• Krátkometrážní

Freddyho úlet (2001)

Freddy Got Fingered je neuvěřitelný a zvrácený film. A hodnocení záleží asi na tom zda-li si myslíte, že jde o chytrý propracovaný úmysl nebo jen shodu podivných náhod. Opravdu Tom Green vytrolloval studio, aby mu dalo peníze na nejurážlivější blbost v dějinách filmu? Sám film tuto možnost naznačuje. Hlavní hrdina získává od hollywoodské společnosti milion dollarů jen aby je promrhal za cetky a výlet do Pakistánu. Nejkoukatelnější na samotném filmu je jak se rychle mění styl z přesně naplánované hollywoodské komedie s typickou trojaktovou strukturou a naprosto náhodných úchylných scének, které z ničím nesouvisí. Sentimentalita vs úchylný nonsenc. Vypadá to, že máte soucítit s hlavním hrdinou, jelikož je nepochopen otcem, ALE... hlavní hrdina je naprosto blbý (pokud to berete optimisticky) a nebo zcela zlý. Naprosto však ničí všem kolem život. Samotný název odkazuje na lež, kterou si vymyslel o sexuálním obtěžování svého bratra. Lež, která rozvrátila celou jeho rodinu. U filmu si nejste jistý jestli paroduje "komedie podle předlohy" a hollywoodskou strukturu či se pokouší být typickou komedií. Jestli ano, tak selhává. Pokud však film bereme v meta rovině stává se daleko zajímavějším (např.: Nápisy na konci filmu "Kdy už ten film skončí?"). Naposledy jsem chtěl říct jako animátor a lhář, že mohu potvrdit, že to ve světě animace takto opravdu funguje. PS.: Freddyho úlet je naprosto hloupý překlad. Asi tak hloupý jako hlavní postava tohoto filmu.

Rubber (2010)

"Guma" je film, který chápu, co se snaží říct. Je jasné, jak komentuje divácká očekávání ("v jednu chvíli se diváci doslova otráví"), ale nemůžu říct, že bych se u Gumy zas tolik bavil. Je to do jisté míry anti-film, kdo očekává béčkový aknčí film o vraždící pneumatice se nedočká. Ale musím říct, že jiné Dupieuxovy projekty jsem si fakt užil. "Realita" je výborná a těším se až znova zkouknu "Fízlové, hajzlové", které si vzpomínám byli taky labužnické. No a hudební projekty Mr Oiza jsou tak fajnové - "Bruce Willis is Dead" mi stále zní v uších. Takže tak.

The Hobbit Duology (2018)

Jsem rád za Lindsay, že se odstřihla od Channelu Awesome a tohle je slušný vhled do toho, jaký zmatek bylo natáčení Hobbití trilogie. Za mě to však je jen celkem dobré youtubový video rozbor a jako plný dokument to nevidím. Lindsay udělala i pár rozhovorů z herci, ale většina je odkoukáno z již dostupných materiálů - takže kdo sledoval úniky z natáčení a Jacksonovy dokumenty a making of filmy většinu toho už ví. Zajímalo by mě, jak by dopadla verze od Guillerma Del Tora, který měl pro Hobbita jinější vizi. 7/10

Pavel Dorotka: Krása Vánoc (2020) (hudební videoklip)

Překvapuje mě, že tahle směs stock-footage je na csfd. Song je to ovšem nepřekonatelný a přesně na té úrovni humpoláckého fušerského génia. A všichni!

It's Always Sunny in Philadelphia - Season 1 (2005) (série)

Je vidět, že It's Always Sunny se v první řadě dost dost hledalo. Spousta vtipů je spíše trapná než trapno-vtipná. Výběr kontroverzích témat je dobrý, ale moc se s nimi neudělá. Všechno to taky vypadá dost lacině. Když jsem dřív viděl první díl, tak jsem se na seriál vykašlal. Teď jsem začal sledovat jako první druhou řadu (po doporučení z internetu) a je o dost lepší. Absurdnější zápletky, vtipy, víc sednou a Danny DeVito jako Frank je "prostě boží". První řadu jsem nedokoukal, ale druhá mě dost baví a ohodnotím ji až ji dokoukám.

Long Gone Gulch (2021) (seriál)

Jde to. Je to prostě pilot na seriál pro děcka s celkem slušnou animací a pár drsnějšími vtipy. Nebyl jsem zase až tak fanoušek vizuálního stylu - připomíná to Ren and Stimpy, ale špatné to není. Wierd Wild West je dobrý subžánr a škoda, že ještě nedostal dobrý vysokorozpočtový film (napadá mě jen Bone Tomahawk a DLC pro RDR, pokud počítáme jen dobré adaptace a ne Wild Wild West s Willem Smithem a Cowboys and Aliens).

Spider-Man (2002)

Jsem rád, že jsem se na to po letech poprvé podíval. Tenhle film je totiž skvělou poctou starým superhrdinským seriálům a komixům. Spiderman je brak a ví to o sobě. Herci přehrávají, zvraty jsou očividné, ale zábavné. Defoe si skvěle uživá roli Jekyll/Hydeovského záporáka. Chrlí jednu špatnou hlášku za druhou a dokonce se i přestrojí za babičku. J.K. Simmons jako Jameson je taky dobrý. Jestli něco ale stojí za starou bačkoru je ta romance. Ta je dost nic moc i jako komentář na neschopné love-interest v komixech. Raimi dává sice malou hloubku (problémy v rodině, práce ve fastfoodu), ale dostane se nejblíže k dvojrozměrné kresbě. Triky jsou olrajt, někdy to stáří je už vidět. Dále by se dalo rozebírat vztah hlavního hrdiny s otcovskou figurou - strýčka Bena neustále odmítá a spíš považuje jako otce Normana Osborna, který naprosto stojí proti Benově fylozofii - "S velkou silou přichází velká odpovědnost". Nakonec Parker si uvědomí, že měl super strýčka, friendzonuje Mary Jane, dá si Mary Jane a film končí hepy endem. Evil Dead 2 je ale stále lepší film tbh.

Smrt do roku 2020 (2020) (TV film)

Upřímně WIPE bylo lepší. Tady dost vtipů působí trochu trapně, když nejdou z pusy Charlie Brookera, ale random amerických komiků. Některý hot takey jsou dost neoliberální - jako např.: když se S. L. Jackson a Leslie Jones rozplývají nad Joe Bidenem nebo komentují protesty SLOVY CHARLIE BROOKERA. V jiných je jasné, jak nemá rád YouTubery (postava Joe Keeryho). Charlieho Antivirální Wipe bylo tenhle rok konzistentnější a lepší. Takže na shrnutí roku doporučuji to a nebo shrnutí "Tales of TheVarus" a pokračování TheVarus Strikes Back od australského videotvůrce Internet Historian. Pár vtipů slušných, ale na ty lepší WIPE to není a jak zde bylo napsáno - Brooker spíš řeší USA. Nejlepší za mě byl ale Grant (jako starý historik) a Nanjiani (jako miliardář z Silicon Valley).

Kanye West: POWER (2010) (hudební videoklip)

Jen fajný rap sampluje Kinga Crimsona a odkazuje na klasické obrazy. Říkejte si cokoliv o jeho nedávném šílenství a politické """kariéře""", ale dělal dřív fakt slušný hity.