Sladká země mého dětství (2006) (TV film) odpad!

Idealizace typu černoši v čistých šatečkách v zájmu politické korektnosti aneb přistěhovalec - nejlepší Francouz, k tomu ještě trocha brnkání na city, nějaká ta reklama na Francii... Možná by bylo dobré se Francouzů s odstupem 4 let optat, zda zastávají stejné stanovisko... Nechápu, za co bych měl filmu, který nadřazuje zájmy přistěhovalců nad domácí, udělovat nějaké hvězdy. Jinak genre filmu je opravdu špatně, mělo by tam být "agitka".

Asterix v Británii (1986)

Dobrých frků hodně, ale taky hodně slabých až kýčovitých míst, animace na můj vkus docela vulgární... Slabé 3 hvězdy. Oprava: Snižuju, proti Překvapení pro Césara je to prd - 2,5 *.

Vyzvání k souboji (1982)

Příběh nic nového, takové "Zahraj to ještě jednou, Joe", zpracování až naivní či pohádkové.

5 proti 5 (2007) (pořad)

Znám jen verzi s Lesákem. Ze začátku bych tomu dal 2 *, ale postupem času moje alergie na tento pořad narostla, jednak kvůli přiteplenému, klišovitému projevu moderátora, ale hlavně kvůli skutečnosti, že cílem soutěže je maximální průměr s minimální invencí - čím více se trefíte do názoru masy, tím lépe. To je už samo o sobě odpuzující.

Gejša (2005)

Už to napsali jiní - film působí v mnoha okamžicích sterilně, vykonstruovaně, kýčovitě a překombinovaně. Nic moc.

Baba na zabití (2003)

Lehká komedie s lehkou nadsázkou. Bezpochyby inspirovaná životem. 2,5*

Červený trpaslík - Zpátky na Zemi (2009) (série)

Shlédl sem zatím jen 2 díly ale... Kristova noho!!! V prvním dílu nových nápadů pár, jinak recyklace už viděného a natahování situací, snad aby to vůbec při té bídě zaplnilo těch 25 minut, takže řídké a v podstatě o hovnu => max. 2 hvězdy. Druhý díl: Koncentrovaná nuda bez nápadů, kdy reflexe (jako prostředek sama o sobě dětinská) je zde dotažena až k dětinskosti a trapnosti. Jedna hvězda. Od pokračování sem čekal podrůměr, ale tohle je moc. Zvažuju, zda má vůbec smysl se dívat na 3. díl. Takže Dagu, tohle smaž a zkus to eště jednou... ...nebo lépe vyser se na to, Trpaslík byl dokonalej, jak byl. Jinak anglické znění se mi moc nelíbilo (a nebylo to ani tak nezvykem), čímž bych chtěl vyjádřit velké uznání českému dabingu v Červ. Trpaslíku. Zajímavé komentáře: bouncer, LordSnape, AbelXavier, S.Dedalus P.S.: Tak vysoká hodnocení nechápu, obzvláště poté, co sám komentující seriál shodí.

A co Bob? (1991)

Podprůměrná, vyumělkovaná komedie, která jakoby sama nevěděla, o čem chce být, čímž působí rozvláčně a nudně. Murray má za sebou bezpochyby mnohem lepší role.

Obrazy starého světa (1972)

Viděl sem sice bohužel jen posledních 10 minut, ale míň než 4 by to tak jak tak nedostalo. Úžasné...