Yoshitsune

Kanada
People can fly

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 21.10.2017  16:40

V první den lidé budou mrznout, v den druhý bude země hořet a v třetí den, budou padat z nebe letadla. Strašně fajnový a pohodový film, nijak výrazně asi nepřekvapí, ale destrukce je hezká, přehledná a docela nápaditá. Film ale jinak má hrozně velké množství klišé a úsměvných scén, asi nejlepší je ta, jak Žerárd Butler surfuje po skle a ke konci se nebojí přinést oběť nejvyšší. Levelově je však asi to nejlepší, co se týče destrukce planety, ani to nepůsobilo tak moc hloupě jako u San Andreas, tam Skála použil své svaly, aby zkrotil nezbedné počasí. Ale konec je jeden z nejvtipnějších, co sem kdy viděl, u toho se nešlo nahlas se nesmát. Jo a pes to přežije, kočka ne.

• 16.10.2017  17:45
    Imagine Dragons - Believer (hudební videoklip) (2017)

Obrovskej Dolph Lundgren !!!

• 13.10.2017  21:03
    Sněhulák (2017)

Vždycky sem vám byl nablízku detektive, vždycky sem o vás měl starost detektive, vždycky sem se vám to snažil ulehčit detektive, copak to nedokážete ocenit detektive ?!! Fassbender, je typický detektiv, pravidelně nasává, kouří jednu cigaretu za druhou, nemá čas na svého (nevlastního) syna a žije v jedné velké plísni, tak je to zároveň takový ten policejní géniu, ano knihu/hy sem nečetl, takže sem nevěděl, co bude dál a tak sem si film mohl užít. Ale bylo to docela psycho, už úvodní desetiminutovka, dala najevo že tohle nebude typická kriminálka a nebyla. To zasněžené prostředí, u mně vyvolává husí kůži a strach, z toho co číhá v té zasněžené tmě, ale nejvíc super na tomhle filmu, bylo to že sem do poslední chvíle nevěděl kdo je oním vrahem. Na víc film, vytvářel kolem všech postav, takovou tajemnou auru, takže vlastně až na Fassbendera a jeho parťačku, na mně všichni působili podezřele a jako by skrývali nějaké hrozivé tajemství. Val Kilmer po dlouhé době zase konečně dobrý a J.K. Simmons dost slizký. Dost brutální, našlapané finále a netradiční zabití vraha, jenom potvrzují zaslouženou pětku.

• 8.10.2017  14:50

Můj názor na tenhle film, je dosti rozpůlený, film chce být jak romantické drama, tak i drsný dobrodružný film, kde přežítí je priorita číslo jedna a však, postavy si i tak najdou chvilku, na šukačku. Herecky je to bezchybné a Idris Elba, je právě v takovýhle filmech nejsilnější, drama to sou emoce, city a i konflikty, Elba právě v takových filmech, prostě exceluje ať už jako fanatik nebo lékař. Kate Winslet, kromě toho že stárne do krásy, tak je prostě stále vynikající herečka, byť její postava zde má kvantum smůly, naštěstí ji Elba furt zachraňuje. Takže já bych chtěl, čistě romantickou záležitost, ale v tu chvíli se začíná ozývat druhá stránka filmu a celé to prostě kazí, film na můj vkus, jde až moc na ruku postavám a tak i přes několik dramatických scén, sem se nedočkal něčeho vážného. Film tím pádem, neví co chce být a tak balancuje mezi těmito dvěma žánry a já sem nedostal, ani pořádný romantický film, natož pak dobrodružný film. Však plusem je posledních patnáct minut.

• 6.10.2017  21:53

Mají androidi sny, a o čem tak sní ? A co vzpomínky, mají vzpomínky a hlubší emoce, dokáží cítit, lásku, hněv, strach a radost ? Všechny tyhle otázky, mně filmem provázely, odpověď na ony otázky, sem dostal i nedostal.Nicméně Villeneuve, mi naservíroval, asi jeden z nejvíc depresivních filmů, co nejen on sám natočil, ale vůbec, ta míra deprese, beznaděje a že na konci téhle smutné cesty, neni krásný konec, ale jenom smrt . Nebudu vám lhát, ta délka je možná až moc, přepálená a místy klesalo napětí, aby pak zase vystřelilo na samotnou hranici, únosné meze, takže tohle bude pro některé problém. Celé je to takové pomalé, utahané, brutálně depresivní s dlouhými záběry, ale zároveň od toho nelze odtrhnout oči, je to jako zpěv sirén. Zázraky se dějí, ale né každý zázrak je dobrý. PS : Geniální soundtrack.

• 29.9.2017  22:35
    Wind River (2017)

Dost osobní téma, film podává a pro mnoho postav, to bude těžké, naučit se žít s tou bolestí, která zůstane po tom dotyčném je obrovská a je třeba ji něčím zaplnit, někdo tam dává zlobu, někdo se upne na osobu blízkou a někdo zase prostě loví. Je fajn, že Jeremy Renner, dostal tuhle roli, jako by mu byla šitá přímo na míru a Elizabeth Olsen, to taky zvládla výborně. Oni všichni zde, to zvládli na jedničku, je vidět že režisér, přestože se vydal do áčkových vod, něco sebou z prvního filmu přinesl. Když se kouknete na, Odpornou hru a pak na tohle, nebo naopak, tak uvidíte že režisér v obou dvou případech, rád ubližuje postavám a to jak na emoční tak i fyzické úrovni. Protože tolik utrpení, bolesti a smrti v takové na první pohled, klidné rezervaci, je až k neuvěření že tam vůbec někdo dokáže přežít. Ale to sem odbočil, hrozně skvělý thriller, zase po dlouhé době, zase sem cítil k obětem a k vrahovi/vrahům emoce, vztek, lítost, pochopení a finální zadostiučinění, bylo zase jedno z těch, kde z vás spadne jedna obrovská tíha. Film si dost pohrává s napětím, mráz, sníh a to ticho, to společně s hudbou, dokreslují tajuplnou atmosféru, ve které se nevyznají ani indiáni.

• 29.9.2017  22:06

Na filmu je super, že se v první polovině ani nebere vážně, dokonce si film dělá ze sebe legraci, místy je profláklé strašení, otevírání dveří, otevírání oken a otevírání úst, v tom baráku se furt musí něco otevírat ! Je však škoda, že režisér musel ject, podle zavedených pravidel, protože taková matka, byla rozhodně super, připomínala mi tu lacinou chůvičku z filmu Přichází Satan!, zdejší máma taky ráda koketuje ze zlem a její fanatický pohled, byl bravůrní. Ale jinak nic velkého, jedny proleželý záda, pár much, brácha kostlivec a dvakrát mrtvý pes.......ohh pardon, dvakrát chcíplí pes. Co však rozhodně stojí za to, je soundtrack, který aspoň dává filmu nějakou tu atmosféru. Jinak sem měl opravdu pocit, že režisér si z toho dělá prdel. Inu i Franck nemůže, furt točit horory, o šíleném hobitovi a musí si natočit, nějaký ten sranec, aby se pak zase mohl, vytáhnout s nějakou tou čvachtavou řezničinou.

• 24.9.2017  16:32
    Trezor (2017)

Problém ani tak neni v tom, že film se snaží být krvavá duchařina, problém je v tom že charaktery zlodějů, psychopata a Jamese Franca byť sou zajímavé, tak nedostanou tolik prostoru kolik by si zasloužili. Nicméně to hodnocení tady, je zase nějak moc přehnané, tenhle film má svoje mouchy, ale jako odpad ? Ehm mno, asi v osmé minutě, mně to začalo bavit, v polovině to začalo ztrácet dech, aby to všechno, v posledních deseti minutách vynahradilo. Nicméně přítomnost dvou zlodějů, blbý a blbější, sou až na docela slušné úmrtí, v podstatě k ničemu a kdyby se vypustili, tak by trojice sourozenců, mohla dostat víc prostoru a pořádně by se to mohlo mezi nimi rozjet. Ale takhle je to škoda, atmosféra místy nebyla špatná a kdyby se scénárista, zaměřil na důležité postavy, tak by se z toho dalo vytřískat mnohem víc. Takhle to taky neni špatné, ale je znát že je to šité horkou jehlou a přitom totálně zbytečně. Velká škoda, takhle zajímavé téma, promarnit v rychlovce, smutnější tři. PS: a ten kdo psal ten obsah, ten to teda dost prožíval (který je plný akce, napětí, zděšení a neuvěřitelné hrůzy) velká legrace :DDDD

• 21.9.2017  18:32

Matthew Vaughn totálně upustil, od jakýkoliv zábran a nechal svoje pubertální já, pracovat naplno a sakra se to vyplatilo. Jestli jednička, si dělala do jisté míry legraci z Jamesa Bonda, tak dvojka si totálně utahuje z Bourna, Jacka Ryana a z Nejhorších obav, má leda tak prdel. To americké buranství, je tady možná až moc přepálené, chyběl už jen pořádný incesťák a bylo by to se vším všudy. Ale přišlo mi, že se na legraci dost ubralo a místo humoru, tady dostávají postavy více prostoru, což je strašně super. Humor tady je, hlavně v první polovině, pak už jen vyjímečně. Egerton je tady výborný, značně jeho postava dospěla, ale logicky pak na sebe většinu pozornosti, začne strhávat Colin Firth, který je naprosto fantastický. Nebudu schválně srovnávat kdo byl lepší záporák jestli Julianne Moore nebo Samuel L. Jackson, oba dva byli pro mně, suprový a naprosto osobití záporáci, kteří na sebe upoutají pozornost. Kdo asi nejvíc vybočuje, tak je Pedro Pascal se svým naprosto ohromujícím výkonem, jako jeho postava je dost přímočará a vlastně v tomhle ohledu nepřekvapí, ale to co předvádí za akci, to nemá obdoby. A takhle se dostáváme k akčním scénám, a jak sem uvedl na začátku, jakákoliv realistka jde stranou stranou a tak zůstává, jedna z nejvíc bizarních akcí, kterou je možno vidět v akčních filmech. Je to pestré, je to barevné, je místy přehnané, je to však své a naprosto úžasné.

• 17.9.2017  16:42

To že se v noci nevychází, ví každý kdo kdy běhal a stále běhá v Harranu, v noci je totiž všechno zlověstnější a strašidelnější . A tady je vlastně škoda, že se z tohohle filmu nevytřískalo víc, potenciál tady by byl. Ono se to má tak, že největší svině sou tady zase přeživší a né ti co koušu a šíří nákazu. Né že by to bylo špatné, ale tohle poučení, je vlastně v každém podobném filmu, od Úsvitu mrtvých až po Den mrtvých. A přitom ta atmosféra, od začátku filmu, je dusná, znepokojivá a hustější než Slovenské halušky, takže konec mohl být hororovější nebo akčnější. Tak jako tak, celé úsilí všech zůčastněných postav, vyznívá do ztracena. Konec působí dost uspěchaně a na některé otázky, nedostanete odpoveď a zůstane jenom hořkost.

• 16.9.2017  16:20
    Život (2017)

Každý živý organismus, který si je vědom své existence, si chrání svůj vlastní život a udělá vše proto aby přežil, a pokuď přitom musí zabít, jiný život tak to udělá, má to v sobě zakodované. Tyhle horory miluji, sou to horory, kde je ohrožená samotná lidská existence, a je jedno, co ji ohrožuje. Ať už to pochází z vesmíru, z jiné dimenze, či to bylo vypěstováno někdo v laboratoři a nebo si to sama planeta země vytvořila jako obraný prostředek . Existence tvora, bytosti či něčeho, co ohrožuje samotnou lidskost, to je pro mně osobně nejvíc děsivé téma, to je prostě Lovecraft. A k přežití většiny, je třeba obětovat menšinu a proto se to nesmí dostat na zem, ale o tom je zase jiný horor.

• 14.9.2017  22:52

V podstatě jako V Utajení, akorát bez mysteriozní stránky a kulantnějšího hrdiny. Né že by O'Brien byl špatný herec, to on je dobrý herec, ale když se tam kolem něho, pohybují třímetrový chlapi, kteří mají na rukou svaly až k prasknutí, (nabouchaný Adkins) a ve tváři výraz ala Terminátor, tak oproti nim O'Brien prostě a jednoduše působí směšně. Je to tady půl na půl, trochu špionské sledovačky a pak zase trochu akce, ta bitka v hotelu je asi nejlepší. Osobně bych ve filmu, preferoval méně akce a pak si ji schovat až na konec, tady je rozmístě v klasickém stylu a tím pádem je to i dost předvídatelné. Co je rozhodně super, je ta romantická stránka v polovině filmu, závěrečný výbuch, mučení bylo geniální, bitka v hotelu, plážový masakr a to je vlastně tak nějak všechno. Ty věci, co sem vypsal sou hrozně super, ale sou to takové drobečky, od koláče který, před vámi už někdo snědl a to se prostě nedělá. On by to, ani vlastně nebyl, špatný film, ale po skončení filmu, cítíte že to mohlo být víc chlapský, víc živější, víc napínavější a taky víc vyhrocenější. Keaton je tady totálně super, Adkins má kupodivu dostatek prostoru, ale mohl být na druhé straně, Kitsch super záporák, má to v hlavě dobře porouchaný a Shiva Negar je kus. Je škoda, že Adkins ve svých filmech, nedostává taky takovou tématiku, lokace, charismatické záporáky a větší rozpočet, tady by to dal s přehledem a hodnocení by bylo i podstatně vyšší.

• 10.9.2017  17:17
    Jdi na to (1983)

Rvaček tady moc sice neni a vlastně ani nestojí za řeč, ale všechno vynahrazuje ten vynikající humor. Víc k filmu ani napsat nejde, takže ať se to nedostane do záznamu.

• 7.9.2017  19:33
    To (2017)

Voda kape, kap, kap, kap slyšíte ji kapat, ta voda............ta voda je nad námi a kape, kap, kap a nepřestává kapat. Sem velice rád, že se na plátna kin, opět dostalo monstrum, které je hmotné a neni to jen další entita, démon, prokletá duše, ztracená duše, duch minulosti, duch přítomnosti, duch budoucnosti, holka ze studně, krkající jeptiška a nebo jenom nějaký debil, co volá hlavním hrdinům ze zrušeného čísla aby jim oznámil, že si jde pro ně. Nic proti letošní Annabelle, která je perfektní, ale na můj vkus je tady až moc těhle výše zmíněných věcí a proto sem rád za klauna. Klaun je, jako Vetřelec a nebo Věc, je reálný, je to zhmotněná hrůza, hrůza které se musíte bát a nemůžete ji brát na lehkou váhu, je tam venku a číhá a dá se s ním bojovat. Ve filmu je vlastně hned několik faktorů strachu, strach ze sklepa, strach z šikany, strach z rodiče který vám chce ublížit, pak sou tu strachy dětských hrdinů, které zastupuje klaun. A však klaun,nepoužívá jenom hrůzu, jednou se chová groteskně a s hrdiny si hraje, štve je proti sobě, využívá jiné, vstupuje do podvědomí a nechává strach zakořenit a sílit. Ale ve filmu neni jenom strach, děs a hrůza, sou tu i hezký věci, jako je přátelství, letní láska, skákání do jezera a logicky léto, ano Eddie všichni víme že je léto, takže sou tady vtípky, pošťuchování, je tady i dětská nevinnost, která musí jít stranou a dětští hrdinové musejí dospět a postavit se strachu. Finální zůčtování s klaunem, považuji za jednou z nejvíce uspokojivých momentů, co lze v hororech vidět, je to jako když se zbavíte obrovské zátěže, co vás celou dobu táhne ke dnu. https://www.youtube.com/watch?v=X-uPhjSwztE

• 1.9.2017  22:23

Soderbergh exceluje se svými parťáky, protože tahle loupež trumfne i Dannyho parťáky a i jiné filmy, ve kterých se loupí. Film je nejvíc silný v příběhu, v postavách a v humoru. Zdejší humor, neni žádný Deadpool, ten humor je spíš takový situační, ale když se něco vtipného stane, tak se opravdu od srdce zasmějete. Je to takový pohodový film, nikomu se nijak výrazně neublíží, až tedy na ty dvě ega, těch dvou blbců, kteří si o to stejně koledují. A tak největší problém, spočívá v prvních patnácti minutách, filmu to docela trvá než se rozjede, ale jak nastoupí žlutý Craig, tak se film rozjede a vydrží to až dokonce. Jo ten konec, ten byl opravdu, jedna z největších vochcávek vůbec. Za zmínku ještě stojí, malá miss krásy, která místo toho aby se zvrhla v odporné buranství, se zvrhne v jednu z nejkrásnějších a nejvíc dojemných věcí.Rád bych napsal k filmu víc, ať už k propracovanému příběhu, k bizarním postavám, ale to bych musel spoilerovat a to se mi nechce, prostě jděte na film. Maximální doporučení, je to překvapení, je to nečekané a to víc je příjemnější.

• 30.8.2017  17:22

Tady se začíná klubat hodně povedené spojení, Cruis a Liman se stávají zárukou úspěchu, to aby Christopher McQuarrie začal pomalu žárlit. Komediální nádech, trošičku filmu škodí, když se vezme v potaz, co byl Pablo Escobar a ta jeho parta zač. On né že by Tomíkův úsměv, nebyl okouzlující, ale přeci jenom, ubírá to na vážnosti, jinak celkem dobře napsaného příběhu o jednom výstředním šílenci. No a jestli jste viděli seriál Narcos, tak vás asi film ničím výrazným nepřekvapí, i když najdou se věci, které byli solidně vyhrocené viz první vzlet pro Pabla, honička s federálními agenty a pak logicky J.B. ten byl fakt něco. Ve filmu nejsou typické akční scény, ale napětí tam je, i když pak ke konci to začne lehce kolísat. Hrozně moc se mi líbilo, jak to bylo vyprávěné a jak to bylo natočené, místy to působilo jako dokumentární film, na kameře dobrý filtr, ale neni to žádný found footage. Je to takové mezi třemi a čtyřmi, ale když vezmu v potaz, že Tomík ukáže svou chloubu a to hned dvakrát, tak to vychází na ty čtyři.........plus ta šukačka v letadle, ta neměla chybu.

• 25.8.2017  21:47
    Temná věž (2017)

Na rozdíl od některých (nazdar Psychore, to sem já, tvoje noční můra) budu logicky objektivní, byť Kinga neuznávám jako krále strachu a některé jeho zfilmované povídky, se nebojím hodnotit odpadem, takže přesto přese všechno, sem byl v kině na tomhle filmu a musím říct, že to bylo super. Jako já sem četl jenom tu první knihu.......fajn četl sem jenom první komiks a dal bych mu tak dvě hvězdičky, takže sem docela těšil, až tomuhle filmu napálím jednu hvězdičku nebo odpad a bude to zadostiučinění a potvrzení že King fakt ne. Ale jelikož sem nezapomněl tvář svého otce, tak nadále zůstávám spravedlivým uživatelem, takže je to pro mně příjemné překvapení že to povedlo. Nicméně narvat do jednoho filmu sedm, knih je nereálné a fyzicky nemožné, proto autoři tak nějak počítají s tím, že jste četli knihy a tak nějak vše víte. Pro ty (jako sem já) co knihy nečetli, i na tyhle lidi tvůrci myslí a vše během filmu vysvětlí, o co jako že jde a co je co a kdo je kdo, což je vlastně dobře. Nicméně film na mně působil, jako jedna z Rolandových a Walterových šarvátek, s tím že zlo příště zvítězí, což je vlastně pravda, kdo čekal že otevře oči ? Na filmu se mi hrozně líbilo, prostředí, démoni za za vesmírem, a ty zrůdičky co měli na sobě obličeje lidí. A logicky se dostáváme k rolím, Elba se role pistolníka ujal se vší ctí, McConaughey je zase sympatický záporák, který se vám dostane pod kůži. Taylor je v pohodě, nijak zvlášť nevadil. Ale co mi vadilo, bylo stupidní, stokrát ohrané klišé, jako "využil si mně" a ke konci dojde i na povzbuzení, tohle, tohle si opravdu mohli odpustit. No a pak logicky délka, ono se to sice všechno dobře vysvětlí a tak vůbec, ale ten svět toho nabízel tolik, věcí co by šlo ukázat, že ta krátká stopáž je prostě špatná, ve všech ohledech. Jo a naprosto vynikající soundtrack.

• 22.8.2017  22:27

Patrick Hughes filmovému světu dokazuje, co by dokázal s třetími The Expendables 3, kdyby mu do toho, studio a hlavně Stallone nekecali, a důkaz je to tedy solidní. Ale všechno po pořádku, takže akce...........akce je super, je jí hodně a je výborně provedená, natočená a choreograficky zvládnutá, je tady vlastně všechno, co by jste chtěli dostat od akčního filmu, celé je to zabalené v eRkovém formátu, takže hřebík v hlavě vede. Ve filmu je koláž úmrtí, některé sou doslova až bizarní, některé zase vtipné, jiné zase drsné, tady si někdo na tom dal práci. Příběh je jednoduchost sama, ale o příběh tu ani tak výrazně nejde, i když v některých momentech umí překvapit. Ale co je na filmu totální špička sou herci a pojetí humoru, Reynolds logicky nevypadl ze své role Deadpoola a to jest od roku 2009, Jackson zde v roli Terminátora co dohání Reynoldse k šílenství, Oldman opět padouch se vší parádou a Hayek zde funguje coby symbol ženskosti. Ale ten humor, je naprosto geniální, někdy ta slovní přestřelka mezi Reynoldsem a Jacksonem, je doslova zničující, takže na tohle pozor, dost se přitom slzí smíchy. Filmu vytknout nic nemůžu, protože to ani nejde. Ale kinu bych vytknout něco chtěl, seděl sem na sedačce, která byla udělaná asi z nějaké kamenného elementu, jelikož to bylo za trest na ní sedět. A to nemluvím o tom, že sem seděl úplně na kraji, takže hlavu mám jak Quasimodo a to vše díky debilnímu zasedacímu rozpisu, který mi nedovil si přesednout, i když v kině byli čtyři lidi, ale jelikož v kině byla hlídka, která mi jasně dala najevo že jestli si přesednu, poznám jenom bolest a utrpení, takže sem celou dobu čuměl doleva. Do onoho kina, už nikdy nevkročím, takže tady máte reklamu Premiere Cinemas, já dostal zážitek na celý život.

• 15.8.2017  00:11

Každý výtvor, má svého tvůrce, T-800 měl Skynet, Pinocchio má zase Geppetto a i panenka, která zatím nenesla žádné jméno a byla prostě jen panenkou i ta má svého stvořitele, který ji vytvořil, život ji dalo něco jiného. Ale první Annabell, ode mně dostala dvě ušmudlané hvězdičky, takže sem na dvojku pohlížel s mírnou skepsí, s tím že bude film rád za další dvě ušmudlané hvězdičky. Ohhh jak sem jenom pletl, víte jak sou ty horory, které vás lákají na strašení, démony a hrůzu, třeba takový V zajetí démonů 2, tak přesně tohle neni ten případ. Zatímco v démonech se stěhuje nábytek a krká se, tak tady se strašení dostává na novou úroveň. Né že by Sandberg nepoužil staré osvědčené, zhasínání světel, otevírání dveří, levitujících věcí, to on tady dělá straší tím, ale tohle všechno je příprava, na to co se začne dít potom. Sandberg totiž dokáže z tmavé chodby, udělat to nejděsivější místo na planetě a stále stupňuje napětí, tam kde ostatní horory, nechají diváka vydechnout, tam Sandberg naopak šlápne na plyn a nepoleví. Hned po první noci, začne démon útočit a jeho útoky, se stupňují a pomalu všem přítomným začne docházet, že je něco v nepořádku. Což je další skvělá věc na filmu, opět se postavy chovají adekvátně k situaci, sekyra, auto, růženec a další věci, které by napadli člověka, kdyby byl v jejich situaci. Studna a strašák si žádají o vlastní film, odkaz na Jeptišku geniální. Ano, ano úmrtnost mohla být sice větší, ale každé úmrtí, stojí za to. Tenhle film je vlastně až neskutečně geniální a konec tomu dá grády, staré kamarádky se opět setkali po letech. Mohl bych vypsat spoustu dalších věcí, co zde stojí zmínku a zaslouží si pozornost, ale to už by bylo moc dlouhé, takhle jeden z nejlepších duchařských hororů, který né a né polevit v děsu, zasloužená pětka. https://www.youtube.com/watch?v=rupnAiK6UEY

• 3.8.2017  18:25

Atomic Blonde je možná super, ale jenom možná, filmu vyloženě škodí jednak ona příběhová překombinovanost, kde každý hraje na všechny strany a divák se ztrácí, v tom světě špionů, kde každý chce něco jiného. Zatímco filmu V utajení, ta aura "nevěř nikomu" strašně moc slušela, tady je prostě přeplácaný a v polovině i nudný, konec to tedy trochu zachraňuje, ale ruku na srdce, v šoku sem z toho tedy nebyl. Zatímco Wick si na nic nehraje a jde tou jednoduší cestou, což je mu ku prospěchu, Atomic Blond to zkouší víc a víc zamotávat, což mu i láme vaz, takže kdyby byl příběh jednodušší, byl by i lepší. Akce v baráku je strašně super a stojí za pochvalu, je to špinavé, je to drsné a je to dobře natočené, ale ta akce před tím, na mně působila dost vlažně a nezajímavě. Ve filmu sou tedy i super tři bouračky, ale až na akci v baráku, stojí jinak akce za jednu hvězdičku. Film má super atmosféru, takže dech komunistické pakáže, je citelně znát, soundtrack taky nedělá ostudu a remix písničky Sweet Dreams se krásně poslouchá. Charlize Theron je sexy a dostatečně rázná, nelze ji nic vyčíst, James McAvoy ze začátku baví, v polovině otravuje a konec už totálně nedává, Sofia Boutella má super kozy, ale její potenciál zůstal nevyužitý a John Goodman mně opět bavil. Místy mi to připomínalo o šest let starší Zkrat, akorát s tím rozdílem, že Zkrat byl lepší ve všech ohledech. Jako pod tři, jít to je blbost, čtyři sou zase moc, takže já sem pro trojku s tím, že takovéhle zklamání sem tedy nečekal.

• 29.7.2017  22:27
    Baby Driver (2017)

Sem velice, velice rád, že sem v tomhle měsíci stihl ještě jednu pětku, ale na rozdíl od V utajení, kde sem měl jisté výhrady vůči konci, taky tady žádné výhrady nejsou. Takhle čistou a jasnou pětku, sem už dlouho, s klidným svědomím nedal, naposled u druhých Strážců. Ale zpět k filmu, hudba nikdy ještě víc nebyla důležitější součástí filmu, tak jako právě tady, zpěvák je tady motorem, basák je volantem, bubeník pneumatikami a kytarista je převodovka, takže pokuď máte rádi reto písničky, budete se v tomhle filmu vyloženě rochnit. Ale retra je tedy mnohem víc, ale je šikovně skryto, takže takové bistro u silnice s obsluhou, která má cizí jmenovku, sou úsměvné odkazy. Akce je plynulá, svižná, originální a napínavá, kamera střídá úhly a nájezdy sou rychle, však přehledné, ale jak akce za volantem, po svých či s pomocí střelných zbraní, akci nelze nic vyčíst, protože nemá chybu. Jon Bernthal jen na skok a pak se už neobjeví, ale je zase fajn, že i vysvětlí proč se neobjeví, byť bych spíš vsázel na Hell's Kitchen. Kevin Spacey naprosto úžasný a luxusní, asi si tím kompenzuje roli Lexe Luthora, ale čert to vem, tady je prostě fantastický. Za to Jamie Foxx je prostě šílený magor.. Překvapení skrývá Jon Hamm se svoji kámoškou, ale hlavně Hamm který působí dost nenápadně, aby se pak v posledních třiceti minutách, stal nezastavitelným strojem na zabíjení. Lily James byla už okouzlujíc v Titánech, ale tady se teprve ukáže její obrovské herecké nadání a taky krása. A teď k tomu nejdůležitější herci, Ansel Elgort už ve Hvězdách dokázal, že je talentovaný a proto měn taky štve, že se z něho nestal Spider-Man, on by ten film utáhl, ale to ho prostě musíte vidět, aby jste pochopili proč, on si zaslouží vaši pozornost..........i když má takový smutný pohled.

• 21.7.2017  21:30

Pátý element potkává druhé Avatara a prožijí spolu noc plnou vášně a neřesti a narodí se jim, tady Valerian. Vizuálně naprosto úchvatné a těžko to bude hledat v tomhle ohledu konkurenci. A těch věcí co je ve filmu, třeba ty originální zbraně, těžítko a lepidlo, naprosto parádní, vedle nich vypadá rotační kulomet, jako hračka pro děti. Film je místy lehce vtipný a chemie mezi Valerianem a Laurelin funguje na sto procent, navíc ve vedlejších rolí, sou super herci, nejvíc mně bavil Ethan Hawke a Rihanna se svým naprosto sexy tanečkem. Tohle všechno je hrozně super a filmu lze odpustit, jednoduší příběh, ale co nelze odpustit, je to že film postrádá napětí a kulantnějšího záporáka. Co se týče napětí, akce je tu dost, je dobře rozmístěna, ale vy podvědomě víte, že hrdinům vlastně nic nehrozí a to je prostě chyba. Co se týče záporáka, né že by nebyl fajn, ale přeci jenom, je to záporák, má být zlý, nebezpečný a má hrdinům způsobit problém, jenže nic z toho nedělá, buď spí a ve výsledku nic moc nepředvede. Je to hezké, je to barevné, hezky se na to kouká, ale brzo se na to zapomene. PS :Nicméně, za úvodní song, velké díky https://www.youtube.com/watch?v=cYMCLz5PQVw

• 17.7.2017  22:56

Komentář se neobejde bez spoilerů, děkuji za pochopení. Tak jo, první polovina je naprosto perfektní, nejdřív neotřelá akční bitva a pak spaghetti western v jeskyni, a nakonec cesta za pomstou, skrz postapokalyptický svět, kde se vykoupení hledá v malé dívce. Proti první polovině, nelze říct ani jednoho křivého slova, ale ta druhá, tam je to hodně biblické. Caesar si zde hraje na Ježíše Krista se vším všudy, je bičován, je ukřižován a je mu nabídnuta hrst jídla a tu lok vody, a nakonec vstřícné pohlazení od nevinné a čisté duše. Zatímco Caesar vyhlíží korunu z trnů, tak zbytek opičí party, si hraje na židy, staví zeď (pyramidy) a nakonec utíkají ze zajetí a přes poušť jdou země zaslíbené Jerusaléma, kde nacházejí zemi, plnou hojnosti a klidu. Tenhle film ani neni tak o válce, ze začátku možná, ale ta druhá polovina, je tak nudná a předvídatelná, obzvlášť když znáte bibli, takže mně osobně ničím nepřekvapila a opravdu dost nudila. Woody Harrelson, je sice v první polovině hrozně fajn, ale v druhé si hraje jenom na drsného bachaře, o to víc mně bavila ta zrádná opička. Válku tu vedou lidé proti lidem a závěrečná akční pasáž, ani neni moc strhující, či akční. Zatímco Úsvit, měl aspoň Jason Clarke, zde žádná silná kladná lidská postava neni, a je to jen o špatných opičkách, zlá opice zlá !! Takže sem dostal něco jiného, než na co mně lákali trailery a komentáře, které to z toho dělají bůhví co, a přitom je to ještě horší než Úsvit. Takže ze soucitu, tenhle film dostává dvě a snad už další opičárny nebudou .

• 16.7.2017  19:30

Bylo hodně her, kde šlo o přežití, uveďme si pár příkladů: DOA kde šlo hlavně o poprsí ženských hrdinek, The Condemned chvástavý Vinnie Jones, co ale ve výsledku nic nepředvede, Tekkenů který spadli do céčkových vod, Aréna tam hrál Kellan Lutz, takže to mluví samo za sebe a Hunger Games kde se už v druhém díle, řešila hlavně politika a všichni chtěli zabít Jennifer Lawrence. Tak z těch všech her, vychází The Belko Experiment jako jasný vítěz. Roztomilý a sluníčkový lidé, pracují ve sluníčkové firmě a mají se prostě žůžově, ale když dostanou možnost, vylít si svoje citečky, tak se začnou mordovat, šikanovat a všelijak ubližovat a je to hrozně super. On je jasně citelně znát, že za scénářem stojí James Gunn, vtipný hlášky mají kadenci rotačního kulometu, viz klíčky hozený na zem a hlavně John C. McGinley, ten je naprosto úžasný. Logicky Gunn do filmu procpal i svého bráchu a svého oblíbence Michael Rookera, který má roli, která jde dost proti proudu a však o to je lepší. A tak největším problémem je připosraný hlavní hrdina, který celý film sbírá odvahu a když už ji najde, tak neni koho zachránit, takže tady je největší mínus celého filmu. Ale jinak bomba, Greg McLean si napravil svoji špatnou karmu - The Darkness a je zpět a opět je důvod, se těšit na dalšího jeho filmy.

• 15.7.2017  23:02
    Oklamaný (2017)

Pro mně osobně, byl tenhle film velice poučný a to v tom, že ženským se prostě a jednoduše nedá věřit, jelikož manipulují, mají své tužby a potřeby a ve výsledku, vždycky vyhrají. Byť s tou manipulací, si i Colin Farrell, tak trošku pohrával, nicméně Ferrell od Total Recall, rezignoval a veškerý herecký um byl zakopán společně s tou nohou. Nicole Kidman, má rozhodně na víc a nejvíc mně tak tedy bavila Elle Fanning a její šibalské pomrkávání. Film se sice snaží po celou dobu, budovat napětí a po jistém incidentu, se mu to daří, ale veškeré napětí letí z okna ven, během poslední večeře. Takže po skončení, sem měl pocit, že film potřeboval lépe zpracovat a pohrát si víc s charaktery, což se bohužel nestalo, takže pocit nenaplnění je to správně slovo, které vystihuje tenhle film.

• 9.7.2017  14:19

Tobey Maguire co by Spider-Man, byl a stále je prostě divný a Andrew Garfield, je pro mně stále ten nejlepší Spider-Man. Tom Holland mi prostě nesedl, je to trouba, nešika, nerd a je rád, když mu nějaká babička koupí sendvič. Ale ano, jasně sou to první krůčky, nemůžu přece hned chtít, aby se choval jako ten největší drsňák, nebo to můžu chtít ? No podvědomě, sem to tak cítil, takže tohohle plenkového Spider-Mana, mi bylo během filmu, občas líto. Ale Michael Keaton, co by Vulture, funguje na sto procent, po Kurtu Russellovi další osobitý a charismatický záporák, kterému divák, ve skrytu duše fandí. Co týče akce, tak ta je jako celý film, pohodová a bezstarostná, což je problém neni v ní napětí. Kde však bylo napětí, byl výtah a rozmluva s otcem v kuchyni a v autě, o tom jak si Parker má užít ples, tam bylo cítit napětí a dusno, ale během akčních scén určitě ne a to ani u trajektu, natož pak při závěrečném souboji.Co se týče humoru, možná tady byl, ale já si ho nevšiml a tak nejvíc vtipný byla, loupež v bance a závěrečné titulky, který sloužili co by meme koláž. Tenhle Spíďa je prostě jako jeho představitel, je to ještě dítě, neví co velkou mocí a tak nadělá, spoustu řevu a bordelu. Těžko se mi to píše, ale tenhle Spider-Man, si cestu k mému srdci, zatím nenašel a bůhví jestli i najde. Tak bohužel, musím snížit své hodnocení, hlavně je to tím, že film jako celek, mně vůbec nezaujal a ani Keaton a Downey Jr., to nezachrání od dvou hvězdiček.

• 7.7.2017  22:18
    V utajení (2017)

Tenhle film, je jako cibule, taky má mnoho slupek a určitě bych film neoznačil za akční, jedna přestřelka v hotelu a pak bitka v chodbě neni žádná akční nálož, byť ve filmu je pár menších potyček . Ale co film nemá, to si vynahrazuje napětím a nejedním překvapením. Takže stačí jen překousnout, pomalý úvod a pak se to rozjede v parádní špionážní thriller, s mysteriozním nádechem. Noomi Rapace stále drsná a stále charismatická, která kope do vosích hnízd a taky dost do chlapů, Orlando Bloom vynikající a víc takových rolí, sou rozhodně lepší, než ty štěky jako v posledních Pirátech. John Malkovich v jedné scéně neskutečně vtipný a zase tady, má dost ikonickou roli a co se týče Michaela Douglase, tak ten jen hraje tu svoji hru. Přidejte k tomu osobité záporáky a eRkový kabátek a dostanete kvalitní napínavý film . Jestli se vám líbí filmy, jako Labyrint lží, tak tohle je přesně váš film.

• 7.7.2017  13:01

Můj synu, jsi mé všechno, jsi světlo mého života a poslední naděje, na záchranu našeho království, proto věz že ať udělám cokoliv, je to pro tvé dobro a teď běž, běž a zachraň náše domovy, naše rodiny. Byť se tenhle film, může zdát nedůležitý a smysl jeho existence, na první pohled asi nebude zřejmý, tak neni, tenhle film slouží jako prequel ke hře Final Fantasy XV a taky k Brotherhood: Final Fantasy XV. Logicky hlavním tahákem, tohohle filmu je vizuální stránka a akce, akce a zase akce ? Tohle ve filmu taky je, ale sou tady zároveň, drobounké odkazy, kterélecos vysvětlí již ve zmíněné hře. Nicméně osobně sem tuhle animaci, nikdy nemusel, takové ty 3D animace a snímání obličeje, vždycky to působil divně a hrozně uměle. Ale tady mi to kupodivu moc nevadilo, hlavně je to tím, že konečně technologie dosáhla tohohle bodu, kdy to vypadá prostě nádherně. A akce je super, šermířské souboje, boj s monstry a útěk z města bez schopností byl prostě super, závěrečná akce by se dala shrnout asi takto : Michael Bay se svojí akcí v Transformers, působí naprosto směšně a nudně. Takže tenhle film, je prostě určený pro hráče, aby se pak ve hře věděli co a jak, pro ostatní je v podstatě nepotřebný a nebude pochopen. PS: Původně sem chtěl dát, hezké čtyřky, ale Psychorova neexistující přítelkyně a jeho snaha ublížit, co nejvíce filmům co to jde, mně donutily dát pětku.

• 3.7.2017  18:16

To že léta 1978 byla neklidná, ví asi každý kdo v té době žil, studená válka se stupňuje, IRA dává o sobě hlasitě vědět a rasová nenávist se stupňuje. Ale o tyhle věci ve filmu nejde, jde o hladký průběh obchodu, co by se tak jen mohlo pokazit ? Příjemné překvapení, které je bráno, s lehkostí a s klidem po celou dobu filmu, dva týmy, se tady zapalují, přejíždějí dodávkou, mlátí se po hlavách páčidlem, střílejí po sobě z různých kalibrů a ještě se stíhají odstřelovat vtipnými hláškama. Navíc to nádherné obsazení a John Denver, který svým uklidňujícím hlasem, jen podtrhuje úžasnou atmosféru. A ještě se mi nikdy nestalo, u podobných filmů, abych simpatizoval se všemi aktéry tohohle obchodu, ano i s těma dvěma blbci, co to celé začali. A po zhlédnutí filmu a jeho zpracování, mi vlastně došlo, jak moc promyšlený příběh, se tady odehrál.Tak co by se, jen mohlo pokazit ? Možná jen ten ironický konec, ale jenom možná. PS: A pak že že hipsteři, nedovedou být drsní !! https://www.youtube.com/watch?v=RNOTF-znQyw

• 26.6.2017  11:08

Zatímco filmová série, leží kdesi v prachu a snažím se na ni zapomenout, tak tenhle animovaný Resident mi na tváři vykouzlil úsměv a udělal mi obrovskou radost. Zatímco první polovina, by se dala považovat za horor, super barák Spencere, tak druhá je zase ryze akční jízda, ale jaká. O takových akčních scénách a choreografii, se může Andersonovi jen zdát, v těch nejdivočejších snech, Leonův a Chrisův průchod skrz zombíky, je naprosto dokonalý. Ale i zbytek akce se nemusí stydět, sou tu bitky, střílení, honičky a přitom to stále má atmosféru, dostatečně napínavou, aby vás udržela do konce. Jo Chris sice vypadá trochu mexicky.........jajajajajjajajah bien dicho carajo a Rebecca je z nějakého důvodu naživu, to jako hodně wtf ??? Ale jinak dobrý, je tu zmutovaný virus, který dělá zombíky agresivnější a chytřejší, logicky sou tu zombie psy, a vrcholem je Tyrant co nosí na zádech chobotnici, jo trošku úchylné. Co se týče hlavního záporáka, víc klišoidní být nemohl, ale na druhé svatbě mně jeho padoušství pobavilo, prostě klasika. Hezké zpestření a mám chuť dát, nějakého herního Residenta, ale tenhle film doporučuji.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12