Yoshitsune

Spojené arabské emiráty
People can fly

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 2.12.2017  16:57
    The Punisher (TV seriál) (2017)

Ahoj Franku, to sem já, pamatuješ si na mně ? No jasně že pamatuješ, jsme přeci staří přátelé, víš Franku, připadá mi že mi nejsi vůbec vděčný, ale vůbec, potom všem co sem pro tebe udělal. Nezapomínej Franku, že to jsi ty, mně pustil do svého života, mohl si tam prostě umřít, tak jako všichni ostatní a nic z toho, by se tvé rodině nestalo. Takže pokuď se chceš zase vidět, se svou překrásnou ženou, se svým synkem a se svoji nádhernou dcerou, tak si vezme tu zbraň, vlož se jí do úst a prostě si vystřel mozek. Ale to ty neuděláš viď Franku ? Né neuděláš, ty tohle máš rád, celý svůj život si na tohle, čekal a proč by ses toho měl zbavovat, tak vidíš Franku, myslím že budeme dobrý tým. Víš Franku, byl sem v mnoha lidech, někteří to nevydrželi a zabili se, některým to zachutnalo a rádi zabíjeli ostatní, ale nebyli chytří, ty Franku, ty jsi jiný, jsi výjimečný si někdo, na koho sem čekal dlouhá léta a teď sem se dočkal. Budeme dobrý tým Franku, ty budeš zabíjet a já tě udržím naživu, tak Franku na co čekáš, jdi ven a začni tvořit své umění Franku. Ohh ano Franku, jestli to ode mně chceš slyšet, tak ano, to já sem zabil tvou rodinu, byla to cena za to že zůstaneš na živu, mohl sis vybrat Franku, vybral sis mně, a teď jsi šťastný, konečně jsi šťastný.

• 27.11.2017  11:43
    Český slavík Mattoni 2017 (TV pořad) (2017)

Nikdo nečekal, že Gott dostane slavíka, takže to bylo pro všechny překvapení. Nicméně náckové nedorazili, takže to z nácků dělá ještě zbabělce, nebo byli moc líný dorazit ? Líný a zbabělý náckové, to celkem sedí a přitom i ta Lacka Bílá, dorazila, tam to taky nikdo nečekal. Naštěstí se i v tomhle ohledu, najde něco co stojí za zmínku, https://www.youtube.com/watch?v=7De-UU9qB9Q ale ono to dost zapadlo, tak snad jindy. Třeba příští rok, někdo vyrve dveře z pantů a hodí je po těch zbabělých a líných náckách, a trefí je všechny, to by pak bylo něco.

• 11.11.2017  17:47

Z donucení a věřte mi, že sem se musel hodně přemáhat, abych to tak nějak zvládl.

• 9.11.2017  20:43

Je to strašlivá událost, oh bože, bože, bože oh bože, je to tak strašná událost, jo a vedle někdo zabil sousedku, ale to že sem nastěhoval negři, to se ještě nikdy, nikdy nestalo, oh bože, oh bože. Ve filmu, sou dvě příběhové linky a obě dvě, by si zasloužili z filmovat, ale takhle ta druhá slouží jako zástěrka, k odvedení pozornosti, k té první příběhové lince a to je opravdu škoda. Matt Damon má opravdu smůlu na role, myslel si že zde bude hrát takového Dextera v padesátých letech a ono to tak bohužel neni. Za to Julianne Moore, mně potěšila více, její role je zde je taková Poppy verze dvě nula, je opravdu fantastická. Snaživý Oscar Isaac, zde bohužel nedostane tolik prostoru, kolik by si zasloužil. Hrozně rád bych dal čtyři, bravůrně napsané dialogy, Fallout nádech, destruktivní konec, úžasný černý humor, ale prostě Clooney za kamerou, je jako Clooney před kamerou, nucený, nevěrohodný a hrozně škrobený. Film ve všech ohledech, nabízí obrovský potenciál a v čistě v Coenovic podání, by to bylo za pět, ale takhle ušmudlané dvě.

• 6.11.2017  22:34

Očekávat to nejhorší, od filmu který nese název "Všechno nejhorší" neni zrovna dobrý nápad, jelikož film obsahuje to nejlepší, co jste kdy chtěli vidět v Donnie Darko, ale film na to neměl. A hned začnu pozitivně, ve filmu je tu hodně narážek na sex, dnešní moderní pop kulturu a šílená pravidla spolků, které jsou pojmenované v řecké abecedě, aniž by si jejich členové, uvědomovali co ty názvy znamenají. Takže překvápko, tenhle film neni čistokrevný horor, je říznutý černým humorem a s perfektně nahláškovanými postavami. Po hlavní hrdince, která si projde tak trochu očistcem, mi nejvíc sedla tak čůza Daniella, strašně vtipná mrcha. Jediné mínusem na filmu, je že neni tady výraznější násilí, k mému překvapení, sou tu dvě docela drsná úmrtí, ale zbytek vražd, tak nějak zůstane skryto, takže je třeba zapojit fantazii. Ale když máte představivost dobrou, tak můžete zůstat v klidu. Ohh ano konec, mně pořádně..........hm jak to říct, aby to sedělo k tomuhle filmu, jo už vím, konec mně pořádně ojebal a nutno říct, že fakt pořádně, takže palec na horu a byť zadek trochu bolí, je to fakt super zábavný komediální horor. PS : SPOILER !!! Konec sem pochopil tak, že to měla od matky, která na ni dohlížela a nedopustila aby se jí něco, v ten den stalo.

• 3.11.2017  17:40

Po Chuckyho séměti, což je jedna z nejhorších Chuckáren a ještě s otřesným názvem, je tohle prostě paráda. Ano násilí a gore, až na vrtačku (ooo drsný) a rozdupání hlavy, je zde docela vlažné, ale všechno vynahrazuje hravý příběh, který je opravdu dobře napsán. A i když sem to v polovině, tak nějak prokoukl, bylo fajn, se tím pak ke konci překvapit. Prostředí blázince, je sterilní a nepůsobí děsivě, byť všude přítomná zima, má docela dobrou atmosféru a v tomhle ohledu, je škoda že si tvůrci nedali víc záležet. A však Chucky, je prostě úžasný a famózní, jeho černý humor mně mile překvapil, jelikož byl opravdu vtipný a fandil sem mu. Jasně, jasně na jedničku a hlavně dvojku to nemá, ale je dost dobré, na to abych chtěl pokračování.

• 3.11.2017  11:39

Být pussy pro čtrnáctiletého kluka, je prostě vážný problém, jednak protože je to kluk a tak by neměl být označován, jako pussy a za druhé, označení pussy je prostě strašný, sráží to sebevědomí a tak. Ale takový Psychor, je pussy celý život a to už je docela vážná diagnoza, se kterou by měl něco dělat. Ale přesunu se od pussy, k filmu a sem z něho nadšený, je to vtipný, je to brutální a je to hrozně originální, a to nejen co se týče úmrtí, ale originální v tom jak je film situován a to jak se záporáci, po celou dobu chovají. Možná trošičku škodí, že ve filmu nejsou nějaké výraznější hororové prvky, ale i tak se jedná o zábavný krvavý film, který stojí za pozornost. Navíc každého určitě potěší, odkazy na různé filmy od hororů až po Star-Trek Nová generace, navíc McG je šibal a složením záporných postav, odkazuje na svoje první filmy ano, ano, ano odkazuje na Charlieho andílky ! Né že by Charlieho andílci, byli bůhví jaké terno, obě filmům sem dal jednu hvězdičku, ale v tomhle kontextu, je to vtipný odkaz. Dobrá práce.

• 2.11.2017  18:40
    Jackals (2017)

Aaa další vlci, co čekají před dveřmi, ale tihle vlci sou aspoň zábavný. Film má sympatické obsazení, hlavně je to můj oblíbený upír Stephen Dorff a hezky to i docela odsejpá. Film má sice pár drsných scén, ale ta psychologická stránka je tady prostě lepší. A tak největším problém, ve filmu je ono opět proklínané a všemi nenáviděné kliše, takže předvídatelnost některých situací je opět úsměvná. Ale zase konec, to vytáhl na ty tři, byť to bylo jen tak tak.

• 2.11.2017  13:14

Filmový svět Marvelu, se dost liší od toho komiksového světa, pro mnohé fandy, je znesvěcení a urážka jejich oblíbených komiksů. Já se také počítám mezi komiksové fandy, nicméně mně se líbí že se filmový svět jde svoji vlastní cestou a nejede striktně dle komiksů, přináší to spousto nových věcí. Jako zde, zatímco v komiksu si Loki s Thorem nemohou příjít na jméno a nejraději by jeden druhého přizabili, zde je to jiné, zde postavy víc mluví o svých pocitech, o tom jaké to být nevlastní bratr, zatímco všichni obdivují staršího bratra, kterého všichni milují. Je moc dobře, že filmový Marvel, své hrdiny a i záporáky, víc polidšťuje a i když má hrdina svaly, metá kolem sebe blesky a má božskou moc, tak je uvnitř vlastně hodně zranitelný. Ano ve filmu je hodně legrace, kopa humoru a salva hlášek, které sou bizarní debata Hulk a Thor o tom, kdo je větší drsňák, je prostě legendární a jenom na ni vznikne asi tucet meme vtípků. Taika Waititi do filmu, přinesl svůj osobitý styl a humor, což bylo možné vidět ve filmu What We Do in the Shadows, celému filmu tohle hrozně pomohlo, zatímco jednička by se dala označit za artovou a dvojka zase moc temná a drsná, tak trojka je pastelově barevná, vtipná, s osmdesátkovou retro atmosférou a s naprosto výborně podanou akcí, která je méně superhrdinská a více lidská Loki vs Valkýra. Tohle všechno, dělá z třetího Thora jedno z nejlepších vůbec a zároveň se třetí Thor, řadí mezi jedny z nejlepších Marvelovek.

• 31.10.2017  16:35
    Wolves at the Door (2016)

Vlci sou za dveřmi, takže pouštět je dovnitř, je blbost a však vlci se i tak dostanou dovnitř a začíná nuda. Téma jako takové neni špatné, ale dialogy sou nudné, nezáživné a působí dost tupě. Leonetti se opět projevil jako packal, který neni schopný, vytvořit atmosféru, i když téma je jednoduché. Během sledování sem velice nudil a modlil se za rychlý konec, hlavně pro mně. Navíc film se nedrží, toho co se ve skutečnosti, té noci stalo, ale tak nějak si dost věci přibarvuje a dělá z toho horor dnešní doby. Snad jen ty písničky, které ve filmu zazní, stojí za pozornost jinak nic. V tomhle ohledu, věřím v Tarantina, který se na tohle téma, už připravuje a tak rozhodně natočí důstojnější film, který uctí památku oněch obětí.

• 30.10.2017  22:14
    Jigsaw (2017)

Bude to asi znít divně, ale všechny díly Saw, mám v oblibě, i ty slabší. Na jednu stranu, je tu Jigsaw a jeho studenti, kteří šoupnou někam viníky/hráče a ti následně čelí pastím. Na straně druhé, jako by ve všech filmech, bylo něco/někdo víc, jako by i samotný Jigsaw, byl součástí nějaké hry, jakou by byl něčí loutka aniž by si to uvědomoval. Takový tajuplný nádech zla a hrůzy, které se nikdy neukáže, ale celou dobu nad vším má kontrolu. A tenhle návrat, po dlouhých sedmi letech, byl prostě geniální, takže pětka mi byla jasná, hned z toho vylepšeného úvodní songu. A hudba byla prostě úžasná, konečně film má dobře říznutý metal, který k tomu prostě pasuje. Pasti sou super a gore, které je prý je slabé, tak neni, je to pořádná darda, rozřezaných, rozpuštěných a totálně zníčených těl a ke konci kytička. Logicky finální rozuzlení, je zase pořádné psycho a hezky mně překvapila časová linka. Z postav, mi sedl nejvíc Ryan, jinak zbytek postav, sou sadistický zrůdičky, kterým sem to přál. Takže ano pět hvězdiček a právem, skládačka se nám pomalu plní a jdeme do finále. Bráchové Spierigové, sou už prostě zárukou kvality.

• 29.10.2017  17:10
    Wish Upon (2017)

Dej si pozor co si přeješ, jinak si pro tebe přijde, laciná Čínská kopie Roberta Englunda který kdysi plnil prokletá přání. Ale zdejší Čínský buban Yaoguai, neboli Mogwai, nejenže nemá tu slušnost, se ve filmu osobně ukázat, ale ještě umí perfektně anglicky a je tak schopen, splnit té pubertální holčině, jakékoliv přání. Přání sou to vesměs sobecká, narcistická a tuze sebestředná a tak se holčina v podstatě až do konce chová, jako svině, která myslí jen a pouze na sebe. K těm přáním lze jen dodat, že kdyby si holčina v osobním životě, vytyčila ony cíle, tak by to všechno mohla mít a nemusela kvůli tomu hučet do té hrací skřínky a pak by tenhle film, nemusel vůbec vzniknout . Za přání se platí krví, byť zde krve moc neni, nápady na likvidování postav, sou sice nápadité, ale absence gore a nebo nějakého většího násilí, z toho všeho dělají spíš komickou situaci. Tak nějak to sice odsejpá, ale ve srovnání z výše zmíněným filmem, ve kterém Robert Englund, prostě válel, tohle celé působí směšně. Jo a chudák pes.

• 28.10.2017  19:04

Rolničky, rolničky, kdo pak koledníkovi ustřelil hlavu, tralalalalala, rolničky, rolničky, co to zvoní v hlavě toho kluka, to bude asi jenom nějaká dělobucha. Je docela ironické, že děcka co přežili návštěvu babičky a dědečka, z roku dva tisíce patnáct, se opět setkávají, aby čelili novému zlu, které má opravdu vánoční ducha. Byť je zde absence gore, protože Austrálie, tak i tak je velice povedené a napínavé, ze začátku se tváří jako home invasion a však v polovině se z toho stane takové vánoční Funny Games. Zlo je zde zahráno a zpracováno velice povedeně, o to víc sem však fandil víc holčině, která si umí poradit a jen tak něco ji nerozhodí. A ano, mohlo to být delší, víc mrtvol a absence gore opravdu mrzela, ale ta délka byla asi nejvíc na škodu, zlo by tak mohlo dostat více prostoru, jelikož byla fakt geniální.

• 22.10.2017  22:23
    matka! (2017)

Tenhle film, řadím mezi filmy jako : Uteč, Čarodějnice, Goodnight Mommy, Bone Tomahawk a The Visit, člověk prostě tak nějak neví na co jde a neumí se připravit na to, co se ve filmu skrývá. Takže ano, je to bizardní, je to znepokojivé, je to šílené, ale hlavně je to silné a to jak po režiserské, scénáristické a herecké stránce. K Jennifer Lawrence, mám kritický postoj a jako herečku ji opravdu nemusím, obzvlášť s jejím posledním výrokem, že za hurikán Irma, můžu to šílené a značně pomatené pometlo, které má titul Amerického prezidenta. A byť, Donald Trump je naprostý hňup, tak opravdu vážně pochybuji, že může za tu děsivou přírodní katastrofu. Takže přesto že, Jennifer Lawrence, opravdu nemusím, její herecký výkon, je zde opravdu zdařilý a v tomhle ohledu ji nelze nic vyčíst. A to se týče, i Javier Bardem a zbylých herců, všichni si zaslouží uznání a kousek toho ráje. Každý ať si film přebere jak chce, možná někomu vyjde něco jiného, ale takhle si představuji filmové zpracování Starého zákona. Bravo pane Aronofsky, bravo. Horor asi tak na čtyřicet procent, psychologicky zníčení sto procent.

• 21.10.2017  16:40

V první den, lidé budou mrznout, v den druhý bude země hořet a v třetí den, budou padat z nebe letadla. Strašně fajnový a pohodový film, nijak výrazně asi nepřekvapí, ale destrukce je hezká, přehledná a docela nápaditá. Film ale jinak má hrozně velké množství klišé a úsměvných scén, asi nejlepší je ta, jak Žerárd Butler surfuje po skle a ke konci se nebojí přinést oběť nejvyšší. Levelově je však asi to nejlepší, co se týče destrukce planety, ani to nepůsobilo tak moc hloupě jako u San Andreas, tam Skála použil své svaly, aby zkrotil nezbedné počasí. Ale konec je jeden z nejvtipnějších, co sem kdy viděl, u toho se nešlo nahlas se nesmát. Jo a pes to přežije, kočka ne.

• 16.10.2017  17:45
    Imagine Dragons - Believer (hudební videoklip) (2017)

Obrovskej Dolph Lundgren !!!

• 13.10.2017  21:03
    Sněhulák (2017)

Vždycky sem vám byl nablízku detektive, vždycky sem o vás měl starost detektive, vždycky sem se vám to snažil ulehčit detektive, copak to nedokážete ocenit detektive ?!! Fassbender, je typický detektiv, pravidelně nasává, kouří jednu cigaretu za druhou, nemá čas na svého (nevlastního) syna a žije v jedné velké plísni, tak je to zároveň takový ten policejní géniu, ano knihu/hy sem nečetl, takže sem nevěděl, co bude dál a tak sem si film mohl užít. Ale bylo to docela psycho, už úvodní desetiminutovka, dala najevo že tohle nebude typická kriminálka a nebyla. To zasněžené prostředí, u mně vyvolává husí kůži a strach, z toho co číhá v té zasněžené tmě, ale nejvíc super na tomhle filmu, bylo to že sem do poslední chvíle nevěděl kdo je oním vrahem. Na víc film, vytvářel kolem všech postav, takovou tajemnou auru, takže vlastně až na Fassbendera a jeho parťačku, na mně všichni působili podezřele a jako by skrývali nějaké hrozivé tajemství. Val Kilmer po dlouhé době zase konečně dobrý a J.K. Simmons dost slizký. Dost brutální, našlapané finále a netradiční zabití vraha, jenom potvrzují zaslouženou pětku.

• 8.10.2017  14:50

Můj názor na tenhle film, je dosti rozpůlený, film chce být jak romantické drama, tak i drsný dobrodružný film, kde přežítí je priorita číslo jedna a však, postavy si i tak najdou chvilku, na šukačku. Herecky je to bezchybné a Idris Elba, je právě v takovýhle filmech nejsilnější, drama to sou emoce, city a i konflikty, Elba právě v takových filmech, prostě exceluje ať už jako fanatik nebo lékař. Kate Winslet, kromě toho že stárne do krásy, tak je prostě stále vynikající herečka, byť její postava zde má kvantum smůly, naštěstí ji Elba furt zachraňuje. Takže já bych chtěl, čistě romantickou záležitost, ale v tu chvíli se začíná ozývat druhá stránka filmu a celé to prostě kazí, film na můj vkus, jde až moc na ruku postavám a tak i přes několik dramatických scén, sem se nedočkal něčeho vážného. Film tím pádem, neví co chce být a tak balancuje mezi těmito dvěma žánry a já sem nedostal, ani pořádný romantický film, natož pak dobrodružný film. Však plusem je posledních patnáct minut.

• 6.10.2017  21:53

Mají androidi sny, a o čem tak sní ? A co vzpomínky, mají vzpomínky a hlubší emoce, dokáží cítit, lásku, hněv, strach a radost ? Všechny tyhle otázky, mně filmem provázely, odpověď na ony otázky, sem dostal i nedostal.Nicméně Villeneuve, mi naservíroval, asi jeden z nejvíc depresivních filmů, co nejen on sám natočil, ale vůbec, ta míra deprese, beznaděje a že na konci téhle smutné cesty, neni krásný konec, ale jenom smrt . Nebudu vám lhát, ta délka je možná až moc, přepálená a místy klesalo napětí, aby pak zase vystřelilo na samotnou hranici, únosné meze, takže tohle bude pro některé problém. Celé je to takové pomalé, utahané, brutálně depresivní s dlouhými záběry, ale zároveň od toho nelze odtrhnout oči, je to jako zpěv sirén. Zázraky se dějí, ale né každý zázrak je dobrý. PS : Geniální soundtrack.

• 29.9.2017  22:35
    Wind River (2017)

Dost osobní téma, film podává a pro mnoho postav, to bude těžké, naučit se žít s tou bolestí, která zůstane po tom dotyčném je obrovská a je třeba ji něčím zaplnit, někdo tam dává zlobu, někdo se upne na osobu blízkou a někdo zase prostě loví. Je fajn, že Jeremy Renner, dostal tuhle roli, byla mu byla šitá přímo na míru a Elizabeth Olsen, to taky zvládla výborně. Oni všichni zde, to zvládli na jedničku, je vidět že režisér, přestože se vydal do áčkových vod, něco sebou z prvního filmu přinesl. Když se kouknete na, Odpornou hru a pak na tohle, nebo naopak, tak uvidíte že režisér v obou dvou případech, rád ubližuje postavám a to jak na emoční tak i fyzické úrovni. Protože tolik utrpení, bolesti a smrti v takové na první pohled, klidné rezervaci, je až k neuvěření že tam vůbec někdo dokáže přežít. Ale to sem odbočil, hrozně skvělý thriller, zase po dlouhé době, zase sem cítil k obětem a k vrahovi/vrahům emoce, vztek, lítost, pochopení a finální zadostiučinění, bylo zase jedno z těch, kde z vás spadne jedna obrovská tíha. Film si dost pohrává s napětím, mráz, sníh a to ticho, to společně s hudbou, dokreslují tajuplnou atmosféru, ve které se nevyznají ani indiáni.

• 29.9.2017  22:06

Na filmu je super, že se v první polovině ani nebere vážně, dokonce si film dělá ze sebe legraci, místy je profláklé strašení, otevírání dveří, otevírání oken a otevírání úst, v tom baráku se furt musí něco otevírat ! Je však škoda, že režisér musel ject, podle zavedených pravidel, protože taková matka, byla rozhodně super, připomínala mi tu lacinou chůvičku z filmu Přichází Satan!, zdejší máma taky ráda koketuje ze zlem a její fanatický pohled, byl bravůrní. Ale jinak nic velkého, jedny proleželý záda, pár much, brácha kostlivec a dvakrát mrtvý pes.......ohh pardon, dvakrát chcíplí pes. Co však rozhodně stojí za to, je soundtrack, který aspoň dává filmu nějakou tu atmosféru. Jinak sem měl opravdu pocit, že režisér si z toho dělá prdel. Inu i Franck nemůže, furt točit horory, o šíleném hobitovi a musí si natočit, nějaký ten sranec, aby se pak zase mohl, vytáhnout s nějakou tou čvachtavou řezničinou.

• 24.9.2017  16:32
    Trezor (2017)

Problém ani tak neni v tom, že film se snaží být krvavá duchařina, problém je v tom že charaktery zlodějů, psychopata a Jamese Franca byť sou zajímavé, tak nedostanou tolik prostoru kolik by si zasloužili. Nicméně to hodnocení tady, je zase nějak moc přehnané, tenhle film má svoje mouchy, ale jako odpad ? Ehm mno, asi v osmé minutě, mně to začalo bavit, v polovině to začalo ztrácet dech, aby to všechno, v posledních deseti minutách vynahradilo. Nicméně přítomnost dvou zlodějů, blbý a blbější, sou až na docela slušné úmrtí, v podstatě k ničemu a kdyby se vypustili, tak by trojice sourozenců, mohla dostat víc prostoru a pořádně by se to mohlo mezi nimi rozjet. Ale takhle je to škoda, atmosféra místy nebyla špatná a kdyby se scénárista, zaměřil na důležité postavy, tak by se z toho dalo vytřískat mnohem víc. Takhle to taky neni špatné, ale je znát že je to šité horkou jehlou a přitom totálně zbytečně. Velká škoda, takhle zajímavé téma, promarnit v rychlovce, smutnější tři. PS: a ten kdo psal ten obsah, ten to teda dost prožíval (který je plný akce, napětí, zděšení a neuvěřitelné hrůzy) velká legrace :DDDD

• 21.9.2017  18:32

Matthew Vaughn totálně upustil, od jakýkoliv zábran a nechal svoje pubertální já, pracovat naplno a sakra se to vyplatilo. Jestli jednička, si dělala do jisté míry legraci z Jamesa Bonda, tak dvojka si totálně utahuje z Bourna, Jacka Ryana a z Nejhorších obav, má leda tak prdel. To americké buranství, je tady možná až moc přepálené, chyběl už jen pořádný incesťák a bylo by to se vším všudy. Ale přišlo mi, že se na legraci dost ubralo a místo humoru, tady dostávají postavy více prostoru, což je strašně super. Humor tady je, hlavně v první polovině, pak už jen vyjímečně. Egerton je tady výborný, značně jeho postava dospěla, ale logicky pak na sebe většinu pozornosti, začne strhávat Colin Firth, který je naprosto fantastický. Nebudu schválně srovnávat kdo byl lepší záporák jestli Julianne Moore nebo Samuel L. Jackson, oba dva byli pro mně, suprový a naprosto osobití záporáci, kteří na sebe upoutají pozornost. Kdo asi nejvíc vybočuje, tak je Pedro Pascal se svým naprosto ohromujícím výkonem, jako jeho postava je dost přímočará a vlastně v tomhle ohledu nepřekvapí, ale to co předvádí za akci, to nemá obdoby. A takhle se dostáváme k akčním scénám, a jak sem uvedl na začátku, jakákoliv realistka jde stranou stranou a tak zůstává, jedna z nejvíc bizarních akcí, kterou je možno vidět v akčních filmech. Je to pestré, je to barevné, je místy přehnané, je to však své a naprosto úžasné.

• 17.9.2017  16:42

To že se v noci nevychází, ví každý kdo kdy běhal a stále běhá v Harranu, v noci je totiž všechno zlověstnější a strašidelnější . A tady je vlastně škoda, že se z tohohle filmu nevytřískalo víc, potenciál tady by byl. Ono se to má tak, že největší svině sou tady zase přeživší a né ti co koušu a šíří nákazu. Né že by to bylo špatné, ale tohle poučení, je vlastně v každém podobném filmu, od Úsvitu mrtvých až po Den mrtvých. A přitom ta atmosféra, od začátku filmu, je dusná, znepokojivá a hustější než Slovenské halušky, takže konec mohl být hororovější nebo akčnější. Tak jako tak, celé úsilí všech zůčastněných postav, vyznívá do ztracena. Konec působí dost uspěchaně a na některé otázky, nedostanete odpoveď a zůstane jenom hořkost.

• 16.9.2017  16:20
    Život (2017)

Každý živý organismus, který si je vědom své existence, si chrání svůj vlastní život a udělá vše proto aby přežil, a pokuď přitom musí zabít, jiný život tak to udělá, má to v sobě zakodované. Tyhle horory miluji, sou to horory, kde je ohrožená samotná lidská existence, a je jedno, co ji ohrožuje. Ať už to pochází z vesmíru, z jiné dimenze, či to bylo vypěstováno někdo v laboratoři a nebo si to sama planeta země vytvořila jako obraný prostředek . Existence tvora, bytosti či něčeho, co ohrožuje samotnou lidskost, to je pro mně osobně nejvíc děsivé téma, to je prostě Lovecraft. A k přežití většiny, je třeba obětovat menšinu a proto se to nesmí dostat na zem, ale o tom je zase jiný horor.

• 14.9.2017  22:52

V podstatě jako V Utajení, akorát bez mysteriozní stránky a kulantnějšího hrdiny. Né že by O'Brien byl špatný herec, to on je dobrý herec, ale když se tam kolem něho, pohybují třímetrový chlapi, kteří mají na rukou svaly až k prasknutí, (nabouchaný Adkins) a ve tváři výraz ala Terminátor, tak oproti nim O'Brien prostě a jednoduše působí směšně. Je to tady půl na půl, trochu špionské sledovačky a pak zase trochu akce, ta bitka v hotelu je asi nejlepší. Osobně bych ve filmu, preferoval méně akce a pak si ji schovat až na konec, tady je rozmístě v klasickém stylu a tím pádem je to i dost předvídatelné. Co je rozhodně super, je ta romantická stránka v polovině filmu, závěrečný výbuch, mučení bylo geniální, bitka v hotelu, plážový masakr a to je vlastně tak nějak všechno. Ty věci, co sem vypsal sou hrozně super, ale sou to takové drobečky, od koláče který, před vámi už někdo snědl a to se prostě nedělá. On by to, ani vlastně nebyl, špatný film, ale po skončení filmu, cítíte že to mohlo být víc chlapský, víc živější, víc napínavější a taky víc vyhrocenější. Keaton je tady totálně super, Adkins má kupodivu dostatek prostoru, ale mohl být na druhé straně, Kitsch super záporák, má to v hlavě dobře porouchaný a Shiva Negar je kus. Je škoda, že Adkins ve svých filmech, nedostává taky takovou tématiku, lokace, charismatické záporáky a větší rozpočet, tady by to dal s přehledem a hodnocení by bylo i podstatně vyšší.

• 10.9.2017  17:17
    Jdi na to (1983)

Rvaček tady moc sice neni a vlastně ani nestojí za řeč, ale všechno vynahrazuje ten vynikající humor. Víc k filmu ani napsat nejde, takže ať se to nedostane do záznamu.

• 7.9.2017  19:33
    To (2017)

Voda kape, kap, kap, kap slyšíte ji kapat, ta voda............ta voda je nad námi a kape, kap, kap a nepřestává kapat. Sem velice rád, že se na plátna kin, opět dostalo monstrum, které je hmotné a neni to jen další entita, démon, prokletá duše, ztracená duše, duch minulosti, duch přítomnosti, duch budoucnosti, holka ze studně, krkající jeptiška a nebo jenom nějaký debil, co volá hlavním hrdinům ze zrušeného čísla aby jim oznámil, že si jde pro ně. Nic proti letošní Annabelle, která je perfektní, ale na můj vkus je tady až moc těhle výše zmíněných věcí a proto sem rád za klauna. Klaun je, jako Vetřelec a nebo Věc, je reálný, je to zhmotněná hrůza, hrůza které se musíte bát a nemůžete ji brát na lehkou váhu, je tam venku a číhá a dá se s ním bojovat. Ve filmu je vlastně hned několik faktorů strachu, strach ze sklepa, strach z šikany, strach z rodiče který vám chce ublížit, pak sou tu strachy dětských hrdinů, které zastupuje klaun. A však klaun,nepoužívá jenom hrůzu, jednou se chová groteskně a s hrdiny si hraje, štve je proti sobě, využívá jiné, vstupuje do podvědomí a nechává strach zakořenit a sílit. Ale ve filmu neni jenom strach, děs a hrůza, sou tu i hezký věci, jako je přátelství, letní láska, skákání do jezera a logicky léto, ano Eddie všichni víme že je léto, takže sou tady vtípky, pošťuchování, je tady i dětská nevinnost, která musí jít stranou a dětští hrdinové musejí dospět a postavit se strachu. Finální zůčtování s klaunem, považuji za jednou z nejvíce uspokojivých momentů, co lze v hororech vidět, je to jako když se zbavíte obrovské zátěže, co vás celou dobu táhne ke dnu. https://www.youtube.com/watch?v=X-uPhjSwztE

• 1.9.2017  22:23

Soderbergh exceluje se svými parťáky, protože tahle loupež trumfne i Dannyho parťáky a i jiné filmy, ve kterých se loupí. Film je nejvíc silný v příběhu, v postavách a v humoru. Zdejší humor, neni žádný Deadpool, ten humor je spíš takový situační, ale když se něco vtipného stane, tak se opravdu od srdce zasmějete. Je to takový pohodový film, nikomu se nijak výrazně neublíží, až tedy na ty dvě ega, těch dvou blbců, kteří si o to stejně koledují. A tak největší problém, spočívá v prvních patnácti minutách, filmu to docela trvá než se rozjede, ale jak nastoupí žlutý Craig, tak se film rozjede a vydrží to až dokonce. Jo ten konec, ten byl opravdu, jedna z největších vochcávek vůbec. Za zmínku ještě stojí, malá miss krásy, která místo toho aby se zvrhla v odporné buranství, se zvrhne v jednu z nejkrásnějších a nejvíc dojemných věcí.Rád bych napsal k filmu víc, ať už k propracovanému příběhu, k bizarním postavám, ale to bych musel spoilerovat a to se mi nechce, prostě jděte na film. Maximální doporučení, je to překvapení, je to nečekané a to víc je příjemnější.

• 30.8.2017  17:22

Tady se začíná klubat hodně povedené spojení, Cruis a Liman se stávají zárukou úspěchu, to aby Christopher McQuarrie začal pomalu žárlit. Komediální nádech, trošičku filmu škodí, když se vezme v potaz, co byl Pablo Escobar a ta jeho parta zač. On né že by Tomíkův úsměv, nebyl okouzlující, ale přeci jenom, ubírá to na vážnosti, jinak celkem dobře napsaného příběhu o jednom výstředním šílenci. No a jestli jste viděli seriál Narcos, tak vás asi film ničím výrazným nepřekvapí, i když najdou se věci, které byli solidně vyhrocené viz první vzlet pro Pabla, honička s federálními agenty a pak logicky J.B. ten byl fakt něco. Ve filmu nejsou typické akční scény, ale napětí tam je, i když pak ke konci to začne lehce kolísat. Hrozně moc se mi líbilo, jak to bylo vyprávěné a jak to bylo natočené, místy to působilo jako dokumentární film, na kameře dobrý filtr, ale neni to žádný found footage. Je to takové mezi třemi a čtyřmi, ale když vezmu v potaz, že Tomík ukáže svou chloubu a to hned dvakrát, tak to vychází na ty čtyři.........plus ta šukačka v letadle, ta neměla chybu.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13