Yoshitsune

People can fly

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 18.6.2018  08:22
    Escobar (2017)

Escobar v podání Javiera Bardema, patří mezi jeho nejvýraznější charaktery, které Bardem ztvárnil, je šílený, nepředvídatelný a má velice solidní pneumatiku. A byť film, neni podán akčním stylem, je tu několik věcí, které stojí za to vidět a které sou i zapamatovatelné, jako třeba scéna s řetězovou pilou. Navíc soundtrack, v dramatických scénách, ještě víc podtrhuje napětí a hrozbu, jakou Escobar byl. Penélope Cruz, se také snaží a svoji roli milfky, která se ráda nechá ojíždět psychopatem, to ji budete prostě žrát i s navijákem. A tak jediné, co filmu podráží nohy, je to, že film nepůsobí uceleně, ale epizodně, v jedné scéně je Pablo na vrcholu a v další je z něho štvaná zvěř. Dost to tedy skáče mezi roky a film spoléhá na to, že jste viděli aspoň první sérii Narcosu. Je to škoda, jelikož je to natočené a zahrané na jedničku, místy i dost krvavé, takže celé to má ten správný tah na branku, ale je to spíš takový doplňěk k Narcosu.

• 14.6.2018  21:30
    Já, Simon (2018)

Tenhle film, slouží pro všechny, jako poselství že být gay, lesbička, transexuál a ti co mají koňskou masku, na své hlavě chodí po městě děsí lidi, že se nemají za co stydět, že to neni žádná nemoc a hlavně že ti lidé, by to v sobě neměli dusit, jinak se tím udusí a skončí to pro ně špatně. Ethan což je jedna z postav, tady ve filmu, s tím vyšel ven a udělal to protože sám sebe má rád a umí si sebe vážit a byl naprosto hrdý na to jaký je. Simon, tenhle krok ještě neučinil, je to pro něho těžké, byť má naprosto suprový kámoše, úžasnou rodinu (táta v podání Joshe Duhamela, byl fantastický) a ředitele, který byť je tak trochu "divný" tak je to strašně správňácký říďa. A jediní, kdo se po Simonovy vozil, byli jen ti největší kreténi a přesto aby Simon, sám sebe měl rád, tak musí urazit kus cesty a nebude to lehké. Ve filmu je dost emocí, ale sou správně dávkované a působí přirozeně a díky skvělým hercům, to postavám i věříte, že jejich emoce vychází z jejich vnitřního já, a né jenom že to hrají. Ve filmu je dost humoru, je to humor, který vychází ze života a i to působí přirozeně. Nick Robinson, je výborný herec a společně s Anselem Elgortem, patří mezi mé oblíbené herce, pro tuhle generaci.

• 14.6.2018  21:03
    Máš ji! (2018)

Je to překvapivě, vtipná a zábavná komedie, která jak ke konci zjistíte, byla opravdu založena na skutečném příběhu a všechno co se tak nějak stalo ve filmu, se stalo i v reálu. A jelikož, to nejsou jenom samé hezké věci, jako duha, poníci, jednorožci a věci mezi tím, tak ty věci, tomuhle filmu dodávají realistický podtón. A jak někteří píšou, může to působit rušivě, ty přechody mezi bláznivou komedii a reálnou skutečností, kdy si je třeba uvědomit, tu hořkost, že vám neni dvanáct a že váš přítel se opravdu vdává. Ale je to čistě individuální věc, takže pro mně to nebylo rušivé, jelikož tyhle věci patří k životu. A všechny ty vtípky, žerty a les z prvního Ramba, sou prostě úžasný, vtipný a neotřelý. Jeremy Renner, co by Ronin, má doslova nadlické schopnosti a jeho rychlosti a důvtipu, se snad vyrovná jenom to, že nikdy nemine svůj cíl......nikdy !!! Takže za mně příjemné překvapení a nečekaně dobrý vtipný film.

• 10.6.2018  23:16

Tohle, je už o něco lepší, než Delirium. Hlavně protože, první a druhá povídka, sou docela strašidelné, u druhé to platí dvojnásob, protože nejen les byl děsivý. Třetí povídka je, jako celý barák, dost chladná a bylo na ni znát, že ji tvůrci šili horkou jehlou a brali to jako výplň, před finálním vyústěním, celého příběhu. Vyústění má dvě části, první je pocit viny z minulosti, tahle část docela funguje a ta druhá je spíš k pousmání, jako špatné řešení to neni, ale myslím si, že tvůrci měli na víc. Film se nebojí místy i vtipkovat, což u hororu, který dává velký důraz na atmosféru, může znít divně, ale funguje to. Je to dobře natočené a ano, jako celek to má i správnou Britskou atmosféru, jen to chtělo vynechat třetí povídku a víc se zaměřit na hlavní postavu.

• 10.6.2018  22:46
    Delirium (2018)

Škoda a opět, promarněný potenciál, jako film má několik vydařených věcí, které stojí za vypíchnutí. Dost se jich točí kolem otce, jeho kamer, tajných chodeb, fetiše a i toho co schovává v domě, nemluvě o hafanovi, který je nebo neni. A to je otázka, kterou si budete pokládat, větší část filmu, co je skutečnost a co ne, přitom výše zmíněné věci, filmu propůjčovali až démonickou auru. No a pak se to zvrtlo a skončilo to přesně tak, jak si to všechny ženský v sále přáli. On DiCaprio, chtěl asi tak nějak navázat na Shutter Island, nepovedlo se.

• 5.6.2018  19:04

Je tedy hrozně fajn, že Bruce Willis, opustil tu pohodlnou židličku, na které v posledních filmech sedával a vydal se nejen do kina, ale i do samotné akce. Je to opravdu, hrozně fajn, ale tohle je všechno........jako nic víc, nic víc, film nenabídne ? Jako jo, je tedy dost násilí, je to i dobře nahláškované, ale celý tenhle film a i ty charaktery, na mně působí dost přežvýkané a to co je přežvýkané, neni prostě dobré. Navíc, aby toho nebylo málo, tak Vincent D'Onofrio na mně působil mnohem lépe, byl zábavnější, zajímavější a navíc má vousy a vlasy, takže by mi víc sedl, do hlavní role. Hlavní záporák, sice vzhledově působí dost drsně, ale je to docela chcípáček a moc toho nepředvede. Nemluvě o dvojici detektivů, kteří nejsou schopni dopadnou žádného zločince, tak hned ví, kdo zabijí zločince a sou mu na stopě. Je to škoda, jak tenhle film dopadl, vypadalo to nadějně, ale těch problémů má film dost a neni tady nic co by výrazně stálo za zmínku. I Death Sentence, s Baconem, dnes stále působí o mnoho líp a výrazněji a to nejen po charakterové stránce, ale i po té akční, nemluvě o tom že příběh, je prostě víc komplexnější.

• 31.5.2018  18:39
    Nepřátelé (2017)

Christian Bale, asi opravdu cítí vinu, za toho "Batmana" od Nolana, a já ti tedy Bale po téhle cestě, která prostě nebyla lehká, odpouštím. Je to tedy temný film, asi jako historie, sama a aby toho nebylo málo, tak je to ještě ten pomalejší western, ale musím uznat, že tenhle styl, mi tady sedl. Byť u předchozího filmu, Black Mass, sem trpěl nudou, tady sem napjatě a nervozně očekával, co se stane za dalším kopcem. Ve filmu, je kladen velký důraz na to, že muži, nejprve zabijí své nepřátelé a až potom umřou. Je tu samozřejmně hromada násilí, dvě větší přestřelky, sebereflexe a pokání, za své hříchy. Takže na konci cesty, už nezáleží na tom, co všechno špatného, člověk udělal, ale co je ochoten udělat, proto aby to odčinil.

• 26.5.2018  13:46
    Downrange (2017)

Překvapení, tak jako letošní Francouzská Pomsta, i zde je jednoduchý příběh, ale zatímco Pomsta, našlapovala kolem artu, tak Downrange víc vsází na jednoduchost a razanci. Byť setkání s vlkem, bylo lehce mystické a mrazivé. Ale všechno šlape, už od začátku, gore zde jede na plný plyn, akční scény sou perfektní, bouračka, zúčtování s démonickým sniperem, ale i to sezení za autem a čekání, je prostě plné napětí a nervozity. A jak děj ubíhá, tak hrdinové se začínají lehce vybarvovat, neni to sice nic velkého, což je trošku škoda, na druhou stranu sniper je plný tajemství a jeho důvody, sou skryty v náznacích. A konec, ten je plný ironie. A bonus na závěr, policajti nejsou úplně blbý, to je fakt překvapení.

• 22.5.2018  14:30
    Céline Dion - Ashes (hudební videoklip) (2018)

Céline Dion a Spider-Man https://www.youtube.com/watch?v=CX11yw6YL1w.

• 17.5.2018  17:04
    Deadpool 2 (2018)

Tak všichni, jsme to čekali, ale že to bude až tak.........až tak nadupané, to asi nečekal nikdo. Ono je vlastně, docela těžké, tak nějak logicky a smysluplně popsat, jaký je vlastně druhý Deadpool. Je toho tady víc, víc všeho, takže kromě uražení jednoho obrovského ega, který ten šílený myšáka má, se tvůrci neštítí vůbec ničeho. Takže urážky, vtípky......i ty mírně rasistické, trolling všeho a všech, to tady je a také to tady funguje, některé vtipy sou naprosto perfektní, některé zase né tolik, ale ve výsledku, je to fakt velká legrace. I akce dostala velké vylepší, akční scény, sou delší, lépe na sebe navazují a každá z akčních scén, je něco jiného, v tomhle filmu je každá akce unikátní a parádně našlapaná jízda. Deadpool, co by charakter dost dospěl a vyzrál, je to na něm znát, jelikož směřuje k Prvotnímu hříchu, ale to je zase jiný příběh. Nemluvě o tom, že Wade naráží na to, že byl deset let u zvláštních jednotek a jeho vztah s otcem, byl prý komplikovaný, ještě budeš překvapený Wade, co všechno se ti stane a i stalo. Takže i po komiksové stránce (nezastavitelný Juggernaut) je to naprosto perfektní a hlavní záporák, je to takový doktor Bolivar Trask. V druhém Deadpoolovi, je spousta legrace a akce, ale zároveň to po příběhové stránce, někam směřuje a to je asi nejdůležitější. První film, v tomhle ohledu se snažil najít, sám sebe, což se mu moc nedařilo, ale tady se mu to konečně daří. A tak opět i u druhé Deadpoola, jedinou vadou na kráse, zůstávají titulky, které sou opět zmršené a v podstatě se na ně divák nemůže spoléhat a byť osobně, v kině nevyhledávám Český dabing, zde bych ho uvítal. Takže se opět, těším na titulky od fceli medvidek, už předem díky.

• 12.5.2018  18:47
    Psí ostrov (2018)

Aneb za vším, hledej zlotřilou a proradnou kočku, které se prostě snaží rozložit, přátelství člověka se psem. Jenom upozornění, pokuď je tohle je váš první film, kde se vyskytuje Japonská tématika, doporučuji se filmu vyhnout. Ve filmu, je hodně odkazů, na filmy, kulturu, politiku a i na Druhou světovou válku, takže pokuď nežijete Japonskem, asi vám některé vtípky či odkazy, nedojdou tak jako těm, kteří už mají nějaké zkušenosti. Ohromně hravý, dojemný a velice vtipný film, který přes svoji vydařenou vtipnou stránku, se bere hodně vážně. Z celého toho psího gangu, mně všechny postavy, zaujaly a i jejich příběhy, jaké to bylo "před tím" i dojalo. Drby, hlasování, rvačky, stížnosti směřované Chiefovi, tohle všechno bylo naprosto úžasný a perfektní, úvodní mela která odkazoval na Yakuza filmy, byla prostě naprosto geniální. A to sem ani nezmínil, tu mistrovskou práci, kterou tvůrci odvedli na vytvoření postav, ostrova a všech věcí, co jsou ve filmu, precizní a do detailu vytvořené mistrovské dílo, jen po téhle stránce. O filmu, bych mohl, napsat ještě desítky řádků, ale kromě chvály a nadšení z tohohle filmu, by tam nic nebylo, takže psát je nebudu. Ohromná spokojenost. https://www.youtube.com/watch?v=2O_586n2M34

• 3.5.2018  23:05
    Pomsta (2017)

Koulervoucí akční jízda, kde bolest je jenom začátek, asi tak lze tenhle film, definovat. Důležitý je, že ve filmu nesmíte hledat něco, co tam neni, nejenže to nenajdete, ale ještě se zkazíte suprový zážitek. Bylo parádní se koukat, jak se z lolitky, stává vraždící stroj, který se mstí. Na filmu je znát, klasická hierarchie, Alfa samec - ten bere první a velký kus, Beta samec - snaží se vyrovnat Alfa samci, ale ví že na to nemá a Gama samec - ten se jenom dívá a je v podstatě nenáročný. A trochu mi to připomnělo, You're Next, tam byli taky všichni velice překvapeni, co se z té holky vyklubalo. Místy uhrančivě hypnotizující, jablko, mravenci, droga a ta závěrečná honička, to sem doslova nedýchal. Po skončení filmu, sem v sále začal hledat Tarantina, jestli se tam někde neschovává, protože tohle je přesně ten typ filmu, který by on natočil.

• 3.5.2018  22:41

Horor roku ??? Noooo né tak úplně, jako důraz na to, že potvory sou nebezpečný a že ticho je základ, to je suprově zpracovaný. Sehranost rodiny, taky na jedničku, Krasinski kdyby nabral trochu váhu, tak bych mu klidně říkal Joel z The Last of Us. To s pískem, bylo také chytrý nemluvě o tom, že příprava na nové dítě, byla také chytře vymyšlená záležitost. Ale, ale je tady prostě cítit ten Hollywood a taky šourek Michaela Baye, a proto postavy, občas udělají hloupé rozhodnutí. Nemluvě o tom, že z celého světa, z celého světa, právě oni přišli na to, jak s nimi efektivně bojovat, právě oni ? Navíc jak vidno, nic se nevyrovná staré dobré brokovnici. Občas postavy, zapomenou na to, jak sou chytrý a udělají debilní a nebo hrdinskou věc, která je prostě zbytečná, ale jasně ono to vypadá hezky. Jako potenciál obrovský, ale hrozně promarněný, takže horor roku, určitě ne, je to fajn zpestření, ale spíš vsázím na Ghost Stories a nebo Hereditary, tyhle na mně působí prostě líp. Ale abych u tohohle nekončil negativně, protože je to fakt super záležitost, tak ten soundtrack, ten je famózní.

• 1.5.2018  21:55
    Milda (2017)

Milý soudruzi a soudružky, dlouho, velice dlouho sem, zvažoval co napsat a jak to napsat, takže co teď napíšu, bylo a bude jeden z mých nejnáročnější komentářů zde, važte si toho a bez zbytečného otálení, vám chci tedy sdělit toto. Soudruzi a soudružky, táhněte už jednou provždy, do prdele.

• 27.4.2018  17:30

Mohl sem to už vidět, už včera, ale někdo volal, že v kině je bomba, takže jaksi to nevyšlo. Nicméně pevně doufám, že až dotyčného, Police chytí, tak mu ukroutí bradavky, koule mu dají svěráku a do prdele mu narvou koště. A teď k filmu, nikdo, z nás to nečekal, jako jo, tušil jsme to a jisté náznaky, tady byli, ale nikdo nebyl připravený na příchod Thanose. Thanos, sám o sobě, neni jenom další z řady záporáků, je něco víc a jeho činy, byť se zdají být kruté a nelidské, sou projevem milosrdenství a do jisté míry, i respektu k těm, kteří se ho pokouší zastavit. Sám Thanos, si musí projít svým vlastním očistcem a i pro něho to neni zrovna jednoduché. Bratři Russoové potvrzují svoji kvalitu a upevňují svůj styl, "uděláme to velkolepé" a tenhle styl prostě sedí. Neni to uspěchané, chaotické a všechno dává smysl a má to logiku a od čtvrtého Infinity Gems, to přestává být i sranda a je to temné, hodně temné a konec ? Je ještě víc temnější, než třeba taková Liga spravedlivých, která je prostě až moc legrační. Russové, opět zvládají, akční scény a to jak jeden na jednoho, tak i hromadná bitky, vše je přehledné, akčně napínavé a i lehce povznášející. Film má několik menších překvapení, jako třeba "Hulk už nechtít bojovat" a pak sou tady, tři větší, všechny tři, mi vyrazily doslova dech. Avengers pomalu, ale jistě směřují do velkého finále, bude tím končit jedna etapa, etapa hrdinů, kteří se poprvé objevili na filmovém plátně v roce dva tisíce osm, kdo by kdy čekal, kam se až dostanou. Hrdinové stárli a stárli s nimi i diváci, každý z hrdinů si nesl své břímě, své starosti a i své sny, totéž to platí pro všechny věrné diváky, kteří šli s nimi, ta cesta né vždy byla lehká, ale potkalo nás na ni, spousta hezkých věcí. Poslední Avengers, již příští rok, bude to jejich poslední jízda, ale bude to ta nejlepší jízda https://www.youtube.com/watch?v=wFWDGTVYqE8 ze všech.

• 22.4.2018  22:04

Ty vole prequel k Tichému místu ?? Né že by tenhle horor, byl právě ten, na který se čeká, ale překvapivě hodně slušný. Vlastně až na to, že ta úmrtí byla taková nevýrazná a dost často hozená mimo záběr, tak jinak film funguje. Nejlepší na filmu, logicky je, "pravda nebo úkol" takže taková procházka na střeše, dovede být stejně zajímavá, jako pravda o otci. Herci a jejich postavy, celkem dobrý, hlavně Lucy Hale, je asi z té party, nejvíc cool. Je to mezi třemi až čtyřmi, ale jelikož z těch všech teen hororů, co sem viděl, tak je to celkem dobrý film, byť tohle neni tak úplně horor. I když ten úsměv ala Willem Dafoe, si ještě pár dní, pamatovat budu. Tak ten konec, to je pořádná ojebávka.

• 18.4.2018  22:25

Nejlepší Bradův film ? No rozhodně, nejenže je to genderově dobře vyvážené, karamelový Johnson a bílá gorila, proti vlkovi a aligátorovi. Ale zároveň film, poukazuje na to, jak sou gorily ohrožené a je třeba je chránit, je na to decentně a přitom výrazně poukázáno. Zároveň je to lepší, než poslední filmy o destrukci města, nějakou tou živelnou pohromou, vlk, gorila a aligátor ničí všechno a nikdo je nedokáže zastavit, CGI zde jede na plný výkon a nedělá žádnou ostudu. Co se tyče vedlejších lidských postav, dostanou kupodivu dostatek prostoru, Manganiello je velkej a drsnej a Morgan, rozdává všude úsměvy, víme proč že Negane. Celkově je film výbornou oddechovou zábavou, která dělá čest podobným filmům. Ironii je, že předchozí Bradův film, San Andreas, byla asi jedna z největších volovin, na světě, takže tu pátou hvězdičku, berte s rezervou, možná že se další takový zázrak, konat nebude.

• 16.4.2018  20:56
    Od soumraku do úsvitu (TV seriál) (2014)

Dobrej seriál, první série dost, vykrádá film, ale dělá to se ctí. Druhá řada zase připomíná mexickou telenovelu, kde všichni jdou po penězích, moci a pomstě. Třetí a finální série, je zase dost hororová a jde o záchranu světa. Je to tedy takový guláš, kde je všechno možný, ale překvapivě to funguje. Herecké obsazení, je výborné, objeví se pár béčkových legend. Seriál má celkem dobrou akci, ve třetí sérii bitky dostanou vylepšení v podobě Marka Zarora. Dynamika seriálu, občas zakolísá, hlavně u první série, ale nenudil sem se a byl sem i místy napnutý, někdy zase překvapený. Seriál si za mně zaslouží plný počet.

• 16.4.2018  20:51

Pořádně epické zakončení, kromě toho, že seriál si udržel svoji kvalitu z druhé řady, tak přibylo pár nových věcí. Celá třetí řada je jednak víc hororová, je to tím že do týmu přibyl Tom Savini, který se podílel na vzhledu démonů a jiných monster který tady sou. Takže každý díl, má správný hororový nádech a poslední tři díly, sou pojaty, jako regulérní válka. Tom Savini si zde střihl o něco větší roli, a jeho postava hází jednu vtipnou hlášku za druhou. Druhou velkou věcí, je že bitky, sou zde zase o něco lepší, je to asi účastí Marka Zarora. Je to slušně a decentně ukončené, s možným návratem a nebo taky ne, konec nabízí obě dvě možnosti.

• 14.4.2018  18:54

Druhá řada, je už taková typická Mexická telenovela, je tady krev, zbraně, erotické scény, krásná auta, ženy sou oblečené v oblečení, které jim evidentně velice těsné a vznikají tady spojenectví, aby se vzápětí zrazovalo a každý hraje na všechny strany. Ale je to fakt super, i ten rozpad upírů, je lepší než v první řadě, akce je také o dost lepší a celé si to jde svojí vlastní cestou. K herecké sestavě, přibyli tři velké béčkové hvězdy Jeff Fahey, Gary Busey a Mexický terminátor, který se svým prkenným výrazem, který má už přes třicet let a poseká každý porost, ano velký Danny Trejo, si zde střihl roli, nekompromisního výběrce daní. No sem zvědavý na velké finále.

• 9.4.2018  21:02

Robert Rodriguez za podpory Quentin Tarantina a několika Mexikánců a Kubánců, se mstí, za to že svoji představivost musel ve filmu, dost mírnit, či úplně vynechat. Msta je to docela drsná, ale hodně se toho opakuje, pár věcí je nových, ty sou super, ale je zajímavý sledovat, tak trochu jiný vývoj jak děje tak i postav. A od sedmého dílu, nastupuje ta novější zábava a chrám je fakt děsivý místo, místy je to i lehce politické, boj o moc a tak. No další dvě řady, ty budou zajímavější.

• 9.4.2018  14:56

Natočit dneska v České Republice, film který neni debilita sama, je docela i obtížné a člověk u toho musí pořádně zamakat. Tvůrci tohle filmu, makali a makali hodně, to jim upřít nelze a byť film, působí a vlastně i je sérii desetiminutovek, tak jako seriál. V polovině mást a působit, nesouvisle, zmatečně a chaoticky, ale zároveň do jisté míry zvěstuje co nás potkalo a co nás ještě potká. Ale víte, jak poznáte, že film si zaslouží pozornost a tohle vysoké hodnocení ? Poznáte to podle toho, že se určitá sorta lidi (voličů) bouří, prskají, mlátí se gumovou tyčí po hlavě, chodí hlídat hranice a nebo jenom píšou vulgární a mnohdy i rasistické výroky, na dresu tvůrců, tak podle toho poznáte dobrý film v ČR.

• 4.4.2018  15:23
    The Mist (TV seriál) (2017)

Tak King fakt jede, zde sice trochu lacině, ale za mně dobrý, nemusím mít miliardový rozpočet abych se bavil a že sem se bavil. Gore docela i slušný, byť místy je příšerná tma a neni skoro nic vidět, naštěstí se, mi to stalo jenom dvakrát, takže to neni nic hrozného.Tahle mlha na rozdíl od Darabontovy, víc hraje na psychologii a méně na to, co v té mlze je. V té mlze, nejsou sice monstra z jiné dimenze, ale taky to neni vyloženě špatný. Herecká sestava je sice neni oscarová, ale herci se snaží. Je to na tři, ale poslední tři epizody, byli docela dost klíčové a tvůrci se v nich vytáhli, takže čtvrtá se sem hodí. Škoda toho otevřeného konce, který docela namlsal na pořádnou konspirační teorii. PS: A jedna konspirační teorie, tady je, byť dneska by se to dalo označit za "fake news" jo to s těmi letadly.

• 2.4.2018  14:17

Film, který je možná až moc chytrý a místy až moc vědeckofantastický, a má minimum hororových prvků, až na pár vyjímek, spíš hraje na psychologickou notu. Je to trochu škoda, protože když už si vědátoři, hrají s různými dimenzemi, tak mohli z nich přitáhnout víc chapadel, monster a podobných zrůdností. Druhá rovina příběhu, se možná zdá na první pohled nudná, ale o to víc je ve výsledku, zajímavější. Navíc Daniel Brühl, mně v posledních, několika letech dost baví, sem zvědav kde všude se ještě objeví.

• 1.4.2018  19:26

Sakra kde je ten Steven Spielberg, který natočil Čelisti, kde je ten Steven Spielberg, který natočil Indiana Jones a Chrám zkázy, kde je ten Steven Spielberg, který natočil Zachraňte vojína Ryana ? Kde jenom může být, tenhle Steven Spielberg, když netočí s Tomem Hanksem další film, ve kterém Tom Hanks nosí hnědý baloňák, tak se snaží stát se dalším Hayao Miyazakim alias pohádkovým dědečekem a moc mu to nejde. Ohhh tady seš Stevene, chyběl si mi, dlouho sem tě hledal, kde si byl celou tu dobu, cože........jo ty si čekal, až nastane pravý čas, aby si zase mohl všechny šokovat, překvapit, uchvátit a ukázat jim, jak se dělá pěti hvězdičkový záležitost, nu dobrá, to se dá pochopit. Tenhle film, kritici nenávidí, nesnáší ho, je jim odporný, ale lidi tenhle film milují a důvod proč lidi tenhle film zbožňují, je ten, že sou v něm hrdinové a věci, které buď milovali jako malý a nebo jejich děti, milují hrdiny a věci ze současnosti. Ve filmu je všechno, co v osmdesátých letech a nebo dnes, více či méně ovlivňovalo/ovlivňuje lidi, ano je tam všechno, filmy, hudba, modní ikony, móda, hry, komiksy a i anime, jo je tady anime, díky. Tenhle film je pro lidi, co to milovali a milují, mají k tomu vzpomínky a mají s tím propojené životy. To málo který kritik, pochopí proto je pro ně snadné, si spletéts Batmobil s DeLorean......sakra tady je DeLorean, jo ten DeLorean, WOW !!! Navíc Nolan, dostane přes prdel od samuraje, jo Nolan nemám rád a tady prostě mu samuraj rozbije hubu. Byla to láska na první pohled.......

• 1.4.2018  14:03

No tady si někdo po večerech, hrál s Lovecraftem a sledoval u toho Věc, od Carpentera. I tohle, je čistě chlapská záležitost, takže tady nejsou žádné ženy, které by je akorát rozptylovali. A ono to funguje a byť je zde, minimální rozpočet, tak pár slušných scén se tady najde, jako je useknutá ruka. Atmosféra je vynikající, sníh, něco co chodí kolem kempu, paranoia a nedůvěra, která se stupňuje až do krvavého závěru. Bylo by to sice na čtyři, ale takových filmů, je fakt málo, takže tu pátou si film zaslouží.

• 28.3.2018  23:38

První Oni, měli sice fajn hereckou sestavu a solidní masky, ale to je asi tak všechno, nulová atmosféra a v podstatě žádné napětí, tam nebylo. Takže by byla škoda, tohle téma jen tak zahodit a ještě ho nevyužít, řekli si tvůrci a tak tady máme dvojku a jaká je ? Dvojku někdo natočil v roce 1987 a poslali ji do současnosti, jinak si to neumím vysvětlit. Parádní dusná atmosféra, kde zabijáci číhají za každým rohem, mlha povalujíc mezi karavany, a ten nebezpečný hudební doprovod, dělají z dvojky lepší a kvalitnější záležitost. Dostaví se i pár pěkných gore scén a příjemný odkaz na Texaský masakr motorovou pilou. A tak jedinou vadou na tomhle filmu, je trošku kreativnost úmrtí, i když konec to docela zachraňuje a víc mrtvol, taky mohlo být, ale jinak vše je super. PS : Na psa ani neptejte.

• 28.3.2018  23:18

Pamatujete si na loňský Atomic Blond, který se tvářil cool, ale doplatil na svoji překombinovanost, zmatečný děj, ale měl zase solidní akční konec ? Kdyby ne, nic se neděje, tady Red Sparrow je vlastně to, čím Atomic Blonde, chtěl být, ale nebyl jím. Tenhle film, zároveň slouží jako předobraz dnešního Ruska, ve všech jeho ohledech a směrech. Co tyče příběhu, má svoje překvapení, ale neni to zmatečné a nelogické, jako u Atomic Blonde, je v mnoha ohledech jednoduší, ale přesto funguje tak jak má a výsledek splňuje svůj účel. A po dlouhé době, je zde i film, který se s ničím nepáře, znásilnění, šílený výcvik, nelidské mučení, mrtvoly se kupí na sebe a velice výrazné násilí. Které je srovnatelné, snad jen s filmy jako Cannibal Holocaust či podobně situovanými filmy, ale zatím co Kanibalů, to je změť všeho možného, aniž by to dávalo smysl, zde je vlastně ukázáno jak pracují takzvaní "diplomaté" na Ruských Ambasádách a jak operují v cizích zemích. Ale za pochvalu stojí i herečka Jennifer Lawrence, která do všech věcí šla na plno, konečně se někam, po herecká stránce dostává. Však i ostatní herci stojí, mocný Matthias Schoenaerts, ňouma Joel Edgerton a neskutečně charismatický Jeremy Irons. A ten soundtrack, byl fakt něco, celému filmu dodává divadelní nádech.

• 26.3.2018  22:26

Autobots, Roll Out !!! Ještě před tím, než Hrdá a Socialisticky Vyspělá Čínská Federace, (sláva Si Ťin-pchingovi sláva mu) zatkla Jie Ťien-minga, tak náš milý Ji stačil tenhle film, zafinancovat a tak my všichni můžeme vyrazit, na tento film. No přiznejme si to na rovinu, první díl, nebyl dokonalý, měl své chyby a né všechno v něm, bylo takové, aby to sedlo masám. Ale, ale zase v době, kdy film vyšel, všem anime fanouškům, to znělo jako jejich splněný sen, pan del Toro se rozhodl natočit hranou verzi Evangelia, což znělo jako super nápad, že ? Určitě a mně osobně se film, libí i dnes a nad problémy, které film má, mávnu rukou a užiji si ho. Ale tenhle film, je přesně tím čím je, je lacinou kopii a to opravdu zamrzí, některé nápady (prastaří v hlavě) jako tykačka s Lovecraftem, byla fakt super a v ruce schopného scénáristy, by se z toho dalo vyklubat, i něco temného. A ani to s Jaegery, kteří sou "uměle pilotováni" to také nebylo špatné, hlavně ten výsledek. Ale to co, u jedničky prošlo, tady bohužel neprojde. Ale až na závěrečnou bitku, která ani neni tak drsně pojatá, jako u prvního dílu, tak nelze akci nijak výrazně chválit. Ve filmu uměle vznikají přátelství, spojenectví a na původní postavy, se nalepují další postavy, takže ve trojce která bude čistě Čínská, se dozvíme že Pentecost zachránil dalších dvanáct sirotků, kteří sou mu zavázáni a chtějí se pomstít, ale pochybuji že tam bude fungovat ta otřepaná fráze "jsme jedna rodina". Boyega pendluje mezi vážnými tématy (Detroit) které mu mohou vynést Oscara a mezi kravinama typu Star-Wars a Pacific Rimem, který mu vynese spíš zlatou malinu. Ostatní herci, ani nestojí za zmínku. A vlastně záleží na dvou osobách, jak film budete hodnotit, na tom klukovi kterého máte, ve své hlavě a který odmítá dospět a nebo tomu dospělému člověku, kterým jste teď. U mně to vyhrál, ten dospělý a sem za to rád.

• 26.3.2018  22:06
    Tomb Raider (2018)

Tak film sice nedokáže léčit rakovinu, ale ukažte mi jaký film jo, dost lidí to uvítá, přeci jenom je to rakovina a jestli nějaký film ji dokáže vyléčit, je tady naděje. Ale přestože, tenhle fim, má onen problém, je to fakt super napsaný, natočený a zahraný. Ve filmu sou scénáristicky, spojené dvě hry, jak ta z roku 2013 a pak ta z roku 2015, obě dvě hry, sou také velice dobré a dvojka je překvapivě, i dost náročná. Ale film, sám o sobě přináší pár novinek, či pozměněné věci, aby tak vše lépe zde působilo. A zatímco u Tomb Raideru s Angelinou, se mi chtělo brečet, smát a zároveň sem byl i podivně vzrušený, tak tady mně to prostě bavilo, od začátku až do konce. Vikander co by Lara, byla vynikající, ale nejenom po herecké stránce jako takové, na filmu je znát že Vikander postavu Lary studovala a snažila se jí stát, což se povedlo a tak Lara tápe, chybuje a svoji nezkušeností a pod vlivem emocí, ohrožuje své okolí, bylo fakt super, tohle vidět. Samozřejmně Walton Goggins, je výborný záporák a pro něho tahle role, byla jedna z jeho standardních postav, zlej až na půdu. A ani opilý a značně nebezpečný Asiat, nezklame a byť tedy nepředvede žádné kun-fu, lopatu do ruky, bych mu nedával. Pasti, pasti, pastičky byli výborně pojaté a je vidět, že nebyli vytvořené jen tak na efekt, ale sou něco s čím musí všichni přítomní počítat. Osobně chci další pokračování, už jen kvůli, tomu že i herní Lara mi sedne a Vikander má talent, který by neměla promarnit, v nějakých druhořadých filmech.

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15