Yoshitsune

People can fly

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 18.8.2018  21:50
    Equalizer 2 (2018)

První Equalizer, byl jako staré samurajské filmy, samuraj - ronin, zlomený životem a plný bolesti, raději předstírá smrt a uklidí se do ústraní, než aby svoji přítomnosti, ohrožoval zbytek lidí na kterých mu záleží. Zatímco dvojka je sebepoznání a uvědomění, že když bude pomáhat lidem, tak bude užitečnější, než když neni vidět. Ano, i ve dvojce se dost jedou tyhle, poetické věci a Denzel čte hodně haiku a poezie, ale tohle filmu prospívá. Já (divák) si udělá lepší přehled, o tom jaký Robert McCall, byl a je. Ve film je dost mini příběhů, tak jako v jedničce, ale tady je na ně kladen větší důraz a mají svůj vlastní příběh a vyústění, celkově se jedná o velice silné mini příběhy, které by výborně fungovaly i bez toho hlavního. Hlavní příběh se točí okolo smrti, jednoho agenta a následně se to nabaluje aby to pak skončilo v bouři, v klidné bouři. Je super, že Denzel tady nepředvádí žádné akční veletoče, ty přenechá Pascalovi - který opět překvapuje, velká část akce se skládá ze chvatů, úderů a vynalézavosti jakou McCall projevuje a to hlavně ke konci. Akce je tu víc a má velice dobré tempo, které si drží od začátku až dokonce. Čím více lidem McCall pomůže, (chci trojku) tím víc je ohrozí a tohle se mu může v budoucnu vymstít.

• 17.8.2018  21:30

Je celkem logické, že potom co ji špion ojel, ji špion dal kopačky, ale že z ní udělá špionku, to asi nečekal. A já nečekal, že tohle bude takový nářez, né opravdu po zhlédnutí, tady tohole filmu, mám sto chutí jít a snížit hodnocení Mission: Impossible - Fallout, proč ? Nechte mně to vysvětlit. Co jste očekávali od Mission: Impossible - Fallout a nedostalo se vám, tenhle film to má. Chcete suprové akční scény, kde se střílí, lámou se kosti a honičky sou plné adrenalinu, tenhle film je má, bitka v restauraci a následná honička, neměli chybu. Chcete špionský film, ve kterém se nedá nikomu věřit, i to tady je a že ta důvěra, je tady fakt vzácná. Chcete hláškující hrdinky, kdy jedna z nich, je hlasem rozumu Mila Kunis, zatímco ta druhá je hlasem drzosti a ukecanosti Kate McKinnon (byla vynikající) i to tady je. Mimo jiné se dost cestuje po světě a taková Praha, ta je, ta je hodně. Tenhle film, mi hodně připomíná loňského The Hitman's Bodyguard,i tenhle film umí překvapit a získat si vás, je to hlavně tím, že pořádně nevíte co čekat a tak dostanete to nejlepší.

• 14.8.2018  21:45
    Temné síly (2018)

Jak dopadla tahle kombinace Divergence, Maze Runneru a X-Menů, s tím že plešatý chlap je zde zlý zmrd, co rád šikanuje děcka. A dopadlo to překvapivě dobře, navzdory všem rasistický a xenofobním řečem, co se vedly. Je tedy pravda, že finále mohlo hrát víc na nervy a ta akce, je taková nic moc. Ale film je silný, v něčem jiném a to je hlavní čtveřice hrdinů, mezi kterými je prostě ta správná chemie, rozdělení sil a to jak se navzájem doplňují. Ale pozor, to přátelství hlavních hrdinů, je zde dotaženo opravdu na vysokou úroveň a i ta lehká melancholie, která pak přeroste v regulérní depresi, je prostě parádní a dobře se na to koukalo. Neni to špatný, na to že režisérka a scénárista něco takhle velkého, dělají poprvé, jen pokuď bude dvojka, doladit napětí a tu akci, máte tady Asiatku která metá blesky, tak to použijte.

• 10.8.2018  18:23
    Manhunt (2017)

Tak to pozor, za tohle mývalové rozhodně nemohou, že to celé působí céčkově, že herci přehrávají a akce vypadá jako kdyby to dělal pubertalní adolescent, který si vzal dva Red Bully. Já sem v diskuzi, už vyjádřil své pochybnosti a bylo mi řečeno že tohle je prostě John Woo. Ale co mně nejvíc tlačilo na mozku, byl ten příběh, který byl komediální, ale bral se vážně, to bylo dost náročné. Joo a taky to vykrádá nějaký filmy, takže tohle fakt ne.

• 9.8.2018  19:19

Jak už sem psal v diskuzi, tohle je prostě něco, co vám zlepší náladu po nepodařené Mission: Impossible - Fallout. A jak už sem psal, film má tři části, první připomíná Čelisti, žraloček se schovává a dělá fóry, v druhé části, začne žraloček už pořádně blbnout, aby se pak ve finále nasral a zkoušel Statham sežrat. To že tohle, neni Příběh žraloka, vám dojde hned v úvodu, žralok je totiž mazaný, lstivý a má slušný apetit, takže ta úmrtnost je tady překvapivě velká. Gore mi tady ani nijak nechybělo, jelikož to celé dobře zpracované a navíc když žralok kousne, tak žádné gore ani neni zapotřebí. Navíc je to celé dobře nahláškované, je tu dost napínavých scén, a i Stathamovi jde docela o kejhák. Ale to už se opravdu opakuji, v diskuzi sem všechno vykecal a do komentu mi zbyla, jenom tahle žraločí polívka.

• 2.8.2018  18:11

Sérii Mission: Impossible, je těžké někam zařadit, hračičky má od Bonda, sebevědomí a drzost hláškovat i ve vypjatých situacích, zase od Archera, ale přitom neni ani jedno, tak kam to zařadit ? Nad tímhle si lámu hlavu, už od prvního Mission: Impossible a stále sem na to nepřišel. Akční scény, sou zde vynikající a pak sou tady ty, které zde působí zbytečně nebo né tak průrazně, jako bitka na záchodech. Film má velké akčních scény, které určitě stojí za to, ale já sem si je tak úplně neužil, jelikož mně rušili vedlejší akční scény, takže bylo pro mně těžké, se soustředit na ty hlavní. A však, výkon Tomíka, je zde na jedničku, proti tomu, co zde provádí, nelze nic vytknout. A příběh........příběh je komplikovaný, neni těžkého pochopit, ale tolik podrazů, stran co chtějí taky kus, přebíhání, zrazovaní, kdo je kdo, s kým sou tihle a proti komu vlastně jdeme, taaaaaaaaaaaak moc překombinované, tak hrozně moc a ve finále to celé skončí, jako klasický akční film. Ve filmu se objevují menší a větší komplikace a to hlavně Huntovi, nemohl sem se dočkat, co z toho vyleze, jak to celé záporáci provedli, sehráli a ono nic, nic co bylo v jedničce. Navíc je to film, kvůli kterému si Superman, nechal narůst knírek, aby mu ho v Justice League vymazali, jelikož vypadal jako gigolo Superman. I když chyba je na mé straně, šťourám se někde, kde bych neměl a nedokážu docenit tenhle film a nebo to možná neni má chyba. .

• 31.7.2018  18:14
    Altered Carbon (TV seriál) (2018)

Tak nějak se to všechno semlelo a já skončil u tohle seriálu, který sem s napětím, s očekáváním a s vyhlídkou, že to bude fakt totální bomba, sledoval a vytrval sem až do konce. A je velká škoda, že to totální bomba neni, nejvíc mi vadí, že první epizoda se tváří dost špinavě, tak jak se od cyberpunkové sci-fi očekává že ? Ale jak epizody jdou, tak to ve městě neni zase tak zlý, jako jo někteří lidé sou nakaženi virem, ale jako celek to docela dobře funguje a nějaká dystopická, utopická budoucnost se zde nekoná. Sou zde vrstvy lidí, jak se sluší a patří, chudí, ti uprostřed a pak ti co žijí v nebi, ale neni tady špinavá budoucnost a o nějakém konfliktu se ani nedá mluvit, až na pár lidí co mává transparenty. Atmosféra je taková přelétavá a moc to na mně nepůsobilo, navíc hlavní hrdina byť vede super vnitřní monology, tak v sedmi epizodách, ve dvou tělech ojede snad všechny ženské postavy, které v seriálu figurují. Já chápu, že i budoucnosti se budeš šukat ostošest, ale špinavou cyberpunkovou budoucnost tím fakt nevytvoříte. Na druhou stranu, poslední tři epizody, sou fakt hodně dobré, a sex, jaksi ustupuje do pozadí, za což sem velice rád, jelikož hlavní záporák, je opravdu něco. Navíc, pak tady začne běhat malý Asijský mužíček, který působí jako Hulk, když má svůj den, takže o legraci je postaráno. Akce je spíš víceméně o chvatech a úderech, takže málo kung-fu ve sci-fi, to nevěští nikdy nic dobrého. Ale abych nekončil negativně, který seriál, si dovolí v jedné epizodě pustit BABYMETAL ha ? Jen tenhle a to se fakt cení. https://www.youtube.com/watch?v=1ce456Nnkt8

• 26.7.2018  22:36

Hotel Artemis je v mnoha ohledech, dobře zahrán a má i postavy, které kupodivu nepůsobí jenom na efekt, tak jak to v mnoha filmech bývá. Logicky největší problém je, že se v první polovině, hodně mluví a je to hodně dlouhá seznamovačka s postavama. Pak je tu druhá polovina, v té je zase hodně akce, která působí dost uspěchaně, ale zase je dobře natočená, zahraná a má dobrou choreografii. Ale největší zklamání, přichází s tuctovým konce, přitom tenhle film by si zasloužil, pořádný twist, který by nám udělal díru do hlavy, tak jak to kdysi tyhle filmy dělali. Velké očekávání, velcí herci, velký nápad s hotelem a pak to takhle celé zahodit, jaká to škoda.

• 22.7.2018  19:52
    El bar (2017)

Právě kvůli takovým filmům a hercům, mám Španělsko rád, je to šílený, nepředvídatelný a velice vtipně to reaguje na dnešní situaci ve světě. A tak se v baru setkávají různí lidé, každý má jiný život a jiný pohled na svět, což je zde perfektně vykresleno a každá z postav, dostane dostatek prostoru, takže si najdete své/ho oblíbence. Je tady velké tajemno okolo infekce, ke které mám vlastní šílenou teorii. Dojde i na humor a ke konci, to nabere i docela slušné napětí. Film stojí za pozornost a po celou dobu, sem nevěděl jestli se mám smát nebo se bát, takže sem zůstal někde uprostřed. Geniální počin.

• 15.7.2018  17:35

Strašná volovina, kde humor je postaven na vulgaritách, chcankách a gangbangu, jaká já chápu že James Franco, si jede svůj osobitý styl humoru, ale zrovna on má navíc. Přítomnost Bryana Cranstona, u tohle filmu, vůbec nedokážu pochopit, ví vůbec v čem hrál ?? Keegan-Michael Key, mi přišel ze všech nejvíc normální a i scény s ním, sou celkem vtipné. Zbytek herců, sou nevýrazní a nezaujali. Nezaujal, ani příběh, který působí jako zremasterovaná a rádoby vtipná verze, Fotr je lotr, akorát s tím rozdílem, že tady nebyla legrace. A byť Kiss potěšili, víc jak jednu hvězdičku, tomuhle dát nemohu.

• 14.7.2018  20:20
    Mrakodrap (2018)

Dwayne Johnson, se v poslední době snaží a snaží se hodně, a já jeho snahu oceňuji a oceňuji i tenhle film, který je sice béčko, ale nehraje si na něco víc. Samotný mrakodrap je super, má spoustu vychytávek a neni to jenom nějaký barák. Film je od začátku, dobře našlapaný a servíruje akční scény, jak na běžícím pásu. Akce se skládám z bitek, honiček a ze dvou naprosto šílených a přepálených akrobatických scén. Ale od té druhé, filmu tak nějak začne docházet dech a finále neni tak našlapané, jako první polovina, která je fakt super. A taky zamrzí slabší Asijská sestava a pak hlavní záporak, hodně bu bu bu, ale je to mamlas. Ale celkově je to fajn a kdyby to bylo o něco delší a Johnson, by si padouchy odchytával po jednom, jak to kdysi dělával Bruce Willis, tak by snad nebylo co vytknout.

• 12.7.2018  22:39
    Creed (2015)

Kde jeden skončil, druhý musí pokračovat aneb zbytečně natahování série, která by už měla v klidu spát ? Né tak úplně, byť ve filmu je dost kliše, kdy největší z nich je, že Apollo Creed ošukal kde co a bůhví kolik ještě dětí, nejen v Americe má. Nemluvě o tom, že Rocky má ještě zdravotní potíže a všichni ho opustili, v tomhle ohledu, je to trošku zbytečné. Ale zase abych nebyl kritický, Michael B. Jordan je mi sympatický a svoji roli zvládá na jedničku, trochu škoda ho cpát do záporných rolí, viz Black Panther. A musím ocenit, že na rozdíl od Tommyho Gunna, mladej Creed bere Rockyho jako rodinu a jemu za všechno vděčný, nepeskuje, neodmlouvá a respektuje Rockyho a váží si ho. Ale první oficiální zápas Creeda, mohl být víc dunivější, vše naštěstí vynahrazuje finále, kde, kosti křupají, krev z obou teče a pěkně to graduje. Byť ten šampion, moc jako záporák nefunguje, v tomhle ohledu se těším na OBROVSKÉHO Lundgrena a jeho syna, kdy si obě dvě strany půjdou vzájemně po krku. Tenhle film neni špatný, ale tady by to chtělo zkrátit, tohle zase úplně vyndat, tady trochu zvednout a dát tomu pořádného boxera, který budí respekt a bylo by to na pěti hvězdu.

• 11.7.2018  22:49

Jděte do prdele, s takovýmhle filmem, já chci Jamese Wana, ten nedělá takovéhle nerváky a děsy, ten stěhuje nábytek a dělá trapné lekačky. Né fakt, tohle teda nebyla žádná prdel, takhle vyděšený sem naposled tamhle u Čarodějnice, ale zatímco u Čarodějnice, sem věděl že je to film, tohle.....tohle je něco víc děsivějšího.Byť tedy zlo, to tady to má lehce komplikované, přesto si vždycky najde cestu a dosáhne svého. Vynikající herci (úžasný Gabriel Byrne), pomalý a klidný úvod, několik scén které sou prostě jedny z nejděsivějších a posledních dvacet minut, které nejsem do teď pořádně schopen vstřebat. Tenhle film v sobě spojuje Omena, Exorcistu a Rosemary's Baby a když něco takového zkombinujte a smícháte dohromady, vyleze vám z toho něco, tak moc děsivého, tak hrozně moc. Samozřejmně neni to pro každého a dost lidí, u toho bude prskat, ale myslím si, že i je, to zasáhne a nenechá je to klidnými. Zkrátím to, v tomhle roce bylo A Quiet Place, které se sice tvářilo děsivě, s tím že je to horor roku, já byl k tomuhle názoru, skeptický a můj instinkt mi říkal, že to bude tenhle film, nepletl sem se, je to horor roku.

• 11.7.2018  17:02
    Kapitán Demo - Kdo to má (hudební videoklip) (2017)

• 8.7.2018  21:03

S Doctorem Strangem, sem na tom snad hůř, než s Ant-Manem, občas sem ho viděl, jak pomáhá Deadpoolovi nebo Spider-Manovi, ale nemám sním žádný komiks a vlastně o něm vím hodně málo. Takže tenhle film, mně zasvětil do téhle postavy a je to celkem super postava. Je to tedy arogantní, namyšlený frajírek co ví všechno nejlépe a za každou cenu, musí být po jeho, ne ne já tady nemluvím o Tony Starkovi, se kterým má hodně společných vlastností. Sem překvapen, že se Stark a Strange, nějak dokázali dohodnout u Avengers: Infinity War, jelikož oba dva, mají tak velká ega, že na potřebují oddělené multivesmíry, kde nic neni, jen jejich ega. Ale k filmu, akce neni špatná, ale občas je to nepřehledné, tenhle film je takový mix magie a bojových umění, což nezní špatně. A však s magii a s očarovanými předměty, se tu tvůrci dost drží při zemi, takže až na plášť který má vlastní rozum a kazajku která se sama zamyká, nic velkého tady neni. Naštěstí ve finále dojde i na čas a netradiční zúčtování s Dormammu, což bylo asi nejvíc super. Mads Mikkelsen je tady snad nejméně zlý, kdyby si umyl ty kruhy pod očima, tak by snad i byl v pohodě, nicméně Scott Adkins dokázal že i bez těla, je nejvíc nebezpečný. Na filmu, mně nejvíc bavil hlavní hrdina, který navíc tak trochu přešlapoval mezi dobrem a zlem. Ale sem trošku zklamán, snad je to v komiksech lepší a také snad ta dvojka bude lepší, protože Doctor Strange má co nabídnout.

• 6.7.2018  22:47

Byť nás první Očista, bere na úplný začátek, tak se tenhle krvavý kruh už uzavírá. A přitom je to taková škoda, akce je zde našlapaná a pořádně kontaktní, takže hodně bitek, hodně střílení a i dost zvráceností a finále v paneláku bylo naprosto špičkové. Město místy působí i dost děsivě, což u předchozích dílů, takovou roli nehrálo, ale tady, tady z podzemí začnou vylézat i démoni. Film se převážně soustředí, na trojici - Nyu a jejího bráchu Isaiah a Dmitriho, který je šéfem tamějších bloků. A byť příběh, je už dost ohraný, tyhle tři postavy sou perfektní, ale hlavně Dmitri, který by byl perfektní Black Pantherem, jelikož chápe úděl krále a dává do toho duši i srdce. Co mně však neustále na téhle sérii baví, je ta uvěřitelnost, to že by se tohle mohlo přes noc stát, to čeho sou lidi schopní, když jim někdo dá volnost. Něco takového neschvaluji, je to zrůdné a odporné, ale dneska, v dnešním světě, sou lidi, kteří sou na takové mentální úrovni, že tohle schvalují a líbilo by se jim to. A to je na tom, nejvíc děsivé, ta uvěřitelnost, ta realističnost.

• 6.7.2018  22:20

Prvního Ant-Mana sem viděl, doslova na poslední chvíli, pak sem toho litoval, jelikož je to velice vydařená Marvelovka. Druhý díl, si drží svoji kvalitu na vysoké úrovni, Michael Peña a jeho parta je asi stejně nebezpečná, jako Thorova Velká trojka, člověk od nich nic nečeká a najednou od nich dostanete na prdel. I dvojku si Peña, občas krade pro sebe a jestli bude trojka, tak možná i dostane oblek. Ale dost legráce, je čas na legrácky, film má opět skvělý humor a přesto si dokáže zachovat svoji vážnou tvář. Akce neměla chybu, parádní bitka v hotelu, honička po San Francisku a týmovka proti Ghostovi, po akční stránce dobře odvedená práce. Co týče záporáku, již zmíněný Ghost má typickou motivaci, což o to, postava Darrena Crosse ji také měla, ale herec Corey Stoll, ji dokázal mnohem lépe a uvěřitelněji podat, tohle u Ghosta tak není, jeho motivaci sice chápu, ale jeho chování ne, bylo sobecké a bezohledné. Zatímco Walton Goggins, který má všude známé a vozí sebou chlápka, který má u sebe sérum pravdy.........tak prej to neni sérum pravdy, ale mně to přišlo jako sérum pravdy, ale prej neni, tak je asi tak milionkrát zajímavější a zábavnější. Ve výsledku, si nejsem ani jist, jestli Ghost či jeho schopnost bude jakkoliv k užitku při čtvrtých Avengers, za mně byl Ghost totálně zbytečná postava. Ostatní herci Michelle Pfeiffer, Laurence Fishburne a sociálně založený Asiat Randall Park, sou výborní. A nakonec rodinný grupáč, ten fakt neměl chybu.

• 4.7.2018  21:32

Sem velice mile překvapen a u Berga, to platí dvojnásob, čekal sem přehnaně patriotický film, který to bude v tom vlastenectví přehánět a já z toho budu mít tak akorát otok na hlavě. A ono to tak neni, jako jo samozřejmě, je tady dáno že Amerika si tohle nenechá líbit a že je to posílí, ale je to dáno v rozumné míře. Film má dobrý scénář a Berg zkušeně režíruje, filmy velice rychle nabere spád a až do konce, je to napínavé a jde to přímo neodbočuje u zbytečných věcí. Na filmu je dobré to, že tvůrci se trefili do těch postav, takže herci odpovídají postavám, které hrají. U Wahlberga je to trošku mimo, ale tak jasně no. Navíc ve filmu sou poskytnuty reálné záběry a fotky z onoho incidentu, takže film neni odtržen od reality a zůstává nohama pevně na zemi. A poslední velká věc, která stojí za zmínku, je ta noční přestřelka, nevim jestli opravdu takhle odehrála, ale je mi to jedno, je to realistické a hlavně ty postavy, nepůsobí jako nesmrtelní super vojáci viz Lone Survivor. Takže noční přestřelka, patří k tomu nejlepšímu, co bylo natočeno a J.K. Simmons, tam v ní exceloval, byl jako John Wayne. Za mně spokojenost a slušné překvapení. A respekt ke všem, policistům, záchranářům a lidem, kteří se v těch nejhorších chvílích, dokáží zachovat lidsky, nesobecky a nejednají unáhleně a hloupě. PS : Asijský kluci sou prostě nejlepší.

• 30.6.2018  16:12
    Ant-Man (2015)

Abych byl upřímný, dokopat se k tomu filmu, mně donutilo jenom to, že letos je Ant-Man a Wasp a to že sem to viděl až teď, byla docela chyba. Jo, jo, může za to hlavně fakt, že já sem Ant-Mana nikdy moc nemusel, za což hlavně může Hank Pym, jelikož mlátil svoji ženu, Janet van Dyne alias Wasp, měl psychické problémy a to všechno vedlo k tomu že ho vyhodily z Avengers, prostě debil. Tady však Hank, takový neni, což je trošku škoda, dalo by se na tohle téma rozehrát docela slušný příběh a tak vůbec. Ale je nová doba a nová doba, potřebuje nového hrdinu a tím je Scott Lang, což je super týpek, který přestože byl ve vězení, nenechal se tím zlomit a chce dělat dobro. Film je dobře natočen a hezky šlape, humor je bravůrní a tenhle film, určitě patří k těm zábavnějším Marvelovkám. Záporák Darren Cross, je opravdu záporák, jako čiré zlo, jako kdyby chtěl ovládnout svět, prodávat zlým lidem své hračky, vyhladit půlku vesmíru, to všechno bych bral, ale to co dělal těm ovcím, takže je to fakt hnusný záporák. Ant-Man jako takový mně nikdy neoslovil, takže před filmem, sem čekal, že dám tři hvězdičky, ale po skončení filmu, musím hodnotit jinak, protože to prostě neni na tři.

• 28.6.2018  22:55

Nebudu chodit kolem, čerstvé krve, která byla ve druhém Sicariu, prolita víc než dost, dvojka jak už to bývá zvykem, je ve všech ohledech lepší a to ve všech směrech. Zatímco v jedničce, sem nevěděl na koho se příběh soustředí, jelikož to pindalo mezi několika postavami a všichni byli nevýrazní, tak dvojka tyhle problémy nemá. Dvojka má ucelenější příběh a film se plně soustředí na hlavní dvojici Brolin x Del Toro, který je už konečně, jak po herecké stránce tak i fyzické, zase v plné formě. Také se víc dozvíme o Del Torově postavě a také se víc prohloubí jeho přátelství s Brolinem. I druhá rovina příběhu, už zde nepůsobí jako vata, ale je na ni dán větší důraz a hezky se proplétá s hlavním příběhem. Akční stránka také prošla velkou změnou, akce je tady víc, je realističtější a je napínavá. Co se týče druhé poloviny filmu, ta sice neni tolik akční, ale o to víc na ni dán důraz po příběhové stránce a ve výsledku to do sebe hezky zapadá. A fakt sem tedy nečekal, že se stane co se stane, to bylo něco tak šokující a že následky toho budu vstřebávat, ještě několik dní. Byť se moje předchozí věta zdá zmatečná, nebudu nic prozrazovat, bylo to prostě šokující. Filmu prospělo změna režiséra, Stefano Sollima ví co dělá a s tímhle tématem má zkušenosti, takže film stojí pevně na zemi a nevznáší se někde v oblacích. I Sheridan také už ví, jak má psát scénář a nedělat v příběhu kraviny. Co se týče konce, je to jasný, je to předání titulu Sicario.

• 22.6.2018  17:04

Kam kráčí Hollywood, to přesně nevim, ale vím přesně, kam kráčí Jurský svět. A zároveň chápu, proč lidi takhle ten film hodnotí, je inovativní, místy strašidelný a nebojí se být i smutný. Mimo jiné, místy i dost možná až moc, krutý či bezcitný, je tady znát že to točil někdo, kdo se hodně zaměřil, na postavy a nebojí se jim přivodit trápení. Ano sou tady epické scény/momenty, jako vybuchující sopka, naháněná s Indy-Raptorem. což je v podstatě stejný hajzl, jako ten co ho prodává. Ale zároveň film v druhé polovině, působí dost nezávisle a spíš cílí na menší okruh diváků/fanoušků, než na masy, jak to bylo u předchozích dílů. Což je vlastně super, je to něco nového, něco neotřelého, něco co velká většina lidí nezkousne, ale ti kteří to pochopí, tak ti si to nejvíc užijí. Za zmínku stojí i akční choreografie, byť z větší části, jde o útěk, tak dojde i na bitku, které je prostě parádní a Chris Pratt, předvedl od začátku až do konce, úžasný výkon. I ostatní herci, hrají na jedničku a nikdo neotravoval a zlý Asiat nezklamal. Jako jestli Jurský svět, kráčí tam, kam si myslím že kráčí, tak by to mohlo být něco fantastického a postapokalyptického, ale rozhodně bych tohle uvítal.

• 18.6.2018  08:22
    Escobar (2017)

Escobar v podání Javiera Bardema, patří mezi jeho nejvýraznější charaktery, které Bardem ztvárnil, je šílený, nepředvídatelný a má velice solidní pneumatiku. A byť film, neni podán akčním stylem, je tu několik věcí, které stojí za to vidět a které sou i zapamatovatelné, jako třeba scéna s řetězovou pilou. Navíc soundtrack, v dramatických scénách, ještě víc podtrhuje napětí a hrozbu, jakou Escobar byl. Penélope Cruz, se také snaží a svoji roli milfky, která se ráda nechá ojíždět psychopatem, ji budete prostě žrát i s navijákem. A tak jediné, co filmu podráží nohy, je to, že film nepůsobí uceleně, ale epizodně, v jedné scéně je Pablo na vrcholu a v další je z něho štvaná zvěř. Dost to tedy skáče mezi roky a film spoléhá na to, že jste viděli aspoň první sérii Narcosu. Je to škoda, jelikož je to natočené a zahrané na jedničku, místy i dost krvavé, takže celé to má ten správný tah na branku, ale je to spíš takový doplňěk k Narcosu.

• 14.6.2018  21:30
    Já, Simon (2018)

Tenhle film, slouží pro všechny, jako poselství že být gay, lesbička, transexuál a ti co mají koňskou masku, na své hlavě chodí po městě děsí lidi, že se nemají za co stydět, že to neni žádná nemoc a hlavně že ti lidé, by to v sobě neměli dusit, jinak se tím udusí a skončí to pro ně špatně. Ethan což je jedna z postav, tady ve filmu, s tím vyšel ven a udělal to protože sám sebe má rád a umí si sebe vážit a byl naprosto hrdý na to jaký je. Simon, tenhle krok ještě neučinil, je to pro něho těžké, byť má naprosto suprový kámoše, úžasnou rodinu (táta v podání Joshe Duhamela, byl fantastický) a ředitele, který byť je tak trochu "divný" tak je to strašně správňácký říďa. A jediní, kdo se po Simonovy vozil, byli jen ti největší kreténi a přesto aby Simon, sám sebe měl rád, tak musí urazit kus cesty a nebude to lehké. Ve filmu je dost emocí, ale sou správně dávkované a působí přirozeně a díky skvělým hercům, to postavám i věříte, že jejich emoce vychází z jejich vnitřního já, a né jenom že to hrají. Ve filmu je dost humoru, je to humor, který vychází ze života a i to působí přirozeně. Nick Robinson, je výborný herec a společně s Anselem Elgortem, patří mezi mé oblíbené herce, pro tuhle generaci.

• 14.6.2018  21:03
    Máš ji! (2018)

Je to překvapivě vtipná a zábavná komedie, která jak ke konci zjistíte, byla opravdu založena na skutečném příběhu a všechno co se tak nějak stalo ve filmu, se stalo i v reálu. A jelikož, to nejsou jenom samé hezké věci, jako duha, poníci, jednorožci a věci mezi tím, tak ty věci, tomuhle filmu dodávají realistický podtón. A jak někteří píšou, může to působit rušivě, ty přechody mezi bláznivou komedii a reálnou skutečností, kdy si je třeba uvědomit, tu hořkost, že vám neni dvanáct a že váš přítel se opravdu vdává. Ale je to čistě individuální věc, takže pro mně to nebylo rušivé, jelikož tyhle věci patří k životu. A všechny ty vtípky, žerty a třeba takový les z prvního Ramba, sou prostě úžasný, neotřelý a mají zásah na bránici. Jeremy Renner, co by Ronin, má doslova nadlické schopnosti, jeho rychlosti a důvtipu, se snad vyrovná jenom to, že nikdy nemine svůj cíl......nikdy !!! Takže za mně příjemné překvapení a nečekaně dobrý vtipný film.

• 10.6.2018  23:16

Tohle, je už o něco lepší, než Delirium. Hlavně protože, první a druhá povídka, sou docela strašidelné, u druhé to platí dvojnásob, protože nejen les byl děsivý. Třetí povídka je, jako celý barák, dost chladná a bylo na ni znát, že ji tvůrci šili horkou jehlou a brali to jako výplň, před finálním vyústěním, celého příběhu. Vyústění má dvě části, první je pocit viny z minulosti, tahle část docela funguje a ta druhá je spíš k pousmání, jako špatné řešení to neni, ale myslím si, že tvůrci měli na víc. Film se nebojí místy i vtipkovat, což u hororu, který dává velký důraz na atmosféru, může znít divně, ale funguje to. Je to dobře natočené a ano, jako celek to má i správnou Britskou atmosféru, jen to chtělo vynechat třetí povídku a víc se zaměřit na hlavní postavu.

• 10.6.2018  22:46
    Delirium (2018)

Škoda a opět, promarněný potenciál, jako film má několik vydařených věcí, které stojí za vypíchnutí. Dost se jich točí kolem otce, jeho kamer, tajných chodeb, fetiše a i toho co schovává v domě, nemluvě o hafanovi, který je nebo neni. A to je otázka, kterou si budete pokládat, větší část filmu, co je skutečnost a co ne, přitom výše zmíněné věci, filmu propůjčovali až démonickou auru. No a pak se to zvrtlo a skončilo to přesně tak, jak si to všechny ženský v sále přáli. On DiCaprio, chtěl asi tak nějak navázat na Shutter Island, nepovedlo se.

• 5.6.2018  19:04

Je tedy hrozně fajn, že Bruce Willis, opustil tu pohodlnou židličku, na které v posledních filmech sedával a vydal se nejen do kina, ale i do samotné akce. Je to opravdu, hrozně fajn, ale tohle je všechno........jako nic víc, nic víc, film nenabídne ? Jako jo, je tedy dost násilí, je to i dobře nahláškované, ale celý tenhle film a i ty charaktery, na mně působí dost přežvýkané a to co je přežvýkané, neni prostě dobré. Navíc, aby toho nebylo málo, tak Vincent D'Onofrio na mně působil mnohem lépe, byl zábavnější, zajímavější a navíc má vousy a vlasy, takže by mi víc sedl, do hlavní role. Hlavní záporák, sice vzhledově působí dost drsně, ale je to docela chcípáček a moc toho nepředvede. Nemluvě o dvojici detektivů, kteří nejsou schopni dopadnou žádného zločince, tak hned ví, kdo zabijí zločince a sou mu na stopě. Je to škoda, jak tenhle film dopadl, vypadalo to nadějně, ale těch problémů má film dost a neni tady nic co by výrazně stálo za zmínku. I Death Sentence, s Baconem, dnes stále působí o mnoho líp a výrazněji a to nejen po charakterové stránce, ale i po té akční, nemluvě o tom že příběh, je prostě víc komplexnější.

• 31.5.2018  18:39
    Nepřátelé (2017)

Christian Bale, asi opravdu cítí vinu, za toho "Batmana" od Nolana, a já ti tedy Bale po téhle cestě, která prostě nebyla lehká, odpouštím. Je to tedy temný film, asi jako historie, sama a aby toho nebylo málo, tak je to ještě ten pomalejší western, ale musím uznat, že tenhle styl, mi tady sedl. Byť u předchozího filmu, Black Mass, sem trpěl nudou, tady sem napjatě a nervozně očekával, co se stane za dalším kopcem. Ve filmu, je kladen velký důraz na to, že muži, nejprve zabijí své nepřátelé a až potom umřou. Je tu samozřejmně hromada násilí, dvě větší přestřelky, sebereflexe a pokání, za své hříchy. Takže na konci cesty, už nezáleží na tom, co všechno špatného, člověk udělal, ale co je ochoten udělat, proto aby to odčinil.

• 26.5.2018  13:46
    Downrange (2017)

Překvapení, tak jako letošní Francouzská Pomsta, i zde je jednoduchý příběh, ale zatímco Pomsta, našlapovala kolem artu, tak Downrange víc vsází na jednoduchost a razanci. Byť setkání s vlkem, bylo lehce mystické a mrazivé. Ale všechno šlape, už od začátku, gore zde jede na plný plyn, akční scény sou perfektní, bouračka, zúčtování s démonickým sniperem, ale i to sezení za autem a čekání, je prostě plné napětí a nervozity. A jak děj ubíhá, tak hrdinové se začínají lehce vybarvovat, neni to sice nic velkého, což je trošku škoda, na druhou stranu sniper je plný tajemství a jeho důvody, sou skryty v náznacích. A konec, ten je plný ironie. A bonus na závěr, policajti nejsou úplně blbý, to je fakt překvapení.

• 22.5.2018  14:30
    Céline Dion - Ashes (hudební videoklip) (2018)

Céline Dion a Spider-Man https://www.youtube.com/watch?v=CX11yw6YL1w.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16