• Krátkometrážní

Darknet (2013) (seriál)

Po prvních dvou dílech Na tenhle seriál jsem se těšil hlavně kvůli režisérovi a scénáristovi - Vincenzo Natalim. Mám rád jeho styl vizuální točení, ale problém je, že si vždy vybere průměrný popřípadně podprůměrný scénář. Možná to bude tím, že není moc dobrý scénárista - jak jsem se dozvěděl při sledování Darknetu. Podle názvu a popisu na IMDB jsem si myslel, že půjde o nějaký mysteriozní thriller popřípadně drama o stránce, která zobrazuje gore - jak z místa činu nebo z bojitě. Nemohl jsem býti dále od pravdy . Natali se snaží udělat něco mezi seriálem Black Mirror a horrorem se spojováním příběhů jako v Monty Python Flying Cirkus. Narozdíl však od Brookera Natali neví jak funguje internet, což by jste asi měli vědět, když píšete SATIRU NA INTERNET a moderní civilizaci. Některé scény jsou zajímavé a děsivé, ale když někdo používá internet musím se držet za hlavu. Střih a kamera jsou krásné, ale pořád si musím říkat "proč, když existuje taková stránka, kde se lidé baví o tom jak někoho zabili a postují důkazy a je na první straně vyhledávače, nikdo nezavolá polici" nebo "můj mobil ukazuje přesný čas, kdy bude autobus na místě, kde není žádná zastávka " a nebo nesmyslné myšlenkové pochody jako "zabila jsem omylem jednoho člověka, před tím jsem byla v pohodě, ale nyní jsem naprostý psychopat a zabiju každého - protože internetz poindz ". Go home, Natali, you are drunk. Po prvních čtyřech dílech Překvapivě se to zlepšilo. Autoři už tolik nepoužívají internet a jsou to spíše krátké hororové historky. Stále jsou zde věci, které by nemohli fungovat a díry ve scénáři, ale je to lepší než předchozí věc, která se nazývala epizodou. Epizoda 3 a 4 vypadali jako tři studentské filmy nastříhané do sebe a spojovalo je to, že se tam občas objevila stránka "Darknet", která neměla s příběhem už nic společného. Stále si myslím, že by se to dalo vymyslet mnohem lépe. 40%.

Cool Cat Saves the Kids (2014)

Nevěděl jsem, že Cool Cat ovládla ČSFD. Dere he is! Jeden z nejlepších filmů všech dob. Film vypráví traumatický příběh o Furrym, jehož rodiče tajili, že je člověk. Zde můžete vidět jeho šokující rozhodování, co udělá, když mu nějaký šikanátor kopne písek do obličeje. Derek Savage je génius. Film má hloubku a obsahuje morální otázky na které jsem se vždy bál zeptat. Je to zážitek, nepopsatelný slovy. Naučíte se milovat vojáky i alternativní paliva. CoolCat loves you!

V/H/S: Viral (2014)

SPOILERY: Prolog: Nevím, proč tak nízká hodnocení - je to jedna z nejlepších komedií léta páně 2014. Celý film vypráví o tom, že je velkoměsto ve kterém se každý snaží natočit svoje virální video, jelikož nemají na práci nic jiného a tak pobíhají po taxících a domy nahých babiček. Jednoho krásného dne (nebo noci) se však stane něco magického - jako z pohádky se zde objeví brutální zabiják ve tvaru multifunkčního zmrzlinářského vozu. A najednou se začne přestříhávat mezi povídkami. Dante the Great - Čarokněžník Chris "určite ne" Angel získá nový kabátek a okouzlí s ním nejen jeho asistentku, ale i policii. Efekty jsou slušné a dokonce se i kabátek pěkně napapá. Parallel Monsters" - Občas se člověk vydá do paralelní dimenze, kterou ovládají nacističtí satanisté a mají místo penisu penisoruce a místo vagíny ústa. Nastává veselá rodinná taškařice o tom, kdo je čí manžel. Gorgeous Vortex - Nejslabší část. Nějaké hipsterské skateboardové děti bojují se španělskými démoni, nejspíše jde o alegorii na problémy s imigrací. Epitaf: Celý film končí tím, že se dozvíme, že zmrzlinářem byla žena hlavní postavy, která potřebuje nahrát do počítače VHS kazety. Namísto toho, aby si to udělala sama, tak se začne mlátit do hlavy, podobně jako člen našeho IT teamu, když mu řeknu, že jsem opět smazal SYSTEM32. To nebyla komedie? No nic, i přesto jsem se zasmál.

Hrajeme s Alim (2015) (pořad) odpad!

Dnes ráno mi přišla VHS kazeta. Na kazetě bylo napsáno „Hrajeme s Alim“. Při hledání tohoto názvu na strýčkovi Googleovi to našlo pouze fotky zavražděných koťátek a to mě ihned zaujalo . Ke kazetě byl přiložen vzkaz byla od mého kamaráda se kterým jsem se neviděl už několik měsíců. Ve zprávě bylo: „Drahý Hlasu Nelidu, prosím nepouštěj si přiloženou kazetu. Je to čiré zlo. Už mě to dostalo. Znič to dříve než to dostane tebe, tvůj kamarád, kterého si neviděl několik měsíců a pravděpodobně je mrtvý když tohle čteš, Tom.“. Jelikož jsem byl, ale hrdý vlastník videopřehrávače a mám menší mentální potíže rozhodl jsem se kazetu spustit. Na začátku nebylo žádné intro. Pouze podivná změť grafiky v malování, která zobrazovala muže s kudrnatými vlasy, do kterých někdo střílí. Jelikož moje vlasy jdou kudrnaté měl jsem nahnáno. Video se spustilo a bylo nám představeno několik lidí, kteří vypadali jako směska zombie. Lidé, kteří jsou ve skutečnosti velice vtipný se najedou transformovali v multifunkční kouli čiré nudy. Jako třešnička na dortu tu byl pan Kohák, který imitoval Conana O'Briana, který na rozdíl od něj ví jak funguje humor. Každých deset sekund někdo blýskne mobilem do kamery. Podle mých zdrojů šlo o sabotáž pořadu islámskými teroristy a jestli to byli opravdu oni tak se k nim asi připojím. Celý pořad mi připadal, jako kdybych do domu pozval šest bezdomovců, kteří by mi sebrali konzolový ovladač, nenechali by mě hrát a mezitím by mě osvítili mobilem, a ukradli obě ledviny. Váš uchazeč o místo v ISIS