Yoshitsune

People can fly

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 17.6.2017  18:35
    Eliminators (2016)

Adkins ve filmovém světě, k životu potřebuje jen boxovací pytel, nékoho koho může chránit/pomstít popřípadě, někoho sejme v ringu a bude tím traumatizovaný natolik, že odjede do Asijské země a nebo do Ruska, kde bude mlátit další nešťastníky. Víc toho nepotřebuje a v podstatě by to i tady stačilo, kdyby ovšem ta akce nebyla jedna z nejvíc nudných co sem kdy viděl, né opravdu i Seagal který máchá svýma ručičkama, na nepřátelé kteří sou od něho pět metrů, i takové akční scény představují větší terno než to co sem viděl tady. Jako na bitky se hezky kouká, choreograficky jim nelze nic vyčíst, ale že bych je měl brát vážně ? To se říct nedá, je to spíš takové pošťuchování, ala ty teď plácneš mně a pak zase já tebe a bude to vypadat hodně drsně. Ale už začátek filmu, mně jasně varoval, pozor Adkins nemá žádné vousy, takže to bude logicky stát za hovno, ale já varování nedbal a naivně film sledoval, ve víře že to bude dobré. On pak sice nastoupí Wade Barrett, ten však působí hrozně komicky, neustále Adkinsovi skládá poklonu a švitoří mu do ouška samá hezká slůvka. A ze všech rolí, které Adkins hrál, tak tahle role utrápeného taťky mi asi nejvíc vadila. Jeden z nejhorších filmů s Adkinsem, nu což ta dnešní spokojenost nemohla trvat věčně, však vše nejlepší Adkinsi stále si borec, jen už neber tyhle role.

• 17.6.2017  16:14
    Savage Dog (2017)

Sem mile překvapen, první polovina co se týče akce, je sice nudná a je v ní hodně zpomalovaček, ale příběh je dobrý, dalo by se říct lepší než v Boykovi. Zatímco druhá polovina, zase nabízí dost slušnou akci, Adkins má mačetu a běhá po džungli a zabíjí zlý zmrdy. Sou v ní sice dvě bitky, jinak jde hlavně o střílení, ale akce mně bavila a byla dost drsná. A finální bitka se Zazorem, je prostě super a je dost slušná.Vladimír Kulich tady hraje nácka a vypadá jako mladší bratr Dolpha Lundgrena a i tak mluví, teď ještě koukat jako Lundgren a budou od sebe k nerozeznání. Na to že sem od Johnsona, viděl jen Zásilku, která byla otřesná, je tohle rozhodně posun k lepšímu a to jak po režisérské stránce, tak i po scénáristické. Takže se těším na Triple Threat, což by mohl být splněný sen, pač ta herecká sestava, něco takového se nesmí promarnit.

• 17.6.2017  14:18

Já jakožto fanoušek Scotta Adkinse, sem se rozhodl, že si na jeho narozeni pustím tři jeho filmy. Prvním filmem, je tedy Boyka: Undisputed IV a lépe sem snad začít nemohl. Příběh je tedy po lobotomii a scénárista, už byl tak zoufalý, že použil to co už bylo v jiném filmu. Boyka prodává bible a je mu hej, ale do ringu mu vleze nějaké koště a Boyka ho logicky zabije, kde já už tohle viděl ??? Ohh tohle už bylo v Hard Target 2, kde Adkins trpěl stejným traumatem, v ringu zabil nějakého troubu a protože má dobré srdíčko, tak to chtěl odčinit, takže se nechal mlátit do hlavy, aby se cítil lépe. Ale tady naštěstí takového nic neni, Boyka se tím sice trápí, ale řeší to tím že mlátí jiné zápasníky. Ale nechme příběh už být, to o co tady jde sou bitky a na jaké úrovni bitky sou ? Asi takhle, je to jako Mozartova hudba, koukat na bitky, je jako pohlazení po duši, sou opět něco krásného, sou jako nádherný tanec, u kterého nechcete aby skončil. Adkins opět dokázal, že lidské tělo, je nejničivější a nejhrozivější zbraň. Záporáci sou super, jedou přesně tak, jak se od nich očekává a jak se Boyka dostává dál a dál, přicházejí drsnější protivníci až ke konci nastoupí hora. Scott Adkins, je akční bůh o tom žádná a věk u něho nehraje roli, takže se těším na každý jeho film.

• 16.6.2017  20:40

Jestliže Superman, má ve svém pokojíčku plakát Chucka Norrise, pak Chuck Norris má svém pokoji plakát Dwayne Johnsona, co plakát, ten má všechno hrníčky, samolepky a břit se kterým se holí, jen skuteční muži, jo až takhle je tady Dwayne Johnson vyobrazen. A to jak je tady vyobrazen, je vlastně hrozně fajn, mnozí se budou divit, jelikož sem dlouho tak nějak nedokázal překousnout, to, že se Johnson rozhodl dělat komedie a né akční filmy. Ale tady je hrozně super, vlastně každá postava z pobřežní hlídky, je hrozně super, Efron se ze začátku chová jako naprostý nadutý idiot, ale kupodivu mu to lze odpustit, má k tomu své důvody. A co se týče ostatních postav, tak tady jim taky nelze nic vyčíst, Jon Bass je trouba a ženské protagonistky nosí upnuté a zařízlé plavky, ale jako že hodně upnuté. Celé to kupodivu kazí, stokrát omletý příběh, který je strašně nudný a předvídatelný, tohle se týká i záporáku, ti sou prostě nudní. Akce si taky moc neužijete, sou tu jen dvě akční scény, ale vůbec nejsou zábavný. Ale co je zábavný, sou hlášky a vtipné situace, ty sou hrozně super a fakt sem se nasmál, sou vtipný, sou originální a jejich dost. Ale celý film je vlastně postaven na vtipech a humorných scénách, a to je prostě problém, proto mně mrzí že musím dát tři.

• 15.6.2017  18:24

Každý kdo má rád rychlá, hezká auta by měl na tenhle film zajít, těch aut je tu hodně a krása na ně pohledět a kdyby to bylo je o autech, dám pět hvězdiček hned z fleku. O autech to sice má být, ale neni pač je nato nasazený příběh, ale neni to jen tak ledajaký příběh, je to příběh z mexické telenovely. Takže příběh je překombinovaný a ve výsledku, vlastně ani nevíte, kdo s kým pač každý to hraje na všechny strany. Říkáte si, to zní dobře, zní to propracovaně, ano tohle by fungovalo u filmu, který je od začátku brán jako mysteriozní thriller, ale tenhle film je brán jako akční béčko. Navíc těch postav, jestli si myslíte že třetí Xander Cage měl hodně postav, tak tady je to totální masakr postav. Co se týče akce, je přehledná a docela dobře se nani kouká, hlavně závěrečná honička, se mi líbila nejvíc, kde nešlo ani tak o rychlost, jako o šikovnost. Nicméně ve výsledku, je film hrozně nudnej, herci průměrní, akce sice fajn, ale mohla být prostě delší a příběh, no ten občas může způsobit i nevolnost.

• 13.6.2017  16:42
    Smrtihlav (2017)

První polovina je naprosto perfektní, Heydrich je mladý, blbý a sexuálně nevybouřený a kdyby celý film zůstal v první polovině, tak by asi tvůrci udělali nejlépe. Jason Clarke co by Heydrich, podává obdivuhodný výkon a táhne film až do konce. Problém nastává když Gabčík s Kubišem seskočí, v tu chvíli je film přesný, asi jako Peroutkův článek o tom, že Hitler je gentleman..........měl by být dole vlevo. Když pominu ten fakt, že Gabčík a Kubiš mají mezi sebou dost gay momentů, tak je prostě Jamie Dornan a Cillian Murphy zahráli prostě lépe. Filmu se ani nedaří vytvořit napětí, ano výborný soundtrack se o to sice snaží, ale akční scény působí strnule a nezáživně, byť sou tedy drsné, ale chybí jim ta zuřivost kterou Anthropoid prostě má. A o věrohodnosti ani nemluvě, paragáni mají tolik zbraní v kostele, že by tím postříleli celou divizi SS a ještě by jim dost zbylo. On film v druhé polovině působí dost komicky, obzvlášť když jste viděli právě onen Anthropoid, který si prostě nemůžu vynachválit. Navíc hození onoho granátu pod auto působí dost úsměvně, auto nadskočí, takže pokuď střepiny neumějí zahýbat, tak by s do Heydricha těžko dostávala. Je to škoda, přitom film má dost silných scén, noc dlouhých nožů, nervové zhroucení, česká hymna atd, ale někdy to nestačí, někdy to chce prostě jen lépe zpracovat.

• 7.6.2017  22:32
    Mumie (2017)

Tak moje první předpremiéra se vyplatila, tenhle film je pro mně příjemným překvapením a to jak na poli akčním, tak i příběhovém. A to nemluvím o té hororové a vtipné části filmu, tenhle film velice efektivně reaguje na potřeby diváka. Takže úvodní akční naháněčka, pak nějaké to vtipkování o tom jestli je Cruis v posteli kanec a pak následuje hororová část a takhle se to střídá. Ale nebojte nepůsobí to, jako pěst na oko, je to přirozené, asi jako když vidíte armádu mumii/kostlivců ano i na to tady dojde. A to co se Cruise, za ty léta v Mission Impossible naučil tady velice dobře zužitkuje, neni nad to dát férovku se zlem. Sofia co by sexy mumie je rozhodně fajn, ale Crowe mně tady prostě bavil víc, kdykoliv když byl na scéně, tak to stálo za to. Akce je přehledná, nápaditá a napínavá, příběh určitě neni pozadu, doje na pár nečekaných zvratů a zajímavé vyústění. Za zmínku též stojí nadupaný soundtrack, ze kterým stojí Brian Tyler, takže velká kvalita. Též prostředí se mění, takže ani tohle se neokouká, odkaz na Mumii s Fraiserem potěší. A na to že je to pg-13, tak to slušně drsný a objeví se pavouci a krysy, a to v situacích, kdy to fakt neni hezký, takže kdo má na ně fobii zakryjte si oči. Hodnocení mluví za sebe, filmu nemám co vytknout.

• 7.6.2017  08:55
    Wonder Woman (2017)

No jako by nestačilo, čím vším si židé museli projít, nejdřív přibyli na kříž prvního hipstera, vymanili se z otroctví a prošli pouští........podle všeho bloudili do kola. Pak se objevil skřet který jim záviděl bohatství a výšku, jmenoval se Hitler a zavedl první EEJ - Elektronická evidence židů. A následně, o svoji zemi museli v šesti dnech urputně bojovat, takže by jeden řekl že už by to stačilo. Ale pak se objeví nějaký Psychor, a chce židovské dívce řezat prsa, jo tak tomu já řikám bonmot roku. Teď už ale k filmu, akční stránka je výborná, u mně vede bitva o vesnici a ta závěrečná řežba, taky potěší že všechno je přehledné a sou voleny zajímavé úhly kamery, jednou ze shora, pak z boku a bitva o vesnice vlastně jede ve zběsilém tempu. Dialogy, sou tedy vybroušené jako diamant té největší kvality, mezi Dianou a Trevorem to od začátku jiskří a každý jejich rozhovor, je důmyslně propracovaný, ať už je to hádka, poznávání toho druhé a nebo nešikovné dvoření tomu druhému. První světová válka je zde velice dobře ztvárněné a na ni velice silně tlačen důraz, jaké hrůzy, byli během ní napáchány. Soundtrack až na ten song z BvS https://www.youtube.com/watch?v=Gw_o7XUX3fg je průměrný a žádná skladba, z něho neni tak dobrá, aby jste se ji doma dokola pouštěli. Ale to by se ještě dalo zkousnout, kdyby na nás režisérka nevybalila hned čtyři dojemné scény, které mají přivodit nějakou tu slzičku, tu poslední lze chápat, ale zbylé tři no nevim, jestli to bylo nutné. A dalším a asi největším problém je hlavní záporák Arés, zatímco Ludendorff a Dr. Maru sou dobře zahraní a představují hrozbu, byť sou to převážně sadističtí nepřátelé, tak u Arése je snad všechno špatně. Jeho hledání a odhalení je sice super, ale samotný herec, do té role nedalo tu pověstnou Áresovu sílu, zlost a hněv, takže je škoda že to s Arnoldem nevyšlo, ten jak by nastoupil na scénu, tak by to z něho vyzařovalo. Ale odkaz na Arnoldovu roli, tady však je, je to sice úsměvné, ale počítá se to. Však takhle slabší čtyři, ale zase na druhou stranu, hodně slušně na někoho kdo dlouho nerežíroval a scénáristu, který prvně napsal scénář k filmu, jen je nejvíc škoda toho Arése.

• 25.5.2017  16:25

Trailer na nové piráty mně moc nenadchnul, a do kina sem nechtěl jít, takže to že sem dneska šel na piráty, překvapilo i mně samotného a sem rád že sem na ně šel. Pač nový piráti sou prostě super oddychovka, která si na nic nehraje na naservíruje vám dostatek, humoru, akce a nádherných lokací. Takže je to naprosto super dobrodružství, které se žene furt v před a nenechá vás vydechnout, však pozor i hlavní příběh je hodně povedený a má své silné momenty : zrození Jacka Sparrowa, tajemství Barbossy, původ mnoha legenda a další. Co mně asi nejvíc zamrzelo, byla akce, která je originální, zábavná a napínavá, ale jde jen o honičky a utíkání před něčím, ano bohužel žádné velkolepé nebo aspoň malé šermířské souboje, či bitka, nic bohužel a to je škoda. Ale hlavní záporák kapitán Salazar a jeho posádka se svoji lodí, sou jedni z nejděsivějších záporáků, co kdy Walt Disney vytvořilo. A to ani nemluvím o překvapeních, která loď má, ta sou hodně nebezpečné a taky hrůzostrašná. Jack se nezměnil furt je to ten samý hňup, který spřádá plán za pochodu a opět ví co dělá, jeho dva nový a mladší parťáci, mně však příjemně překvapili a přál bych jim vlastní film, třeba Ostrov hrdlořezů či něco takového. Kdo však je zde navíc je Orlando Bloom a Keira Knightley, chápu že tohle fanoušci neradi slyší, ale je to tak, kdyby tady nebyli, v podstatě by se nic nestalo. I Paul McCartney má zde lepší a smysluplnější roli. Takže příště přidat souboje a ubrat herce kteří sou nepodstatní a bude to zase za pět.

• 18.5.2017  19:43

Pomalý úvod je fajn, zorientoval sem se a důležité postavy mi byli představeny, ty vedlejší na rozdíl od Promethea, mají i nějakou osobnost, a sem i překvapen v jakém pořadí umírali. Navíc úvod považuji za nejdůležitější část filmu, je zajímavé jak trpělivý byl a je David a co všechno musel snést, jen aby dosáhl svého cíle. A když David cituje báseň/poezii, je z toho hodně cítit Lovecraft -Amygdala. Celá to okolo Space Jockey, Davida a vetřelce zavání Lovecraftem, možná to bude pro některé působit překombinovaně, ale to je prostě úděl starých bohů. V polovině filmu však nastoupí nahánění, zoufalost, beznaděj a nový druh vetřelce. Zatímco závěrečná dvacetiminutovka nechá vzpomenout na prvního vetřelce. Postavy se chovají normálně a jednají adekvátně, takže si nemůžu stěžovat na hloupé chování. Co mně trošku děsilo, bylo to aby Danny McBride nepůsobil komicky vzhledem, k tomu že sem s ním viděl hodně komedii a mám ho zafixovaného, jako srandistu. Nic takového zde však nehrozí, jeho výkon je vynikající, neni to sice žádný Hicks, ale v budoucnu kdo ví. Tenhle a ani žádný jiný film s vetřelcema, nejsou rozhodně filozofický filmy, je to prostě béčkový sci-fi horor, ale to neznamená že je to špatný film. Naopak tenhle film by se dal považovat, za naprostou klasiku v moderním kabátu, co nemá konkurenci ve svém žánru. Klaním se před Ridley Scottem, netočí film pro kritiky, ani pro masy, točí to protože ho to baví a furt mu to jde.

• 14.5.2017  16:22

Je to pták ?! Je to letadlo ?! Néé je to Deadpool !!!

• 11.5.2017  18:34

Kdybych měl hodnotit film podle traileru (ala Psychor) tak filmu napálím regulérní odpad a dál se tím zabývat nebudu. Ale já nehodnotím podle traileru, což je asi dobře, každý film totiž má něco, čím naláká diváka do kina, některý filmy mají akci, pak sou takový který se snaží zaujmout humorem a třeba takový Vetřelec: Covenant, to zkouší přes atmosféru. A hlavní výsadou tohohle filmu je příběh, tady hlavně to, jak je ten příběh vyprávěn. Je vyprávěn ala Guy Ritchie, takže je to místy vtipný, místy drzý a místy se to snaží být prostě cool. Další super věc je soundtrack, je to hlasité, je to dunivé a zase je to cooooool. A Charlie Hunnam je prostě výbornej, roli Artuše si vyloženě užívá, ale v Ztraceném městu Z byl prostě lepší. U tohle filmu, určitě nehledejte dalšího Excalibura, ale lepšího Sedmého Syna a to je možná ten problém, tak moc se tenhle film, snaží být cool, až je nudný. Akce je tu málo, ale když na ni dojde, tak je zběsilá a má hodně zpomalovaček, je to prostě takové hodně cool........ano opět. A to je asi ta největší chyba filmu, snaží se zaujmout všechny a chce být hrozně cool, takže nakonec je jako tofu, vstřebává ostatní chutě, ale žádnou chuť nemá. Kdyby to bylo z části, jako ten Artuš od Fuquy tak bych asi nadšený, takhle je to jenom nejslabší kino zážitek.

• 6.5.2017  18:14

Já na rozdíl o většiny, která dává převážně tři a čtyři, musím dát pět. Protože to co tady někteří vypsali že Strážci nemají dostatek prostoru a že hlavní záporák je jako Ultron, tedy že nevyužívá svůj potenciál a další věci, sou i svým i způsobem pravda. Strážci tady nemají tolik prostoru, protože se zde objevují další postavy, kterým je ten prostor dán, na úkor Strážců, ale zase na druhu stranu, to vykresluje, co si o Stražcích myslí další postavy a jaký to vidí oni, a to je fajn. Je to fajn, protože se to nedrží komiksů a jde se to svoji vlastní cestou a jenom si to z komiksového světa, půjčuje postavy a dalších věcí, ale filmový komiksový svět, si žije vlastním životem. Hlavní záporák je hodně silný, srovnatelný s Apokalypsou, je fakt že komiksový fanoušci, ho sice prokouknu hned a nebudou překvapeni, ale ti co se v komiksech, tolik neorientuji tak si myslím že budou lehce překvapeni. Ale hlavní záporák, co se týče moci a síly, rozhodně předčí Ultrona. A na rozdíl od druhých Avengers, na mně film nepůsobil chaoticky a množství vtipů a zajímavých scén, sem stačil pobírat a vychutnávat si je, to sem u druhých Avengers vůbec neměl šanci. Celkově tenhle film, balancuje, na hraně mezi klišoidním a emocionálně vybroušeným, jde jen o to, jak tenhle film budete brát. A na rozdíl od jedničky, ubylo i akčních scén, ale závěrečná akční dvacetiminutovka, to zase krásně vynahrazuje a akce je fakt epická. A Gunn nezapomíná, ani na to že ze začátku začínal s hororem, takže některé věci, hlavně ty okolo hlavní záporáka, sou docela drsný. Ono by to asi tentokrát bylo za silnější čtyři, ale ten konec..........ten konec, ten to vynahrazuje.

• 29.4.2017  19:32
    Uteč (2017)

Takhle......... jak to říct slušně, takhle rozmradný po skončení filmu, sem byl po filmu Čarodějnice z roku 2015. Ale zatímco u Čarodějnice, viseli nějaké otázky ve vzduchu, tak tady je vše zodpovězeno, ale to nic nemění na faktu, že takhle nervozní a napnutý, jak že to skončí sem u hororu dlouho nebyl. Film mně neustále držel v nejistotě a v obavách, co dalšího si na mně režisér připravil, takže po skončení filmu sem si mohl oddychnout a vstřebat to. Režisér výborně kombinuje prvky humoru a napětí, ale přitom to neubírá na vážnosti celého příběhu, nebo postav. Závěrečná akční dvacetiminutovka, jenom dokazuje režisérovy schopnosti a potenciál, nalepit na onu psycho jízdu drsný průchod skrz rodinu, kde sice neni takový důraz na gore, o to víc to však působí intenzivněji. A nejděsivější na tom asi je, že vedle téhle party bělochů, vypadá ten rasistický policajt, jako fajn chlap.

• 26.4.2017  20:02

Zatímco v kinech řádí Toretto a jeho parta rychlých šípů, tak v tichosti do kin, vstoupil film který ve mně vyvolal krásné vzpomínky na filmy jako Poklad Aztéků, Pyramida boha slunce a podobně laděné filmy, které sou zapomenuty. A když píšu v tichosti, tak opravdu v tichosti, to že tenhle film existuje sem se vlastně dozvěděl včera a včera i viděl, film nemá žádnou velkou propagaci a diváků moc nenalákal. A je to chyba, zatímco Rychlí zběsilci co během natáčení, pijí a konzumují, pouze a jen Red Bully, podle toho taky ten film vypadá, ode mně dostal čtyřku, tak tenhle si zaslouží čistou pětku. Proč ? Protože je to asi jeden z nejlepších dobrodružných filmů, co se za poslední dobu objevil, ale nejlepší na tom, že se tenhle nesnaží být cool, in a hrdinové dělají selfíčka po staru. Dobrodružný žánr tak jako fantasy žánr, tak nějak patří do starobince, takže tenhle film je dělán s láskou a s fanouškovským zápalem. Tenhle film cílí, na podobně smýšlející lidi a pokuď máte rádi čistě dobrodružný film, kde nejsou věci co teď frčí, tak tenhle film je přesně pro vás. Navíc Robert Pattinson, podává nejlepší herecký výkon za celou svou kariéru. jo a je ještě zajímavé, ta závěrečná pointa, která docvakla po skončení filmu a lze na to aplikovat i jedno přísloví.

• 14.4.2017  11:26

Tak úvodní honička, je naprosto geniální a nechá vzpomenout na první díl, kde se hlavně řešilo čí kára je nadupanější a že pouliční závody, sou prostě drsný........slzička ukápla. A když se to tak vezme, tak oproti sedmičce a šestce, zde ubylo bitek a přestřelek a vše se tak nějak řeší za pomocí aut, tanků a ještě větších aut . O bitky se tady hlavně stará Statham a Johnson, kterým to jde naprosto výborně. Vlastně nebýt Fate & Furious tak si Johnson snad ani žádnou akci neužije a hraje dalším filmu, kde se převléká do ženských šatů, jestli to má vůbec zapotřebí, když mu ty bitky tak jdou, ale což. Gibson s Ludacrisem hází pekelné hlášky a Gibson to na ponorce zabil :D . Charlize Theron je za mně asi ten nejlepší záporák, co se v sérii objevil, nejenže drží Dieselovy koule ve svěráku a to velice, velice fest, ale je i nepředvídatelná a fakt sexy zlá. Co se týče akční stránky, to je prostě čirá a nespoutaná klučičí zábava, nelze tomu nic vytknout, při akčních scénách sem se vrátil do dětských let a užíval si ty výbuchy, honičky, bitky a nápady (hacknutí elektronických aut bylo úžasný) a při závěrečné honičce, sem byl nejšťastnější člověk, až taková to bylo dobré. Bohužel, nemůžu dát plný počet a to z důvodu, že Paula Walkera (čest jeho památce) zde nahradil Scott Eastwood, neni ani tak vina režiséra, jako spíš studia nahradit Paula jinou postavou, která ho zastoupí. Na jednu stranu je to hodně férové, k Paulevě rodině, přátelům a jeho blízkým a na druhou stranu, je to neférové vůči fanouškům, téhle série. Eastwoodova postava si místo v rodině, zaslouží tím, že pomůže hrdinům a získá si jejich respekt, což by ani tak nevadilo, kdyby aspoň něco udělal, ale jeho postava, je takový ňouma, nedá bitku, první se vybourá, a v podstatě neudělá nic heroického. Za mně, je tahle postava tady prostě navíc a bylo by lepší, kdyby tady vůbec nebyla, Paulovo místo v rodině by mělo raději zůstat neobsazené, což by bylo to nejlepší řešení. Bohužel tak to vidím, přesto silnější čtyři a sem zvědav, kam se další díl rozjede a snad bude ještě rychlejší a mnohem víc zběsilejší.

• 3.4.2017  18:13

Na další Underworld, sem se tešil a to hrozně moc a nelze se mi divit, zatímco ostatní filmové série, se ztrácejí v zapomnění a nebo sou diváky či kritiky odstřelovány, jako gangsteři v Brooklynu. Tak Underworld hrdě stojí a každou nepřízeň osud, s galancí a s noblesou přečkává. A to že Krvavé války měla režírovat žena, sem bral jako plus, však vzpomeňme na drsnou Kathryn Bigelow a Lexi Alexander, ty se servítky ve svých filmech rozhodně neberou. Ale tady, tady možná to měl režírovat nějaký chlap. Ono to neni špatný akce je furt skvělá a eRková, Kate Beckinsale to v latexovém a velice těsném kostýmu, stále sluší, ale tady tomu prostě chybí, chlapský tah na branku. Možná za to může první uspěchaná polovina, nebo množství postav, kde se každý snaží získat pro sebe co nejvíc moci a síly, či snad to že hlavní záporák je tak trochu nevýrazný. A nebo je to něco, co předchozí filmy mají, ale stále je to furt drsný film, kde se vlkodlaci rubou s upíry a postavy se rozvíjejí, Theo James prokouknul a už neni za takového ňoumu. Tohle je vlastně první Underworld, co hodnotím za čtyři, sou to poněkud slabší čtyři a s tím, jestli bude další díl, tak ať je to jako předchozí díly.....hlavně moje nejmilejší dvojka.

• 22.3.2017  14:02

Zatímco herní Resident Evil, teď působí jako Fénix, tak filmový Resident Evil s jasně daným podtitulem Poslední kapitola, působí ještě hůře než předchozí dva díly. Nejprve však musím napsat, že akce jako taková neni vyloženě špatná, pokuď zní tedy něco uvidíte, jelikož akční scény sou tak brutálně prostříhány, že i ti co nemají v lásce Megatona musejí uznat že, Anderson je brutální střihač. Aby jste to pochopili, Anderson stříhá u každé akční scény, takže to vypadá následovně : střih, střih, střih, střih a střih. Navíc ve filmu je taková tma že ani neni vidět, kdo z těch nezajímavých vedlejších postav, právě umírá, né že by na nich nějak záleželo, ale když už si nemůžete ani vychutnat nějaké lahůdkové sežrání nějakým digitálním monstrem, tak je fakt někde něco špatně. Předchozí dva díly, co Anderson režíroval, v akci taky nijak zvlášť neperlily, ale aspoň bylo vidět kdo s kým bojuje. Tak a k dalším věcem, postava Alice, zde již rezignovala na nějakou inteligenci, takže dobrovolně ze sebe dělá kreténa a nechává se chytat do různých pastí a nebo napadat. Takže to působí jednak hrozně legračně a za druhé, hrozně smutně. Příběh je v podstatě, to samé, jdi a získej něco, co "ne"ukončí celou apokalypsu. Logicky tohle má být poslední film, ale jelikož Andersona baví ojebávat lidi, tak další díl, je určitě za rohem. Ano, ano ve filmu je pak šokující zjištění, jak že ta Alice a ten její život se mají a kdo je tím zrádcem, ale zrádce odhalíte hned a zjištění s Alici, neni zase tak šokující jaké mělo být. Celé to tak trošku působí, jako by za nitky tahalo největší a nejtajemnější zlo vůbec........Uwe Boll. Mrzuté je, že to nestojí ani za tu jednu žalostnou hvězdičku, kterou bych udělil ze soucitu.

• 10.3.2017  23:32

Já tedy nevim, jaký budou Rychlý a značně přestárlý osm a druzí Strážci Galaxie se sexuální terapeutkou, která je bude nutit se dotýkat, na intimních místech, ale tohle, tohle je jeden z nejzábavnějších a nejpohodovějších filmů, za poslední roky. Už jen to obsazení, Nick Fury, Loki, Fred Flintstone, Raubíř Ralf, mladý Eazy-E jo jo jo gangsta a navrch jedna sexy Číňanka. To je prostě jedno z nejkrásnějších obsazení, podobné bylo u Morgan, ale tam to pak už ztratilo význám. Trochu sem se bál, ale aby to nedopadlo jako u nového Tarzana, dobře natočené, dobře zahrané, ale hrozně moc uspěchané. Naštěstí, nic takového se tady neděje, film si nasadí svoje tempo a nezmění ho až do konce, takže sem si užil akci, přerostlé pavouky a buvoli a jiné fajn věci, které ostrov nabízel. Nutno uznat že Samuel L. Jackson, opět potvrzuje že se na role psychopatů, hodí ze všech možných herců nejvíc a taky si to náležitě užívá. A sem rád že si Hiddleston střihnul roli klaďase, já vim, je to Brit a jezdí v Jaguáru, takže by měl hrát zloducha a také by měl mít bílou kočku a ta by měla mít pásku přes oko, "Vítejte pane Bonde", ale role kladného hrdiny mu sedla a jeho 2D akční průřez skrz přerostlé komáry, byla perfektní. Akce byla fajnová, hezky vyvážená, hlavní lebkoun byl vychytralý zmetek, takže závěrečná týmovka byla fakt povedená. Odkaz na Godzillu a další monstra hodně potěšil a nelze se netěšit, zasloužených pět hvězdiček.

• 3.3.2017  18:06

Logane zastav se na chvilku a podívej se na svoje ruce, co v nich vidíš Lagane ? Neni tam nic, ale ona, ona je to všechno co sis kdy přál, ale nikdy si to nemohl mít, tak ji pomoz a pomůžeš tím i sobě. O Loganovi se toho už napsalo hodně a ještě hodně napíše, ale co je vlastně zač tenhle film ? To je ta správná otázka, Logan je vlastně rodinný film, o lásce k těm které milujete. Tenhle film neni jako předchozí X-men filmy, zde nejde o záchranu světa, nebo že ti hodní porazí ty zlé a všechno skončí dobře. Tady jde jen o přežití. Emotivní scény, sou zde vybičovány na úplné maximum, takže i ti největší tvrďáci zde budou brečet dojetím. A pak zase budou zírat s pusou otevřenou, jak sou ty akční scény, rychlé, brutální a naprosto odzbrojující. Logan je vlastně tím filmem, na který jsme všichni čekali, tohle neplatí jen pro komiksové fanoušky, ale i pro ty nekomiksové fanoušky. Závěrečná akční scéna, je na úrovni Posledního Mohykána, (momentálně) vrchol filmařského umění.

• 27.2.2017  20:22
    John Wick 2 (2017)

Johne Wicku je hezké že ses vrátil zpět, cože Johne ? Si ještě víc nasranější než před tím ? Je to vůbec možné, že existuje ještě větší hajzl, než rodina Tarasovů ? Takže asi takhle představte si jedničku na deseti redbullech, tak to je dvojka. Film se posunul v mnoha ohledech, ubylo zbytečných komentářů, zbytečných scén a zbytečného chvástání záporáků a následného vyhrožovaní ze Strany pana Wicka. O to víc přibilo akce, ta taky stoupla o několik levelů výše, víc střílení a víc bitek, a jenom dvě honičky. Netrpí tím příběh ? No být to artová záležitost, tak by tomhle ohledu film propadl, ale příběh je o pomstě a o tom, jak že je ten svět nebezpečný. Protože takhle děsivě otevřený konec, to se jen tak nevidí. Konec si vyloženě prosí o pokračovaní a snad ho dostane. Ale film uspokojí jak fanoušky Arnoldovek, tak i fanoušky stříleček, akce je rychlá hlavně v bitkách to vynikne. Kamera výborně snímá a působí realisticky, střih je minimální a tvůrci se tomuhle vyloženě snažili vyhnout. Od akčních scén si nebudete stačit oddychnout, je to jedna velká akční nálož. Je hrozně fajn, že na sobě Keanu Reeves, máknul bitky mu jdou lépe, lépe střílí ze zbraní, lépe je drží, lépe dobijí. A teď k tomu jaké ty bitky sou. Bitky zde nejsou tak rychlé, jako u Raidu, nejsou zde tak efektivní jako u HK filmů a ani nejsou takové cool jako je dělají Korejci. Keanu ví že mu neni dvacet, takže si ty akční scény musel trochu, zpomalit, ale Keanova postava tím nijak netrpí, jelikož hraje zabijáka, který je v důchodu. Takže přestože akční scény, nejsou takové jaké by si někteří představovali (co přesně jste si představovali ?) tak je si třeba uvědomit, že Wick nemá ve filmu moc času, furt po něm někdo jde, takže musí furt v pohybu. Tím pádem, nejsou akční scény, hlavně bitky, takové, jako z Raidu, Wick prostě jde a zabijí, zabije všechny kdo se mu postaví do cesty, mnohdy musí improvizovat. Takže od bitek hlavně neočekávejte něco, co v nich neni a ani nemůže být. K příběhu ještě dodám, že Wick je fakt v pořádném průseru, tohle má našlápnuto na status kultovní. U Matrixu se to povedlo, u Jack Reacher je to napůl, tady to zavání jistotou.

• 7.2.2017  18:13
    Morgan (2016)

Tak si myslím, že mladý Scott, od otce nějaké to filmařské umění zdědil a nebo pochytil, ona Morgan neni vůbec špatná. Neni to sice vyloženě horor a od poloviny, je znát uspěchanost, což bylo naprosto zbytečné, vyvražďované mohlo být věnováno, posledních patnáct minut. Díky uspěchané druhé polovině, to budování charakterů a atmosféry v první polovině, ztrácí význam, což je škoda. Ale, násilí celkem ujde a v čem mně film upřímně překvapil, je akční stránka a to se týka hlavně bitek. Ano čte dobře, ve filmu sou celkem tři bitky a mají hodně dobrou choreografii a sou dobře natočené, v tomhle ohledu mně film příjemně překvapil. A co se týče herečky Kate Mara, ta by mohla s přehledem, zahrát roli agenta čtyřicet sedm, ta role zabijáka ji prostě sedla. Škoda že Holbrook, nedostal víc prostoru, sympaťák a sem zvědavý jak v Loganovi zvládne roli psychopatického mutantního terminátora. Sou to sice tři hvězdy, ale celkem pozitivnější tři, s tím že sem zvědavý, jak se mladému Scottovi povede, ten kluk to v sobě má.

• 6.2.2017  20:37
    Rozpolcený (2016)

Být rozpolcený u tohohle filmu, neni na místě, Shyamalan se vrátil a natočil film, který vás udrží napnutého od začátku do konce. A přestože sem viděl trailer a tak nějak sem tedy věděl, co ve filmu bude, tak přesto mně to nepřipravilo, na to co se skrývá v Kevinově mysli. Hrdinka Casey je perfektním příkladem, co by mněl člověk dělat, když ho někdo unese, zatímco její "kamarádky" sou pravým opakem. Herečka Anya Taylor-Joy, zde předvádí vynikající výkon a po tomhle filmu, se jí nabídky budou jenom hrnout a přitom, v minulém roce, to byla taková malá šedá myška a prosím. James McAvoy překvapil, co osobnost, to jiný člověk, jinak mluví, jinak se obléká, jinak uvažuje, je tedy škoda že se nám nepředstavili, další osobnosti, ale jasně to by se těžko vešlo do jednoho filmu. Je zde sice absence nějakého velkého násilí, i když jedna scéna, byla tedy dost drsná, ale o tomhle ten film neni, naštěstí zde nejsou ani otravné lekačky, jen čistá hrůza, z toho kdo bude u světla. Navíc Shyamalan to geniálně propojil s Vyvoleným, takže čistá pětka a doufám že Shyamalan bude dál točit, takovéhle filmy, kdy si bude hrát s divákem a bude ho udržovat v nejistotě, pač to mu jde skvěle.

• 19.1.2017  18:18

Zapomeňte na Bonda, zapomeňte na Bourna a dokonce zapomeňte i na toho mladého Eggsyho je tu totiž trojité XXX neboli Xander Cage. Joooo Xander Cage se vrátil, je zpět aby zachránil svět, před padajícím haraburdím z vesmíru a neni na to sám. A tohle je problém, ve filmu je toilk postav, tolik kladných postav, že záporáci díky tomu nevyniknou, až my jich bylo líto. Je fajn, že film se vydává jinou cestou, než velká většina filmů, ale z mé strany je to spíš zklamání. Sem tam nějaký vtípek tvůrcům vyšel, jako ten s Avengers, a pak ta velká většina prostě nevyšla. Když dojde na akci, tak lyžování v džungli a to na ostrově, je chaotické, nepřehledné a u džungle je znát brutální střih mezi Vin Diesel a jeho kaskadérem. Zatímco akční honička na dálnici/ve městě a závěrečná bitka v letadle, sou zase přehledný, napínavý a choreograficky dobře zvládnutý. Akce ve skladišti, nuda a dost o ničem. Donnie Yen předvádí slušný výkon a Vin Diesel, se taky docela vytáhne, Tony Jaa v podstatě nic, byl tam na víc, tak jako další postavy. Je fajn, že Vin Diesel odmítá zestárnout jako velká většina slušných lidí, a neustále hraje, tyhle pubertální postavy, co testosteronem hýří, ale tenhle návrat mu nevyšel. Což je smůla, zrovna od tohohle filmu sem si sliboval, jasnou a čistou pětku, a nakonec z toho vyleze stěží trojka.

• 17.1.2017  19:54
    Interview (2014)

Moji drazí soudruzi a soudružky, musím vám s lítostí oznámit, že tento Americký propagandistický film, který má očernit našeho milovaného a úžasného vůdce, Kim Čong-una bohužel uspěl. I já soudruh dělník, sem tomu to filmu, podlehl a musím film i herce ocenit pěti rudými hvězdami. Asi je to tím, že je to prostě nehorázná prdel, a to od začátku až do konce. Musíte mi prominout moji soudruzi (čest práci) za moji slabost, ono takovéhle odvážné téma, kdy si herci dělají legraci z našeho milovaného a zbožňovaného Kim Čong-una, to je prostě odvaha, která se musí o cenit. Je to sice hloupý, Emerický humor, ale jak říkával tatíček Stalin "Život se stal lepším, život se stal veselejším" a veselý tento film je. Takže je načase, abychom Američany přivítali, do naší země s otevřenou náručí a nabídněme jim, část z naších sýpek. Sláva vůdci !!!

• 16.1.2017  14:59
    Regression (2015)

Já osobně mám rád spojení, krimi a horor viz Deliver Us from Evil a nebo Demonic, takže sem do tohle filmu s nadšením. No po skončení, se cítím stejně zneužit jako Bruce Kenner, protože.......no to se koukněte sami. Je to škoda, ono to místy nabere atmosféru a napětí, aby to pak to zase spadlo, někam do křesťanských a nebo psychologických terapii. Obsazení je tedy hezké, ale v podstatě kdyby do těch rolí, obsadili né tak známé herce, nic by se v podstatě nezměnilo. Jelikož celé to vyšetřování je utahané a nikam se nepohne, až ke konci se tedy začne něco dít, ale celé to působí jako sůl do otevřené rány. Kdyby to už od začátku, bylo bráno jako klasické krimi, s psychologickým podtextem, tak by asi tvůrci udělali líp. Však takhle film, nijak výrazně nezapůsobí a jenom odezní, jako celé satanistické náboženství, prostě se na to zapomene.

• 13.1.2017  10:51

K třístému okomentovanému filmu, sem si nemohl vybrat jen tak nějaký film, musel to být film, který mi vyrazí dech, musel to být tenhle film. A tak pod rouškou noci, sem vyrazil na gangsterský film, ale dostal sem něco jiného než sem čekal. Ben Affleck je evidentně, velký fanoušek herní série Mafia, hlavně dvojky a trojky, protože v některých scénách nebo situacích, je tam ten odkaz vyloženě znát. No sice je to podle nějaké knihy, ale kdo hrál Mafie, tak ten, to tam taky uvidí. Ale konečně, konečně někdo pochopil, jak se mají točit gangsterský/mafiánský filmy a taky co v nich má a nemá být. Někdo filmu vyčítá, seriálové vyprávění nebo zmateně vyprávěný děj filmu, neni tomu tak, spíš sou tam jisté časové rozestupy, ale nepůsobí to nijak chaoticky. A hrozně moc, se mi tam líbili, ty historické odkazy a začátky, něčeho co se později v Americe rozroste do obřích rozměrů, ať je to šílený fanatismus v boha a nebo skupinka zvaná ku klux klan. Film má teda dvě velké akční scény, obě vynikající a pak několik menších, mafiánských vyvražďovacích scének, kdy se skupiny mezi sebou zabíjí a mrtvoly se kupí. Jediné, co lze filmy vytknout je délka, chtělo by to protáhnout a dát víc tak prostor, různým postavám a likvidacím. Ben Affleck se konečně, naučil přirozeně hrát a nepůsobí tak tak křečovitě, jako u Města, tam je to opravdu velice děsivé. Zoe Saldana ve filmu působí možná až moc svůdně. A co se týče konce, kdyby Joe Coughlin jen tušil, jak se moc plete a co jeho chyby v budoucnu způsobí, ale on to nevěděl, byl přeci v nebi. Od doby, kdy sem viděl Carlitova cestu, je Pod Rouškou noci, jeden z nejlepších současných mafiánských/gangsterských filmů a to prej western, je vymírající žánr.

• 8.1.2017  21:55

Když sem poprvé viděl trailer, na tenhle film, tak sem se chytal za hlavu s otázkou na rtech, proč ????? A po dnešní návštěvě kina, proto !!! Ti ŤÍňani to docela dali, ono sice divák musí přistoupit na tu hru, že sou tam digitální monstra a že je to taková laciná zábava. Ale když tohle, divák akceptuje a přestane v tomhle hledat dvojité sysli a jiné historické odkazy, tak si to užije. Akce byla super, nicméně ta akční finále, mi přišlo takové uspěchané, představoval sem si, že to bude ve stylu vybíjená. Je to škoda, jelikož první bitva na zdi byla nejenom dobře vygradovaná, ale i vynikající co se týče týmového boje. I následující bitva v mlze, byla fantasticky udělaná a napínavá a těch nápadů. Ohh tvůrci měli opravdu, hodně nápadů a tvůrčí tvořivosti, sebevražedné komando, ohnivé koule, sekáčky ve zdech, harpuny a další super zbraně. A Raminovi bych hned hodil sošku Oscara, zaslouží si ji, ty chorály, ty bubny jak se stupňovala akce, tak se i stupňovala bojová hudba. Nicméně ta délka, je prostě nepřítel celého filmu, uspěchané finále je jedna věc, ale ani vedlejší postavy (hlavně generálové) prostě díky tomu nemohli vyniknout. Matt Damon však vynikající, já sem věděl, že ta retadovaná postava Bourna, kterou musí hrát neni jeho chyba, ale opět chyba režiséra či scénáristy. Zde si roli, užívá a jeho postava mně zajímala, hned bych bral prequel abych se víc dozvěděl o jeho postavě. No co se týče, jeho kámoše Pedro Pascal, i tady mně zajímala jeho minulost, nicméně mně mrzí to, jak se rozhodl a udělal co udělal, přeci jenom sem si ho představoval ve finální řežbě po boku Matta a té fešné generálce. Happy End, lze tvůrcům odpustit a poslat jim čtyři hvězdy, a musím podotknout, že je to lepší, než čtyřicet sedm paniců s Keanu Reevesem. https://www.youtube.com/watch?v=NwF5kcgdAso

• 2.1.2017  22:20

To že šukání mrtvol, nepřináší nic dobrého, jsme už dozvěděli už v Contracted, tady však bez červů a i bez napětí. Je to škoda, Španěly mám rád a holčina a modrá košile, byli celkem sympatický, ale je to takové vlažně. Dva blbouni pobíhají po nemocni a neví co dělat, asi tak by se to dalo shrnout, konec je sice hezký, ale zbytek je prostě nuda. V tomhle ohledu, rozhodně doporučuji Contracted, je to sice nechutné, ale aspoň sem se nenudil.

• 2.1.2017  15:29

Tak tohle, bylo dost špatně retardované, po celou dobu filmu sem vlastně sledoval, jak se Ferrell, snaží zavděčit svým nevlastním dětem. Zatímco Wahlberg to má všechno v malíku, tak Ferrell dělá ze sebe kašpara a obecného blba. A tomu sem se jako že měl smát ? Ano pes nazvaný Tumor a sejmutí invalidního kluka, mělo něco do sebe a konec byl celkem i zábavný, určitě zábavnější než celý film. Aaa morální ponaučení, ano i to ve filmu je a hned několikrát, ohgh........no fuj, až moc přeslazené. Dost o ničem trailer, naznačoval stoprocentní plodnost humoru, ale film poskytl asi tak pětiminutovku, cigáro a peníze na taxi.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11