pc herního fanouška z dob nejen dávných, musí jásat radostí. Bylo tam toho tolik, že to potřebuju vidět okamžitě znovu..a znovu. Pecka roku!