• Krátkometrážní

Temný rytíř povstal (2012)

164 minútový dojazd, ktorý trpí na dve veci. Prvá: že je to dojazd, a že Nolan okrem toho že musí dovysvetliť všetko čo na seba za dva filmy nabalil, otvára (imho zbytočne) ďalšie dvierka. A nie všetky línie dostanu toľko priestoru, ako by sa mi páčilo (niektoré pri dvere zatvárani dosť vŕzgajú). Druhá: a na toto ma naštastie pripravil trailer. Že Bane nech je sebezaujímavejšia a sebezásadnejšia postava (whatever) Batmanovského univerza, jednoducho cez masku nevypáli ani z ďaleka tak ako Joker, či TwoFace. Ok, berme to ako "chybu predlohy", a že Nolan sa snaží absentujúce emócie aspoň trochu vynahradiť Baneho vrtochmi (Joker chaotic, Bane lawfull a obaja su pure evil), ktoré za to stoja. Určite to nie je plochá postava. Aj cez tieto výhrady ale opäť film, ktorý zdobí predovšetkým precízne remeslo, Zimmer s Howardom tri krát jes a strhujúce tempo s minimálnymi výkyvmi. Možno sa teraz budu Marveláci a DCakmi vo fórach prečuravať ktorý comix kraľuje sezóne, ale pri porovnaní je jasné, že oba filmy sa skôr dopĺňajú než aby si lozili do kapusty. Zatial čo Batman všetko podriaďuje príbehu, Avengeri naopak všetko podriaďujú zábáve a akcii. O tom aké mohlo byť finále lepšie (mohlo) a ako trošku dopláca na svoju komplexnosť budem velice rád mudrovať pri pive. 85%

Tohle je válka! (2012)

Smithovci my ass. Párik roka je Pine and Hardy a odpočinovejší film túto sezónu ťažko dohľadáte. McG je späť v anjelských kulisách a na vtipnej vlne a tam mu to sluší. Kamera je brutal, taký LaChapellovský popgýč a to ja rád. 90%

Vášeň (2012)

Keď sa raz budú rozdávať zlaté bradavky za najasexuálnejšie (skoro)erotické filmy, tak tento De Facepalmov senilný neonoir bud moj horúci kandidát. To, že sa pri komponovaní žalúzii zabudlo, že divák nie je úplný retard, je už len taká malina na torte. Plytké a prudko amatérske. 30%

Zevláci vs. Zombíci (2012)

Lowcostovy junkfood, ale napečený z láskou. Neškodná stopáž, pár milých fórikov (jeden geniálny) a fuckujúci Brick Top ako bonus. Stvorené pre radosť, nielen hercom na place, ale aj divákovi. Želal by som podobným projektom väčšie budgety. 70%

Žena v černém (2012)

Britský Balagueró sa volá James Watkins. A platí preň to isté ako španielského hororového toreádora. Dajte mu dobré scenáre a budú sa rodiť pecky. 80%

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Skvelý casting, prvý krát znesitelný Carrel a pár veľmi vtipných momentov v neškodnej romantike. 75%

Bůh masakru (2011)

Práve keď to začalo nakopávať päťku, tak do Polanski udusil. Hell. Herecký koncert jak z partesu, ale keď spomeniem čo za víchricu dokázal na podobnom časopriestore rozfúkať Sidney Lumet so svojími nahnevanými mužíkmi, tak je to vlastne celkom čajové. Dialógy sami seba vyčerpajú po 10tich minútach a ostáva len majestátne mlátenie slamy a neustále návraty. 65%

Colombiana (2011)

Megaton = megashit. Zatiaľ sa potvrdzuje so železnou pravideľnosťou. 30%