• Fantasy

Muž z oceli (2013)

Ako po prvý krát v kine, tak aj po štvrtý krát doma takisto stráviteľné dielo. Pri toľkej epičnosti som niektoré dôležité niektoré detaily prehliadol čiže i po štyroch zhliadnutiach to bolo ako po prvý krát, len už pochopené. Zack Snyder je proste mimozemšťan a aj po vyše roku vydania tohoto filmu si obhajujem že je to jeden z najlepších filmov aké kedy vznikli za celý čas čo sa tu točia filmy. Po viacerých pozretiach som vlastne zistil že ten príbeh je z každého uhlu vycibrený a dokonalý. A čo sa týka scenáru takisto, niektoré epické hlášky sú proste k nezabudnutiu. A Hans Zimmer je proste ďalší čo nie je z tejto planéty. Kebyže tam jeho hudba nebola tak to by bol nejaký úplne iný film. Čo sa týka charakterov postáv a hereckých výkonov tak to je proste ďalšia bomba, napočítal som ich asi osem čo z filmu vynikajú včetne samotného muža z ocele, Henry Cavill to proste dal, jeho správanie a stvárnenie charakteru je proste bezchybné a nemám tomu čo vytknúť. Audiovizuálne orgie s epickým príbehom, božou akciou a so zopár silnými emóciami. EPIC ORIGIN štart lepší než Nolanov Batman Begins. (100%)

Superman 75 (2013) (TV film)

Pekné video k pocte 75 výročiu supíka, ktoré by fanúšici nemali inak hodnotiť než 5 hviezdami ! :D

Pokrevní bratři 2 (2009)

Pokračovanie nesklamalo ale je to skôr taký prídavok paradoxne s dlhšou stopážou. Ale vydarený prídavok, až na agentku Juliu Benz Miestami tam zavadzala, síce nesiaha ani po členky Williama Dafoea ale je aspoň sexi. Na svojho predchodcu to nemá, jedná sa ako som to tu už písal o slušný prídavok. (75%)

Pokrevní bratři (1999)

Film, ktorý u mňa strčil do kapsy Pulp Fiction, Podfuck a podobné "kulty". Ako to že som sa s týmto filmom len z čista náhodne stretol ?! Šiestu hviezdu by som dal ešte za tú hudbu. Bláznivá krvavá jazda ktorá dokáže byť miestami úplne vážna. (100%)

Kalvárie (2014)

Gleeson je charizma a takisto aj ostatné herecké výkony sú výborné. Atmosféra vtiahne do deja dnešného sveta a film obsahuje veľa duchaplných otázok a pritom tak prostých, pre mňa to bol silný zážitok hlavne s tým záverom..konečne nejaký záver po ktorom som vyše 5 min. len čumel do blba a rozjímal. Dospeláckejší film vhodný pre každého. Ale trochu menej vulgarity by neuškodilo i keď sa to odohrávalo medzi mravne pokleslými postavami. (95%)

Muži v černém 3 (2012)

Muži v čiernom po desiatich rokoch a k tomu v tej najlepšej forme ! Pri prvom zhliadnutí som bol filmom úplne unesený. Je to zábavné sci-fi s pár akčnými sekvenciami pre veľké publikum ale očarí aj fajnšmekrov. Toto je presný opak suchopárnosti. (90%)

Need for Speed (2014)

Pri prvých 15 min. som rozmýšľal či to nevypnem hlavne kvôli nude ale nakoniec ma to nakoplo a začalo baviť až dokonca. Príbeh nebudem riešiť, film je určený skôr pre 12 ročné decká alebo pre fanúšikov a myslím že ja ako drobný fanúšik NFS som bol uspokojený, tie autá a hlavne naháňačky bez použitia CGI boli úchvatné. Čo by som okrem príbehu a logiky vytkol je Michael Keaton, tak ten bol trápny na celej čiare a čo sa týka záveru tak ten by lepšie napísal i Jožko Vajda. Druhý krát pozrieť sa to oplatí iba ak kvôli tím jazdám. Dávam 3 hviezdy a to sklamaný absolútne nie som, práveže spokojný :) (65%)

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Fíha, tak tento rok je bohatý svojou úspešnosťou filmov, teda aspoň pre mňa :) Samozrejme je to z časti hovadina ale ja som čakal že ešte budem nasraný keď si to pozriem. Takže som milo prekvapený, samozrejme som nebol v kine ale pekne v pohodlí domova som si to pozrel keď som našiel tú správnu náladu. Predovšetkým je hlavné aby ste si sadli s hlavným hrdinom, ostatní ako Charlize Theron či Liam Neeson sú dobrí ako vždy a musím povedať že Neeson dokáže zahrať hocičo :D Niektoré vtipy boli suché či nechutné ale každý si tu niečo nájde a mne osobne sa páčila väčšina z vtipov a k tomu som sa od začiatku do konca bavil. Navyše to má aj príjemnú atmosféru a rekonštrukciu divokého západu. (80%)

Doupě (2014)

Ako akčnú zábavku by som to ihneď odporučil. Hlavne zo začiatku má akcia neskutočné tempo a udržiava si ho až do konca čiže ma film pocelý čas bavil a na to ako som sa dlho na film tešil som veľmi spokojný. Walker a Belle si proste sadli. V podstate tu ani nie je čo vytknúť pretože stopáž je síce krátka ale za to neobsahuje žiadne hluché miesto a ak tu ide o logiku filmu tak to vôbec neriešim, záver mi vôbec nevadí, je to proste akčná komédia na piatkový večer. Ale každý musí povedať že tento film už dneska nie je ničím extra výnimočný. Veľmi dobre sa na to pozerá, ale zopár bombastických akčných pasáži viac nezachráni film. Po toľkých filmoch po rok 2014 to už nieje do neba volajúce čiže 4 hviezdy sú maximum. No čo, hlavne že film nesklamal :D (75%)

Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý (2014)

Tak toto už áno. Jednotku som nevidel ale týmto pokračovaním som neskutočne prekvapený. Tak toto sa mi viac páčilo ako napr. taký shaun of dead. Bavil som sa od začiatku do konca, má to zopár fakt slušných vtipov či zábavných scén akých som už dlho nevidel. Samozrejme akčné finále je bombastické. Od začiatku do konca to má super drive a aj scenár je podarený. Hlavný hrdina je proste macher jak sa patrí ale čo by som mal vytknúť sú tie dve američanky naprosto trápne, ktoré vo filme len zavadzali. Tá druhá a posledná výtka je za záver. Niečo také sprosté a nechutné som asi ešte nikde nevidel. Ale i tak musím uznať toto je kult zombie filmov a ich silná konkurencia. 5 hviezd dávam hlavne preto že keď sa ešte stretnem s týmto filmom tak nebudem váhať a pozriem si ho. (86%)