Hráči (1998)

Dost možná nejlepší film z prostředí hazardu, ale jisto jistě nejlepší o pokeru. Výběr herců na jedničku a pokerové scény mají opravdu atmosféru jako by jste byli ve hře. Mimochodem v první scéně, kde se "Červ" byl jako by z oka vypadl podobný Danielu Negreanu :-)

Panika v městečku (2009)

Nostalgické vzpomínky na plastové postavičky ale hlavně naprosto crazy komedie! Bohužel po polovině to již ztrácí na originalitě. Přesto vtipná a hlavně po animační stránce velmi originální komedie.

Zkus mě rozesmát (2011)

Když jsem po půl hodině začínal kroutit hlavou, o co to tady jde. Došlo mi, že se dívám na jiný film, než bylo v plánu. Sandlerovy komedie nebyl nikdy můj šálek kávy a hořce jsem zaplakal i tentokrát...

Černá labuť (2010)

Brilantní kousek, který rozhodně doporučují jít pro zvýšenou atmosféru do kina. Symbolicky gratuluji Natalii k zaslouženému Oscarovi za víc než přesvědčivou hlavní roli.

Králova řeč (2010)

Velmi kvalitní snímek, ovšem nepřináší příliš mnoho nového k vidění. Je to "jen" kvalitně natočený film podle hollywoodského standardu. Kvalitu filmu vynáší především strhující výkony dvou hlavních představitelů.

Mlha (2007) odpad!

Nemohu si pomoct ale valná většina filmu působila opravdu hodně "Béčkovitě" až úsměvně. Konec nabídl nečekané zamyšlení ovšem v tu chvíly mě to již vůbec nezajímalo. Někdy je třeba posunout se na další metu dříve než po hodině a půl nudy a kýče. Film vcelku nadějně začal, ovšem netrvalo moc dlouho a z obrazovky se začal chrlit typický stereotip filmů kategorie velké B, se vším co k němu patří. Tajemný mrak, banda buranů/hrdinů v supermárketu v čele s neohroženým chytrákem, co má hned na všechno plán. Chapdla, obří brouci, pokladní s IQ70 a pistolí, vystrašené děti a do toho fanatická věřící "vědma" a vize o velkém trestu ďábla... Pokud v sobě měl film skrývat něco většího, tak to šlo na míle daleko odemě. Film pro mě není ničím jiným než odpadem. Nicméně jak koukám, většiná má na to jiný názor :) Dobře jim tak!

Show Jana Krause (2010) (pořad)

Nechápu negativní reakce na vstupování 2x do téže řeky a "přeběhlictví". To že mezi panem Krausem a vedením ČT byly jak profesní, tak osobní spory, musí být každému fanouškovy známé. V takovém případě se přechod do komerční televize jevil jako rozumný a dobrý krok. Modernizace konceptu, chcete-li "poameričtění", mi přijde adekvátní. Po zhlédnutí zatím všech (třech) dílů, hodnotím jasných 5*, na ČT jsem zaznamenal menší úpadek z hlediska zajímavosti hostů, nyní jsem byl spokojen po všech stránkách.

Objevování pravdy - Čáry v Nazce (2005) (epizoda)

Nepřináší naprosto nic nového. V některých scénách je dbáno spíš na posílení dojmu hlavního průvodce, jakožto amerického hrdiny, než na vyzdvižení fakt. A scéna kde asi 6x opakuje, že našel nový 20 metru velký obrazec na místě, které už vidělo tisíce lidí, je fakt úsměvný, skoro stejně jako když se vrhá v šatech pomoct rybářum... Zajímavá jsou samotná fakta ale ne zpracování dokumentu.

Faktótum (2005)

Naprosto zabitý potenciál filmu neschopností reřie. Chjo. Úplně si dokážu tento film představit natočený retrospektvně a s vyprávěním ala Casino nebo Goodfellas. Takhle to bylo až moc suché a to mám Bukowskiho fakt rád.