Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Animovaný
  • Komedie
  • Krátkometrážní
  • Drama
  • Dokumentární

Poslední recenze (647)

plakát

31 minutos (2003) (TV seriál) 

Chilský loutkový pořad, který má být parodií na americký zpravodajský pořad 60 Minutes. Připomíná mi to trochu Wonder Showzen, ale pro o dost mladší publikum. Jsou tu občas vtipy, které jsou fakt chytré, ale je jasné, že je to prostě rodinný seriál a nemůžou to s humorem moc přehnat. Je tu segment s intelektuálním králíkem, který řeší ekologická témata, je tu hitparáda s fajnovými písničkami, segmenty na ulici, válečné reportáže z války mezi konzervami a tak dále. Hlavní problém pro mě je časté opakování podobných segmentů (Les Titeras a toptoptoptoptop). Nejotravnější segmenty jsou asi Les Titeras a ty segmenty se superhrdinou, který učí děti jejich práva. Zpracování je celkem kreativní. Jedině v Chilském pořadu pro děti se dozvíte, co dělat, když na vašem hřišti jsou feťáci nebo aby jste se osvěžili je nejlepší otevřít pouliční hydrant. Viděno jen pár epizod, ale i tak bylo vidět, že tvůrcům na pořadu a jeho humoru záleží. Překvapivě jeden z tvůrců spolu-napsal film "No", jehož režisér bude teď pravděpodobně nominován na Oscara za biopic princezny Diany Spencer.

plakát

Zahradnictví: Dezertér (2017) odpad!

Dezertér je o něco méně nudný než první díl prequelové trilogie, ale o to víc nevyvážený žánrový masomix. Příběh titulního "Dezertéra" se řekne jakoby mimochodem, včetně toho, že nevíme, proč zrovna na konci spáchal sebevraždu mimo obraz. To je mimochodem už po druhé v téhle sérii, kdy hlavní TITULNÍ postava zemře jen tak mimo obraz. Scéna s lepidlem je naprosto nepochopitelně znázorněná jako groteska stylu Sám doma nebo Mr. Beana a pak ji bůhvíproč máme brát vážně jako Ottovu finální kapku. Je zde jasně vidět, že Jarchovský v druhé půli zapomene na postavu Karlíka a tak vůbec neřešíme následky "lumpárny" na jeho život. Vše je to prominuto krátkým dialogem mezi sestrami. Vidíme tu neuvěřitelné a nepochopitelné karikatury komunistů, které HLAVNĚ nejsou vůbec vtipné. Ale aspoň, že jsou tu doslovné odkazy na Pelíšky jako "Krev mé krve?" nebo "Dávám komunistům rok, maximálně dva". (videorecenze)

plakát

Adolf Hitler: The Greatest Story Never Told (2013) odpad!

Věděl jsem do čeho jdu, takže nemohu říct, "that I did nazi that coming". Když jsem u tohodle filmu viděl téměř 75% hodnocení, málem jsem se vykašlal na ČSFD. Protože fakt nemůžu být na stránce, kde má tohle lepší hodnocení než moje nejoblíbenější filmy. Dokument je doslova: "Hitler neudělal nic špatného". Malé příklady z dokumentu: "Hitler MUSEL spálit knihy, protože je vytvořili "zlí homosexuálové" a "komunisti"." (Co mi to připomíná, pane Orbáne?) "Hitler MUSEL napadnout Československo, protože Češi byli zlí na německou "polovinu"." "Hitler MUSEL vládnout tvrdou rukou, protože mu zabraňovali zlí židé ve vládě." "To, co udělal Hitler není špatné, protože segregace byla i v USA." "Nezemřelo 6 milionů, ale pouze milion, takže to není zase až tak špatné" Prostě snůška neonacistických žvástů, která se snaží tvářit jako intelektuální dílo. Není divu, že film uspěl na náckovských a muslimských anti-semitistických fórech. Tento """dokument""" na vás nahrne hromadu přikrášlených faktů a těžko tady rozebírat všechny, kvůli šestihodinové stopáži. Doufám, že si někdo dá práci to rozebrat, protože já to nebudu. Nakonec bych chtěl zmínit, že film ani nepoužívá vlastní záběry, ale krade je z jiných filmů a dokumentů. Jako nevím jestli by Spielberg byl rád, že používají záběry z jeho filmů. Stejnak tak tvůrci Two Steps From Hell - Heart of Courage, že použili jejich song. Totální filmový odpad a žumpa. Jinak bych chtěl říct, že doufám, že si náckové budou myslet, že mě zaplatili (((oni))), protože jinak by jim vybouchli hlavičky, kdyby zjistili, že někdo má jinačí názor než oni, aniž by byl podplacený zionistickou lobby. Fuck you a sežerte si varlata, fašouni.

Poslední hodnocení (4 940)

Arthdalská kronika (2019) (TV seriál)

04.12.2021

Black Jesus (2014) (TV seriál)

04.12.2021

31 minutos (2003) (TV seriál)

04.12.2021

Jak na... s Johnem Wilsonem - Jak na investice do realit (2021) (epizoda) (S02E01)

02.12.2021

It's Always Sunny in Philadelphia - The Gang Makes Lethal Weapon 7 (2021) (epizoda) (S15E02)

02.12.2021

It's Always Sunny in Philadelphia - 2020: A Year In Review (2021) (epizoda) (S15E01)

02.12.2021

Jednorozený (1990)

01.12.2021

Genkai jinkô keisû (1995)

01.12.2021

Spirála strachu: Saw pokračuje (2021)

01.12.2021

Reklama

Poslední deníček (15)

ASSS - Aktuální Stav Streamovacích Služeb (dle mě)

Rozhodl jsem se nějak sesumírovat moje názory na jednotlivé streamovací služby. Je už jich totiž vážně moc. Budu hodnotit hlavně jejich originální produkci, kterou jsem viděl.

Netflix je stále králem VOD. Chrlí strašně pořadů převážně v lehce nadprůměrné kvalitě s občasnými hity. Jsem rád, že díky němu se můžou stát hitem i zahraniční pořady typu Squid Game nebo Money Heist. To by dříve za kabelovky nešlo. Netflix v poslední době investoval i do animační divize, která za mě dost pokulhává. Animáky pro celou rodinu jdou (Carmen Sandiago, Kipo a Dragon Prince), ale animáky pro dospělé často sklouzávají do odpadu. Jsou tu vyjímky jako Bojack Horseman, ale pak jdete od průměru (Inside Job) do totálního šuntu (Paradise PD, Chicago Party Aunt, Big Mouth). Netflix přebírá i nějaké animáky od HBO Max o kterých budu mluvit později. Výběr anime je slušný - Netflix licencoval pro zbytek světa animované hity: Beastars, Neon Genesis Evangelion, Death Note nebo One Punch Man. Jsou tu ale i méně známé, ale kvalitný seroše: Dorohedoro nebo Great Pretender. Pro mě je tu i velká nabídka true crime dokumentů, které jsou podobně jako zbytek skoro vždy nadprůměrné (Unsolved Mysteries, Tiger King, Making a Murderer, Flint Town, Innocent Men, Vanishing: Cecil Hotel). Špičkou seriálů podle mě je Dark nebo American Vandal. Netflix má i spoustu skvělých licencovaných věci - teď zrovna sleduji Trailer Park Boys a The Staircase. 

Amazon Prime... Eh...? The Boys and Invincible jsem neviděl... Z animáků jsem viděl Nico and the Sword of Light, ale to mě docela zklamalo. Too Old to Die Young od Refna též. Když se řekne Amazon tak se mi upřímně vybaví levných srajd, které licencují. Protože prostě nakoupí práva na nejlevnější amatérské filmy na trhu. Nebo jim autoři zaplatí, aby to tam dali? Kdo ví... Měl jsem čest vidět Wrestling Christmas Miracle a dodnes mě bolí oči.

Disney Plus hraje hlavně na nostalgii. Je to mířeno na rodiny a nadšené fanoušky Marvelu a Star Wars. Je to trochu streamovací služba na jedno brdo - jelikož Disney totálně zatím odmítá pořady mládeži nepřístupné. Jo a taky si berou další poplatek za filmy, které jsou v kinech levněji. Seriály trochu více exprimentují z žánry než filmy, ale všechny, které jsem viděl trochu klopýtli před finišem. Mandaloriana jsem nedokoukal. Viděno: Wandavision, Star Wars: Visions, pár liveaction Disney remaků, první epizoda Mandaloriana...

Apple TV+ pro mě celkem značí eleganci. Alespoň ve vizuálu jejich pořadů. Viděl jsem jen kousky z Invasion a Foundation. Nevím proč, ale prostě to na mě křičí Apple. Všechno to působí tak uhlazeně a chladně. Nevím jestli je to officiální memo, ale tak na mě působí většina jejich seriálů. Vlkochodci jsou super, ale Apple je jen licencoval. Osobně jsem byl celekm fanouškem Schmigadoonu i když to celé stálo na jednom gimicku. Plánuji se brzo podívat na Cvokaře od vedle. Výhodou jsou i české titulky. 

Na co se celkem těším je příchod HBO MAX, kterou bychom mohli dostat v dalším roce. A doufám, že nepůjde o ořezanou verzi, jako jsme viděli u začátku Netflixu. Jsem dlouhodobým fanouškem Adult Swimu (Xavier: Renegade Angel, Superjail), který je jeho součástí. Jediný AS pořad, který oficiálně vyšel v ČR, je Rick a Morty s příšerným dabingem Prima Comedy Central. HBO MAX má jako součást i Cartoon Network (Adventure Time: Distant Lands, Infinity Train) a její bývalé tvůrce (JJ Quintel - Close Enough). HBO Max podporuje i indiečkové seriály jako Search Party. A navrch je součástí toho Criterion Channel s artovými klasikami. Znamená to, že konečně můžu vidět Vlka Samotáře na VOD? Paris, Texas? Personu? Onibabu? Solaris? Silnici? Lady Snowblood? To ani nepočítám normální vysílání HBO - (How to with Jon Wilson nebo nový pořad Nathana Fieldera). Osobně mi asi výběrem a kvalitou sedí nabídka HMAXu - škoda jen, že není k dispozici tady.

Hulu - Hulu má ve FAQ napsáno, že je to "Americká streamovací služba pro americké domácnosti a neplánuje NIKDY dojít do jiných zemí. Jediná možnost sledovat ji v zahraničí je na americké vojenské základně."(tohle není vtip) A z toho důvodu Hulu nebudu komentovat.

A AMC+, CBC All Access, Paramount+ a další nemá snad ani cenu zmiňovat.

Reklama

Reklama