Revoluce (2012) (seriál)

Další z řady seriálů s dobrou myšlenkou, ale strašlivým provedením - namátkově Jericho (to mělo aspoň prvních pár epizod dobrých), Terra Nova, Defiance, Helix. Za vším je vidět snaha hledat něco tajemného až nadpřirozeného, prostě odkaz Lostů, místo, aby měli problémy s přežíváním. Postavy se chovají často hloupě, v rozporu se svým příběhem před dobou seriálu. Nebýt Aarona a Nevilla nebyla by tam snad inteligentní postava. První sérii asi dokoukám, anžto jsem zaujatý jak to dopadne, ale po 6 epizodách jsem docela zklamán - doufal jsem a zpočátku to tak i vypadalo jako verze mého oblíbeného The Postman, a pak vytáhli zázračný medailon .... Ke konci se to trochu zvedlo, ale možná to je jen tím, že mám rád téma budování impéria, ale stejně, že by jim trvalo 15 let, než by se někdo pokusil dostat do Toweru?

Posel budoucnosti (1997)

Nepochopený smysl původní knihy, ale i přesto jeden z mých velmi oblíbených filmů, a to i přes ten naprostý nesmysl v poslední scéně.

Mixology (2014) (seriál)

Komedie postrádající humor.

Takoví normální Američané (2013) (seriál)

Přesvědčivé špionážní drama, i když se schéma dost opakuje. Nevěřím jen to, že jde o 80. léta - spíš taková netechnická současnost. Období bylo lépe zachyceno v The Assets, ale to zas bylo velice špatně zahráno. Velmi povedená hudba znělky. Druhá série už je moc překombinovaná v zápletce a to ji sráží. Na druhou stranu je zde větší vhled do rodiny a postavy jsou plastičtější. Ale už nemám touhu seriál dál sledovat, bude-li pokračovat. Třetí sérii jsem si nakonec pustil a byla zajímavější než druhá, postavy už nejsou tak neomylné a přesné.

Špinavý trik (2013)

Tváří se, že je to víc, než to je. Herecky dobré, zvláště Jennifer Lawrence a Christian Bale hrají skvěle. Ale jinak mi chyběla větší dynamika. POMO a Douglas to vyjádřili přesně.

Konfident (2011)

Povedený film, i když trochu zmatený. Mádl dobrý. Budař skvělý STBák, zvláště v rozhovorech s Vetchým.

Tučňáci ve městě (2003) (TV film)

Už od dob Putování tučňáků mám tyhle fotogenické tvory rád. Tady se to jen potvrzuje. Chudák Henry - auto se pokusí přejet, pak spadne ze schodů a nakonec ropa. Milé a pěkné.

Bathory (2008)

Jedna hvězda za krajinu a druhá za netradiční zpracování historie, ale jedním dechem dodám, že se jedná o přehnané hodnocení. Zvlášť za "vtipné" mnichy bych to nejradši hodil do odpadu.

Český lev 2013 (2014) (pořad)

Ani Eben tento pořad nedokázal zachránit.

Helix (2014) (seriál)

Kdyby se většina postav nechovala jako idioti, tak by to byl dobrý seriál. Ale když skupina vědců pracujících s viry a kdo ví čím dalším, neumí pochopit smysl karantény, tak se na to dívat dlouhodobě nedá. Celkově má seriál klesající tendenci, tedy spíše roste hloupost chování.