Stvořitel (2023)

Dobry rozpocet, dobre prostredi. Pekne city a solidni, i kdyz velmi znamy namet. Na druhou stranu jazykova nekonzistence. A ta logika je tak zkurvene debilne kokotska, ze nestacim zirat.

The Covenant (2023)

Badass patos nad patos. Pěkně natočená akčňárna odkazující na odvahu afghánských tlumočníků. To zbytečné přehánění jí ale shazuje.

To se mi snad zdá (2023)

Film se rozehrává pěkně pomaloučku, Nicolas Cage předvádí, že komorně taky umí hrát...Od půlky filmu ale rozjíždějící show padá a nevygraduje. Nejhorší je velmi uspěchaný a nevysvětlený konec. Kdyby alespoň celou dobu měl čím zaujmout, ale ne. Jediná dobrá stránka filmu byly trapné scénky ala kancl. 40% Mým omezeným pohledem to bylo nejblíže k filmu K zemi hleď!

Trigun Stampede (2023) (seriál)

Mám stejný pocit jako Geoffrey. Co dělalo atmosféru původního seriálu je pryč. Pomalý feeling divokého západu s badass scénami následně přerušené hlavním potrhlým hrdinou. Taky objevování minulosti Vashe a Knivese. To je zde naservírováno v prvních dílech. Tady ne/podobnost končí a nyní dostáváme mnohem průzračnější biblický příběh, ve kterém se nemá divák čas nudit. Pravda, borcovská animace je ukázána až v předposledním díle, ale i tak je na ty barvy radost hledět. K tomu trošku hudby a zvuků a máme před sebou tak trochu Matrix. Je škoda, že když už tvůrci zvolili 3D animace, tak zůstali u ne až tak technicky uvěřitelných akčních scén scén zkřížených s japonským ufňukáváním uprostřed nich. Jediné co ale považuju za opravdové minus je už zmíněné prostředí, do kterého jsem se vůbec nestihl vžít a kvůli nedostatku informací a spoustě zbytečně přitroublých postav jsem si tak nějak dosadil bláznivý svět Borderlands, což u mě tomu příběhu nepomáhalo :-D. Relativně objektivně považuju(první sérii) za poveděnější kousek než předchozí anime. Je ucelenější, akčnější, rychlejší. Bohužel ale bez špetky ecchi. Vypadá to, že toho Vash mezi nohama moc mít nebude.

Zabijáci rozkvetlého měsíce (2023)

3 posrany hodiny jsem se koukal na bandu snatkovych organizovanych vrahu, jen abych videl 30 minutovy zaver, kde jeden z tech kokotu je nejblbejsi a neumi se rozhodnout zda to priznat nebo ne Natoceno hezky, ale obsahove prazdne. 50%

Želvy Ninja: Mutantí chaos (2023)

Cekal jsem blbost na usnuti a nahoda tomu chtela, ze je to takovy prijemny animak. Je to narozdil od originalu hodne poamerictene, ale dava to smysl, takze mrzenicko bylo jen male. V cem je to super je kombinace 3D a komiksove grafiky, bomba. S dabingem jsem nebyl moc spokojeny ani ceskym ani anglickym. Cesky byl evidentne na nizsi urovni. 50% za filmecek pro detii s dospelym doprovodem.

BANGER. (2022)

Napoprve videno ve Svetozoru v predpremiere. Napodruhe v Nymburce i s naslednym kratkym komentarem rezisera, a herce Misika. Je to dynamicke drama, nebo drsna komedie. Kazdopadne progresivni a trochu zanrovy. Napodruhe uz to sice nebylo ono, ale nechavam hodnoceni 4 hvezd. Slava uz se spis opakovat nebude, protoze i dle komentaru to co delalo film dobry bylo momentalni rozpolozeni nataceciho stabu. Zalozeno na napadech z kraje jazyka a improvizace. Pry natoceno za 14 dni. Rozpocet 7 mega. parafrazuji: “Lado jsi v pohode?(Lada totalne vyfetlej a skoro v bezvedomi) “(dynamicky)Šak more to ten kebab palivej sem to žikal.”

České Vánoce (2022) (TV film)

Zajimavy dokument a o krestanskych vanocich v Cechach. Dokument byl relativne kratky a poucny.

Na západní frontě klid (2022)

Upřímně, už si původní film z roku 1979 moc nepamatuji, protože je to dlouhá doba co jsem ho viděl, a tehdá mě fakt zaujal, ale pro dnešek by byl nejspíš docela roztahaný. Tento je ale docela neosobní, řekl bych dost amerikanizovaný, tedy zjednodušený a bez ducha. Vidíme sice hrůzy války, ale vypadají spíš jako klišé, než bych s vojáky soucítil. Potenciál byl rozhodně veliký. Tentokrát se plně ztotožňuji s recenzí verbala Alespoň to pro mě bylo doplnění záběrů k zapamatování ke všem Im Westen nichts Neues. 65% Dobré dílenské zpracování.

Nesnesitelná tíha obrovského talentu (2022)

Nevim proč, připadalo mi to jako fork Clinta Eastwooda. No, asi neznám kult Niccolase Cage, abych mohl tvrdit, že to bylo špatný... ale říct že to byl přůměrňákov si dovolit můžu. Lehce absurdní akční komedie, která zvládla nudit v každé minutě.