Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Překrásná ukázka toho že film může být jen o nesmyslné akci a hercích. Do jednoho filmu ,,natřískat" takových legend akčního filmu se jen tak nepodaří. Stallone udělal nesmírně dobře, že film i nerežíroval to velmi zvýšilo kvalitu filmu. Pěkný průběh z krásným, zábavným nádechem, je radost koukat se na poslední bitvu, jak tam jdou ty legendy a jen tak si pozabijí všechny ty nezkušené amatéry.- 9/10 - Chuck Norris jako vždy perlí, a to nejen svým humorem...

Nájemní vrazi (1995)

Propracovaně udělaný zápas na život a na smrt mezi dvěma špičkovými vrahy. Ze začátku jsem si říkal, že to bude celkem nuda, ale od scény na hřbitově se to nečekaně rozjelo. Sylvester s kamennou tváří dobře vede film, ovšem nečekal jsem jak mě zaujme dobře zvládnutá role ,,vycukaného" kloučka mezi zabijáky Banderase. Do role J. Moore bych rozhodně obsadil jinou ženu, myslím že by stačilo, aby vypadala v mini sukni více žhavě. 8/10 Bylo zde vidět pár ohraných triků, ale viděl jsem zde snahu aby s toho tvůrci udělali podívanou, která by byla podobná opravdovým zabijákům.

Počátek (2010)

Naprosto BOMBASTICKÝ zážitek!!! Christopher Nolan prostě ví na který film sáhnout!!! Tento skvost není žádná jednohubka, kterou shlédnete jednou a potom přemýšlíte nad tím jestli si zaslouží aby jste ho shlédly možná ještě jednou. NE!!! Tento skvost je pořádný oběd o 4 chodech! Inception jsem viděl třikrát a takto to postupovalo: 1) Byl jsem doslova zvednut ze židle, nevěděl jsem jestli stojím nohama na zemi, ovšem příliš jsem ho nepochopil a jen jsem si řekl ,,musím ho vidět znova!" 90% 2) Pochopil jsem některé vnitřní vztahy, ujasnil jsem si charakteristiku postav ve filmu. Ale na rozdíl od 1 shlédnutí mě film příliš nezaujal. 80% 3) Řekl jsem si že se do tohoto snímku musím plně vžít a doslova hltat každý moment filmu. To se mi podařilo a je naprosto neuvěřitelné že jsem film plně pochopil až na potřetí. 108% /// Na co počátek nemá vizuálně, tak to dohoní hmotným trackem - Time od Hanse Zimmera, ten je stejně tak jako u trilogie TDK naprosto vyřezaný do sebemenší maličkosti a monumentálně zvedá pocity z filmu, hlavně v posledních scénách se nad všudypřítomnou velkolepostí zatajuje dech! . Zkrátka KLENOT kinematografie!!! - 10/10 -

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Po zfilmování třech pánů prstenů to je celkem příjemná změna. Ze začátku je děj povolnější, postavy více otevřené světu a hlavně je tato sekce filmu velice veselá. Než jsem se odhodlal podívat na Hobita musel jsem se k tomu rozhoupat. Po ukázkách jsem si myslel že film bude bez děje, bez špetky zajímavostí, zkrátka špatný. Nuže film mě příjemně překvapil po všech stránkách. No miliardový film se netočí každý den. - 9/10 - Nejvíc mě překvapila postava Bilbo Pytlíka, protože jsem nikdy neměl rád postavu Ustrašeného Froda, který nakonec sklidil největší slávu.

Shrek (2001)

Shrek je vydařeným pokusem Pixaru. Skutečně parádní jízda, při které se snad nelze nudit. Pixaru se podařilo vytvořit takovou neomalenou,hnusnou a tlustou hlavní postavu - prostě udělali všeho co jsem zatím v Pixarovkách viděl. Shrek je cenným dílem animační v biografii. 7/10

Shrek: Zvonec a konec (2010)

V posledním filmu celé série Shrek se setkáváme s očividným převratem: A to s tím že se tvůrci nesnaží nás rozesmát, ale naopak nad osudem tlustého zlobra dojmout. Není to ani nejlepší, ale ani nejhorší Shrek. Jen kvůli tomu že je posledním dílkem série jsem očekával větší jízdu, ale to neznamená že jsem se nebavil. 6/10

Hlas smrti (2005)

Skutečně průměrný,tuctový thriller, který v jistých pasážích je vskutku ,,lekavý." Strach rozhodně nenažene, ale je zde vidět snaha o nahánění hrůzy. Film asi díky svým tržbám dostál svého pokračování. Michael Keaton se do tohoto filmu dle mého stanoviska příliš nehodí, a tudíš nepůsobí v této roli příliš sebejistě. Za pár dobrých ,,lekaček" a za příběh 4/10.

Prci, prci, prcičky (1999)

Pro mě je to skutečně pikantní film, který srší nejen ostrovtipem, ale i nápaditostí a to v takovém tématu ve kterém to ještě nebylo. Tento film beru jako skutečný kult mezi komediemi. Film má originální zápletku, a chápu že některým lidem se nelíbí ta stupidita, ale čím mladší jste tak ten film více ho hltáte. Objevila se zde ona legendární scéna s koláčem. Kdybych měl vypíchnou herce tak bych rozhodně vypíchl dva - Jassona Biggse , který jako nezkušený panic s malým penisem působí geniálně a samozřejmě Seanna Williama Scotta ,který se svojí legendarní rolí sukničkáře Stifmaistera vepsal mezi mé nejoblíbenější herce. - 9/10 - Ještě bych podotkl výbornou scénu s Nadiou a web kamerou.

Transformers 3 (2011)

Režisér Bay velmi přitvrdil s agresivitou k filmu, a to je podle mě špatně. Na rozdíl od předchozích dvou dílů je tento stavěn na čisté akci bez sebemenšího náznaku okolních věcí.Hlavní role pro Shiu zůstala a to jsem rád, a Megan Fox byla nahrazena mojí favoritkou Rosie Huntington Whiley, která jako ne herečka vytáhla film svojí perfektní postavou a dokonalou tvářičkou. Opravdové nadšení přišlo v úvodu, ale potom rychle zase odešlo. Každopádně lehký nadprůměr to ano, a to nejen za úctu k celé sérii. - 6/10 -

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Revenge of Fallen je podle mě, ale i podle Michale Baye nejlepším dílem celé této série. Co se týče příběhu- tak ten je velice nestabilní.Na filmu mě dostává brilantní akce kterou film nabízí od začátku až do konce. Nejvíc mě asi dostalo první velké monstrum z celých transformerů, a tím myslím toho obřího požírače pyramidy. Zaujala mě taktéž postava padlého Fallena, jen mě mrzí že není na konci lepší bitva mezi ním a Optimem. Skutečně dobře zvládnutý film. 7/10