Yoshitsune

Kanada
People can fly

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 18.4.2018  22:25

Nejlepší Bradův film ? No rozhodně, nejenže je to genderově dobře vyvážené, karamelový Johnson a bílá gorila, proti vlkovi a aligátorovi. Ale zároveň film, poukazuje na to, jak sou gorily ohrožené a je třeba je chránit, je nato decentně a přitom výrazně poukázáno. Zároveň je lepší, než poslední filmy o destrukci města, nějakou tou živelnou pohromou, vlk, gorila a aligátor ničí všechno a nikdo je nedokáže zastavit, CGI zde jede na plný výkon a nedělá žádnou ostudu. Co se tyče vedlejších lidských postav, dostanou kupodivu dostatek prostoru, Manganiello je velkej a drsnej a Morgan, rozdává všude úsměvy, víme proč že Negane. Celkově je film výbornou oddechovou zábavou, která dělá čest podobným filmům. Ironii je, že předchozí Bradův film, San Andreas, byla asi jedna z největších volovin, na světě, takže tu pátou hvězdičku, berte s rezervou, možná že se další takový zázrak, konat nebude.

• 16.4.2018  20:56
    Od soumraku do úsvitu (TV seriál) (2014)

Dobrej seriál, první série dost, vykrádá film, ale dělá to se ctí. Druhá řada zase připomíná mexickou telenovelu, kde všichni jdou po penězích, moci a pomstě. Třetí a finální série, je zase dost hororová a jde o záchranu světa. Je to tedy takový guláš, kde je všechno možný, ale překvapivě to funguje. Herecké obsazení, je výborné, objeví se pár béčkových legend. Seriál má celkem dobrou akci, ve třetí sérii bitky dostanou vylepšení v podobě Marka Zarora. Dynamika seriálu, občas zakolísá, hlavně u první série, ale nenudil sem se a byl sem i místy napnutý, někdy zase překvapený. Seriál si za mně zaslouží plný počet.

• 16.4.2018  20:51

Pořádně epické zakončení, kromě toho, že seriál si udržel svoji kvalitu z druhé řady, tak přibylo pár nových věcí. Celá třetí řada je jednak víc hororová, je to tím že do týmu přibyl Tom Savini, který se podílel na vzhledu démonů a jiných monster který tady sou. Takže každý díl, má správný hororový nádech a poslední tři díly, sou pojaty, jako regulérní válka. Tom Savini si zde střihl o něco větší roli, a jeho postava hází jednu vtipnou hlášku za druhou. Druhou velkou věcí, je že bitky, sou zde zase o něco lepší, je to asi účastí Marka Zarora. Je to slušně a decentně ukončené, s možným návratem a nebo taky ne, konec nabízí obě dvě možnosti.

• 14.4.2018  18:54

Druhá řada, je už taková typická Mexická telenovela, je tady krev, zbraně, erotické scény, krásná auta, ženy sou oblečené v oblečení, které jim evidentně velice těsné a vznikají tady spojenectví, aby se vzápětí zrazovalo a každý hraje na všechny strany. Ale je to fakt super, i ten rozpad upírů, je lepší než v první řadě, akce je také o dost lepší a celé si to jde svojí vlastní cestou. K herecké sestavě, přibyli tři velké béčkové hvězdy Jeff Fahey, Gary Busey a Mexický terminátor, který se svým prkenným výrazem, který má už přes třicet let a poseká každý porost, ano velký Danny Trejo, si zde střihl roli, nekompromisního výběrce daní. No sem zvědavý na velké finále.

• 9.4.2018  21:02

Robert Rodriguez za podpory Quentin Tarantina a několika Mexikánců a Kubánců, se mstí, za to že svoji představivost musel ve filmu, dost mírnit, či úplně vynechat. Msta je to docela drsná, ale hodně se toho opakuje, pár věcí je nových, ty sou super, ale je zajímavý sledovat, tak trochu jiný vývoj jak děje tak i postav. A od sedmého dílu, nastupuje ta novější zábava a chrám je fakt děsivý místo, místy je to i lehce politické, boj o moc a tak. No další dvě řady, ty budou zajímavější.

• 9.4.2018  14:56

Natočit dneska v České Republice, film který neni debilita sama, je docela i obtížné a člověk u toho musí pořádně zamakat. Tvůrci tohle filmu, makali a makali hodně, to jim upřít nelze a byť film, působí a vlastně i je sérii desetiminutovek, tak jako seriál. V polovině mást a působit, nesouvisle, zmatečně a chaoticky, ale zároveň do jisté míry zvěstuje co nás potkalo a co nás ještě potká. Ale víte, jak poznáte, že film si zaslouží pozornost a tohle vysoké hodnocení ? Poznáte to podle toho, že se určitá sorta lidi (voličů) bouří, prskají, mlátí se gumovou tyčí po hlavě, chodí hlídat hranice a nebo jenom píšou vulgární a mnohdy i rasistické výroky, na dresu tvůrců, tak podle toho poznáte dobrý film v ČR.

• 4.4.2018  15:23
    The Mist (TV seriál) (2017)

Tak King fakt jede, zde sice trochu lacině, ale za mně dobrý, nemusím mít miliardový rozpočet abych se bavil a že sem se bavil. Gore docela i slušný, byť místy je příšerná tma a neni skoro nic vidět, naštěstí se, mi to stalo jenom dvakrát, takže to neni nic hrozného.Tahle mlha na rozdíl od Darabontovy, víc hraje na psychologii a méně na to, co v té mlze je. V té mlze, nejsou sice monstra z jiné dimenze, ale taky to neni vyloženě špatný. Herecká sestava je sice neni oscarová, ale herci se snaží. Je to na tři, ale poslední tři epizody, byli docela dost klíčové a tvůrci se v nich vytáhli, takže čtvrtá se sem hodí. Škoda toho otevřeného konce, který docela namlsal na pořádnou konspirační teorii. PS: A jedna konspirační teorie, tady je, byť dneska by se to dalo označit za "fake news" jo to s těmi letadly.

• 2.4.2018  14:17

Film, který je možná až moc chytrý a místy až moc vědeckofantastický, a má minimum hororových prvků, až na pár vyjímek, spíš hraje na psychologickou notu. Je to trochu škoda, protože když už si vědátoři, hrají s různými dimenzemi, tak mohli z nich přitáhnout víc chapadel, monster a podobných zrůdností. Druhá rovina příběhu, se možná zdá na první pohled nudná, ale o to víc je ve výsledku, zajímavější. Navíc Daniel Brühl, mně v posledních, několika letech dost baví, sem zvědav kde všude se ještě objeví.

• 1.4.2018  19:26

Sakra kde je ten Steven Spielberg, který natočil Čelisti, kde je ten Steven Spielberg, který natočil Indiana Jones a Chrám zkázy, kde je ten Steven Spielberg, který natočil Zachraňte vojína Ryana ? Kde jenom může být, tenhle Steven Spielberg, když netočí s Tomem Hanksem další film, ve kterém Tom Hanks nosí hnědý baloňák, tak se snaží stát se dalším Hayao Miyazakim alias pohádkovým dědečekem a moc mu to nejde. Ohhh tady seš Stevene, chyběl si mi, dlouho sem tě hledal, kde si byl celou tu dobu, cože........jo ty si čekal, až nastane pravý čas, aby si zase mohl všechny šokovat, překvapit, uchvátit a ukázat jim, jak se dělá pěti hvězdičkový záležitost, nu dobrá, to se dá pochopit. Tenhle film, kritici nenávidí, nesnáší ho, je jim odporný, ale lidi tenhle film milují a důvod proč lidi tenhle film zbožňují, je ten, že sou v něm hrdinové a věci, které buď milovali jako malý a nebo jejich děti, milují hrdiny a věci ze současnosti. Ve filmu je všechno, co v osmdesátých letech a nebo dnes, více či méně ovlivňovalo/ovlivňuje lidi, ano je tam všechno, filmy, hudba, modní ikony, móda, hry, komiksy a i anime, jo je tady anime, díky. Tenhle film je pro lidi, co to milovali a milují, mají k tomu vzpomínky a mají s tím propojené životy. To málo který kritik, pochopí proto je pro ně snadné, si spletéts Batmobil s DeLorean......sakra tady je DeLorean, jo ten DeLorean, WOW !!! Navíc Nolan, dostane přes prdel od samuraje, jo Nolan nemám rád a tady prostě mu samuraj rozbije hubu. Byla to láska na první pohled.......

• 1.4.2018  14:03

No tady si někdo po večerech, hrál s Lovecraftem a sledoval u toho Věc, od Carpentera. I tohle, je čistě chlapská záležitost, takže tady nejsou žádné ženy, které by je akorát rozptylovali. A ono to funguje a byť je zde, minimální rozpočet, tak pár slušných scén se tady najde, jako je useknutá ruka. Atmosféra je vynikající, sníh, něco co chodí kolem kempu, paranoia a nedůvěra, která se stupňuje až do krvavého závěru. Bylo by to sice na čtyři, ale takových filmů, je fakt málo, takže tu pátou si film zaslouží.

• 28.3.2018  23:38

První Oni, měli sice fajn hereckou sestavu a solidní masky, ale to je asi tak všechno, nulová atmosféra a v podstatě žádné napětí, tam nebylo. Takže by byla škoda, tohle téma jen tak zahodit a ještě ho nevyužít, řekli si tvůrci a tak tady máme dvojku a jaká je ? Dvojku někdo natočil v roce 1987 a poslali ji do současnosti, jinak si to neumím vysvětlit. Parádní dusná atmosféra, kde zabijáci číhají za každým rohem, mlha povalujíc mezi karavany, a ten nebezpečný hudební doprovod, dělají z dvojky lepší a kvalitnější záležitost. Dostaví se i pár pěkných gore scén a příjemný odkaz na Texaský masakr motorovou pilou. A tak jedinou vadou na tomhle filmu, je trošku kreativnost úmrtí, i když konec to docela zachraňuje a víc mrtvol, taky mohlo být, ale jinak vše je super. PS : Na psa ani neptejte.

• 28.3.2018  23:18

Pamatujete si na loňský Atomic Blond, který se tvářil cool, ale doplatil na svoji překombinovanost, zmatečný děj a docela solidní akční konec ? Kdyby ne, nic se neděje, tady Red Sparrow je vlastně to, čím Atomic Blonde, chtěl být, ale nebyl jím. Tenhle film, zároveň slouží jako předobraz dnešního Ruska, ve všech jeho ohledech a směrech. Co tyče příběhu, má svoje překvapení, ale neni to zmatečné a nelogické, jako u Atomic Blonde, je v mnoha ohledech jednoduší, ale přesto funguje tak jak má a výsledek splňuje svůj účel. A po dlouhé době, je zde i film, který se s ničím nepáře, znásilnění, šílený výcvik, nelidské mučení, mrtvoly se kupí na sebe a velice výrazné násilí. Které je srovnatelné, snad jen s filmy jako Cannibal Holocaust či podobně situovanými filmy, ale zatím co Kanibalů, to je změť všeho možného, aniž by to dávalo smysl, zde je vlastně ukázáno jak pracují takzvaní "diplomaté" na Ruských Ambasádách a jak operují v cizích zemích. Ale za pochvalu stojí i herečka Jennifer Lawrence, která do všech věcí šla na plno, konečně se někam, po herecká stránce dostává. Však i ostatní herci stojí, mocný Matthias Schoenaerts, ňouma Joel Edgerton a neskutečně charismatický Jeremy Irons. A ten soundtrack, byl fakt něco, celému filmu dodává divadelní nádech.

• 26.3.2018  22:26

Autobots, Roll Out !!! Ještě před tím, než Hrdá a Socialisticky Vyspělá Čínská Federace, (sláva Si Ťin-pchingovi sláva mu) zatkla Jie Ťien-minga, tak náš milý Ji stačil tenhle film, zafinancovat a tak my všichni můžeme vyrazit, na tento film. No přiznejme si to na rovinu, první díl, nebyl dokonalý, měl své chyby a né všechno v něm, bylo takové, aby to sedlo masám. Ale, ale zase v době, kdy film vyšel, všem anime fanouškům, to znělo jako jejich splněný sen, pan del Toro se rozhodl natočit hranou verzi Evangelia, což znělo jako super nápad, že ? Určitě a mně osobně se film, libí i dnes a nad problémy, které film má, mávnu rukou a užiji si ho. Ale tenhle film, je přesně tím čím je, je lacinou kopii a to opravdu zamrzí, některé nápady (prastaří v hlavě) jako tykačka s Lovecraftem, byla fakt super a v ruce schopného scénáristy, by se z toho dalo vyklubat, i něco temného. A ani to s Jaegery, kteří sou "uměle pilotováni" to také nebylo špatné, hlavně ten výsledek. Ale to co, u jedničky prošlo, tady bohužel neprojde. Ale až na závěrečnou bitku, která ani neni tak drsně pojatá, jako u prvního dílu, tak nelze akci nijak výrazně chválit. Ve filmu uměle vznikají přátelství, spojenectví a na původní postavy, se nalepují další postavy, takže ve trojce která bude čistě Čínská, se dozvíme že Pentecost zachránil dalších dvanáct sirotků, kteří sou mu zavázáni a chtějí se pomstít, ale pochybuji že tam bude fungovat ta otřepaná fráze "jsme jedna rodina". Boyega pendluje mezi vážnými tématy (Detroit) které mu mohou vynést Oscara a mezi kravinama typu Star-Wars a Pacific Rimem, který mu vynese spíš zlatou malinu. Ostatní herci, ani nestojí za zmínku. A vlastně záleží na dvou osobách, jak film budete hodnotit, na tom klukovi kterého máte, ve své hlavě a který odmítá dospět a nebo tomu dospělému člověku, kterým jste teď. U mně to vyhrál, ten dospělý a sem za to rád.

• 26.3.2018  22:06
    Tomb Raider (2018)

Tak film sice nedokáže léčit rakovinu, ale ukažte mi jaký film jo, dost lidí to uvítá, přeci jenom je to rakovina a jestli nějaký film ji dokáže vyléčit, je tady naděje. Ale přestože, tenhle fim, má onen problém, je to fakt super napsaný, natočený a zahraný. Ve filmu sou scénáristicky, spojené dvě hry, jak ta z roku 2013 a pak ta z roku 2015, obě dvě hry, sou také velice dobré a dvojka je překvapivě, i dost náročná. Ale film, sám o sobě přináší pár novinek, či pozměněné věci, aby tak vše lépe zde působilo. A zatímco u Tomb Raideru s Angelinou, se mi chtělo brečet, smát a zároveň sem byl i podivně vzrušený, tak tady mně to prostě bavilo, od začátku až do konce. Vikander co by Lara, byla vynikající, ale nejenom po herecké stránce jako takové, na filmu je znát že Vikander postavu Lary studovala a snažila se jí stát, což se povedlo a tak Lara tápe, chybuje a svoji nezkušeností a pod vlivem emocí, ohrožuje své okolí, bylo fakt super, tohle vidět. Samozřejmně Walton Goggins, je výborný záporák a pro něho tahle role, byla jedna z jeho standardních postav, zlej až na půdu. A ani opilý a značně nebezpečný Asiat, nezklame a byť tedy nepředvede žádné kun-fu, lopatu do ruky, bych mu nedával. Pasti, pasti, pastičky byli výborně pojaté a je vidět, že nebyli vytvořené jen tak na efekt, ale sou něco s čím musí všichni přítomní počítat. Osobně chci další pokračování, už jen kvůli, tomu že i herní Lara mi sedne a Vikander má talent, který by neměla promarnit, v nějakých druhořadých filmech.

• 25.3.2018  21:13

Dobrý, už dlouho sem neviděl film, ve kterém je policie totálně nepoužitelná a neschopná, aby vyšetřila vraždu dívky. A hlavní hrdinka, vám nemusí být sympatická, ona se o to ani nesnaží, důležitý je pochopit její motivaci a buldočí odhodlání, která ji ve filmu pohání a tom to je. Z vedlejších postav, zaujme Sam Rockwell, byť jeho obrat v posledních dvaceti minutách, nemusel být tak do očí bijící, přesto však dobrý, už jen protože je to Sam Rockwell. A však na plný počat něco chybí, ať už je to zadostiučinění, nebo lepší rozvinutí děje, kde tak spousta otázek, zůstává nezodpovězených. Ale zase, sem po dlouhé době, ve filmu slyšel ABBU, takže jop.

• 23.3.2018  18:19
    1922 (2017)

King je teď v kurzu, o tom žádná a 1922 je zajímavé a napínavé, psychologické trýznění. Vynikající Thomas Jane, který na farmě maká, tomu nelze upřít a rád by makal dál, ale žena je proti, takže se synem se rozhodne jednat a od té chvíle se rozjede dost mrazivé ničení, otce a syna. Je tedy fakt, že King dost okatě vykrádá Lovecrafta, (Krysy ve zdech) ale efektivní to je, takže mu to lze i prominout, ale fakt ať King napíše něco sám za sebe a né že bude vykrádat hororového velikána. Největší svízel, tohle filmu je, že se to všechno neodehrává na farmě a v okolí, která je přitom v zimě perfektně strašidelné a film tak začne sledovat i druhou příběhovou rovinu, což působí zmatečně a rozvlekle. A však, ty lahůdkové masky a gore scény, ty to bohatě vynahradí.

• 19.3.2018  17:59

Kdo byl v mládí nemocný, moc dobře ví, že vaším největším nepřítelem byla a stále je nuda, nuda je prostě taaaaaak otravná a nudná. Spásu jste mohli, najít v knihách/komiksy, ve videohrách a nebo v televizi, ale na nově číhala Jessica Fletcherová (stále číhá) a na primě zase Big Ben (ten je teď u Soukupa) takže jste volili mezi dvěma utrpeními. A tu náhle jste přepnuli na ČT1, kde si to spanile štrádoval, podivný detektiv Hercule Poirot, který vás prostě uchvátil. Takže ano David Suchet byl a stále je vynikající Hercule Poirot, seriál vám nabídl inteligentní zápletku, chytrého a místy až zábavného detektiva a na rozdíl od Columba, jste byli překvapeni, jak to celé skončilo, a navíc třináctá série končila tak grandiozně, že jste to ještě dny potom rozdýchávali. Takže ano postavu Hercule Poirota, mám velice oblibě a tahle nová verze, je překvapivě dobrá. Nicméně už od samého začátku, mi Kenneth Branagh co by HP nějak moc nesedl, nevim jestli je to tím mrožem, co mu bydlí pod nosem, či křišťálově modrýma očima a nebo prostě tím, že s ním neni taková legrace jako s Suchetim. A byť je to už třikrát ohraná písnička, docela hezky to utíká a ta nuda, se prostě nedostavila. Je to hlavně tím, že vedlejší postavy sou zábavné, byť je to jenom komedie pro HP. A na filmu, sou znát prachy, jednak herecké obsazení a za druhé nádherné prostředí, které pronikne skrze monitor. A byť sem chtěl dát čtyři, posledních dvacet minut, to zaslouženě vytáhlo, na pět hvězdiček. Do budoucna, (Vražda na Nilu) snad jen, ať si pan Hercule Poirot, nechá digitálně upravit knírek, nebo rovnou vymazat, prej to neni takový problém.

• 19.3.2018  17:09

V roce dva tisíce osm, Tarantino ještě nenatočil žádný western, ale i tak by se tenhle film, dal považovat za zdařilou Tarantintinovku, i když té krve tady tolik neni. Místy je to zábavné, místy zase tajemné a místy zase hezky akční. Akce neni žádné terno, tedy až na to závěrečnou honičku, která zase připomíná Mad Maxe. Konec trochu zamrzí, pro mně byl zlý někdo jiný, ale samotný poklad, byl vtipně pojat.

• 19.3.2018  17:03
    14 ostří (2010)

Můj první film, který sem viděl, když se zaregistroval tady, jo přesně tak, je to tenhle film. A byť sou tady, letecké akční scény, tak díky nostalgii které se k filmu váže, jim to prominu. Ostatní akční scény, ať už jde o boj se zbraní či bez, sou prostě super a výborně zpracované. Ve filmu je docela dost postav, je to šikovně rozvržené mezi hodné a zlé, (král loupežníků, dost pobaví) příběhově je to sice jednoduché, ale akce a zajímavé postavy to zachrání. Závěrečné bitka v hrobce, má slušný grády i dnes.

• 14.3.2018  12:33
    Detroit (2017)

Víte co tohle je ? Tohle je historie, historii nemusíte mít rádi, ale nemůžete ji vymazat, nemůžete ji změnit, nemůžete ji popřít, můžete se s ní jenom smířit a postavit se jí čelem a čelit ji, né hrdě, ale s úctou a s respektem. I přestože někteří plantážníci, takovouhle historii neradi a nejraději by ji pozměnili, tak se zní člověk může poučit a být lepším. Smutné na tom je že do dneška se to nezměnilo, po světě a hlavně v USA sou tyhle problémy furt, stále tam přetrvávají, jen se mění lidé a zbraně, ale nemění se názory. Film je zpracován neutrálně a ani jedné straně nenadržuje, na jedné straně je police která zatýká a buzeruje černochy, kvůli každé prkotině, na straně druhé sou černoši kteří toho už mají dost a tak jednají pod vlivem emocí. Emočně výborně zahrané, naturalistické a nikterak nadsazené, Poulter se svoji partičkou je šílený a nevyzpytatelný, Boyega konečně projeví svůj herecký talent a Martin Luther King Jr. na obzoru. Mám sen...........

• 11.3.2018  21:01
    V.I.P. (2017)

Škoda toho promarněného konce, ale k tomu až později, hlavní záporák je perfektní ve všech ohledech, je všeho schopný, je bestiální a spoléhá se na svoji inteligenci. A čeho všeho, se dopustí, je opravdu zrůdné a nelidské, takže za tohle palec na horu. Ale i ostatní herci sou vynikající, slizký Peter Stormare který hraje na všechny strany a můj oblíbenec Dong-gun Jang, se také dost činí. Ale to že filmu chybí akce, bych nevyčítal, každá strana chce získat onoho psychopata, který přilívá olej do ohně a tak se v polovině hlavně vytváří pořádné dusno. Které ke konci eskaluje a čeká se na výbuch, ale výbuch se nekoná, film ke konci nabídne trochu té akce, ale právě jen trochu. Kdyby konec byla řádná patnáctiminutová akční řežba, jak se sluší a patří, bylo to za plný počet. Ale ono akční finále, uteče tak rychle, až to neni hezké.

• 11.3.2018  17:41
    Nelítostná (2017)

Jako akční stránka, v tomhle filmu, je prostě úžasná, naprosto úžasná a práce s kamerou a minimální střih podtrhují, dynamické akční scény, takže pády, údery, chvaty, to všechno působí přirozeně a dost bolestivě. Tak a teď, budu kritizovat, rozvržení akčních scén, je prostě špatné, do děje sou nahuštěny, takovým zvláštním stylem, že mi to prostě nesedlo. Je vidět že tvůrci, se snažili od začátku až do konce, být originální a tak se akční scény odehrávají na motorkách, v buse a nebo úvodní ala Hardcore Henry, ale to rozvržení, je prostě špatně. Navíc filmu, škodí že se až moc soustředí na vedlejší postavy a dává jim až moc prostoru, čímž trpí nejvíc hlavní hrdinka, která působí nevyváženě a ve výsledku se musí spokojit s tím, že tedy hold jenom mstí. Navíc zmatečný a naprosto zbytečný výcvik, mi v příběhu dělal docela slušný bordel. Je to hezký, ale uvnitř nevyzrálé a trpké.

• 11.3.2018  17:06
    The Rezort (2015)

Zombíky mám rád, sou to jedni z nejlepších záporáků v hororech a tenhle nápad, nebyl špatný, jenom špatně zpracovaný. První polovina je doslova ubíjející, ta druhá je už o něco zajímavější, ale neni to žádný Romero, Fulci nebo Carpenter i ten se s nákazou dokázal lépe popasovat. Gore neni vyloženě špatný a masky taktéž, ale neni to zase žádný zázrak. Z postav mně nejvíc bavil Archer, který s jednou kulkou dostane deset zombíků. Docela zklamání, ale né zase nijak velké.

• 8.3.2018  09:17

To jak vypadá láska dvou kovbojů, sme už viděli ve Zkrocené hoře, ale tohle https://www.youtube.com/watch?v=rvrZJ5C_Nwg je o dost tvrdší, až vyrostu chci být kovbojem.

• 1.3.2018  17:10
    Přízraky (1998)

No jo, já vim, že to strašný a že to knižní předlohu uráží, ale mně se tenhle film, v mládí tak moc líbil a fakt sem se při něm bál. Navíc bubáka, tak trochu zastínil Liev Schreiber, který už od začátku, působil dost démonicky. A jo, veze se to, částečně na těch známějších hororech a snaží se z toho těžit, ale ty chapadla, sliz a další ohavnosti, sou prostě super, gore je dost výrazné a v tomhle ohledu se film, nemá za co stydět. Bonusem je Ben Affleck, který běhá po městě a dělá šerifa, to je prostě, tak moc...........tak hrozně moc.

• 1.3.2018  16:06
    V obležení (2016)

Je to docela příjemné překvapení, vlastně je to dost super, je tedy fakt že Eddie Peng zde hraje druhé housle a je to taková pomocná síla, příběh se tedy spíše věnuje Ching-wan Lau. Louis Koo je výborný záporák, totální šílenec, který nemá žádné svědomí a vraždí z radosti, takže to v té hospodě mně dost překvapilo. Byť na ruční kung-fu se tady tolik nejede, zbraně všeho druhu sou zde využity naplno, jen tedy těch drátů je zde trochu moc a ta závěrečná bitka na těch vázách a jejich pád, byl už trošku moc přepálené, tak přesto nad tím lze mávnout rukou. Jacky Wu byť v minulosti, byl několikrát vynikající záporák, tak tady stojí na pomezí a na jeho výkonu je to znát, hraje tedy záporáka, ale je tam znát, že by si raději střihl roli klaďase. Takže nebýt váz a lan, tak by to bylo za pět, takhle silné čtyřky.

• 28.2.2018  17:26
    Accident Man (2018)

Johnson a Adkins nám tak tady trochu zadaptovali, Mechanika zabijáka a Hong Kongkonský thriller Yi wai, takže z toho nedělejte zase takovou senzaci. Ale Adkins ve své scénáristické prvotině, to výborně zvládl, vtipy sou opravdu vtipné, postavy sou celkem dobře zvládnuté a příběh dává smysl. Po akční stránce, ale je to však velká pecka a ty kopačky s otočkou, tady Adkins podává asi nejlépe, Boyka je tak ve stínu. Moje důvěra v Johnsona se opět zvedla, jelikož někteří k němu měli nějaké výhrady a proto Triple Threat, je podle mně v dobrých rukou. Navíc Michal si konečně zahrál, v něčem lepším, než je Asian Connection, takže jo, je to super.

• 27.2.2018  15:58

K příběhu asi tolik, hrdina prochází různými světy a v nich bojuje s různými protivníky, každý z nich, umí jiné bojové umění a v závěru se ukáže, vše bylo tak trošku jinak, pointa nebyla špatná. Ale první polovina je šíleně předrátovaná a protivníci, byli lehký, skoro mu to dali zadarmo, druhý svět se mi líbil o něco více a protivník v něm, je také o dost lepší, třetí svět má hlavně Donniho a ten to dával ze všech nejlépe, Jet Li se sice snažil a nevzdával se, no nebylo to jako to pravé. Docela zajímavé, kdyby se z toho udělal klasický film, bez drátů, tak by hodnocení šlo výše, takhle jenom tři.

• 26.2.2018  14:31

Aaa další infekční film, tenhle film je však zajímavý v tom, že rodiče vyhledávají a zabíjejí své slastní děti, zatímco cizí děti nechávají tak nějak být. Pojetí viru, který se říší, dle mého, skrze zrnící obrazovky a monitory, ve stylu ala podprahové vysílání s tím že rodiče, ví že je to špatné, ale přesto to chtějí udělat a dokáži si to ve výsledku ospravedlnit je vysoce bizarní. A do jisté míry, to lze brát jako sondu do života rodičů a dětí, protože jak by vypadal život rodičů, kdyby neměli děti, o které se musejí starat, kde by byli a co by dokázali bez dětí ? Viz Nicolas Cage a jeho sebereflekční řeč, ve sklepě, kde tak trochu odkazuje sám na sebe, ať už to byl záměr nebo to byla náhoda, bylo to velice hezké slyšet od někoho, kdo v posledních letech hrál ve filmech, velice nízké kvality. Byť Cage se ještě může zachránit, ještě je tady jistá naděje. Ale k filmu, je to docela dost brutální, místy i dobře vtipný a i dost absurdní (návštěva babičky a dědečka) a obě dvě strany, rodiče a děti, umějí mezi sebou dobře spolupracovat a Lance Henriksen má konečně pořádný nůž. A za zmínku stojí, vynikající soundtrack, ten je pořádně nadupaný. Otevřený konec, je na škodu, jelikož film mně bavil a zajímá mně jak to bude dál. Mezi rodiči a dětmi, je to vždycky takové všelijaké, no snad v tomhle případě zvítězí láska. https://www.youtube.com/watch?v=HTzGMEfbnAw

• 25.2.2018  19:03
    Mayhem (2017)

Lepší, zábavnější a mnohem uvolněnější varianta The Belko Experiment, ale na rozdíl od Belka, zde hlavní hrdina neni poseroutka, který se celý film klepe strachy a pak díky štěstí, zabije jednoho člověka. Navíc zdejší hrdina, dokáže i ochránit svoji šílenou parťačku (vynikající Samara Weaving) a bejt přitom stále vtipnej. Je super, že si to dokazovaní, kdo je větší žralok neprobíhá jenom v úrovni "zlámu ti všechny kosti v těle" ale i v úrovní slovního vyřizování, čímž kadence velice vtipných hlášek nebere konce. Ano, ano Belko je co se týče brutality lepší, ale tady sou zase vynalézavější a víc se popustí uzda fantazie, od hřebíku v hlavě až po staré dobré kladivo, také v hlavě. Pojetí viru, je také o něco lepší, byť Belko má syrovější zakončení, tady je to bráno docela logicky a má to ucelenější pojetí. Zasloužená pětka. PS Díky za titulky Parzivale.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14