Yoshitsune

USA
People can fly

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 15.8.2017  00:11

Každý výtvor, má svého tvůrce, T-800 měl Skynet, Pinocchio má zase Geppetto a i panenka, která zatím nenesla žádné jméno a byla prostě jen panenkou i ta má svého stvořitele, který ji vytvořil, život ji dalo něco jiného. Ale první Annabell, ode mně dostala dvě ušmudlané hvězdičky, takže sem na dvojku pohlížel s mírnou skepsí, s tím že bude film rád za další dvě ušmudlané hvězdičky. Ohhh jak sem jenom pletl, víte jak sou ty horory, které vás lákají na strašení, démony a hrůzu, třeba takový V zajetí démonů 2, tak přesně tohle neni ten případ. Zatímco v démonech se stěhuje nábytek a krká se, tak tady se strašení dostává na novou úroveň. Né že by Sandberg nepoužil staré osvědčené, zhasínání světel, otevírání dveří, levitujících věcí, to on tady dělá straší tím, ale tohle všechno je příprava, na to co se začne dít potom. Sandberg totiž dokáže z tmavé chodby, udělat to nejděsivější místo na planetě a stále stupňuje napětí, tam kde ostatní horory, nechají diváka vydechnout, tam Sandberg naopak šlápne na plyn a nepoleví. Hned po první noci, začne démon útočit a jeho útoky, se stupňují a pomalu všem přítomným začne docházet, že je něco v nepořádku. Což je další skvělá věc na filmu, opět se postavy chovají adekvátně k situaci, sekyra, auto, růženec a další věci, které by napadli člověka, kdyby byl v jejich situaci. Studna a strašák si žádají o vlastní film, odkaz na Jeptišku geniální. Ano, ano úmrtnost mohla být sice větší, ale každé úmrtí, stojí za to. Tenhle film je vlastně až neskutečně geniální a konec tomu dá grády, staré kamarádky se opět setkali po letech. Mohl bych vypsat spoustu dalších věcí, co zde stojí zmínku a zaslouží si pozornost, ale to už by bylo moc dlouhé, takhle jeden z nejlepších duchařských hororů, který né a né polevit v děsu, zasloužená pětka. https://www.youtube.com/watch?v=rupnAiK6UEY

• 3.8.2017  18:25

Atomic Blonde je možná super, ale jenom možná, filmu vyloženě škodí jednak ona příběhová překombinovanost, kde každý hraje na všechny strany a divák se ztrácí, v tom světě špionů, kde každý chce něco jiného. Zatímco filmu V utajení, ta aura "nevěř nikomu" strašně moc slušela, tady je prostě přeplácaný a v polovině i nudný, konec to tedy trochu zachraňuje, ale ruku na srdce, v šoku sem z toho tedy nebyl. Zatímco Wick si na nic nehraje a jde tou jednoduší cestou, což je mu ku prospěchu, Atomic Blond to zkouší víc a víc zamotávat, což mu i láme vaz, takže kdyby byl příběh jednodušší, byl by i lepší. Akce v baráku je strašně super a stojí za pochvalu, je to špinavé, je to drsné a je to dobře natočené, ale ta akce před tím, na mně působila dost vlažně a nezajímavě. Ve filmu sou tedy i super tři bouračky, ale až na akci v baráku, stojí jinak akce za jednu hvězdičku. Film má super atmosféru, takže dech komunistické pakáže, je citelně znát, soundtrack taky nedělá ostudu a remix písničky Sweet Dreams se krásně poslouchá. Charlize Theron je sexy a dostatečně rázná, nelze ji nic vyčíst, James McAvoy ze začátku baví, v polovině otravuje a konec už totálně nedává, Sofia Boutella má super kozy, ale její potenciál zůstal nevyužitý a John Goodman mně opět bavil. Místy mi to připomínalo o šest let starší Zkrat, akorát s tím rozdílem, že Zkrat byl lepší ve všech ohledech. Jako pod tři, jít to je blbost, čtyři sou zase moc, takže já sem pro trojku s tím, že takovéhle zklamání sem tedy nečekal.

• 29.7.2017  22:27
    Baby Driver (2017)

Sem velice, velice rád, že sem v tomhle měsíci stihl ještě jednu pětku, ale na rozdíl od V utajení, kde sem měl jisté výhrady vůči konci, taky tady žádné výhrady nejsou. Takhle čistou a jasnou pětku, sem už dlouho, s klidným svědomím nedal, naposled u druhých Strážců. Ale zpět k filmu, hudba nikdy ještě víc nebyla důležitější součástí filmu, tak jako právě tady, zpěvák je tady motorem, basák je volantem, bubeník pneumatikami a kytarista je převodovka, takže pokuď máte rádi reto písničky, budete se v tomhle filmu vyloženě rochnit. Ale retra je tedy mnohem víc, ale je šikovně skryto, takže takové bistro u silnice s obsluhou, která má cizí jmenovku, sou úsměvné odkazy. Akce je plynulá, svižná, originální a napínavá, kamera střídá úhly a nájezdy sou rychle, však přehledné, ale jak akce za volantem, po svých či s pomocí střelných zbraní, akci nelze nic vyčíst, protože nemá chybu. Jon Bernthal jen na skok a pak se už neobjeví, ale je zase fajn, že i vysvětlí proč se neobjeví, byť bych spíš vsázel na Hell's Kitchen. Kevin Spacey naprosto úžasný a luxusní, asi si tím kompenzuje roli Lexe Luthora, ale čert to vem, tady je prostě fantastický. Za to Jamie Foxx je prostě šílený magor.. Překvapení skrývá Jon Hamm se svoji kámoškou, ale hlavně Hamm který působí dost nenápadně, aby se pak v posledních třiceti minutách, stal nezastavitelným strojem na zabíjení. Lily James byla už okouzlujíc v Titánech, ale tady se teprve ukáže její obrovské herecké nadání a taky krása. A teď k tomu nejdůležitější herci, Ansel Elgort už ve Hvězdách dokázal, že je talentovaný a proto měn taky štve, že se z něho nestal Spider-Man, on by ten film utáhl, ale to ho prostě musíte vidět, aby jste pochopili proč, on si zaslouží vaši pozornost..........i když má takový smutný pohled.

• 21.7.2017  21:30

Pátý element potkává druhé Avatara a prožijí spolu noc plnou vášně a neřesti a narodí se jim, tady Valerian. Vizuálně naprosto úchvatné a těžko to bude hledat v tomhle ohledu konkurenci. A těch věcí co je ve filmu, třeba ty originální zbraně, těžítko a lepidlo, naprosto parádní, vedle nich vypadá rotační kulomet, jako hračka pro děti. Film je místy lehce vtipný a chemie mezi Valerianem a Laurelin funguje na sto procent, navíc ve vedlejších rolí, sou super herci, nejvíc mně bavil Ethan Hawke a Rihanna se svým naprosto sexy tanečkem. Tohle všechno je hrozně super a filmu lze odpustit, jednoduší příběh, ale co nelze odpustit, je to že film postrádá napětí a kulantnějšího záporáka. Co se týče napětí, akce je tu dost, je dobře rozmístěna, ale vy podvědomě víte, že hrdinům vlastně nic nehrozí a to je prostě chyba. Co se týče záporáka, né že by nebyl fajn, ale přeci jenom, je to záporák, má být zlý, nebezpečný a má hrdinům způsobit problém, jenže nic z toho nedělá, buď spí a ve výsledku nic moc nepředvede. Je to hezké, je to barevné, hezky se na to kouká, ale brzo se na to zapomene. PS :Nicméně, za úvodní song, velké díky https://www.youtube.com/watch?v=cYMCLz5PQVw

• 17.7.2017  22:56

Komentář se neobejde bez spoilerů, děkuji za pochopení. Tak jo, první polovina je naprosto perfektní, nejdřív neotřelá akční bitva a pak spaghetti western v jeskyni, a nakonec cesta za pomstou, skrz postapokalyptický svět, kde se vykoupení hledá v malé dívce. Proti první polovině, nelze říct ani jednoho křivého slova, ale ta druhá, tam je to hodně biblické. Caesar si zde hraje na Ježíše Krista se vším všudy, je bičován, je ukřižován a je mu nabídnuta hrst jídla a tu lok vody, a nakonec vstřícné pohlazení od nevinné a čisté duše. Zatímco Caesar vyhlíží korunu z trnů, tak zbytek opičí party, si hraje na židy, staví zeď (pyramidy) a nakonec utíkají ze zajetí a přes poušť jdou země zaslíbené Jerusaléma, kde nacházejí zemi, plnou hojnosti a klidu. Tenhle film ani neni tak o válce, ze začátku možná, ale ta druhá polovina, je tak nudná a předvídatelná, obzvlášť když znáte bibli, takže mně osobně ničím nepřekvapila a opravdu dost nudila. Woody Harrelson, je sice v první polovině hrozně fajn, ale v druhé si hraje jenom na drsného bachaře, o to víc mně bavila ta zrádná opička. Válku tu vedou lidé proti lidem a závěrečná akční pasáž, ani neni moc strhující, či akční. Zatímco Úsvit, měl aspoň Jason Clarke, zde žádná silná kladná lidská postava neni, a je to jen o špatných opičkách, zlá opice zlá !! Takže sem dostal něco jiného, než na co mně lákali trailery a komentáře, které to z toho dělají bůhví co, a přitom je to ještě horší než Úsvit. Takže ze soucitu, tenhle film dostává dvě a snad už další opičárny nebudou .

• 16.7.2017  19:30

Bylo hodně her, kde šlo o přežití, uveďme si pár příkladů: DOA kde šlo hlavně o poprsí ženských hrdinek, The Condemned chvástavý Vinnie Jones, co ale ve výsledku nic nepředvede, Tekkenů který spadli do céčkových vod, Aréna tam hrál Kellan Lutz, takže to mluví samo za sebe a Hunger Games kde se už v druhém díle, řešila hlavně politika a všichni chtěli zabít Jennifer Lawrence. Tak z těch všech her, vychází The Belko Experiment jako jasný vítěz. Roztomilý a sluníčkový lidé, pracují ve sluníčkové firmě a mají se prostě žůžově, ale když dostanou možnost, vylít si svoje citečky, tak se začnou mordovat, šikanovat a všelijak ubližovat a je to hrozně super. On je jasně citelně znát, že za scénářem stojí James Gunn, vtipný hlášky mají kadenci rotačního kulometu, viz klíčky hozený na zem a hlavně John C. McGinley, ten je naprosto úžasný. Logicky Gunn do filmu procpal i svého bráchu a svého oblíbence Michael Rookera, který má roli, která jde dost proti proudu a však o to je lepší. A tak největším problémem je připosraný hlavní hrdina, který celý film sbírá odvahu a když už ji najde, tak neni koho zachránit, takže tady je největší mínus celého filmu. Ale jinak bomba, Greg McLean si napravil svoji špatnou karmu - The Darkness a je zpět a opět je důvod, se těšit na dalšího jeho filmy.

• 15.7.2017  23:02
    Oklamaný (2017)

Pro mně osobně, byl tenhle film velice poučný a to v tom, že ženským se prostě a jednoduše nedá věřit, jelikož manipulují, mají své tužby a potřeby a ve výsledku, vždycky vyhrají. Byť s tou manipulací, si i Colin Farrell, tak trošku pohrával, nicméně Ferrell od Total Recall, rezignoval a veškerý herecký um byl zakopán společně s tou nohou. Nicole Kidman, má rozhodně na víc a nejvíc mně tak tedy bavila Elle Fanning a její šibalské pomrkávání. Film se sice snaží po celou dobu, budovat napětí a po jistém incidentu, se mu to daří, ale veškeré napětí letí z okna ven, během poslední večeře. Takže po skončení, sem měl pocit, že film potřeboval lépe zpracovat a pohrát si víc s charaktery, což se bohužel nestalo, takže pocit nenaplnění je to správně slovo, které vystihuje tenhle film.

• 9.7.2017  14:19

Tobey Maguire co by Spider-Man, byl a stále je prostě divný a Andrew Garfield, je pro mně stále ten nejlepší Spider-Man. Tom Holland mi prostě nesedl, je to trouba, nešika, nerd a je rád, když mu nějaká babička koupí sendvič. Ale ano, jasně sou to první krůčky, nemůžu přece hned chtít, aby se choval jako ten největší drsňák, nebo to můžu chtít ? No podvědomě, sem to tak cítil, takže tohohle plenkového Spider-Mana, mi bylo během filmu, občas líto. Ale Michael Keaton, co by Vulture, funguje na sto procent, po Kurtu Russellovi další osobitý a charismatický záporák, kterému divák, ve skrytu duše fandí. Co týče akce, tak ta je jako celý film, pohodová a bezstarostná, což je problém neni v ní napětí. Kde však bylo napětí, byl výtah a rozmluva s otcem v kuchyni a v autě, o tom jak si Parker má užít ples, tam bylo cítit napětí a dusno, ale během akčních scén určitě ne a to ani u trajektu, natož pak při závěrečném souboji.Co se týče humoru, možná tady byl, ale já si ho nevšiml a tak nejvíc vtipný byla, loupež v bance a závěrečné titulky, který sloužili co by meme koláž. Tenhle Spíďa je prostě jako jeho představitel, je to ještě dítě, neví co velkou mocí a tak nadělá, spoustu řevu a bordelu. Těžko se mi to píše, ale tenhle Spider-Man, si cestu k mému srdci, zatím nenašel a bůhví jestli i najde. Tak bohužel, musím snížit své hodnocení, hlavně je to tím, že film jako celek, mně vůbec nezaujal a ani Keaton a Downey Jr., to nezachrání od dvou hvězdiček.

• 7.7.2017  22:18
    V utajení (2017)

Tenhle film, je jako cibule, taky má mnoho slupek a určitě bych film neoznačil za akční, jedna přestřelka v hotelu a pak bitka v chodbě neni žádná akční nálož, byť ve filmu je pár menších potyček . Ale co film nemá, to si vynahrazuje napětím a nejedním překvapením. Takže stačí jen překousnout, pomalý úvod a pak se to rozjede v parádní špionážní thriller, s mysteriozním nádechem. Noomi Rapace stále drsná a stále charismatická, která kope do vosích hnízd a taky dost do chlapů, Orlando Bloom vynikající a víc takových rolí, sou rozhodně lepší, než ty štěky jako v posledních Pirátech. John Malkovich v jedné scéně neskutečně vtipný a zase tady, má dost ikonickou roli a co se týče Michaela Douglase, tak ten jen hraje tu svoji hru. Ano finále v Praze, mohlo být víc grandioznější, ale zase to všechno vynahrazují osobití záporáci a eRkový kabátek. Jestli se vám líbí filmy, jako Labyrint lží, tak tohle je přesně váš film.

• 7.7.2017  13:01

Můj synu, jsi mé všechno, jsi světlo mého života a poslední naděje, na záchranu našeho království, proto věz že ať udělám cokoliv, je to pro tvé dobro a teď běž, běž a zachraň náše domovy, naše rodiny. Byť se tenhle film, může zdát nedůležitý a smysl jeho existence, na první pohled asi nebude zřejmý, tak neni, tenhle film slouží jako prequel ke hře Final Fantasy XV a taky k Brotherhood: Final Fantasy XV. Logicky hlavním tahákem, tohohle filmu je vizuální stránka a akce, akce a zase akce ? Tohle ve filmu taky je, ale sou tady zároveň, drobounké odkazy, kterélecos vysvětlí již ve zmíněné hře. Nicméně osobně sem tuhle animaci, nikdy nemusel, takové ty 3D animace a snímání obličeje, vždycky to působil divně a hrozně uměle. Ale tady mi to kupodivu moc nevadilo, hlavně je to tím, že konečně technologie dosáhla tohohle bodu, kdy to vypadá prostě nádherně. A akce je super, šermířské souboje, boj s monstry a útěk z města bez schopností byl prostě super, závěrečná akce by se dala shrnout asi takto : Michael Bay se svojí akcí v Transformers, působí naprosto směšně a nudně. Takže tenhle film, je prostě určený pro hráče, aby se pak ve hře věděli co a jak, pro ostatní je v podstatě nepotřebný a nebude pochopen. PS: Původně sem chtěl dát, hezké čtyřky, ale Psychorova neexistující přítelkyně a jeho snaha ublížit, co nejvíce filmům co to jde, mně donutily dát pětku.

• 3.7.2017  18:16

To že léta 1978 byla neklidná, ví asi každý kdo v té době žil, studená válka se stupňuje, IRA dává o sobě hlasitě vědět a rasová nenávist se stupňuje. Ale o tyhle věci ve filmu nejde, jde o hladký průběh obchodu, co by se tak jen mohlo pokazit ? Příjemné překvapení, které je bráno, s lehkostí a s klidem po celou dobu filmu, dva týmy, se tady zapalují, přejíždějí dodávkou, mlátí se po hlavách páčidlem, střílejí po sobě z různých kalibrů a ještě se stíhají odstřelovat vtipnými hláškama. Navíc to nádherné obsazení a John Denver, který svým uklidňujícím hlasem, jen podtrhuje úžasnou atmosféru. A ještě se mi nikdy nestalo, u podobných filmů, abych simpatizoval se všemi aktéry tohohle obchodu, ano i s těma dvěma blbci, co to celé začali. A po zhlédnutí filmu a jeho zpracování, mi vlastně došlo, jak moc promyšlený příběh, se tady odehrál.Tak co by se, jen mohlo pokazit ? Možná jen ten ironický konec, ale jenom možná. PS: A pak že že hipsteři, nedovedou být drsní !! https://www.youtube.com/watch?v=RNOTF-znQyw

• 26.6.2017  11:08

Zatímco filmová série, leží kdesi v prachu a snažím se na ni zapomenout, tak tenhle animovaný Resident mi na tváři vykouzlil úsměv a udělal mi obrovskou radost. Zatímco první polovina, by se dala považovat za horor, super barák Spencere, tak druhá je zase ryze akční jízda, ale jaká. O takových akčních scénách a choreografii, se může Andersonovi jen zdát, v těch nejdivočejších snech, Leonův a Chrisův průchod skrz zombíky, je naprosto dokonalý. Ale i zbytek akce se nemusí stydět, sou tu bitky, střílení, honičky a přitom to stále má atmosféru, dostatečně napínavou, aby vás udržela do konce. Jo Chris sice vypadá trochu mexicky.........jajajajajjajajah bien dicho carajo a Rebecca je z nějakého důvodu naživu, to jako hodně wtf ??? Ale jinak dobrý, je tu zmutovaný virus, který dělá zombíky agresivnější a chytřejší, logicky sou tu zombie psy, a vrcholem je Tyrant co nosí na zádech chobotnici, jo trošku úchylné. Co se týče hlavního záporáka, víc klišoidní být nemohl, ale na druhé svatbě mně jeho padoušství pobavilo, prostě klasika. Hezké zpestření a mám chuť dát, nějakého herního Residenta, ale tenhle film doporučuji.

• 24.6.2017  11:21

Pamatujete si jak sem u filmu, 13 hodin: Tajní vojáci z Benghází, napsal toto "No to mi ho vyndej a třikrát s ním zatoč" jestli si to nepamatujete, tak si to znovu připomeneme. Pač tady se to, tak trošku opakuje, no to mi ho vyndej a pět krát s ním zatoč !!!! Sám sem překvapen, jak je tenhle díl o tolik lepší, než předchozí filmy a z mé strany o nějakém nadržování nelze mluvit, protože předchozí Transformers sem hodnotil takto : Transformers - 1* , Transformers: Revenge of the Fallen - odpad, Transformers 3 - 2*, a Transformers: Age of Extinction - odpad. A čím je tenhle díl lepší, než ty předchozí ? No to je jednoduché, trojice scénáristů, dva scénáristi co stojí za prvním Iron Manem a pak scénárista, který napsal scénář k filmu Černý jestřáb sestřelen. A hned v úvodu se to projeví, film působí dospěleji a vše co se ve filmu stane, dává logicky smysl, neni to jen snůška pubertálních nápadů, kdy Transformer okolo sebe moči a lidi mu za to v kině tleskají. Nic takového, je tady sice opět..........hloupý humor, ale ten nepůsobí tak trapně jako u předchozích dílů, působí prostě vtipně. Co se týče akce je rychlá, Bay značně zrychlil, pár zpomalovaček tady sice je, ale opět oproti předchozím dílům, to je nic. A byť je akce rychlá, je přehledná, takže sem si užil každý výbuch, střílení či bitku. Soundtrack je tady výborný, dynamický a úderný, a akční scénám dává šmrnc. Wahlberg celkem snesitelný, i ten jeho černoch celkem pobaví, jo prosím vás ve filmu hraje černoch, tak se nelekejte, Laura Haddock celkem sympatická a určitě lepší herečka než Megan Fox. Ale z herců mně asi nejvíc oslovil Anthony Hopkins, který v určitých chvílích krade film pro sebe a je opravdu vynikající. Dále mně potěšil psychicky narušený komorník, co se snaží Wahlberga zabít, no koho to už nenapadlo že ? Největší chyba filmu, je že Decepticoni sou zde odsunuti na druhou kolej a neni jim dán takový prostor, jaký by si zasloužili. Jelikož naše hrdiny nahání vojáci, kteří sice pak obrátí a postaví na tu správnou stranu, aby ve výsledku zdrhli z boje a pokuď možno, se u toho budou chovat maximálně zbaběle, to je prostě špatně. Optimus Prime na zlé straně sice pobaví, (Sem tvůj otec Bumblebee) ale jeho napravení je na facku, představoval sem si to trošku jinak, než jak to bylo ve filmu. A výsledek ? Je to čtyřka, ale s odřenýma ušima, se zavřenýma oběma očima a s hlavou zaraženou mezi nohama. PS : Pobavil kripl VALL-I a krávy z Metal Gear Solid: Guns of the Patriots, tady se někdo nestydí okatě vykrádat ostatní :))

• 17.6.2017  18:35
    Eliminators (2016)

Adkins ve filmovém světě, k životu potřebuje jen boxovací pytel, nékoho koho může chránit/pomstít popřípadě, někoho sejme v ringu a bude tím traumatizovaný natolik, že odjede do Asijské země a nebo do Ruska, kde bude mlátit další nešťastníky. Víc toho nepotřebuje a v podstatě by to i tady stačilo, kdyby ovšem ta akce nebyla jedna z nejvíc nudných co sem kdy viděl, né opravdu i Seagal který máchá svýma ručičkama, na nepřátelé kteří sou od něho pět metrů, i takové akční scény představují větší terno než to co sem viděl tady. Jako na bitky se hezky kouká, choreograficky jim nelze nic vyčíst, ale že bych je měl brát vážně ? To se říct nedá, je to spíš takové pošťuchování, ala ty teď plácneš mně a pak zase já tebe a bude to vypadat hodně drsně. Ale už začátek filmu, mně jasně varoval, pozor Adkins nemá žádné vousy, takže to bude logicky stát za hovno, ale já varování nedbal a naivně film sledoval, ve víře že to bude dobré. On pak sice nastoupí Wade Barrett, ten však působí hrozně komicky, neustále Adkinsovi skládá poklonu a švitoří mu do ouška samá hezká slůvka. A ze všech rolí, které Adkins hrál, tak tahle role utrápeného taťky mi asi nejvíc vadila. Jeden z nejhorších filmů s Adkinsem, nu což ta dnešní spokojenost nemohla trvat věčně, však vše nejlepší Adkinsi stále si borec, jen už neber tyhle role.

• 17.6.2017  16:14
    Savage Dog (2017)

Sem mile překvapen, první polovina co se týče akce, je sice nudná a je v ní hodně zpomalovaček, ale příběh je dobrý, dalo by se říct lepší než v Boykovi. Zatímco druhá polovina, zase nabízí dost slušnou akci, Adkins má mačetu a běhá po džungli a zabíjí zlý zmrdy. Sou v ní sice dvě bitky, jinak jde hlavně o střílení, ale akce mně bavila a byla dost drsná. A finální bitka se Zazorem, je prostě super a je dost slušná.Vladimír Kulich tady hraje nácka a vypadá jako mladší bratr Dolpha Lundgrena a i tak mluví, teď ještě koukat jako Lundgren a budou od sebe k nerozeznání. Na to že sem od Johnsona, viděl jen Zásilku, která byla otřesná, je tohle rozhodně posun k lepšímu a to jak po režisérské stránce, tak i po scénáristické. Takže se těším na Triple Threat, což by mohl být splněný sen, pač ta herecká sestava, něco takového se nesmí promarnit.

• 17.6.2017  14:18

Já jakožto fanoušek Scotta Adkinse, sem se rozhodl, že si na jeho narozeni pustím tři jeho filmy. Prvním filmem, je tedy Boyka: Undisputed IV a lépe sem snad začít nemohl. Příběh je tedy po lobotomii a scénárista, už byl tak zoufalý, že použil to co už bylo v jiném filmu. Boyka prodává bible a je mu hej, ale do ringu mu vleze nějaké koště a Boyka ho logicky zabije, kde já už tohle viděl ??? Ohh tohle už bylo v Hard Target 2, kde Adkins trpěl stejným traumatem, v ringu zabil nějakého troubu a protože má dobré srdíčko, tak to chtěl odčinit, takže se nechal mlátit do hlavy, aby se cítil lépe. Ale tady naštěstí takového nic neni, Boyka se tím sice trápí, ale řeší to tím že mlátí jiné zápasníky. Ale nechme příběh už být, to o co tady jde sou bitky a na jaké úrovni bitky sou ? Asi takhle, je to jako Mozartova hudba, koukat na bitky, je jako pohlazení po duši, sou opět něco krásného, sou jako nádherný tanec, u kterého nechcete aby skončil. Adkins opět dokázal, že lidské tělo, je nejničivější a nejhrozivější zbraň. Záporáci sou super, jedou přesně tak, jak se od nich očekává a jak se Boyka dostává dál a dál, přicházejí drsnější protivníci až ke konci nastoupí hora. Scott Adkins, je akční bůh o tom žádná a věk u něho nehraje roli, takže se těším na každý jeho film.

• 16.6.2017  20:40

Jestliže Superman, má ve svém pokojíčku plakát Chucka Norrise, pak Chuck Norris má svém pokoji plakát Dwayne Johnsona, co plakát, ten má všechno hrníčky, samolepky a břit se kterým se holí, jen skuteční muži, jo až takhle je tady Dwayne Johnson vyobrazen. A to jak je tady vyobrazen, je vlastně hrozně fajn, mnozí se budou divit, jelikož sem dlouho tak nějak nedokázal překousnout, to, že se Johnson rozhodl dělat komedie a né akční filmy. Ale tady je hrozně super, vlastně každá postava z pobřežní hlídky, je hrozně super, Efron se ze začátku chová jako naprostý nadutý idiot, ale kupodivu mu to lze odpustit, má k tomu své důvody. A co se týče ostatních postav, tak tady jim taky nelze nic vyčíst, Jon Bass je trouba a ženské protagonistky nosí upnuté a zařízlé plavky, ale jako že hodně upnuté. Celé to kupodivu kazí, stokrát omletý příběh, který je strašně nudný a předvídatelný, tohle se týká i záporáku, ti sou prostě nudní. Akce si taky moc neužijete, sou tu jen dvě akční scény, ale vůbec nejsou zábavný. Ale co je zábavný, sou hlášky a vtipné situace, ty sou hrozně super a fakt sem se nasmál, sou vtipný, sou originální a jejich dost. Ale celý film je vlastně postaven na vtipech a humorných scénách, a to je prostě problém, proto mně mrzí že musím dát tři.

• 15.6.2017  18:24

Každý kdo má rád rychlá, hezká auta by měl na tenhle film zajít, těch aut je tu hodně a krása na ně pohledět a kdyby to bylo je o autech, dám pět hvězdiček hned z fleku. O autech to sice má být, ale neni pač je nato nasazený příběh, ale neni to jen tak ledajaký příběh, je to příběh z mexické telenovely. Takže příběh je překombinovaný a ve výsledku, vlastně ani nevíte, kdo s kým pač každý to hraje na všechny strany. Říkáte si, to zní dobře, zní to propracovaně, ano tohle by fungovalo u filmu, který je od začátku brán jako mysteriozní thriller, ale tenhle film je brán jako akční béčko. Navíc těch postav, jestli si myslíte že třetí Xander Cage měl hodně postav, tak tady je to totální masakr postav. Co se týče akce, je přehledná a docela dobře se nani kouká, hlavně závěrečná honička, se mi líbila nejvíc, kde nešlo ani tak o rychlost, jako o šikovnost. Nicméně ve výsledku, je film hrozně nudnej, herci průměrní, akce sice fajn, ale mohla být prostě delší a příběh, no ten občas může způsobit i nevolnost.

• 13.6.2017  16:42
    Smrtihlav (2017)

První polovina je naprosto perfektní, Heydrich je mladý, blbý a sexuálně nevybouřený a kdyby celý film zůstal v první polovině, tak by asi tvůrci udělali nejlépe. Jason Clarke co by Heydrich, podává obdivuhodný výkon a táhne film až do konce. Problém nastává když Gabčík s Kubišem seskočí, v tu chvíli je film přesný, asi jako Peroutkův článek o tom, že Hitler je gentleman..........měl by být dole vlevo. Když pominu ten fakt, že Gabčík a Kubiš mají mezi sebou dost gay momentů, tak je prostě Jamie Dornan a Cillian Murphy zahráli prostě lépe. Filmu se ani nedaří vytvořit napětí, ano výborný soundtrack se o to sice snaží, ale akční scény působí strnule a nezáživně, byť sou tedy drsné, ale chybí jim ta zuřivost kterou Anthropoid prostě má. A o věrohodnosti ani nemluvě, paragáni mají tolik zbraní v kostele, že by tím postříleli celou divizi SS a ještě by jim dost zbylo. On film v druhé polovině působí dost komicky, obzvlášť když jste viděli právě onen Anthropoid, který si prostě nemůžu vynachválit. Navíc hození onoho granátu pod auto působí dost úsměvně, auto nadskočí, takže pokuď střepiny neumějí zahýbat, tak by s do Heydricha těžko dostávala. Je to škoda, přitom film má dost silných scén, noc dlouhých nožů, nervové zhroucení, česká hymna atd, ale někdy to nestačí, někdy to chce prostě jen lépe zpracovat.

• 7.6.2017  22:32
    Mumie (2017)

Tak moje první předpremiéra se vyplatila, tenhle film je pro mně příjemným překvapením a to jak na poli akčním, tak i příběhovém. A to nemluvím o té hororové a vtipné části filmu, tenhle film velice efektivně reaguje na potřeby diváka. Takže úvodní akční naháněčka, pak nějaké to vtipkování o tom jestli je Cruis v posteli kanec a pak následuje hororová část a takhle se to střídá. Ale nebojte nepůsobí to, jako pěst na oko, je to přirozené, asi jako když vidíte armádu mumii/kostlivců ano i na to tady dojde. A to co se Cruise, za ty léta v Mission Impossible naučil tady velice dobře zužitkuje, neni nad to dát férovku se zlem. Sofia co by sexy mumie je rozhodně fajn, ale Crowe mně tady prostě bavil víc, kdykoliv když byl na scéně, tak to stálo za to. Akce je přehledná, nápaditá a napínavá, příběh určitě neni pozadu, doje na pár nečekaných zvratů a zajímavé vyústění. Za zmínku též stojí nadupaný soundtrack, ze kterým stojí Brian Tyler, takže velká kvalita. Též prostředí se mění, takže ani tohle se neokouká, odkaz na Mumii s Fraiserem potěší. A na to že je to pg-13, tak to slušně drsný a objeví se pavouci a krysy, a to v situacích, kdy to fakt neni hezký, takže kdo má na ně fobii zakryjte si oči. Hodnocení mluví za sebe, filmu nemám co vytknout.

• 7.6.2017  08:55
    Wonder Woman (2017)

No jako by nestačilo, čím vším si židé museli projít, nejdřív přibyli na kříž prvního hipstera, vymanili se z otroctví a prošli pouští........podle všeho bloudili do kola. Pak se objevil skřet který jim záviděl bohatství a výšku, jmenoval se Hitler a zavedl první EEJ - Elektronická evidence židů. A následně, o svoji zemi museli v šesti dnech urputně bojovat, takže by jeden řekl že už by to stačilo. Ale pak se objeví nějaký Psychor, a chce židovské dívce řezat prsa, jo tak tomu já řikám bonmot roku. Teď už ale k filmu, akční stránka je výborná, u mně vede bitva o vesnici a ta závěrečná řežba, taky potěší že všechno je přehledné a sou voleny zajímavé úhly kamery, jednou ze shora, pak z boku a bitva o vesnice vlastně jede ve zběsilém tempu. Dialogy, sou tedy vybroušené jako diamant té největší kvality, mezi Dianou a Trevorem to od začátku jiskří a každý jejich rozhovor, je důmyslně propracovaný, ať už je to hádka, poznávání toho druhé a nebo nešikovné dvoření tomu druhému. První světová válka je zde velice dobře ztvárněné a na ni velice silně tlačen důraz, jaké hrůzy, byli během ní napáchány. Soundtrack až na ten song z BvS https://www.youtube.com/watch?v=Gw_o7XUX3fg je průměrný a žádná skladba, z něho neni tak dobrá, aby jste se ji doma dokola pouštěli. Ale to by se ještě dalo zkousnout, kdyby na nás režisérka nevybalila hned čtyři dojemné scény, které mají přivodit nějakou tu slzičku, tu poslední lze chápat, ale zbylé tři no nevim, jestli to bylo nutné. A dalším a asi největším problém je hlavní záporák Arés, zatímco Ludendorff a Dr. Maru sou dobře zahraní a představují hrozbu, byť sou to převážně sadističtí nepřátelé, tak u Arése je snad všechno špatně. Jeho hledání a odhalení je sice super, ale samotný herec, do té role nedalo tu pověstnou Áresovu sílu, zlost a hněv, takže je škoda že to s Arnoldem nevyšlo, ten jak by nastoupil na scénu, tak by to z něho vyzařovalo. Ale odkaz na Arnoldovu roli, tady však je, je to sice úsměvné, ale počítá se to. Však takhle slabší čtyři, ale zase na druhou stranu, hodně slušně na někoho kdo dlouho nerežíroval a scénáristu, který prvně napsal scénář k filmu, jen je nejvíc škoda toho Arése.

• 25.5.2017  16:25

Trailer na nové piráty mně moc nenadchnul, a do kina sem nechtěl jít, takže to že sem dneska šel na piráty, překvapilo i mně samotného a sem rád že sem na ně šel. Pač nový piráti sou prostě super oddychovka, která si na nic nehraje na naservíruje vám dostatek, humoru, akce a nádherných lokací. Takže je to naprosto super dobrodružství, které se žene furt v před a nenechá vás vydechnout, však pozor i hlavní příběh je hodně povedený a má své silné momenty : zrození Jacka Sparrowa, tajemství Barbossy, původ mnoha legenda a další. Co mně asi nejvíc zamrzelo, byla akce, která je originální, zábavná a napínavá, ale jde jen o honičky a utíkání před něčím, ano bohužel žádné velkolepé nebo aspoň malé šermířské souboje, či bitka, nic bohužel a to je škoda. Ale hlavní záporák kapitán Salazar a jeho posádka se svoji lodí, sou jedni z nejděsivějších záporáků, co kdy Walt Disney vytvořilo. A to ani nemluvím o překvapeních, která loď má, ta sou hodně nebezpečné a taky hrůzostrašná. Jack se nezměnil furt je to ten samý hňup, který spřádá plán za pochodu a opět ví co dělá, jeho dva nový a mladší parťáci, mně však příjemně překvapili a přál bych jim vlastní film, třeba Ostrov hrdlořezů či něco takového. Kdo však je zde navíc je Orlando Bloom a Keira Knightley, chápu že tohle fanoušci neradi slyší, ale je to tak, kdyby tady nebyli, v podstatě by se nic nestalo. I Paul McCartney má zde lepší a smysluplnější roli. Takže příště přidat souboje a ubrat herce kteří sou nepodstatní a bude to zase za pět.

• 18.5.2017  19:43

Pomalý úvod je fajn, zorientoval sem se a důležité postavy mi byli představeny, ty vedlejší na rozdíl od Promethea, mají i nějakou osobnost, a sem i překvapen v jakém pořadí umírali. Navíc úvod považuji za nejdůležitější část filmu, je zajímavé jak trpělivý byl a je David a co všechno musel snést, jen aby dosáhl svého cíle. A když David cituje báseň/poezii, je z toho hodně cítit Lovecraft -Amygdala. Celá to okolo Space Jockey, Davida a vetřelce zavání Lovecraftem, možná to bude pro některé působit překombinovaně, ale to je prostě úděl starých bohů. V polovině filmu však nastoupí nahánění, zoufalost, beznaděj a nový druh vetřelce. Zatímco závěrečná dvacetiminutovka nechá vzpomenout na prvního vetřelce. Postavy se chovají normálně a jednají adekvátně, takže si nemůžu stěžovat na hloupé chování. Co mně trošku děsilo, bylo to aby Danny McBride nepůsobil komicky vzhledem, k tomu že sem s ním viděl hodně komedii a mám ho zafixovaného, jako srandistu. Nic takového zde však nehrozí, jeho výkon je vynikající, neni to sice žádný Hicks, ale v budoucnu kdo ví. Tenhle a ani žádný jiný film s vetřelcema, nejsou rozhodně filozofický filmy, je to prostě béčkový sci-fi horor, ale to neznamená že je to špatný film. Naopak tenhle film by se dal považovat, za naprostou klasiku v moderním kabátu, co nemá konkurenci ve svém žánru. Klaním se před Ridley Scottem, netočí film pro kritiky, ani pro masy, točí to protože ho to baví a furt mu to jde.

• 14.5.2017  16:22

Je to pták ?! Je to letadlo ?! Néé je to Deadpool !!!

• 11.5.2017  18:34

Kdybych měl hodnotit film podle traileru (ala Psychor) tak filmu napálím regulérní odpad a dál se tím zabývat nebudu. Ale já nehodnotím podle traileru, což je asi dobře, každý film totiž má něco, čím naláká diváka do kina, některý filmy mají akci, pak sou takový který se snaží zaujmout humorem a třeba takový Vetřelec: Covenant, to zkouší přes atmosféru. A hlavní výsadou tohohle filmu je příběh, tady hlavně to, jak je ten příběh vyprávěn. Je vyprávěn ala Guy Ritchie, takže je to místy vtipný, místy drzý a místy se to snaží být prostě cool. Další super věc je soundtrack, je to hlasité, je to dunivé a zase je to cooooool. A Charlie Hunnam je prostě výbornej, roli Artuše si vyloženě užívá, ale v Ztraceném městu Z byl prostě lepší. U tohle filmu, určitě nehledejte dalšího Excalibura, ale lepšího Sedmého Syna a to je možná ten problém, tak moc se tenhle film, snaží být cool, až je nudný. Akce je tu málo, ale když na ni dojde, tak je zběsilá a má hodně zpomalovaček, je to prostě takové hodně cool........ano opět. A to je asi ta největší chyba filmu, snaží se zaujmout všechny a chce být hrozně cool, takže nakonec je jako tofu, vstřebává ostatní chutě, ale žádnou chuť nemá. Kdyby to bylo z části, jako ten Artuš od Fuquy tak bych asi nadšený, takhle je to jenom nejslabší kino zážitek.

• 6.5.2017  18:14

Já na rozdíl o většiny, která dává převážně tři a čtyři, musím dát pět. Protože to co tady někteří vypsali že Strážci nemají dostatek prostoru a že hlavní záporák je jako Ultron, tedy že nevyužívá svůj potenciál a další věci, sou i svým i způsobem pravda. Strážci tady nemají tolik prostoru, protože se zde objevují další postavy, kterým je ten prostor dán, na úkor Strážců, ale zase na druhu stranu, to vykresluje, co si o Stražcích myslí další postavy a jaký to vidí oni, a to je fajn. Je to fajn, protože se to nedrží komiksů a jde se to svoji vlastní cestou a jenom si to z komiksového světa, půjčuje postavy a dalších věcí, ale filmový komiksový svět, si žije vlastním životem. Hlavní záporák je hodně silný, srovnatelný s Apokalypsou, je fakt že komiksový fanoušci, ho sice prokouknu hned a nebudou překvapeni, ale ti co se v komiksech, tolik neorientuji tak si myslím že budou lehce překvapeni. Ale hlavní záporák, co se týče moci a síly, rozhodně předčí Ultrona. A na rozdíl od druhých Avengers, na mně film nepůsobil chaoticky a množství vtipů a zajímavých scén, sem stačil pobírat a vychutnávat si je, to sem u druhých Avengers vůbec neměl šanci. Celkově tenhle film, balancuje, na hraně mezi klišoidním a emocionálně vybroušeným, jde jen o to, jak tenhle film budete brát. A na rozdíl od jedničky, ubylo i akčních scén, ale závěrečná akční dvacetiminutovka, to zase krásně vynahrazuje a akce je fakt epická. A Gunn nezapomíná, ani na to že ze začátku začínal s hororem, takže některé věci, hlavně ty okolo hlavního záporáka, sou docela drsný. Ono by to asi tentokrát bylo za silnější čtyři, ale ten konec..........ten konec, ten to posílá do hvězdných výšin.

• 29.4.2017  19:32
    Uteč (2017)

Takhle......... jak to říct slušně, takhle rozmradný po skončení filmu, sem byl po filmu Čarodějnice z roku 2015. Ale zatímco u Čarodějnice, viseli nějaké otázky ve vzduchu, tak tady je vše zodpovězeno, ale to nic nemění na faktu, že takhle nervozní a napnutý, jak že to skončí sem u hororu dlouho nebyl. Film mně neustále držel v nejistotě a v obavách, co dalšího si na mně režisér připravil, takže po skončení filmu sem si mohl oddychnout a vstřebat to. Režisér výborně kombinuje prvky humoru a napětí, ale přitom to neubírá na vážnosti celého příběhu, nebo postav. Závěrečná akční dvacetiminutovka, jenom dokazuje režisérovy schopnosti a potenciál, nalepit na onu psycho jízdu drsný průchod skrz rodinu, kde sice neni takový důraz na gore, o to víc to však působí intenzivněji. A nejděsivější na tom asi je, že vedle téhle party bělochů, vypadá ten rasistický policajt, jako fajn chlap.

• 26.4.2017  20:02

Zatímco v kinech řádí Toretto a jeho parta rychlých šípů, tak v tichosti do kin, vstoupil film který ve mně vyvolal krásné vzpomínky na filmy jako Poklad Aztéků, Pyramida boha slunce a podobně laděné filmy, které sou zapomenuty. A když píšu v tichosti, tak opravdu v tichosti, to že tenhle film existuje sem se vlastně dozvěděl včera a včera i viděl, film nemá žádnou velkou propagaci a diváků moc nenalákal. A je to chyba, zatímco Rychlí zběsilci co během natáčení, pijí a konzumují, pouze a jen Red Bully, podle toho taky ten film vypadá, ode mně dostal čtyřku, tak tenhle si zaslouží čistou pětku. Proč ? Protože je to asi jeden z nejlepších dobrodružných filmů, co se za poslední dobu objevil, ale nejlepší na tom, že se tenhle nesnaží být cool, in a hrdinové dělají selfíčka po staru. Dobrodružný žánr tak jako fantasy žánr, tak nějak patří do starobince, takže tenhle film je dělán s láskou a s fanouškovským zápalem. Tenhle film cílí, na podobně smýšlející lidi a pokuď máte rádi čistě dobrodružný film, kde nejsou věci co teď frčí, tak tenhle film je přesně pro vás. Navíc Robert Pattinson, podává nejlepší herecký výkon za celou svou kariéru. jo a je ještě zajímavé, ta závěrečná pointa, která docvakla po skončení filmu a lze na to aplikovat i jedno přísloví.

• 14.4.2017  11:26

Tak úvodní honička, je naprosto geniální a nechá vzpomenout na první díl, kde se hlavně řešilo čí kára je nadupanější a že pouliční závody, sou prostě drsný........slzička ukápla. A když se to tak vezme, tak oproti sedmičce a šestce, zde ubylo bitek a přestřelek a vše se tak nějak řeší za pomocí aut, tanků a ještě větších aut . O bitky se tady hlavně stará Statham a Johnson, kterým to jde naprosto výborně. Vlastně nebýt Fate & Furious tak si Johnson snad ani žádnou akci neužije a hraje dalším filmu, kde se převléká do ženských šatů, jestli to má vůbec zapotřebí, když mu ty bitky tak jdou, ale což. Gibson s Ludacrisem hází pekelné hlášky a Gibson to na ponorce zabil :D . Charlize Theron je za mně asi ten nejlepší záporák, co se v sérii objevil, nejenže drží Dieselovy koule ve svěráku a to velice, velice fest, ale je i nepředvídatelná a fakt sexy zlá. Co se týče akční stránky, to je prostě čirá a nespoutaná klučičí zábava, nelze tomu nic vytknout, při akčních scénách sem se vrátil do dětských let a užíval si ty výbuchy, honičky, bitky a nápady (hacknutí elektronických aut bylo úžasný) a při závěrečné honičce, sem byl nejšťastnější člověk, až taková to bylo dobré. Bohužel, nemůžu dát plný počet a to z důvodu, že Paula Walkera (čest jeho památce) zde nahradil Scott Eastwood, neni ani tak vina režiséra, jako spíš studia nahradit Paula jinou postavou, která ho zastoupí. Na jednu stranu je to hodně férové, k Paulevě rodině, přátelům a jeho blízkým a na druhou stranu, je to neférové vůči fanouškům, téhle série. Eastwoodova postava si místo v rodině, zaslouží tím, že pomůže hrdinům a získá si jejich respekt, což by ani tak nevadilo, kdyby aspoň něco udělal, ale jeho postava, je takový ňouma, nedá bitku, první se vybourá, a v podstatě neudělá nic heroického. Za mně, je tahle postava tady prostě navíc a bylo by lepší, kdyby tady vůbec nebyla, Paulovo místo v rodině by mělo raději zůstat neobsazené, což by bylo to nejlepší řešení. Bohužel tak to vidím, přesto silnější čtyři a sem zvědav, kam se další díl rozjede a snad bude ještě rychlejší a mnohem víc zběsilejší.

• 3.4.2017  18:13

Na další Underworld, sem se tešil a to hrozně moc a nelze se mi divit, zatímco ostatní filmové série, se ztrácejí v zapomnění a nebo sou diváky či kritiky odstřelovány, jako gangsteři v Brooklynu. Tak Underworld hrdě stojí a každou nepřízeň osud, s galancí a s noblesou přečkává. A to že Krvavé války měla režírovat žena, sem bral jako plus, však vzpomeňme na drsnou Kathryn Bigelow a Lexi Alexander, ty se servítky ve svých filmech rozhodně neberou. Ale tady, tady možná to měl režírovat nějaký chlap. Ono to neni špatný akce je furt skvělá a eRková, Kate Beckinsale to v latexovém a velice těsném kostýmu, stále sluší, ale tady tomu prostě chybí, chlapský tah na branku. Možná za to může první uspěchaná polovina, nebo množství postav, kde se každý snaží získat pro sebe co nejvíc moci a síly, či snad to že hlavní záporák je tak trochu nevýrazný. A nebo je to něco, co předchozí filmy mají, ale stále je to furt drsný film, kde se vlkodlaci rubou s upíry a postavy se rozvíjejí, Theo James prokouknul a už neni za takového ňoumu. Tohle je vlastně první Underworld, co hodnotím za čtyři, sou to poněkud slabší čtyři a s tím, jestli bude další díl, tak ať je to jako předchozí díly.....hlavně moje nejmilejší dvojka.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12