Skyfall (2012)

Bondovky jsem nikdy nemusel, ale tady davam 5*, protoze tohle byla pecka! Vynikajici film, na ktery jsem sel do kina tak trosku omylem a presto jsem ho hltal od zacatku do konce. Pokud jste bondovkam nikdy neprisli na chut, jako ja, tehle dejte sanci....

Lesní duch (2013)

Na horory jsem možná příliš kritický, protože jen tak něco mě nepřekvapí, a zřejmě i proto tady dávám jen jednu hvězdičku. Nepřekvapí, nenadchne, příběh je strašně slabej, každý krok očekáváte a všechno, co vidíte, jste už viděli jinde. Žádná zajímavá atmosféra, takže mé hodnocení berte spíše tak, že film blíže k odpadu, ale za to, že jsem u něj vydržel do konce, jsem se slitoval a jednu hvězdičku udělil.

Světová válka Z (2013)

Příjemná podívaná. Líbilo se mi to. Přesto dám jen tři hvězdičky, protože námět je prakticky identický s Já legenda. Brad Pitt hraje výborně a drží film nad vodou.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Tolik klišé v jednom filmu, to jsem už dlouho neviděl. Nad logikou si tvůrci taky moc hlavu nelámali. Do očí vás mlátí kladivem, když se půl hodiny pere robot s nestvůrou, mlátí se hlava nehlava a teprve po půl hodině si "řidiči" robota vzpomenou, že mají meč a tím nestvůru rozpůlej během dvou sekund... Kristovanoho... I přes naprosté absurdity, kterých je film plný, dávám tři hvězdičky, protože ve výsledku se na to s vypnutým mozkem dívat dá.

Já, padouch 2 (2013)

Vtipné, zábavné :) Dávám čtyři hvězdičky, protože první díl byl přeci jen lepší. Nic to ale nemění na tom, že tady zkrátka není potřeba přemýšlet a je dobré si vychutnávat i ty nejhloupější vtípky okem dítěte. Jsem si jist, že stejně jako první díl mě i dvojka bude skvěle bavit i když se na ní podívám znovu a znovu.

Zločinec (2008)

Velmi silný příběh, kterému ale chybí propracovaněšjí zápletka. Ocenil bych, kdyby se na začátku filmu vložilo více prostoru vloupání zloděje do domu, abychom si ve filmu později více uvědomovali tu absurditu, proč hlavní hrdina skončil tam, kde skončil. Val Kilmer mě mile překvapil, síla jeho osobnosti dodává filmu tolik potřebný náboj. Bez něj by film byl jen slabším Béčkem.

Superman se vrací (2006)

Překvapuje mě jak nízké hodnocení tady tento snímek dostal. Souhlasím, že původní Superman s Christopherem Reevem je neopakovatelný, ale tady se Bryanu Singerovi podařilo naprosto dokonalým způsobem skloubit zajímavý příběh s akcí, přičemž akce není upřednostňována před příběhem - přesně tak jak to má u Supermana být. Brandon Routh je famózním nástupcem Christophera Reeva. Vůbec se nedivím radosti režiséra, když ho objevil. Tady doporučuju shlédnout bonusový materiál k filmu. Casting na hlavní roli nebylo ani nutné dokončit, poté, co se zjevil Brandon. Pro výběr Lexe Luthora ani nemám slov. Nedokážu si představit nikoho, kdo by Lexe zahrál lépe než Kevin Spacey. Dokonce i slabší herecký výkon Kate Bosworth se ve srovnání s Lois Lane z Muže z oceli (2013) zdá být velmi dobrý. Kapitolou samu pro sebe je soundtrack - dokázal jsem ho poslouchat několik měsíců prakticky nonstop. Je v něm tolik energie, že mě dokáže během chvíle vytrhnout z reality a jen se zaposlouchat a nechat tu energii plynout. Mrzí mě, že Muž z oceli, který se tomuto Supermanovi nehrabe ani po kotníky, má vyšší hodnocení, než tento filmový skvost.

Sedm životů (2008)

Geniálně zahraný film, geniální příběh, excelentní hudba! Emoce z toho filmu sálají od začátku až do konce a tak brilantně napsaný scénář je v mých očích skvostem ve filmové produkci posledních let. Pokaždé, když se na tento snímek podívám, fascinuje mě jeho famózní zpracování. Will Smith je jedním z mých nejoblíbenějších herců a jeho herecké kvality zrají jako víno - nerad používám klišé, ale tady je to opravdu vystihující. Kdybych mohl dát tisíc hvězdiček, tomuto filmu je dám.

Muž z oceli (2013)

Muž z oceli je pro mě, jako pro velkého fanouška Supermana, opravdu obrovským zklamáním. Zatímco v předchozích filmech se kladl důraz na příběh, tady jde jen o tupou akci. Zajímavě rozjetý začátek s nahlédnutím do mytologie, která dosud ve filmech chyběla, se změnil v ubohé bitkaření několika "supermanů" úplně postrádající jakoukoli logiku - pochybuju, že by do sebe bušili jak do boxovacího pytle, když vědí, že jim to nic neudělá. Nehledě na to, že Superman, tak jak ho známe, by se veškerý boj snažil odvést pryč od civilizace aby ochránil obyčejné lidi. Stejně tak považuji za zklamání soundtrack, naprosto mi chyběl silný ústřední motiv. Upřímně, nerozumím tomu, jak je možné, že většina z vás tomuto filmu dává tak vysoké hodnocení. Ve mně film nezanechal žádný hlubší dojem, emoci, vůbec nic... Je to odpad, kterému jednu hvězdičku dávám jen za to, že Superman je pro mě srdcová záležitost.