Transformers (2007)

Skutečně Michael Bay je režisérem pouze velkých filmových sérií a tímto to jen ztvrdil.Výborná akční podívaná s perfektním využitím techniky a dobrou zápletkou. By do hlavní role vsunul Shia LaBeoufa, který jako nadržený, neklidný mladý hoch působí působivě a co se týče půvabné Megan Fox tak ta ve své roli zlodějky aut působí taktéž velmi jistě. Všiml jsem si ale toho že v určitých pasážích herci ve vedlejších rolích začnou přehánět své reakce, až se mi dokonce zdá že se jeden snaží druhého přehrát. Zábavná podívaná která neomrzí. 7/10

Týden bez závazků (2011)

Tento film je můj šálek čaje. Mám rád takovýhle typ humoru, a vůbec mám rád takovéhle filmy. Myslel jsem si že komedie co se nyní natáčí jsou zbytečné, ale tato mezi ně nepatří. Owen Wilson skutečně vypadá jako znuděný otrok své manželky a tato role pro něj byla ušita na míru. Také bych ocenil dobře utvořené postavy, které nají šmrnc. Když se ovšem nad filmem pozastavím vidím často se opakující zápletka scén a to bych filmu vytknul, Ovšem je to jedna z těch lepších komedií. - 7/10 -

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Sice jednoznačně nejhorší z vetřelců, ale to neznamená že nejsem spokojen. Film je natočen do takové té úchylnější atmosféry, ta je v té poslední scéně (jak se klon Ripleyové mazlí s tím no..) docela patrná až celkem trapná. Co se týče nevydařených pokusů o vytvoření Ripleyové - téže tak trochu přehnané. Film je sice chladnější, ale jeho průběh jako takový není špatný a tak dávám 4* s velmi odřenými uši (skoro počítám s 3). - 7/10 -

Kovbojové a vetřelci (2011)

Tak toto mě naprosto dostalo. Kombinace vetřelců a kovbojů není zkrátka můj šálek čaje. Film bych rozdělil na dvě části -1 část- od úvodu filmu až do momentu než je vybombardováno to stádo dobytka. Tato část byla velmi kvalitní, podařené scény napětí, vše co by měl film mít. Ovšem katastrofa přišla prvním útokem mimozemšťanů -2 část- O poznání horší, trapná ukázka zápletky, no zkrátka pro mě naprosto nezáživná až nudná. Co se týče role Harrisna Forda moc mu role drsného a krutého kovboye s rozmazleným synem nesedne. To se nedá říci o roli Daniela Craiga který osobitým Kovboye velmi dobře táhne film. 1. část- 80% 2. část- 5% Film jako takový- 11% A to jen za Daniela Craiga a dobrý výbuch na konci, a to ani nemluvím jaký je to komereční propadák.

Četník a četnice (1982)

Kvalitní podívaná u které jsem se dobře bavil, sice možná nejslapbší ze všech četníků, ale na zasmání to postačí. Takový střední průměr. 5/10

Věc: Počátek (2011)

Jako remake takřka kultovní věci to ušlo. Atmosféra je ve filmu velmi řídká a co se týče děje, tak stejně jako v předchozím díle je velmi originální. V některých scénách jsem měl ale pocit že určité chvíle jsou vskutku odfláknuté.Změna pohlaví hlavního hrdiny muže (poprvé Kurt Russel) na nebojácnou ženu je velmi pochybná, dávám za pravdu že nikdo to lépe nezahraje jako Russel, ale to museli vědět i tvůrci.Tento díl je i o hodně brutálnější než ten předchozí a také mi tam chybí ta tzv. ,,horrorovost." - 5/10 -

2012 (2009)

Přehnaný apokaliptický film kde vlny dosahují jednoho kilometru, zemětřesení sahají až k jádru země, měnící se póly. Skutečně velkolepá show nadupaná brilantními efekty a perfektní hudbou, ovšem co se týče děje ***. 5/10

10 000 př. n. l. (2008)

Absolutní přestřel od Emmericha, nezábavné,nudné,bez špetky zažitku. Na filmu se mi líbila pouze scéna s tím tygrem v propasti jinak se divím že jsem to dokoukal. 2/10

Godzilla (1998)

Jako u všech Rolandových filmů, děj blbost, ovšem skvěle jsem se bavil a jednou za čas si dát nohy na stůl a kouknout se Godzillu není k zahození. Jak už jsem řekl pobaví, ale nenadchne. - 7/10 -

Den nezávislosti (1996)

Toto není rozhodně nejlepší Emmerichův film, ale jako skoro každý jeho film patří ke kultu.Jestli je nebo to není blbost je jen diplomatická otázka, ale tržby a úspěch v USA hovoří za vše!!! Blbost to je, sice povedená blbost, ale blbost. V některých částech až příliš přeplácaná [na to navazuje film 2012] podívaná s velmi propracovanými triky. Obrovské vesmírné lodě a ohnivé oblaka jsou tak malilinko z cesty... No dobře spokojenost není to správné slovo, ale jako podívaná to stojí za to. 4/10