Černá smrt (2010)

Bohužel až na jednu cvičnou bitku ve filmu takřka absentuje akce. A tak se musíme spoléhat na příběh, který se soustředí na jednu osobní milostnou tragédii hlavního hrdiny mnicha Osmunda (jehož osud mi byl ale kdovíproč buřt), která se odehrává na pozadí prostředí prosyceného pouze morem, bojem s morem, bojem s těmi kdo mor asi způsobili, a i když bych to zrovna u elitiních rytířů nečekal, tak i bojem s vlastní neostražitostí... především je však příběh zbytečně rozvláčný a dlouho mu chybí tempo. Dlouhá stopáž bohužel nepřináší zas tak hluboké myšlenky, i když stojí za to nad filmem přemýšlet, neb to není žádná oddychovka. Plusem, na který se tvůrci filmu očividně hodně spolehli, je také Sean Bean v klasické roli zbrojnoše.

Rambo II (1985)

V původním komentu jsem Ramba II shrnul jako "Akční legendu přitaženou za vlasy. " Pravda, jednička mě dostala o dost víc, neb měla lepší příběh, lepší závěrečnou scénu a emoce, atd. Ale na druhou stranu po několikerém dalším shlédnutí je to pořád super akčňák. Do sbírky mi chybí už jen ta trojka, která se ale potýká se slabým hodnocením.

Centurion (2010)

Centurion je poctivě natočené syrové dobrodružství s atraktivním historickým pozadím, okořeněné skvělou hudbou (luxusní ústřední motiv Eshkeriho) a rozhodně všem příznivcům tohoto žánru doporučuju;)

Pouliční rváč (2009)

K Damage jsem se dostal přes youtubko, kde jsem náhodně zhlédnul vídko zachycující poslední bitku z tohoto filmu a protože k úderné scéně hrála výborná muzika, pustil jsem si to od začátku, aniž bych se nechal odradit velmi nízkým hodnocením na tomto portále. Nelituju - akční scény naplnily moje krvelačné očekávání a poněkud kostrbatý příběh se dal zkousnout, ke konci se to sice začínalo povážlivě táhnout, bylo tam najednou nějak moc dialogů, což hodně snížilo akční tempo snímku. Ale režisér prostě cítil potřebu nenechat předchozí načnutá témata bez vysvětlení, což mu nemějme za zlé. Na jedno zkouknutí se to dá, bitkové scény snad i vícekrát, závěrečná díky parádní muzice mnohokrát;)

Faunův labyrint (2006)

Výjimečný, krásně smutný film - atmosférou, příběhem, hereckými výkony... masové velebení je v tomto případě opravdu na místě. Pohádka i realita, dvojí možný výklad konce (což působí alespoň jako malá náplast na zdeptanou duši), parádní masky, výborný záporák... navíc opravdu nebývale silný pocit, který ve mně po skončení zůstal.

Svatý boj (2001)

Po slušném rozjezdu přišlo velké zklamání pro diváka... film do diskusního kroužku, ale méně již ke koukání. Nulová akce:( jen jedna menší strkanice bez špetky realismu. Hlavní postava projde v průběhu filmu dosti nezdařile vykreslenou přeměnou, které nepomůže ani odvolávání se na slušný potenciál určitých nosných myšlenek tohoto dílka. První polovina velmi zajímavá, završená zvláště elektrizujícím sezením "tváří tvář" nevyzrálých neonacistů proti vyrovnaným obětem holocaustu. Ale co se proboha stalo pak? tajné nošení židovských propriet pod tričkem s hákovým křížem?? ehm... rozpačité, a uplně do ztracena tento film zavedla závěrečná "pointa". Nechápu jak ho může tolik lidí velebit a vyzdvihovat, dle mého mínění není za co, Gosling sice dobrý, ale hraje postavu vycucanou z pera scénáristy.

Válka Bohů (2011)

Další z vizuálně úchvatných snímků, šikovně skrývajících pod maskou efektního vizuálního zpracování pouze marnou snahu o nenudné, nedej bože (Die) poutavé zpracování antické mytologie. Překvapivě divadelně působící kulisa nekonečné řežby, zavánějící scénáristickým gulášem, který může zachutnat dosud neukojeným hordám hltačů 3D zábavy s popcornem v ruce, ovšem ve vyšších patrech filmové společnosti by měl být z menu brzy vyškrtnut.

Drákuloviny (1995)

V žánru parodie povedené dílko, neprávem zatracované.

French Roast (2008)

Prostředí restaurace včetně způsobu ztvárnění lidských postav ve mne evokovalo slavné pixaří Ratatouille, což navodilo příjemný pocit z dobře odvedené animátorské práce. Přílišná jednoduchost však trochu škodí.

Viliam (2009) (studentský film)

Povedla se alespoň hudba a příjemný hlas vypravěče je takovou náplastí na vylepšení rozpačité atmosféry ze strašidelné animace. Silnou stránkou v mých očích zůstal samotný příběh, opět značně netradiční. Líbil se mi především díky pointě, i když její idea myslím již byla k vidění v určité obdobě jinde a dříve. Autorka snímkem absolvovala VŠ uměleckého směru, čemuž odpovídá bohužel i jistý akademicky "sterilní" styl zpracování jak po grafické, tak obsahové stránce. Je to animák sloužící k zamyšlení, nikoliv k zábavě v tom pravém slova smyslu.