Kotel (1998) (pořad) odpad!

Čím větší buran, tím líp pro Novu. Nekonečné překřikování primitivů pro primitivy. Lúza v akci. ...Prostě tak, jak to má Nova nejradši.

Krevní pouto (2007) (TV film)

Slušný, zajímavý a napínavý trilér/detektivka v evropském stylu bez zbytečných nacamrávaček.

Matilda (1996)

Viděl sem toho jen kousky, ale vždy se tam nějak lítalo, padalo, bylo to hrozně infantilní a primitivní. Za takovou sračku by se producenti měli tělesně trestat. Děti se možná(?) budou bavit, ale svýmu dítěti bych takovej gesindl nepředložil.

Křižník Potěmkin (1925)

Jak už zde psali jiní: Filmařsky je snímek fascinující - na tu dobu je to kláda! ...Ale ten politický podtext - nic moc. P.S.: Distributor se v oficiálním textu zapomněl v minulé společenskopolitické etapě, nebo z této etapy pochází???

Začalo to v kuchyni (2002)

Nadprůměrná komedie s ne úplně typickým, ale stále hodně anglickým humorem, několika smutnými a mnoha vtipnými okamžiky. 3,5*. P.S.: Vidím, že černé dítě je ve filmu tak exotický jev, že ani distributor nerozeznal, že jde (pokud si dobře pamatuju) o holčičku. :D

Veselé Velikonoce (1984)

Belmonda mám rád, ale tentokrát mě to fakt nebavilo... Začalo to jako obstojná, lehká, tříhvězdičková, i když trochu ukecaná, ale reálná komedie. Scéna, kdy se poprvé setkaly manželka a Julie, mě vyloženě pobavila, pak už se ale nic tak vtipného neobjevilo, zůstalo jen vršení šílených konstrukcí Belmonda, které přešlo až do "francouzské rozverné zábavy" (to je v podstatě filmový termín) - Belmondo s tváří debila sanitkou přejíždí přes auto před ním. Dál už sem to neviděl... Max. 2*, a to s přivřenýma oběma koulema. :)

Jeskyně žlutého psa (2005)

Určitě moc hezký film pro diváka, který chce poznat jiný svět. Jeho největší hodnota je v autenticitě prostředí (alespoň Evropan to tak vnímá), kterou rozvláčnost vyprávění ještě zdůrazňuje (kam by asi pastevci spěchali, že?).

Nebezpečný klient (1994)

Lehčí trilérek, který poměrně často trpí naivitou, ale koukat se na to dá. Největší hodnotu filmu spatřuju v myšlence, že stát, který sere na občana, je k ničemu.

Dva v tom (1995)

Viděl sem několik britských (koprodukčních) komedií s Grantem a často sem se dost bavil, problém ale asi bude v tom "britských", rozdíl mezi americkým a anglickým humorem je zde a např. v Jak na věc učebnicový. Tato komedie jako podprůměr již začíná, ale končí již jako infantilní, přiblblá slátanina. Zajímavé komentáře: pakobylka, gpx.

Toulavý pes (1949)

Příběh trochu přímočarý, ale to je asi zrovna to nepodstatné. Film mě vtáhnul originalitou, japonskou mentalitou, způsobem vyprávění, atmosférou a psychologií postav. I ta občasná rozvláčnost k originalitě patří, takže jsem se ani na chvíli nenudil. 3,5*