Yoshitsune

Kanada
People can fly

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 18.12.2018  11:47

Pár měsíců zpátky, tenhle film ze všech stran, schytával jenom nenávist, jen málo lidí si zachovalo rozum a rozvahu, a počkali na kino a tam si udělali, na tento film svůj názor. Sem rád, že patřím do té druhé skupiny lidí, ale přesto ono nenávidět komiksovou postavu, jako je Miles Morales za to, že je černý a že by měl nedej bože nahradit Petra Parkera, dá přeci jenom dost práce, tak první skupinka lidí asi to kino nikdy nestihne. Nicméně, Miles Morales, nikdy neměl nahradit Petra Parkera, aspoň né v hlavním vesmíru, proto má Marvel, takovou šikovnou věcičku, která by se dala nazvat "paralelní světy" neboli "paralelní vesmíry" , které se v určitých ohledech liší, od toho hlavního, viz tento film. Co však Marvel zvládá na jedničku, oproti konkurenci, je to, že vezme nějakou postavu, která má svůj život, svoje starosti, má emoce, city, sny a žije si svůj život, a najednou se v jeho životě stane něco, co mu ho otočí o tři sta šedesát stupňů. Ať už je to kousanec od radioaktivního pavouka, smrt rodiny v parku, vymazání paměti, vzpomínek a všeho co ho dělalo vyjímečným a vhozením do světa, aniž by věděl kam patří, a o tom to je, to že je někdo superhrdina, ještě neznamená že nemá svoje problémy. Stan Lee, k tomuhle se vždycky snažil přistupovat lidsky, protože v každém člověku dřímá superhrdina, jde jenom o to ho v sobě najít. Miles Morales ho v sobě hledal, nenašel ho v sobě hned, nešlo to snadno a neobešlo se to bez ztrát, ale o to víc si tu masku zasloužil.

• 12.12.2018  18:45
    Vdovy (2018)

No, no, zase z toho nedělejte takovou bombu, Steve McQueen prostě vzal komiks Punisher: Vdovy a trochu to přepracoval, ale koncept zůstal stejný, manželé dělají do zločinu, manželé umřou a manželky/vdovy, se tak musí postavit proti tomu, co se na ně chystá a co chlapi nedokázali udělat. Během sledování filmů, se tedy objevilo dost momentů, které jako by vypadli z komiksu, takže to bylo dost úsměvné, na druhou stranu, je tady zase dost věcí, které sou originální a zvrat v polovině, byl fakt geniální, fakt jako že jo. Film sice neni akční záležitost, ale i tak je tady úvodní honička, která je vynikající a závěrečná dvacetiminutovka, je jeden z nejvíc napínavých momentů, co sem viděl. Navíc vynikající hudba, která nenechá člověka vydechnout a jenom film drží v napínavém tempu. Herecké výkony, sou taktéž na jedničku, hlavně Viola Davis to tady hodně dává, ale i ostatní ženské charaktery, nejsou upozaděny a každá z nich dostane dostatek prostoru, sou detailně vykresleny. Takže i přes zjevnou inspiraci, oním komiksem, já musím dát silné čtyři hvězdičky, kdybych komiks nečetl, tak bych dal pět.

• 12.12.2018  15:08
    Ve spárech ďábla (2018)

Ve spárech anorektické holčiny, je horor který se nebojím zařadit do kategorie "naprosto debilní". Rok co rok, se objeví tři typy hororu děsivé = Hereditary, zábavné = The Nun a debilní, v tomhle roce, se nebojím tenhle horor, označit za ten debilní. Zatímco Valakovi, se vyčítají lekačky a hloupé kliše, tak tomuhle filmu, by se snad, dalo vyčíst naprosto vše, hloupé postavy, nulová atmosféra, zvláštní pořadí v jakém postavy umírají a naprosto legrační a úsměvný modrooký démon, který umí zvedat lidi aaa to je vše. Zatímco Valak, velice zdařile vytvářel atmosféru, lekačky měli správný lekací efekt a každé strašení bylo intenzivnější a intenzivnější, tady nic takového neni, v polovině sem měl chuť se zvednout, a odejít, asi sem to neudělal, jelikož sem naivně doufal, že se v té druhé polovině se něco stane, to byla chyba. Když sem nedávno viděl trailer, říkal sem si, to je dobré, to vypadá velice dobře a prostředí márnice, je neotřelé, bude to fajn horor, taková příjemná jednohubka ke konci roku, no mé hodnocení snad mluví za vše.

• 7.12.2018  20:26

V diskuzi sem film kritizoval, jelikož trailery mi přišli špatný, nicméně v kině je to dost o ničem jiném a to se člověk nemusí zhulit aby to pobral. Byť film, mohl být o něco delší a u některé postavy, by si zasloužili rovnou i vlastní film, ale i tak je to v pohodě sledovatelné a divák to pochopí co a jak. Je to tedy mix Mad Maxe, Bioshocku, Terminátora (proč ty pláčeš ?) a je tady hodně steampunku, čtyř hlavňová brokovnice, nějaká magie, piráti, mniši, a dojde i na kamikaze. Nicméně tahle kombinace, od všeho trošku a šup s tím na filmové plátno, prostě a jednoduše funguje. Charaktery sou dobře vyvážený a neni tady, žádná kampaň ala Metoo a #ženy sou lepší a podobné kraviny, které dělají jak ve společnosti, tak i ve filmech akorát bordel. A je to spíš taková změť, menších a větších příběhů, které se vzájemně prolínají a funguje to. Akce je tu hodně a je výborná, nějaké bitky, přestřelky, honičky, pak nějaká velkolepá akce, všechno co má mít správný áčkový filmový blockbuster. Takže má to sice, nějaké kazy, ale nad těmi lze mávnout rukou a užít si film a hned bych si dal pokračování.

• 6.12.2018  18:20
    ZVP (2017)

Za mně film roku, totální pecka, bez debaty. Nebudu nic prozrazovat, koukněte na to sami https://www.youtube.com/watch?v=NsbVTPftcgs&t=1s. Ocenit musím však práci autorů, hlavně při tom rozpočtu, herec co hraje Zatoichiho je úplně špičkový a hodně mi připomíná Shintarô Katsu (legenda) a ke konci jedno velké překvapení, které tak trochu zastíní film, co letos vyšel. To se speciálními zabijáky, mi zase připomnělo Jūbei ninpūchō, takže jo geniální počin, každá část by si zasloužila, filmové zpracování Hollywoodských rozměrů.

• 24.11.2018  21:10
    Creed II (2018)

Jednička byla sice výborně natočena, ale bez nějakého hlubšího vztahu, k sérii Rocky, což se pak na filmu projevilo. Také se na něm projevilo to, že zápasy a tréninky neměli jiskru a soupeř, působil nevýrazně. Tady u dvojky, tohle neni, je vidět že režisérovi záleželo hodně, na tom aby si fanoušci Rockyho necítili pohoršeni, a taky proto první polovina v mnoha ohledech kopíruje čtvrtého Rocky, a to až moc doslovně. Což je rozhodně chyba, zápasy sou zde víc akčnější, emoce zde fungují lépe, je zde cítit hrozba ze strany Dragů, je tu větší míra zodpovědnosti a druhá polovina je neskutečně našlapaná. Ať už jde o trénink, úvod Creeda do ringu, zápas proti Dragovi, a i zranitelnost ze strany Draga mladšího, který touží jenom po jediném a titul to neni. Když už sem zmínili Draga, otec i syn, sou zde hlouběji vykresleni, jejich motivace, jejich zášť, jejich touha vyhrát je zde silná a přiznám se, že sem jim to vítězství i přál, zasloužili by si ho, ale Creed také, v tomhle ohledu si film nechává šikovně otevřená vrátka. O level lepší, o tom neni pochyb, nebýt první poloviny která zbytečně kopíruje, tak bych dal pět, tak snad se zadaří při trojce. PS: OBROVSKÝ Lundgren se pak ke konci zachová lépe, než Rocky k Apollovi.

• 20.11.2018  19:30

Já se nebudu rozčilovat, ale vůbec, nemám to zapotřebí.

• 15.11.2018  16:39

Tenhle film, je jeden z restů, které sem v minulosti vynechal a jelikož je teď v kinech dvojka, tak mně minulost dohnala a já sem se musel na film kouknout. No co k tomhle filmu, říct ? To je těžká otázka, filmovou sérii Harryho Pottera, mám rád, hlavně Relikvie smrti, jednička je drsná kriminálka a dvojka je velké zúčtování, ve kterém to vítězství je hořké, ale o to víc je tam pocti zadostiučinění. A však tenhle film, je dělá chybu tím, že je podle knihy, podle knihy ve které sou rozepsání různí tvorové a magické bytosti, jejich způsob života a charakter těch tvorů/bytostí, a to je vlastně všechno. Toho si filmaři, byli vědomi a proto sem, tři čtvrtě filmu sledoval, jak tyhle tvory"bytosti, dělají ve věstě bordel a snaží se je chytiti postavy, ke kterým sem si nevypěstoval žádný názor, či emoce, jelikož na to neni čas. Ve zbytku filmu, se projeví jako nějaký záporák, který jakože dělá problémy, ale zase nic o něm nevím, navíc po celou dobu ho hraje Colin Farrell a ten ty záporáky, prostě nedokáže zahrát. Navíc New York, je možná sice hezké město, ale v tomhle filmu je zpracováno nudně a nezajímavě, kam se poděly různé krámky, uličky, čtvrtě a jiné zábavné (děsivé chatrče) věci, co ve světě Harryho Pottera fungovali a pomáhali dovytvořit, tak svět kouzel a čar. Ani to nezklamání, spíš plýtvání.

• 12.11.2018  17:07

Dívka co si hraje s ohněm, a kope do vosích hnízd a muži ji za to nenávidí, se vrací, aby vyřešila rodinné spory. Tenhle díl, popisuje co Lisbeth Salander celé ty roky pohání kupředu, co z ní udělalo tím čím je, sice nešokuje jako Švédské verze, ale aspoň ze sebe nedělá něco čím neni, jako Fincherova verze. Bál sem, aby tenhle film, nebyl jedním z těch, které chtělo natočit hlavně studio a režisér to celé chtěl jinak a nakonec na něho studio kleklo a režisér z toho vyvázl jenom, jenom s třímilionovou pokutou. A překvápko, neni to takový film, na Alvarezovi je vidět, že s každým dalším filmem se zlepšuje a to jak režisérsky, tak i scénáristicky, je to natočené zkušeně a přitom si režisér neodpustí několik hororových po mrknutí, to aby se nezapomnělo, s jakým žánrem původně začínal. Hlavní silou, tohohle filmu je Claire Foy, která v roli Lisbeth, má správné kouzlo a pak ta atmosféra, která se dostane pod kůži. A hlavní hrdinka, určitě neni žádná superhrdinka, co padouchy přemůže a odejde z boje jako vítěz, naopak tady musí spolupracovat a hledá pomoc u druhých, to u takové postavy, jakou Lisbeth je značně nezvyklé. Akční scény, sou výborně natočený a Alvarezovi jdou bitky na jedničku, nemluvě o dvou honičkách, které sou dobře našlapané.Ale k těm bitkám, je to Hand to Hand Combat a obě dvě bitky, sou syrové, kontaktní a hlavně sou v malých prostorách, ale kameraman vše dobře snímá a střih je minimální, je to úplně něco jiného než u Mile 22. Finále se sice nenese v akčním duchu, ale pocit zadostiučinění, tam je. U tohohle filmu sem měl mírné obavy, jak mi sedne to béčkovější pojetí, o to větším překvapením, je, že mi to sedne a že se mi to líbí, tak jako Švédské verze.

• 12.11.2018  12:09

Původně sem na film nechtěl jít, nejsem velký fanoušek Rowana Atkinsona, ale respektuji ho a navíc sem byl zvědavý, jaký film vlastně bude. Předchozí filmy, mně moc nebavili, hlavně dvojka, ta byla opravdu děsná. Ale tenhle díl, je kupodivu dobrý, jako hodně, až nečekaně dobrý, a ano záporák je zde největším mínusem. Ale humor je zde skvělý, sou to tedy situace, při kterých sem se cítil neskutečně trapně a říkal sem si, "bože jak může bejt tak blbej" ale zase sem se hodně nasmál, takže se to srovnalo. Nemluvě o tom Astonu Martinovi, který je prostě nádherný a ten výkon, ten výkon je nejvíc důležitý, výýýýýýkon !!!

• 12.11.2018  11:56

Eli Roth, režisér jenž ve své prvotině Cabin Fever, nechal jednu z postav rozkládat hodiny, aby ji pak zabil nejroztomilejší hafan pod sluncem, Eli Roth jenž svým filmem Hostel, nadzvedl snad všem mandle a šokoval a znechutil nejednomu divákovi horory, tenhle Eli Roth natočil rodinou hororovou komedie, pro celou rodinu. A nejvíc vtipný na tom je, že to neni vůbec špatný, ano člověk si klade otázku "Má to Eli Roth zapotřebí ?" ano má.........bohužel, ono se mu moc nedařilo a tak musí vzít zavděk i takovým to filmům. Ale tenhle film, neni vyloženě špatný, hororové to tedy neni vůbec, byť sou zde oživlé panenky, dýně a Kyle MacLachlan, který kupodivu má zdravou barvu a taky je tu zmínka o jednom z Pekelných panů, že by propojení s Hereditary ??? Ale film nejvíc sráží, herec Owen Vaccaro, který je prostě zde nevýrazný a nemá charisma. Přitom Jack Black a Cate Blanchett, sou skvělý, sou vtipný a film by v pohodě utáhli a vlastně sou jediným důvodem proč na film jít, což je tak trochu smutný.

• 20.10.2018  21:58
    Halloween (2018)

Je zapotřebí uvést jeden podstatný důvod, proč se tvůrci rozhodli ignorovat všechny díly, po jedničce a je to velice prostý důvod. Michael Myers, ve svých předchozích filmech, dostal totiž mnoho darů, jako je teleportace, nesmrtelnost, regenerace a taky otupovat své oběti, ve filmech a tak jediný, kdo se mu dokázal postavit, vždy a pouze, byl Dr. Loomis, ze kterého se stávalo monstrum, které bylo Michaelem posedlé. Z velké trojky, Freddy Krueger, Jason Voorhees a Michael Myers, byl právě Michael, vždy bez emocí, bez citů, byl to jenom efektivní stroj na zabíjení, který jel až do své smrti, aby v dalším filmu opět obživl. A zatímco, Freddy a Jason, na svůj velký combeck stále čekají, tichý Michael je předběhl a dokázal, že i po čtyřiceti letech, dokáže do kina nalákat tolik lidí, tolik lidí, tolik pozornosti je Michaelovi věnováno a zaslouženě. A když tady mluvím, o velkém návratu, tak je to opravdu velký návrat, Michael je sice už prošedivělý, ale je při síle, při obrovské síle. Michael se naučil pár nových chvatů a svoje řádění rozšířil, na vícero sečných a bodných zbraní, ale pozadu neni ani Laurie, která se na něho připravovala a do jisté míry se z ní stal další Lumis, je totiž Michaelem posedlá. Film má pár překvapení a příjemných odkazů, na minulé díly, ale ty spíš slouží jako pomrknutí pro pamětníky. Je třeba se ještě zmínit, o démonickém soundtracku, od samotného Johna Carpentera a však jeho ruka, neni znát jenom na hudbě, ale citelně na celém filmu. Je radost vidět, Johna Carpentera v akci, je radost vidět, jakou radost z tohohle filmu on má. A tak, ještě jednou Michael, rozjede takový jatka, na který nikdo nezapomene, ještě jednou naposled, utopí Halloween v krvi.

• 17.10.2018  16:57

Nastávají dobré filmové časy, tenhle film, který v mnohém připomene Tarantina, ale přitom to neni od něho, je zářným příkladem, těchto časů. Hned v úvodu, si dovolím udělat, malý (velký) SPOILER - Režisér velice šikovně a zkušeně, odvede pozornost od úvodní scény, které dle mého je stěžejní a minimálně pro dvě postavy velice důležitá a rozhodující, v tom jak dál. Každá z postav, je něčím unikátní a každý její tajemství, je dobře schováno a některá tajemství, sou hodně temná, jiné je zase naprosto normální, ale v kontrastu s tím vším okolo, tak dotyčná osoba, působí že skrývá něco víc a jedno tajemství, u jedné z postav, nad kterou sem ohrnoval nos a smýšlel sem o ni, že je prostě slabošská, má tak smutné tajemství, že mění úplně od základu, pohled na onu postavu. A pak je tady hlavní příběh, který se dotýká všech postav, ať už chtějí nebo ne, a to je příchod samotného boha hromu........tady jenom někoho kdo si hraje na boha, ale je to šílený psychopat, který má v sobě kousek Charlese Mansona. A byť to neni tak krvavé, jako (jiné) Tarantinovky. a možná někdo i bude namítat, že to nemá tak temný konec, tak si vzpomeňte na úvodní scénu, na kterou jste málem zapomněli. A to všechno podtrhuje, naprosto dynamický a famózní soundtrack. Cynthia Erivo šup šup Oscar a každý film s Jeffem Bridgesem, je vždycky z neznámého důvodu cítit po whisky, tabáku a střelném prachu.

• 5.10.2018  19:21
    Venom (2018)

Abych byl upřímný, když se začal točit Venom měl sem radost, radost přetrvávala i po prvním traileru, nicméně měsíc zpátky, sem měl pochybnosti, od našeptávačů, kteří prorokovali špatný film a já se přiznám, ukázal sem slabost, pustil sem je do své mysli a do svého srdce a byla to má slabost, ale nakonec sem ji přetvořil v něco víc, v něco silnějšího. Našeptávači však dál, našeptávali a stále našeptávají, "ten film měl být eRko a neni" "ten film přišel o třicet minut" to sou takzvané slabé stránky filmu a nutno uznat, že tohle nejsou slabosti filmu. Ale aby bylo jasno, kdo má Venoma načteného, aspoň minimálně (jako já) tak ví, že Venom neni ani tak o tom, že by v jeho komiksech byli tuny a tuny krve a brutality, ano samozřejmně, je to záležitost komiks od komiksu, každý autor k tomu jinak přistupuje a Ruben Fleischer, k tomu jakož to autor, přistoupil po svém. A byť si toho hodně bere z komiksů, je to osobité a jede si to svoji linku. K tomu hlavnímu, Tom Hardy je prostě úžasnej, víc k němu snad ani nejde dodat, je prostě úžasnej. Venom je zde.........hodně originální a to jak, ke všemu přistupuje.........hodně osobitě a po svém, a je fajn vidět v kině antihrdinu, který se s tím nesere a jde rovnou na věc. A délka je velmi vyhovující, těch třicet minut, co zmizeli, nejsou znát, tak jako u nového Predátora a film velice dobře utíká, takže nuda, ta tady neni. Akční scény sou dobře rozložené, pokaždé je to jiná akce, mají skvělou dynamiku a ta honička, je jedna z nejlepších, za poslední dobu, plus výborná hudba. Záporák má boží a záchranářský komplex a taky bych raději zde viděl Cassidyho/Carnage, Woody Harrelson z těch třiceti sekund, vymáčkl úplně všechno a jestli bude pokračování, tak pááááni, Harrelson do toho dá, "Takového (ne)normálního zabijáka", ale Drake/Riot na rozjezd stačí. A tak, našeptávači neuspěli, aspoň né u mně a byť sem byl připraven filmu něco vyčíst, tak nemohu, nebylo by to férové, protože my jsme Venom. https://www.youtube.com/watch?v=c0VsdxFyoNQ PS : Kočka je srab, pes je drsňák.

• 29.9.2018  15:47

Ve prospěch tohohle filmu, hraje celkem dost věcí, jednak délka, za druhé super atmoška parku a třetí je to slasher a pro ty mám slabost. Takže délka, už od začátku filmu, vrah nelení, kuchá a jinak vraždí své oběti, je tedy pravda že až na palici a injekci, se zrovna moc nevytáhl, protože jinak bodá sekáčkem na led. Ale atmosféra parku, je prostě úžasná, pomáhá to zdařile dokreslit vrahovo řádění a místy, to působí velice znepokojivě. Vidět v kině slasher, je fakt super, ale film by ještě zasloužil péči, má své neduhy jako každý slasher, je třeba s tím počítat a nechtít od toho Kubricka. Je však pravda, že tu čtvrtou hvězdu sem dal, za onen velice vydařený konec.

• 18.9.2018  12:36

Je osmdesátý sedmý rok, Guns N' Roses právě vydali svoji desku "Appetite for Destruction", hrál se legendární basketbalový zápas mezi USA a Brazílii a z Arnolda Schwarzeneggera, se stává filmová hvězda. Neni rok osmdesát sedm a tenhle film, se nesnaží překonat původního Predátora, spíš slouží jenom jako další díl, do velké skládačky. Tenhle film má problém a to je, že se snaží zavděčit původním fanouškům a zároveň i těm novým. A to je velká chyba, film by se neměl snažit zavděčit, nějakým skupinám lidí, ale měl by být svůj. Navíc jedna skupina lidí, sou útlocitní jedinci, jenž při pohledu na krev - sepisují petice, při drsných hláškách - se nebojí jít do diskuze a tam se rozbrečet a k tomu příběhu, který docela funguje, to už mají rudo před očima. A na herce Jacob Tremblay (ten malý klučina) se nebojí použít vulgarity, toho nejhrubšího zrna, to že Jacob hraje ve filmu dobře a neni na obtíž, jako jiní dětští herci ve filmech, to už je nezajímá. Jacob Tremblay je opravdu nadaný herec a to že aktivuje Predátorskou technologii, je celkem dobře vysvětleno. Co se týče přetáček, nejvíc je to vidět v polovině filmu v karavanu, s Nettlesem a Casey, naštěstí je to rychlé, takže to nebije zase tolik do očí. Tahle parta drsňáků, je správňácká, měli jsme tu komando, policajty, žoldáky a teď tu máme porouchaný vojáky, všichni členové sou správně nebezpeční a nepředvídatelný. Ale nejméně výrazně, tam působí Alfie Allen (smraďoch ze Hry o trůny) který má nejméně prostoru a až na dvě věty, nic neřekne. O to víc stojí za pozornost, Sterling K. Brown který hraje docela nebezpečnou postavu, se kterou je nutno počítat. Akce se mi líbala, ale závěrečná třetina, která se odehrává v lese, je nadmíru intenzivní a tvůrci v ní vytáhnou to nejlepší, co mají a stojí to za to. A nahláškované, je to taky moc pěkně, hlavní hrdina přežije všechno a vůbec sou přece osmdesátky. Ale bohužel, osmdesátky to nejsou, ale že by to dělalo nějak velkou ostudu, to se říct nedá.

• 13.9.2018  14:31
    Sestra (2018)

Měl sem velké obavy, když se okolo tohle filmu začal motat Wan, který ke každému filmovému žánru přistupuje pokaždé jinak, letos uvidíme jak dopadl jeho Aquaboy. O to příjemněji, sem byl vlastně překvapen, jak film hezky šlapal, film velice rychle a snadno vtáhne do děje a nemá žádné hluché místo. A démon Valak je ukázkový zmrd, jelikož hned po příjezdu hrdinů, začne dělat problémy a druhé noci nastolí regulérní teror, kdy děsí různými způsoby. Sou tady halucinace/vize, nebojí se ani posednutí, oživují se mrtvoly a jeho hadi sou všude. Nemluvě o atmosféře, která je zde parádně vytvořená a všechno je špinavé, pokryté plísní a zatuchlinou, mlha kam se podíváš a Valak, který o sobě pravidelně dává vědět. Gore na jedničku, nechutností taky dost, had v puse byl nejlepší. Je dobře, že postavy nebyli žádní Warrenové, ale celkem obyčejní lidé. Soundtrack taktéž stojí za zmínku https://www.youtube.com/watch?v=4zsO_JQyt9A . Osobně filmu nemůžu nic vytknout a tu pětku si zaslouží.

• 11.9.2018  20:18
    Alfa (2018)

Hele, to je filmový, Far Cry: Primal a ono to celkem funguje.

• 6.9.2018  19:07
    Upgrade (2018)

Jedno je jisté, veškeré tvůrčí nápady a věci, které sou cool, Whannell nacpal do tohohle filmu, proto je Insidious: Poslední píšťalka, taková děsná kravina. Ale ve výsledku, zamrzí to, že se to, Whannell bál rozvést a nahodit tam pořádnou cyber-punkovou dystopickou budoucnost (Blade Runner + 2049) náběh na to je, tady je však silný. Nicméně mimo jiné, zase to tak originální neni, Whannell rád kouká na Japonské anime (Ghost in the Shell a další) a taky viděl Hardcore Henryho, Ex Machinu (stroj chce žít) a konec docela dost lišácky, zase okopíroval od Repo Men. Ahhh nepíše mi to lehce, když je tady film, který je správně drsný, má slušné akční složení, ta hudba se taky hezky poslouchá a Logan Marshall-Green se teď stane žádaným hercem, tak je to takový guláš i s tím, co tam vlastně ani nemusí být. Na druhou stranu, kdybych neměl nakoukáno co mám nakoukáno, narval bych tomu pět hvězdiček a klávesnici bych poslintal, jak to bylo vynikající, ale ono to tak neni, takže aspoň ty pevnou trojku.

• 3.9.2018  18:08
    Daredevil - Série 1 (série) (2015)

Vynikající komiksový seriál a na rozdíl od Luka Cage, Daredevil zasáhne širší spektrum diváků, je to takový startovní seriál, který se nesnaží nijak komplikovaně vytvářet děj a tomu právě jde na jedničku. Seriál, se hodně drží komiksové předlohy a tam kde odbočí, to neni nijak na škodu naopak, je to vítaná změna, tyhle změny u Marvel seriálů/filmů vítám. První série, má i docela dost humoru a jízlivého vtipu (Foggy je génius) a seriál, má dvě části tu právnickou/novinářskou a pak tu hrdinskou, takže se dostalo jak na akci, tak i na drama. A co si budeme povídat, Charlie Cox jako Matt Murdock / Daredevil, je perfektní, byť má občas takový šťěněčí pohled. Pro Vincent D'Onofrio, je tohle osudová role, asi těžko by se našel lepší Wilson Fisk, Vincent D'Onofrio svoji postavu pojal (tak jak to bývá u většiny jeho postav) hodně osobitě, a spojuje v sobě svaly, moc a zároveň inteligenci, on je Daredevilova nemesis číslo jedna. Akce je zde výborná, hezky se na ni kouká a záporáci sou hodně snaživý.

• 3.9.2018  17:18
    Jan Palach (2018)

Je celkem ironicky smutné, že divák ví jak film dopadne a během filmu si neustále snaží nalhat, že to tak nebude, že to skončí jinak, že to skončí dobře. Ano Jan Palach, nebyl žádný hrdina, byl to idealista, byl to snílek a přesto, v sobě našel něco, co ho donutilo učinit to co učinil. Palach věřil, že svým činem probudí lidi, kteří nechtěli nic dělat, protože se báli, báli se toho co stejně přišlo. Film po technické stránce nemá chybu, perfektní obraz, zvuk a věrnost je na jedničku, herecký ansámbl totéž, herci hrají své role s věrností a se zápalem, pro své role. Na celém film,u je vidět že tvůrci si dali záležet, takže i ty malé detaily (smažení kaprů) je zpracováno Hollywoodsky a od první minuty, až do poslední vteřiny filmu, sem byl vtažen do děje tak přesvědčivě, že to lze jenom chválit. A posledních patnáct minut, bože můj, patnáct minut strachu, zoufalství a beznaděje. K filmu ještě dodám že Palach neuměl pít, rád četl, byl zásadový a to s tím psem podle mně tvůrci přehnali, ale zase to působí věrněji, ale já prostě ne, ne, ne vůbec. Co se z nás lidí stane, když všemu, budeme jenom přihlížet ?

• 30.8.2018  13:25
    Luke Cage - Série 1 (série) (2016)

Luke Cage má dobrou první sérii, o tom neni pochyb, ze seriálu je cítit ten pravý nádech Harlemu, Wu-Tang Clan (v jedné epizodě i Method Man) Čínská restaurace, holičství uprostřed, nad tím vším tkví král ulice Cornell. Do toho všeho neochotně vstupuje Luke Cage, který první co chce, je dělat problémy, nakonec si ale problémy najdou jeho a on přestože nechce přijmout svůj úděl hrdiny, je to něco co ho nakonec dožene, tak jako všechny v Harlemu. Herec Mike Colter, se role Luke Cage zhostil, velice dobře, hned v první epizodě sem si ho oblíbil. Co se týče záporáků, Cornell je fajn má kuráž a umí být nebezpečný, ale přeci jenom větší svaly má Diamondback, který je lépe vybaven na Luka a celkově, je Diamondback mnohem nebezpečnější než Cornell. Ale jak Cornell, tak i Diamondback sou jenom svaly, sice mají své plány, ale nejvíc nebezpečným záporákem pro mně byla Mariah, nejen že ji to myslí, ale zároveň umí prodávat, umí lidem prodávat strach a nenávist, umí lhát a tvářit se, že je to pravda, takovýhle člověk je horší než kdejaký psychopat. Mariah Dillard, snad přeroste všechny záporáky, co kdy Marvel stvořil, Thanos, Ultron, Annihilus, Azazel a další sou ve srovnání s Mariah ničím, protože lidi jako ona, dokáže v lidech probudit to nejhorší co v nich je, takový záporák nelze vyřídit násilím, na takové se musí chytře. Seriál se mi hodně líbil, dvě epizody měli sice slabší, průběh, ale neni to nic strašného. Akce jako taková, až na závěrečný díl, nepředvede nic velkého, ale tenhle seriál neni a nechce být o akci, je to o lidech a to je lepší než všechna akce.

• 27.8.2018  23:23
    Slender Man (2018)

Prosím vás, rozmohla se nám tu taková škaredá nepříjemnost, velice škaredá nepříjemnost, je mi těžko na to myslet, natož pak o tom psát, ale musím, protože je to o lásce k filmům/seriálům. Někteří lidé, vím o které se jedná, hodnotili tenhle i jiné filmy, aniž by jej viděli nebo jej hodnotili na základě Ruského Cam-ripu s Čínskými titulky. Je to velice škaredé a velice nepříjemné, škoda že s tím nejde nic dělat. Ale k filmu, já sem jej viděl, viděl sem jej v kině, v kině s lidmi aaa bylo to celkem dobrý. Film má až nečekaně dobrou a znepokojivou atmosféru, né že by se snad jednalo o Hereditary, to né, ale film je natočen celkem zkušeně a režisér, věděl co dělá. Aaa některé halucinace/sny/vize či stavy v jakých se postavy nacházejí, sou docela dost nechutné nebo nepříjemné, takže jo atmosféra je zde vynikající. Co filmu dost podráží nohy, je to že tvůrci měli dost malý rozpočet, takže se nemohli pořádně vyřádit, jak by chtěli. A pak to že, z filmu byla vystřihnuta scéna se skalpelem, velká škoda. Film dost balancuje, na dvou rovinách, ta první je typický horor, kterých sou stovky a pak na té druhé straně, která se snaží šokovat, být kreativní, ale nemůže protože tvůrci měli svá omezení. Ne, určitě to neni tak špatný horor, jak někteří píší a určitě si nezaslouží to, že ho hodnotí lidé, aniž by jej viděli, je velká škoda že zrovna tenhle film, dělá otloukánka. I když tady tak trochu papouškuji Oktavianuse, se kterým musím souhlasit.

• 25.8.2018  15:11
    Zpívej (2016)

Tak co to tady máme ? Další animovaný film, ve kterém zvířata nosí lidské oblečení a mají i lidské vlastnosti, to pardon ale kam se poděla zvířecí přirozenost ? Ale tak zase nebudu dloubat, do něčeho co víceméně funguje, a funguje to hlavně po charakterové a příběhové stránce . Na vtípky moc nedojde, což je dobře, nějaké to životní moudro se tam taky najde, ale ty charaktery, ty charaktery !!! Ty sou, byť tedy bylo mi záhadno, jak v celém městě, byli všichni obdařeni pěveckým talentem a vybrat z nich tedy ty pravé, bylo........jo já vím, už zase dloubám. Ale ke všem, charakterům, sem tak nějak přilnul a sympatizoval s nimi. O to víc zamrzí, že sem se nedozvěděl, jak to s některými postavami dopadlo. A jelikož, všichni mývalové se na to vybodli, tak sem nejvíc sympatizoval s Mikem a jeho My Way.

• 21.8.2018  21:34
    Specialisté (1985)

A Way Out, ale s dobrým koncem.

• 18.8.2018  21:50
    Equalizer 2 (2018)

První Equalizer, byl jako staré samurajské filmy, samuraj - ronin, zlomený životem a plný bolesti, raději předstírá smrt a uklidí se do ústraní, než aby svoji přítomnosti, ohrožoval zbytek lidí na kterých mu záleží. Zatímco dvojka je sebepoznání a uvědomění, že když bude pomáhat lidem, tak bude užitečnější, než když neni vidět. Ano, i ve dvojce se dost jedou tyhle, poetické věci a Denzel čte hodně haiku a poezie, ale tohle filmu prospívá. Já (divák) si udělá lepší přehled, o tom jaký Robert McCall, byl a je. Ve film je dost mini příběhů, tak jako v jedničce, ale tady je na ně kladen větší důraz a mají svůj vlastní příběh a vyústění, celkově se jedná o velice silné mini příběhy, které by výborně fungovaly i bez toho hlavního. Hlavní příběh se točí okolo smrti, jednoho agenta a následně se to nabaluje aby to pak skončilo v bouři, v klidné bouři. Je super, že Denzel tady nepředvádí žádné akční veletoče, ty přenechá Pascalovi - který opět překvapuje, velká část akce se skládá ze chvatů, úderů a vynalézavosti jakou McCall projevuje a to hlavně ke konci. Akce je tu víc a má velice dobré tempo, které si drží od začátku až dokonce. Čím více lidem McCall pomůže, (chci trojku) tím víc je ohrozí a tohle se mu může v budoucnu vymstít.

• 17.8.2018  21:30

Je celkem logické, že potom co ji špion ojel, ji špion dal kopačky, ale že z ní udělá špionku, to asi nečekal. A já nečekal, že tohle bude takový nářez, né opravdu po zhlédnutí, tady tohole filmu, mám sto chutí jít a snížit hodnocení Mission: Impossible - Fallout, proč ? Nechte mně to vysvětlit. Co jste očekávali od Mission: Impossible - Fallout a nedostalo se vám, tenhle film to má. Chcete suprové akční scény, kde se střílí, lámou se kosti a honičky sou plné adrenalinu, tenhle film je má, bitka v restauraci a následná honička, neměli chybu. Chcete špionský film, ve kterém se nedá nikomu věřit, i to tady je a že ta důvěra, je tady fakt vzácná. Chcete hláškující hrdinky, kdy jedna z nich, je hlasem rozumu Mila Kunis, zatímco ta druhá je hlasem drzosti a ukecanosti Kate McKinnon (byla vynikající) i to tady je. Mimo jiné se dost cestuje po světě a taková Praha, ta je, ta je hodně. Tenhle film, mi hodně připomíná loňského The Hitman's Bodyguard,i tenhle film umí překvapit a získat si vás, je to hlavně tím, že pořádně nevíte co čekat a tak dostanete to nejlepší.

• 14.8.2018  21:45
    Temné síly (2018)

Jak dopadla tahle kombinace Divergence, Maze Runneru a X-Menů, s tím že plešatý chlap je zde zlý zmrd, co rád šikanuje děcka. A dopadlo to překvapivě dobře, navzdory všem rasistický a xenofobním řečem, co se vedly. Je tedy pravda, že finále mohlo hrát víc na nervy a ta akce, je taková nic moc. Ale film je silný, v něčem jiném a to je hlavní čtveřice hrdinů, mezi kterými je prostě ta správná chemie, rozdělení sil a to jak se navzájem doplňují. Ale pozor, to přátelství hlavních hrdinů, je zde dotaženo opravdu na vysokou úroveň a i ta lehká melancholie, která pak přeroste v regulérní depresi, je prostě parádní a dobře se na to koukalo. Neni to špatný, na to že režisérka a scénárista něco takhle velkého, dělají poprvé, jen pokuď bude dvojka, doladit napětí a tu akci, máte tady Asiatku která metá blesky, tak to použijte.

• 10.8.2018  18:23
    Manhunt (2017)

Tak to pozor, za tohle mývalové rozhodně nemohou, že to celé působí céčkově, že herci přehrávají a akce vypadá jako kdyby to dělal pubertalní adolescent, který si vzal dva Red Bully. Já sem v diskuzi, už vyjádřil své pochybnosti a bylo mi řečeno že tohle je prostě John Woo. Ale co mně nejvíc tlačilo na mozku, byl ten příběh, který byl komediální, ale bral se vážně, to bylo dost náročné. Joo a taky to vykrádá nějaký filmy, takže tohle fakt ne.

• 9.8.2018  19:19

Jak už sem psal v diskuzi, tohle je prostě něco, co vám zlepší náladu po nepodařené Mission: Impossible - Fallout. A jak už sem psal, film má tři části, první připomíná Čelisti, žraloček se schovává a dělá fóry, v druhé části, začne žraloček už pořádně blbnout, aby se pak ve finále nasral a zkoušel Statham sežrat. To že tohle, neni Příběh žraloka, vám dojde hned v úvodu, žralok je totiž mazaný, lstivý a má slušný apetit, takže ta úmrtnost je tady překvapivě velká. Gore mi tady ani nijak nechybělo, jelikož to celé dobře zpracované a navíc když žralok kousne, tak žádné gore ani neni zapotřebí. Navíc je to celé dobře nahláškované, je tu dost napínavých scén, a i Stathamovi jde docela o kejhák. Ale to už se opravdu opakuji, v diskuzi sem všechno vykecal a do komentu mi zbyla, jenom tahle žraločí polívka.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16