Terminus (2015)

Já osobně mám radši filmy v pomalém a naléhavém tempu, méně akce a efektů a více příběhu a postav. Což Terminus jakž takž splňuje. Herce, krom jednoho, sem v životě v ničem neviděla, nehrají zas tak špatně....nó... neruší film :D Pro mě je tohle sakra víc než nějaký Batman vs Superman (kde se to hemží digitálními potvorami a výbuchy a postavy mají debilní motivaci) Zde je motivace postav uvěřitelná, stejně jako vize naší budoucnosti. Civilní sci-fi, o kterém budete chvíli přemýšlet. Ne však s moc povedeným koncem.

Doktor Strange (2016)

Ajajaj, kde se vzaly, tu se vzaly červená čísla a Sethi je z toho rozčarována a zarmoucena. Co se to s Vámi děje? Vždyť je to blbina! Sethi dává slaboučké 3 * jenom za vizuální stránku. Jenom za ty kaleidoskopická koukátka. Sethi se bojí, že buď má špatný vkus oproti ostatním anebo tu už hodnotí jenom mláďata. Sethi si stojí za svým.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Chci jen pochválit Emily Blunt. Nebyla mi moc sympatická, ale zde se moje hradba proti ní bortí a já nemůžu nic jiného než vykřiknout: Výborně!! Je fakt dobrá.

Sázka na nejistotu (2015)

No já sem těm dialogům nerozumněla, i když se mi to snažili vysvětlit, jak nejlíp mohli. Asi sem o sobě měla vyšší mínění. Jinak i přesto byla zvolena celkem dynamická a záživná forma která tyhle "nedostatky" vyvažovala. Ale 2x do toho nepůjdu. Ve vedlejší roli excelentní Marisa Tomei. Balea chci mít doma i s tím vokem!

Dívka ve vlaku (2016)

Prvně sem si přečetla román. Kdybych to neudělala, dost bych se v tom ztrácela. Polovina chytroňů prý objevila vraha v půlce. Ha! Do detektivní kanceláře s nima. Tíživá atmosféra, skoky vpřed a vzad... téměř opis knihy, ale jak říkám, kdybych ji nečetla, nevím, jak bych hodnotila. Takhle se mi to líbilo.

Sherlock - Skomírající detektiv (2017) (epizoda)

Neviděla jsem žádný díl před ani po, přesto samostatná epizoda tvoří celistvý příběh. Překombinované, samý zvrat, psychedelické. Ale tak to si žádáme, že ano!? Ovšem herecky se nedá vytknout ani ň. Ústřední mužská trojice je prostě bezchybná a zvedá seriál z tříhvězdičkového průměru.

Monstrum (1993) (TV film)

Jak se dělá brečící smajlík? Katastrofa. Já si teď po úžasný knize od MISTRA Kinga schválně pustila toto veledílo. Čekala sem slátaninu, ale hrozně mě zajímalo, jak si s tím filmaři poradili. No poradili si špatně, cha chá. Všechno je zkrácené a dokupy to snad nedává ani smysl.....Ale tak co chtít po TV minisérii? Ale dost mě překvapil letopočet vzniku, 1993, kdy vznikly filmy jako Schindlerův seznam nebo Uprchlík, to si na tom tvůrci nemohli dát víc záležet?