Rychle a zběsile: Tokijská jízda (2006)

Aké by to bolo krásne povyraziť si na chvíľu do Tokya. Mohol by som v kľude študovať na bežnej japonskej strednej škole, s jazykom by som určite problém nemal, aj keď učiteľka očividne nevie ani slovo po anglicky. Samozrejme by som sa hneď dostal do tej najcoolovejšej spoločnosti v celom Tokyu. (Veľmi rád by som vedel, či je vôbec niekde na Zemi také miesto plné nadupaných, vyblískaných "rajds", ktoré nemajú pomaly kde zaparkovať, pretože všade kde oko dovidí sa krútia tie najsexi ženy aké si viete predstaviť. Keď raz zomriem, dúfam že sa dostanem práve tam). Najlepšie by bolo keby sa ma od začiatku ujal vychytralý nigga (ako inak) a šikmooký samaritán, ktorý má "papírov" a rád do života na rozdávanie. Preto nečudo že mu nevadí keď mu občas nejaké to auto trochu zdemolujem. Keď sme pri tých Japoncoch, samozrejme skoro všetci hovoria bezchybnou angličtinou a dokonca sa ňou aj medzi sebou bežne dorozumievajú. Čo viac si môže mladý turista priať? Veľmi by ma zaujímalo, prečo ten najskurvenejší padouch má vždy tú najkrajšiu a najláskavejšiu žensků, ktorá ho vlastne vôbec nechce, a pri svojej zjavnej inteligencii si to uvedomí až s príchodom hlavného hrdinu. Ten je kapitola sama osebe. Na neplnoletých stredoškolákov, vyzerajúcich na 25 sme si už zvykli z čias Beverly hills a podobných sračiek. Tu však vidno že namiesto rozumu nám stačí mať poruke vždy správnu hlášku a pernamentný retardovane otrávený pohľad, a všetko sa na koniec na dobré obráti.

Matrix Reloaded (2003)

O poznanie slabší film ako jednotka. Absenciu akého-takého deja kompenzuje fantasticky megalomanskými efektami, ktoré ale plnia svoj účel dokonale. Sú vlastne jedinou vecou ktorá vás na filme zaujme. Česť výnimkám: Monica a Slečna v reštike (povedzme si na rovinu chlapi, kto by aspoň na chvílu nechcel mať niečo také pod kontrolou:) Aj napriek tomu (alebo kvoli tomu) je to stále výborná podívaná.

Vesmírní troubové (1997) (seriál)

Kiež by sa vrátili časy, keď som sa na TV Luna zabával na uletenom, francúzkom, marťanskom seriály, ktorého slovenský názov si už ani poriadne nepamätám.

Pobřežní hlídka (1989) (seriál)

Ako malý som to pozerával pravidelne, teraz ledva znesiem jednu celú časť. Musí to byť ale kurwa náročný džob to plavčíctvo v Amerika, keď neprejde deň aby tam niekomu nešlo o život.

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Musím priznať, že viac ma zaujala pôvodná verzia z 1972. Možno to bolo tým, že som bol o dosť menší. No už len kôli tej úžasnej vyzuálnej a zvukovej stránke by bol hriech dať menej ako 4*.

Romeo musí zemřít (2000)

Ponevač je Aaliyah moja platonická láska, nemuožem inak. *Puovodne som to mal za 4, ale treba sa na to pozriet predsa len trochu triezvejšie.

Joey (2004) (seriál)

Vždy som Joeymu fandil a nikdy som mu neprial nič zlé, ale toto už je nad jeho sily. Tento kŕčovitý, silený humor má od priaťeľov dosť ďaleko.

Marabunta: Mravenci útočí (1998) (TV film)

Tak ako Marabunta ma už dávno žiaden film nepobavil. Neuveriteľne retardovaný televízny počin, až je to smiešne. A ako! Herecké výkony na zaplakanie - prejavy zúfalstva a bezmocnosti ako z učebnice. Výprava, scenár, zápletka a "efekty" sa nedajú slovami opísať. Jednoducho treba vidieť. Toto je prosím pekne minimálne v mojich kruhoch Kult!