První republika (2014) (seriál)

Kladně hodnotím jen kostýmy a pokus o zavedení nových tváří. Ale kamera, příběh a herecké výkony prostě dohromady nefungují. Škoda, že se to nepovedlo. Na seriál z první republiky jsem se těšil, i když jde jen o telenovelu v jejích kulisách.

Dita Saxová (1967)

Co dál s životem; to je hlavní otázka filmu. Nebýt drobných detailů a dobového zasazení není příliš zřetelné navázání na holocaust a mohlo by jít o čirý existencialismus. Škoda natahovaného konce. Jinak velice přesvědčivé herecké výkony.

Agatha Christie's Poirot - Velká čtyřka (2013) (epizoda)

Akční poloha Poirotovi moc nesvědčí, ale David Suchet skvělý jako vždy a sentimentální nálada setkání starých přátel k tomu.

Plán útěku (2013)

Terminátor s Rambem spolu a funguje to! Ano dokonce mi přišlo, že Arnold i hrál a nejen mlátil. Je to blbost, ale skvělá blbost. Je to pocta akčním filmům a dvěma ikonám tohoto žánru.

Viceprezident(ka) (2012) (seriál)

Při první sérii jsem nevěděl, co si o tom myslet - občas vtipné - občas ne. Některé politické narážky dobré, ale spousta trapných. Dal jsem to tomu ještě šanci, ale úroveň jen klesá. Vadí mi, když se z lidí dělají jen a jen idioti. Ona to hraje skvěle, ale takhle blbá být prostě nemůže.

Enderova hra (2013)

Na jednu stranu bylo jasné, že se nepodaří zachytit celou knihu a je třeba ji seškrtat. Povedlo se - akční scény, vizualizace dost podobná i mým představám. Herecké obsazení taky skvělé a hudba zapadá do děje. Problém je v tom, že jsem zatížený knihou a vyškrtnou celý psychologický vývoj postav, je prostě šílené. Chápu, že by to nešlo na dvouhodinovém úseku zvládnout, ale bez toho je to velice plochý film. S tím také souvisí i seškrtání výcviku a postupné objevování reality, které činí celou knihu kouzelnou a dává i základ pro zmíněný psychologický vývoj i filosofické otázky. Zde jsou však naznačeny jen tři hry a pár bitev. Skoky mezi tím jsou pak nelogické a až zmatené. Knihu jsem sice četl před půlkou života a nepamatuju si tedy všechny peripetie a souvislosti, ale přesto bez toho by mi film přišel jako bezduchá, nelogická sci-fi střílečka. Přesně to vystihl Gemini.

Zmizení (2013)

Atmosféra velice kvalitní, ale místy ztrácí dech - 2,5 hodiny bylo příliš.

Solární armagedon (2006) (TV film) odpad!

Je to odpad, ale vtipný odpad. Jeden z nejabsurdnějších špatných katastrofických filmů, který vlastně postrádá děj. :D