Star Trek (2009)

Nejsem fanouškem Star Trek, o to více mě mile překvapil tento skvělý počin J.J. Abramse. Snímek má strhující atmosféru od samého začátku vystavěnou na zajímavém příběhu a nepokulhává ani trochu po filmařské stránce. Takto nějak si představuji akční-sci-fi.

Nestyda (2008) odpad!

Brak nejhrubšího zrna! Krom toho, že to je cele víceméně o ničem, tak mě naprosto iritovala všudy přítomná reklama.

Sedm životů (2008)

O čem to jako bylo? Na to, že to mělo 2 hodiny mám moc otázek co by mě zajímaly a nebyla o nich řeč. Cele to od začátku průhledně útočí na city, ty různá moudra během, úvodní scéna, celý koncept... Snaží se to být něčím víc ale pro mě není. Klasický americký doják pro masy... Nemám rád když mi někdo vnucuje city tak primitivním způsobem. Navíc to je plné nesmyslů, jako třeba že srdce zparalyzované jedem od medůzy bude najednou plně funkční :)

Proboha! (2008)

Zajímavé téma souhlasím s tím co chtěl film říct ale nepovedlo se, jako dokument to je vcelku podprůměr. Bill Maher je prostě na facku a to skákání od jednoho k druhému, vytrhování vět z kontextu, působí to amatérsky a manipulativně.

Vůně ženy (1992)

Strhující výkon. Když Frank mluvil bál jsem se i napít jaký sem měl před ním respekt. Cha!

Gran Torino (2008)

Ze začátku jsem se skvěle bavil, Waltovy hlášky byly vynikající. Ostatně jsem se bavil i dál až do konce ale po určité hranici přecházelo pouhé pobavení v přemýšlení a později až ke krásnému dojetí. Já prostě Clintovy filmy miluju. Opět se ukázalo jak výborný režisér a herec to je. Po shlédnutí pro mě všech zajímavých titulů za rok 2008, mě udivuje absence tohoto filmu v nominacích Oscara. Nechápu. Pro mě nejlepší film roku.

5 proti 5 (2007) (pořad)

Jeden z těch lepších televizních pořadů. Škoda, že s nástupem nového moderátora šla úroveň o 100% dolu :( Petr Lesák není vhodný moderátor pro podobný pořad. Staré verzi bych dal 4*, nové tak 1. No ve výsledku dám 3, protože s panem Novotným sem viděl podstatně víc těch lepších dílu.

Duch doby: Dodatek (2008)

No v popisu filmu se píše, že se narozdíl od jedničky nesnaží nikoho přesvědčovat :) Mám opačný názor, jednička se nesnažila, toto se snaží. Je to zajímavá myšlenka ale je to příliš utopistické a nereálné. To už tu bylo víckrát a režimy co se o to snažili... Víme jak to dopadlo. Řešení to je v pravdě dobré ale zatím nereálné. Navíc nesouhlasím s myšlenkou, že si mají být všichni rovny, prostě vždycky se najdou lidi co budou využívat společnost a nezaslouží si to samé jako druhy co bude něco smysluplného dělat. Furt tu bodou lidské vlastnosti jako závist, majenictví, touha po moci... které tomu ve finále podrhnou nohy a budeme tam kde jsme akorát se to bude jinak jmenovat. Technologie jde dopředu a vždycky pude a podle mě nemá cenu dělat nějakou revoluci za urychlení procesu, když na to stejně lidstvo neni připravený, třeba jednou bude ale nevidím to v dohledné době. S čím souhlasím určitě je, že by se mělo víc dbát na smysluplné využívání zdrojů a nedevastování už tak dost zplundrované země. To myslím tak na pár desítek let vystačí a víc bych to zatím neřešil. Jako dokument k zamyšlení určitě dobré, každý ať si z toho vezme co chce ale jednička se mi libila víc.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Kdyby měl být můj komentář stejný jako tento podivuhodný snímek, byl by: velmi dlouhý, nereálný, vleklý, poetický, naprosto nudný ale hezkým písmem a krásnou tužkou napsaný.