Jak ztratit kluka v 10 dnech (2003)

Jedna z dalsich priemernych romantickych komedii, pri ktorej budete poznat zaver filmu hned na jeho zaciatku, ale to ani tak nevadi. Pri niektorych scenach som sa zasmial, niektore boli len mierne usmevne, alebo zbytocne. Koniec dopadol presne tak, ako som ocakaval. McConaughey a Hudson su celkom sympaticki, takze je to taka lahka pohodovka na zlepsenie nalady... 07.11.2008 _____Kate Hudson - (Andie) +++ Matthew McConaughey - (Ben) +++ Kathryn Hahn - (Michelle) +++ Adam Goldberg - (Tony) +++ Hudba: David Newman +++

Tajemná záře nad Pacifikem (1980)

Cestovanie casom bola a vzdy bude moja oblubena tema. V tomto filme presli hrdinovia casom priamo do 2. svetovej vojny tesne pred utokom na Pearl Harbor a tym padom by mohla moznost ovplyvnit alebo zmenit historiu. Celkom zaujimavy napad a dobry scenar s Kirkom Douglasom a Martinom Sheenom. V detskom veku ma skor zaujimali triky, ako scenar, ktorych tam bolo velmi malo, ale dnes sa na tento film divam inymi ocami a preto 4 *... 07.11.2008 ____ Kirk Douglas - (kapitán Matthew Yelland) +++ Martin Sheen - (Warren Lasky) +++ Katharine Ross - (Laurel Scott) +++ James Farentino - (velitel perute Richard T. Owens / Richard Tideman) +++ Charles Durning - (Samuel Chapman) +++ Hudba: Alan Howarth, John Scott +++

Volání o pomoc (2007)

Podobne ako ma volakedy velmi prekvapil komediant Tom Hanks z 80-tych rokov v prvej vaznej ulohe vo filme PHILADELPHIA (1993), alebo Jim Carrey v TRUMAN SHOW (1998), ma dnes taktiez totalne prekvapil Adam Sandler, ktoreho som si v takejto ulohe ani nevedel predstavit. Skutocne som vo filme vnimal smutneho Charlieho Finemana a nie Sandlera, ktory by sa akoze hral na vazneho, za co ma odomna poklonu. Taktiez i Don Cheadle HOTEL RWANDA (2004) po Sandlerovom boku zahral skvele. Je to krasny pribeh o priatelstve, pomoci v smutku, ale i akejsi nadeje, ktory stoji za to vidiet... 25.10.2008 _____ Adam Sandler - (Charlie Fineman) +++ Don Cheadle - (Alan Johnson) +++ Jada Pinkett Smith - (Janeane Johnson) +++ Liv Tyler - (Angela Oakhurst) +++ Donald Sutherland - (Sudca Raines) +++ Mike Binder - (Bryan Sugarman) +++ Saffron Burrows - (Donna Remar) +++ Hudba: Rolfe Kent +++

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Skoda, ze som prvu cast Hellboya videl dost davno na to, aby som ho mohol presnejsie porovnat s druhou castou, ale mam nejako pocit, ze sa mi prva cast pacila viac. Hellboyove hlasky su ako vzdy super, len mi niekedy lezie na nervy, ked pri bitkach najprv dostane poriadnu nakladacku a az potom sa zobudi. Dvojka mala este viac vselijakych priser, akoby som sa ocitol vo svete Fantazie v NEKONECNOM PRIBEHU (1984), co bolo obdivuhodne, s kolkymi napadmi reziser prisiel. Najviac sa mi pacila giganticka prisera v meste, ale ten boj na konci so zlatou armadou ma moc nenadchol. Na druhej strane musim pochvalit snahu a velku volu rezisera del Tora natocit tak spektakularny film s tolkymi specialnymi efektami, pretoze mat tak dnes 13 rokov, maju u mna obe casti Hellboya plny pocet * ______ Ron Perlman - (Hellboy) +++ Selma Blair - (Liz Sherman) +++ Doug Jones - (Abe Sapien / Anjel smrti) +++ James Dodd - (Johann Krauss) +++ Jeffrey Tambor - (Tom Manning) +++ John Hurt - (Profesor Trevor Bruttenholm) +++ (Videl v kine 21.10.2008) +++

Oko dravce (2008)

Dalsie prekvapenie tohto roku, pricom som necakal, ze sa mi scenar s dobrymi napadmi bude az tak pacit. Zapletka je zaujimava, ale nechcem nic prezradzat, snad len tolko, ze tvorcovia vyuzili vymozenosti dnesneho pretechnizovaneho sveta podobne, ako aj vo filme SMRTONOSNA PASCA 4.0 (2007). Cim menej budete o filme vediet, tym viac vas bude zaujimat, kto je to ta zena na druhej linke a pokial filmu odpustite prehnane sceny, ktore by mohli v skutocnom zivote dopadnut omnoho dramatickejsie a par zle dostrihanych a neprehladnych nahanaciek, mohli by ste byt spokojni. Predsa len je to skor popcornova zabava a ja som sa s chutou bavil, i ked treba uznat, ze napriklad poziciu vasho mobilu sa da uz dnes bez problemov najst. Hudba je taktiez pekna, hlavne v tych smutnych scenach. O tom, ze nova mlada hviezda Shia LaBeouf ma velky talent a stale dokaze perfektne zahrat sa sami presvedcite, ale ani Michelle Monaghan alebo Billy Bob Thornton nie su na zahodenie... 15.10.2008 ______ Shia LaBeouf - (Jerry Shaw) +++ Michelle Monaghan - (Rachel Holloman) +++ Rosario Dawson - (Zoe Perez) +++ Billy Bob Thornton - (Agent Thomas Morgan) +++ Hudba: Brian Tyler +++ Výkonný producent: Steven Spielberg +++ (Videl v kine 14.10.2008) +++

Stezky slávy (1957)

Kubrickovi sa podaril dalsi skvely kusok, ktory neukazuje na rok 1957 len pohyblivou kamerou velmi kvalitne natocene boje v zakopoch medzi francuzskou a nemeckou armadou, ale aj nezmysel vojny a psychologiu postav. Ktoremu vojakovi sa chce ist na istu smrt proti Nemcom, ked sa moze vratit naspät do zakopov? Aj o tomto bol vojensky sud, ktory ma rozhodnut o vine alebo nevine vojakov. V pripade viny je to trest odstrelenim. Pre tych, ktori tento film nevideli, samozrejme nechcem nic prezradzat. Pre zaujimavost: Na konci filmu spieva francuzskym vojakom nemecka spevacka a prave tato herecka (vtedy sa volala Susanne Christian) sa vdaka tejto ulohe stala buducou manzelkou rezisera Stanleyho Kubricka... 12.10.2008 ____ Kirk Douglas - (plukovník Dax) +++ Ralph Meeker - (Philippe Paris) +++ Adolphe Menjou - (generál George Broulard) +++ George Macready - (generál Paul Mireau) +++ Christiane Kubrick - (nemecká speváčka) +++ Hudba: Gerald Fried +++ Producenti: Stanley Kubrick, Kirk Douglas, James B. Harris +++

Policajt v Beverly Hills (1984)

Vzdy som si myslel, ze dvojka sa mi viac pacila, ako jednotka, ale teraz po niekolkorocnom opätovnom vzhliadnuti filmov musim uznat, ze som sa mylil. Jednotka je svizna, humorna, kym dvojka je asi o nieco menej humorna, aj ked Tony Scott tam pridal asi viac akcie, len sa mi dvojka zdala trosku neprehliadna a ani som poriadne nevedel, o co tam vlastne ide. Urcite si dvojku musim este raz zopakovat. Hudba je skvela, na 80-te roky proste parada a scena s bananom je jednoducho nezabudnutelna :-)... 03.09.2009 ___ Eddie Murphy - (Detektív Axel Foley) +++ Judge Reinhold - (Detektív William ´Billy´ Rosewood) +++ John Ashton - (Detektív seržant John Taggart) +++ Lisa Eilbacher - (Jeannette ´Jenny´ Summers) +++ Ronny Cox - (Andrew Bogomil) +++ Steven Berkoff - (Victor Maitland) +++ James Russo - (Mikey Tandino) +++ Damon Wayans - (Banánový muž) +++ Produkcia: Jerry Bruckheimer, Don Simpson +++ Hudba: Harold Faltermeyer +++

Hairspray (2007)

Priemerny muzikal, ktory ma nijak nenadchol, ale pribeh a myslienka filmu sa mi celkom pacili. Cely film som sa snazil pochopit, preco je Travolta prezleceny za tucnu zenu, akoby to mala byt akasi blazniva komedia, ocakaval som nejake humorne sceny, ale nic take tam nebolo a odpovede som sa ani nedockal, takze Tracyinu matku Ednu mohla hrat ktorakolvek herecka, ktora by sa naucila tancovat. Par pesniciek sa mi pacilo, ale zial drviva väcsina na mna nijak nezaposobila a mozno aj preto som sa trochu nudil. Najviac sa mi pacil prichod mojej oblubenej, ale demonickej Michelle Pfeiffer na scenu, ktoru som 4 roky v kine nevidel, okrem nedavno videneho HVIEZDNEHO PRACHU (2007). Zatial je u mna z muzikalov na vrchole rebricku jednoznacne MOULIN ROUGE (2001).... 08.10.2008 ______ Nikky Blonsky - (Tracy Turnblad) +++ John Travolta - (Edna Turnblad) +++ Michelle Pfeiffer - (Velma Von Tussle) +++ Christopher Walken - (Wilbur Turnblad) +++ Queen Latifah - (Motormouth Maybelle) +++ James Marsden - (Corny Collins) +++ Hudba: Marc Shaiman +++

Rozhovor (1974)

Tesil som sa na tento film a musim sa priznat, ze som sklamany, ale nejdem pod 3 *. Necakal som, ze to bude tak zdlhavo-monotonne nudny film, aspon ta prva hodina mi tak pripadala. V druhej polovici filmu sa uz dej zacal trosku krystalizovat a zacalo to byt celkom zaujimave. Gene Hackman je skvely herec a tuto depresivnu postavu Harryho Caula zahral velmi dobre, ale na mna bol az prilis depresivny a to co urobil na konci filmu je ukazka choroby z vlastneho zamestnania. Ako som sa niekde v zaujimavostiach docital, specialne pre tuto ulohu sa naucil Hackman hrat na saxofone, ale ja saxofon a dzez nielenze nemam rad, ale bol vo filme uplne zbytocny. Pre malu zaujimavost: v scene v hoteli, kde pocas vrazdy chytro zastrel zavesy, bol strih, zavesy rozostrete a zase strih zavesy zastrete. Skoda len, ze som nevedel, ze tam hra Harrison Ford, pretoze som ho tam vobec nespoznal. Na tento film su rozdielne nazory, takze si nazor urobite sami, ked ho uvidite... 08.10.2008 ____ Gene Hackman - (Harry Caul) +++ John Cazale - (Stan) +++ Allen Garfield - (William Moran ´Bernie´) +++ Frederick Forrest - (Mark) +++ Harrison Ford - (Martin Stett) +++ Produkcia: Francis Ford Coppola +++ Hudba: David Shire +++

Obchodník se smrtí (2005)

Uz len uvodny zaciatok naboja, ktory precestoval vela kilometrov, aby ho niekto vlozil do pistole a zabil maleho africkeho chlapca bol vizualne velmi dobre ukazany kamerou, ale hned aj na zamyslenie, co su schopni niektori ludia urobit pre peniaze. Nicolas Cage ako Yuri Orlov berie predaj zbrani cisto len ako obchodnu zalezitost, ale co uz ti dalsi ludia so zbranami robia, ho nezaujima. Nie je to jeho zalezitost. Velmi zaujimavo ukazany system, ako to s predajom zbrani fungovalo, ale aj stale funguje. Tento film som si pozrel druhykrat a musim zvysit hodnotenie na 5 hviezdiciek, pretoze je zaujimavy od zaciatku do konca, je velmi dobre vysvetleny, nic mi tam nie je nejasne. Oplati sa vidiet... 25.04.2009 _____ Nicolas Cage - (Yuri Orlov) +++ Jared Leto - (Vitaly Orlov) +++ Bridget Moynahan - (Ava Fontaine Orlov) +++ Ian Holm - (Simeon Weisz) +++ Ethan Hawke - (Jack Valentine) +++ Donald Sutherland - (Hlas plukovníka Olivera Southerna) +++ Produkcia: Nicolas Cage +++ Hudba: Antonio Pinto +++