Válka gangů (1999)

Možná to nejsou úplně objektivní 4*, nicméně tenhle drsný příběh je komplikovanější, než se zpočátku zdá - a jeho syrová atmosféra se mi dostala pod kůži, což prostě musím nějak ocenit.

Rok ďábla (2002)

Bezduchá slátanina, která si hraje na umění a na psychologii - a všemožně se snaží dokázat, jaká že je vtipná a nad věcí. Mám ráda Jarka Nohavicu, Čechomor i Karla Plíhala, ale to, co s nimi provedl pan Zelenka, se jen tak neodpouští. Možná chtěl vytvořit za málo peněz hodně muziky - a tak je vzal a udělal z nich šašky. Třeba jsem zbytečně moc tvrdá, už dlouho se chystám, že se na film podívám znovu a zkusím ho přehodnotit, ale mé rozčarování je tak hluboké, že jsem se k tomu zatím neodhodlala …

Constantine (2005)

Velice osobitý výklad Bible, v němž figurují dvě svérázné nezávislé mocnosti, které opakovaně zasahují do běhu našeho světa a obvykle se řídí svými vlastními pravidly. A John Constantine - cynik se zvláštním darem, kterému už nezbývá moc času … Chce jenom spasit svou hříšnou duši, nestojí o roli hrdiny - ale na to se ho nikdo neptá. Ocitne se uprostřed rozhodující hry o budoucnost lidstva a dostane šanci ovlivnit její výsledek. Dokonalé herecké obsazení, neskutečný nadhled, působivé triky, promyšlený děj a postupná gradace akce i napětí tvoří dohromady kompaktní celek, ve kterém je obsažena hloubka lidského srdce, podstata dobrých skutků - a třeba i síla víry, přičemž věřit můžete v cokoliv.

Kolja (1996)

Podbízivé, vykalkulované ... a poplatné době svého vzniku.

Nesmluvená setkání (1995) (TV film)

Neobyčejný příběh o osiřelém chlapci, kterého vychovala vzdálená cizí planeta. A taky o lidské povaze - a svědomí, o tom, jestli dokážeme prostě jen ustoupit stranou a nezasahovat do běhu věcí ... i za tu cenu, že některá tajemství zůstanou nepoznaná. Protože nikdo nám nedal právo rozhodovat o osudu jiných. A je v podstatě jedno, jestli nás vedou dobré úmysly, vědecké zájmy nebo třeba jiné, sobečtější myšlenky a ambice. Nevím, kam se tenhle film ztratil, kde je schovaný a proč, ale myslím, že je načase, aby se zase našel. Některé triky by se možná z dnešního pohledu mohly zdát nedokonalé, ale v tomhle případě ani zdaleka nejsou tím, na čem opravdu záleží.

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Pouhá akční jízda, která bohužel až na Arnolda Schwarzeneggera nemá vůbec nic společného s oběma předchozími díly, která se nedá brát jako plnohodnotné pokračování. Vytratila se temná, osudová atmosféra a změnil se i smysl a poselství filmu. Jonathan Mostow jakoby se ze všech sil snažil pohřbít všechno, na čem stavěl James Cameron - a nutno podotknout, že se mu to podařilo. A ještě jedna drobnost: John Connor mohl být úspěšným mladým mužem zrovna tak jako ztroskotancem bez budoucnosti, alkoholikem nebo narkomanem. Ale za žádných okolností z něho prostě NEMOHL vyrůst ten sladký, vyjukaný hoch, jakého předvedl Nick Stahl.

Nová Kniha džunglí (1994)

----- "Čím víc vím o člověku, víc chci být zvíře." ----- Tenhle příběh musíte vnímat jako výpravnou dobrodružnou POHÁDKU s nádhernými kulisami, s nezapomenutelným Jasonem Scottem Lee v roli Mauglího a s okouzlujícími hrdiny z říše zvířat, nic víc se od vás nežádá.

Matrix (1999)

"Matrix" je ryze kultovní film - pro mě zůstává zjevením z jiného světa, doslova a do písmene. Pokud ho přesto neznáte a netušíte, oč v něm běží, tak můj zpozdilý komentář nečtěte. Zbytečně byste se mohli připravit o moment překvapení. Pro všechny ostatní mám drobnou (nepokouším se tvrdit, že i dobrou) radu: Je načase si přiznat, že absolutně žádná jistota prostě NEEXISTUJE. Takže pokud nemáte zvídavou a dobrodružnou povahu hazardéra, za bílým králíkem raději nikam nechoďte ... a hlavně - nepolykejte jakékoli červené pilulky !!! Nikdy nevíte, co by z toho mohlo vzejít. Ale i tak bude lepší mít v záloze někoho, kdo vás ve správný okamžik políbí. Pokud nejste ten pravý "Vyvolený", s největší pravděpodobností vás to stejně nezachrání, ale přece jenom ... je tady alespoň nepatrná šance, že se někde přehodí výhybka a něco se změní - že potom dokážete zastavit třeba i letící kulku ...

Phar Lap: Národní hrdina (1983)

Strhující, emotivní příběh legendárního koně se srdcem bojovníka. Je zfilmovaný velmi citlivě - s neobyčejnou dávkou pochopení, které bohužel postrádala většina z těch, kdo měli osud Phar Lapa ve svých rukou.