Opravdová kuráž (2010)

True Grit je hodne osobitným westernom s tak trochu netradičným ponímaním divokého zapádu. Vo svojej podstate to nie je nič prevratné a motív pomsty vlastne ani plne nevyužíva svoj potenciál, no samotné prerozprávanie udalostí okolo mladej Mattie stojí minimálne za zmienku, pretože bolo veľmi pútavo odprezentované. Coenovci natočili zaujímavý kúsok, ale niečo málo tomu z môjho pohľadu chýbalo.

Sunshine (2007)

Musím sa priznať, že som bol zaskočený potom, čo som si uvedomil, ako ma to vlastné celé bavilo až dokonca, a to aj napriek faktu, že sci-fi je jedným z mojich najmenej obľúbených žánrov. Ale na počudovanie svetu, Boyle mi doteraz vždy dokázal zahrať na správnu notu. Sunshine nie je námetovým priekupníkom tohto žánru, a možno nie je ani nejak extrémne neobvyklý, alebo sa nevyhýba normám. Avšak - je to zaujímavý, pútavo podaný a osobitný zážitok pri sledovaní, ktorý ma dokázal po celý čas držať vo vytržení. Doprevádzaný príjemnou hudbou a pohodovými hercami sa teda jedna o dostatočne uspokojivý výsledok, ktorý nezamrzí ani po ďalšom zhliadnutí.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Oproti predošlým Mad Maxom je to na môj vkus trošku neautentické, v inom kabátiku, ktorý je na oko krajší ale pravú podstatu celého pojmu, ktorý vybudoval u predošlých dielov George Miller to tak nejak teraz stráca. Ale na druhú stranu, nie je to zlé, len je vidieť, že sa film už poberá trochu inou cestou než jeho predchodcovia - niekomu sa to páči, inému zasa menej. Zastávam sa ale toho názoru, že praví a zarytí fanúšikovia budú aspoň trošku sklamaní z toho, ako to v konečnom dôsledku dopadlo, pretože pôvodná špinavosť, drsnosť a brutalita s nablýskaným Melom Gibsonom sa teraz mení na pohľadnú autobúračku plnú virtuálnych tríčkov a vymožeností. Asi to tak má byť a nemožno sa sťažovať, pretože film drží krok s dobou a zameral sa na široké publikum, čím si zaručil veľký finančný úspech, no zároveň sa pobral na mainstreamové chodníčky, ktoré po čase vždy omrzia. Môžem sa však mýliť a nová podoba bude tejto sérii svedčať ešte viac, no tá kultovosť, ktorou priam svišťali jednotka a dvojka je vytratená a mne to proste chýba!

(Ne)obyčejný kluk (2017)

Milá rodinná komédia so sympatickými hercami, ktorá dokáže roztaviť srdiečko každého, kto si na ňu nájde čas. Pekné, pravdovravné, úprimné. Vidíte ako málo stačí filmu na to, aby dokázal zapôsobiť. :)

28 dní poté (2002)

Hororom sa celkom vyhýbam, keďže to nie je úplne žáner, ktorý by ma vedel niečím osloviť. Samozrejme, nájdu sa aj výnimky a jednou z nich je v tomto prípade aj tento počin od Boylea. O 28 dní je skvelou a nápaditou výpravou do apokalyptického Spojeného Kráľovstva len pár dní po vypuknutí samotnej epidémie. Dej sa točí okolo zaujímavých hercov (Brendan Gleeson, Cillian Murphy) , ponúka dovtedy atypický formát príbehu a podľa geniálne dopasovanú kameru, ktorá svojimi neobvyklými zábermi ponúka divákovi zcela iný pohľad na film. Je to jeden z tých hororov, ktorých sa človek ako ja zrejme nikdy doslovne "nenabaží".

Team America: Světovej policajt (2004)

Ak máte záujem vidieť vrchol ľudskej stupídnosti v bábkovej hre, tak ste s Team America na správnom mieste. Jedným slovom by sa to celé dalo vystihnúť - neopísateľné. A pretože tak tomu ozaj je, viac vám k tomu asi nepoviem. Škoda len, že neviem, či niečo také mám odporúčať, alebo o tom radšej mlčať.

Mr. Orgazmo (1997)

Je obrovskou škodou pre celý komediálny svet, že práve niekto ako Trey Parker natočil len tak málo filmov, lebo sú úžasné. Orgazmo je proste špica s perfektným Parkerovským humorom.

Forrest Gump (1994)

Forrest Gump je jeden z tých filmov, ktorých nikdy nebudete mať dosť. Edit: Beriem späť, opozeral som sa toho.

Perníkový táta (2008) (seriál)

S Breaking Bad som mal jeden veľký bytostný problém, ktorý určite veľa z vás pri sledovaní dlhších seriálov zažili. Na počiatku som sa nechal absolútne vtiahnuť do deja, vlastne som nemal ani jedinú výhradu, pretože všetko šlapalo ako švajčiarske hodinky. Avšak ako išiel čas začal som každou ďalšou epizódou vedome nadobúdať pocit, že vlastne prvotné čaro tak nejak vyprchá. I keď väčšina ľudí tuna bude hlasno nesúhlasiť a tvrdiť vám, že každou novou sériou to vlastne naberá ešte ostrejšie a vypeckovanejšie tempo, mne osobne omnoho viac vyhovoval štýl a charakter seriálu, ktorý bol k videniu prevažnú časť prvých dvoch sérii. Ukončené sledovanie po tretej sérii, ale nevylučujem, že sa k tomu ešte niekedy časom nedopracujem.

Medaile cti (2018) (seriál)

Vojnoví nadšenci sa potešia, ostatní sa na to nemajú veľa dôvodov pozerať. Tak či onak je Medal of Honor dobre spracované a podané posolstvo pre ďalšie generácie. Pridal by som viac hraných pasáží, a ubral trochu tej americkej hrdosti , ktorá celým rezonuje naprieč celým seriálom a myslím, že finálny efekt by pôsobil ešte lepšie. Ale aj tak veľmi dychberúce a zaujímave rozprávanie výnimočných príbehov o ľuďoch, ktorý ozaj dokázali nemožné. Sem tam boli aj slzičky.