Yoshitsune

Yoshitsune

Kanada
and we will be the stars we always should be.

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19
    • 30.5.2020  18:51
    Netvor (1985)

No původně sem tomu dal pět hvězdiček, hodně v tom hrála nostalgie a je fakt že když sem to prvně viděl, tak to bylo dost děsivé. Nicméně po dlouhé době, sem tenhle film dal znova a říkal sem si jestli si fakt těch pět zaslouží ? No nezaslouží, ale neni to špatné, jak by jeden řekl. Ano je to takový guláš všech možných a i nemožných sci-fi hororů a příběh tady v podstatě žádný neni. Ale relativně dobře to utíká a druhá polovina je úplně o něčem jiném, a taky se mi víc líbila, byla taková víc hororovější a napínavější. A jestli v Deep Star Six, krokouš nebyl skoro vidět, tak tady netvor je vidět ze začátku asi na tři vteřiny a ke konci na pět, ale ti jeho paraziti co dělají z lidí zombíky, ti sou fajn. Sem tam i docela dobré gore a masky a Klaus Kinski svým hereckým výkonem, hravě překonává netvora.

• 20.5.2020  20:57

Neprávem podhodnocené béčko, které je však poctivě natočené a zahrané se zápalem. A byť je hlavní hrdina nesmrtelný, tak mu to lze prominout, neb je to sympaťák. Utíká to celkem dobře, byť se první polovina nese v duchu, pendlování mezi bodem A a bodem B, ale ve druhé polovině začíná ta pravá sranda a jelikož se objevuje krokouš. Který se sice nikdy pořádně neukáže, což je na jednu stranu dobře, jelikož připomíná krokodýla a neni nijak zvlášť děsivý, ale o to víc mně bavili vedlejší postavy a jejich problémy. Takže ty čtyři rozhodně a to i po těch letech.

• 18.5.2020  20:24
    VyPlašení (TV pořad) (2020)

Tááák sem chtěl říct, že největší alfa samec, je tam logicky Milan, bo vypadá jak Buc Lee. Ale je třeba taky říct, že mně to celé hodně bavilo a taky mně to naplnilo vesmírnou energii (zdravím Carmen) a sem hodně spokojený, s tím jak to celé probíhalo. Byť vítězství sem přál někomu jinému a taky je škoda, že tam nebylo víc Jugoslava a jeho rodiny, pač ti taky dělají přebory v karate, taekwondo a míchání vajíček. Takže nebudu tady dělat žádnou velkou Truman Show a snad bude více takových to spektrálních věcí, jelikož ty čakry teď jedou na maximum.

• 13.5.2020  15:24
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Tak jo všechny série sem dal a mohu to s čistým svědomím ohodnotit. Je tedy fakt, že ve své době to byl fakt velký hit a nabízelo to, co bylo v té době aktuální. A minimálně první tři série, sou výborné, ale od čtvrté, co do seriálu vstoupili nové postavy , se seriál začal odchylovat od svého žánrového zařazení. Nemluvě o tom, že některé postavy, se výrazně změnili a to hlavně povahově a postupně přicházeli o svoje kouzlo. A z vtipů a různých vtipných narážek, se postupně stali jenom urážky a nadávky, které nebyli vtipné, ale spíše zraňovali. Ale tak jako tak, na celém seriálu je zajímavý fakt, že Penny a Sheldon, po celou dobu tvoří nerozlučné dynamické duo a vztah mezi nimi, je jediná věc, která mě u seriálu držela až do konce. Kdyby se seriál točil, jenom okolo téhle dvojice, tak by to bylo určitě lepší a nebál bych se s hodnocením jít výš. Za zmínku určitě stojí epizodní postavy a herci/vědci, kteří hrají sami sebe.

• 25.4.2020  15:34

Filmu rozhodně vévodí posledních dvacet minut, ve kterých hlavně exceluje finální proměna a i napětí je tam dobré. Ale nějakého pořádného vysvětlení, sem se nedočkal a logika tady dostává taky solidně na prdel. Z herců mně nejvíc bavil L.Q. Jones a R.G. Armstrong, hrají na jedničku a i jejich postavy sou sympatické a celkem jim to myslí. Zbytek herců je tak nějak v normě a Paul Clemens, mi byl nesympatický už od začátku. Jo a bylo mi líto té holky. Hudba ve filmu nijak výrazně nevyniká, ale když sem si ji pustil samostatně, tak je fakt dobrá a je škoda že ve filmu zazní jenom pár tónů, které sou přerušeny vrčením a nebo křikem. Je tedy škoda, že film je takový v podstatě o ničem, kdyby to mělo nějaký směr, logiku a výraznějšího hlavní představitele, ke kterému by byli i nějaké sympatie, mohl jít hodnocení výš.

• 21.4.2020  18:30
    Kimecu no jaiba (TV seriál) (2019)

Jako na jednu stranu chápu, proč tohle anime bylo žhavým kandidátem na anime roku a taky dovedu pochopit, proč se tohle anime může stát nejlepším anime seriálem, za celou dekádu. On ten vztah mezi Tanjirem a Nezuko je fakt silný, asi nejsilnější ze všech anime seriálů, který pracují s tímhle tématem, dej si pozor Dororo. A ano, akce, animace, OP a ED sou fakt vynikající a celá záležitost v lese s pavouky, je prostě libová. Ale Tanjiro je strašný cíťa, Zenitsu zase ultimátní srab a Inosuke je zase totální pako, ale jako dá se na ně zvyknout a časem sem si je celkem oblíbil, byť ke konci Tanjiro to s tím "budu silnější a všechno se naučím" trochu už přeháněl. Pak sou tady zbytečné klišé, démoni sou vlastně chudáci a musí poslouchat Michaela Jacksona, který to dost zachraňuje. A lovci démonů, sou zase zlý zmrdi kteří vyžívají v zabíjení, mučení a až na dvě vyjímky, sou to samí psychopati. Co se týče příběhu a jak je to s jednotlivými postavami, moc odpovědí tady neni, spíš naopak. Takže je škoda, že to končí celé hodně otevřené a co se týče chystaného filmu, tam se taky žádných velkých odpovědí nedočkáme, objeví se démon, démon bude silný, démona zabijí a pak zjistí že démon byl vlastně hodnej. Trochu mi tenhle seriál připomínal Nioh 2 a pavouk co má lidskou hlavu a je výřečný, to si zase tvůrci vypůjčili z Bloodborenu. Jako jo, najde si to svoje fanoušky, ale já mezi ně patřit nebudu. PS: Nezuko je vlastně jediná normální, přestože je démon.

• 12.4.2020  10:14

Pohodový film, který sice ničím nijak výrazně nevybočuje, ale je to dobře natočené, zahrané a vůbec to nenudí. Lupita tady má pár skvělých momentů, Alexander ze začátku totálně nesympatický, pak se však vytáhne a Josh Gad tady předvede ukázkového hajzla. A jelikož se film točil v Austrálii, kde sou na to násilí tak nějak citlivý, tak to filmaři celkem originálně vyřešili. Takže až na jedno vydařené sloupnutí obličeje, se tady sice žádné velké gore nekoná, ale za ty parádní masky, to lze odpustit. Děcka sou celkem v pohodě, až tedy na Maxe, boží ztvárnění Darth Vadera. A takové hezké čtyři hvězdičky, to mu celkem sednou.

• 9.4.2020  16:05

Docela mně zaráží hodnocení zde, ale také bych si na už mohl konečně zvyknout, spousta věcí je zde podhodnoceno a nespočet kvalitních filmů a seriálů, je v modré barvě a zatímco v červené barvě, sou záležitosti kterou jdou mimo veškeré chápání. A co se mi na první sérii nelíbilo, to tady bylo relativně napraveno a nebo je v tomhle ohledu vidět aspoň nějaký posun a to k lepšímu. Co se týče města, je fajn vidět ty různé sociální vrstvy a i špínu, co je v ulicích, takhle to je ve všech, mohli tedy ukázat víc, ale dobrý, je to podstatně lepší než v první sérii. Ale konečně, sou tady fajn hračky, přístroje, satelity od starých bohů a jiné fajn věci, co do cyberpunkového světa patří, v tomhle ohledu si tvůrci dali záležet a já sem za to rád. Tak a teď k postavám a jejich příběhům, asi začnu od té, která měla tady tu nejslabší linku a to je ona lovkyně odměn. V první sérii, byl Vernona rozhodně lepší parťák a i to s jeho rodinou mělo lepší vyústění, tady to na mně působilo, že k tomu přišla úplně náhodně. Co se týče Poea, jeho linka je smutná a líbala se mi jeho oddanost kterou měl ke Kovačovi a líbilo se mi jak to celé s ním dopadlo. A teď k té hlavnímu, ke Kovačovi jeho příběh a všechno kolo toho, bylo super, mělo to napětí, super konec a celé to bylo záživnější. Příběh je sice jedna velká honička a schovávání se před nepřáteli, ale je to napínavé a má to pořádný grády, už od začátku, navíc poslední tři epizody, sou tedy něco, nešetří se zvraty, akcí a napětím. A ještě jedna věc stojí za pochvalu, to že tvůrci popustili uzdu fantazie a dali sem zajímavého úhlavní nepřítele, který předčí kde jaké lidské protivníky. Takže má to sice sem tam nějaké věci, které občas harpují, ale jako celek je to výborné a snad bude třetí série, začíná mně to totiž bavit.

• 3.4.2020  19:05

Je to sice milé a sympatické, ale to že se seriál nikam neubírá a jedná se tak spíše o samostatné příběhy, které na sebe nijak výrazně nenavazují, považuji za mínus. Další mínus spočívá v tom, že seriál nejde ani jednou cestou, zkouší to tedy uhrát na obě, ale ani o jednu si nevybere, takže to neni ani komediální a ani dramatické. Ale poslední dvě epizody, mně najednou probrali a začne se v nich dít nějaké to drama a docela to bylo i napínavé. Ale osobně sem měl se seriálem problémy, a někdy u pátého dílů, sem to chtěl vzdát. A taky bych vzdal, ale celé to zachraňuje Haru a její část příběhu, sakra ta kočka je správné číslo a kdyby seriál byl jenom o ni, tak bych s tím hodnocením šel i výš, ale takhle musím dát lepší tři. Původně sem uvažoval o čtyřech, ale i to poselství bylo takové nevýrazné, tak sem se přiklonil k těm třem a to přesto že písničky, byli úplně, ale úplně perfektní. Je to škoda, osobně zvířata zbožňuji a tohle.....no z trailerů to působilo mnohem lépe.

• 2.4.2020  13:05
    V Wars (TV seriál) (2019)

Tak jo, tohle je první velké špatné od Netflixu, samotného mně to překvapilo, ale tohle se fakt nepovedlo. Za prvé Ian Somerhalder nehraje upíra, nestane se upírem a postavu kterou hraje, je silně nesympatická. Víc nesympatický je však jeho syn a bývalá manželka, sou tady i sympatické charaktery, reportérka, blondýnka a indián, tihle tři to dost zachraňují a příjdou mi zajímavější než ty hlavní postavy, kolem kterých se to točí. A co týče dalších postav, přišly mi takové obyčejné, ničím nevýrazné a Adrian Holmes toho upíra nehraje moc přesvědčivě, první čtyři epizody to s ním ještě jde, ale pak kdy je z něho vůdce, už mně nezajímal. Upíři mají sice fajn ksicht, ale nejsou moc děsivý a nepříjdou mi ani moc nebezpečný, až na zvýšenou sílu, sou jako lidi, což je zklamání, čekal sem že to budou nezastavitelné bestie a oni nejsou. A je škoda že se hlavní hrdina nestane upírem, ale zároveň by s tou touhou zabíjet bojoval a snažil by se najít lék, něco jako je ve hře Vampyr. Hlavní hrdina, ani nedělá svoji práci, vždycky to za něho udělá někdo jiný, kolegyně, senátorka, reportérka atd, on většinou běhá za svým synem, bývalou ženou a nebo svým nejlepší přítelem, který je na něho nasraný, tak od něho utíká pryč a o tom je celý seriál, o běhání. Druhou sérii si raději ani nedám, tohle dopadlo hodně špatně.

• 28.3.2020  14:17
    Outsider (TV seriál) (2020)

Na to že nejsem Kingův fanoušek, tak sem spokojený, má to výbornou tajemnou atmosféru, která funguje v prvních pěti dílech. A dalších pět dílů, pak už seriál pracuje s fakty a postupně vyhrocuje situace a seriál se žene do finále. Které je hojně kritizované, ale mně se úvodní přestřelka líbila víc, než konfrontace s hlavním zlem, které má být nebezpečné a monstrózní, ale ve výsledku je to opičí prd, uprostřed džungle. Takže pokuď bude něco dál, opravdu bych uvítal, aby ono zlo bylo nebezpečné, aby z něho šel respekt, jak tomu bylo aspoň v prvních pěti dílech. Ale je třeba vychválit, jak seriál pracuje s postavami, jak propojuje jejich osudy a celé to vyšetřovaní, které se zpočátku zdálo jednoduché, tak svede dohromady několik nesourodých charakterů, které sou nuceni spolupracovat. Hudbu také musím vychválit, hudba hodně pomáhá a ty tóny, sou strašidelné. Z postav mi nejméně sedla Glory Maitlandová, která se po celou dobu chovala jako kráva, má právo být nasraná, ale místy to přeháněla. A Ralph Anderson, který až moc dlouho, odmítá fakta a onu skutečnost, že může existovat "něco". Takové charaktery sem už viděl nespočetněkrát, věří ve vědu a ta že dokáže všechno vysvětlit a představa že mohou existovat bytosti, které sou starší než lidstvo samo, tak to nejsou schopni přijmout a mnohdy bývá pozdě. Ale jinak je to fakt výborný a já sem si to užil.

• 11.3.2020  13:58
    1917 (2019)

Válka je odporný svinstvo, ale ve filmovém světě ji mám rád, takže je docela škoda, že těch válečných filmů z první světové války je málo a málo komu se do toho chce. Ale Sam Mendes je lišák, Spectre naschvál posere a pak natočí tady tohle mistrovské dílo a každý kdo od něho viděl Mariňáka, tak ví jak Mendes k té válce přistupuje. Na jednu stranu dost artově, dává si na čas, pracuje s postavami, ale přitom stačí do toho dát syrovost, krutost a bezútěšnost a to vše tady je. Umocněné vynikající prací s kamerou (jak to Roger Deakins sakra dokázal ?) a napínavou, místy až hororovou hudbou - útěk z města. Příběh je přitom velice jednoduchý, cesta z bodu A do bodu B, ale to co všechno na té cestě potká dvojici hlavních hrdinů, sou právě ty hrůzy války, které První světová válka, měla a to vynechali ty největší monstra, která se v První světové válce, objevila, plyn - Yperit, ocel - Tank Mark IV a oheň - plamenomet. Ale tohle neni klasický akční válečný film, kde během filmu padnou tisíce mrtvých a to je dobře, protože se v něm dokážou umocnit právě postavy, jejich osudy, osudy všech těch vojáků, je to citlvěji zpracované téma. A smrt je všudepřítomná, obchází nejenom bitevní pole, ale vkrádá se i do mysli všech živých bytostí, je cítit ve vzduchu, je v zemi, je ve vodě, je i v jídle a hlavně je v lidech, nelze ji utéct, neb ráno příjdou nové rozkazy.

• 10.3.2020  15:38
    Neviditelný (2020)

Jo neviditelný se mi líbil, rozhodě byl lepší než Upgrade, který v sobě kombinoval dost věcí z předchozích filmů a dělal to dost okatě. Na tomhle filmu se mi líbí, že je v jádru jednoduchý, ale i tak dokáže překvapit, šokovat a místy budete mít strach o postavy. První polovina je tedy dost psycho, kdy se na hlavní hrdinku, (která je mimochodem úplně v pohodě, nevím co s ní mají někteří alfa samci za problém) valí jedna katastrofa za druhou a v druhé polovině dojde ke změně a to dost velké, takže druhá polovina se zase nese o dost v akčnějším duchu. A co se týče toho hororu, jo je to děsivé, děsivě snadné udělat z člověka blázna, vzít mu všechno na čem mu záleží, přátelé, rodinu, soudnost a ke konci i duševní zdraví, kdy dotyčný je ochotný si sáhnout na vlastní život. Za zmínku stojí hudba, hlavně v akčních scénách hodně vyniká. PS: Je škoda, že ke konci filmu nedali tuhle písničku https://www.youtube.com/watch?v=zKdxd718WXg dost by sem pasovala.

• 21.2.2020  17:10
    Ježek Sonic (2020)

Tak jo, tohle se fakt povedlo a jo, je to lepší než Detektiv Pikachu, tam to tahal hlavně Ryan Reynolds, ale tady se to tak nějak táhne samo a neni tady nic rušivého, takže děj dobře plyne a nedochází tomu dech. James Marsden má s podobnými filmy zkušenosti a nepůsobí tady tak nějak na víc, jako právě u Pikachu. Jim Carrey si svoji roli užívá a hraji ji velice dobře, je na něm vidět, že ho to bavilo. Vzhled Sonica je úplně v pohodě, je víc komiksovější a nedá se to vůbec srovnat s tím jak původně vypadal, jelikož vypadal hůř než Sonic z roku devatenáct devadesát jedna, ve své první hře a to měla jen šestnáct bitů. Ale co se týče jeho osobnosti, jo takhle sem si ho představoval, je to nezastavitelný živel a nelze ho nemilovat. Velká část příběhu, je klasický road trip a na akci moc nedojde, byť sem tam sou menší potyčky, akce je hlavně ke konci a jo je to hodně dobrá. Humor je tady trochu víc dospělejší a cílí na ty, co Sonica měli v dětství rádi a teď už sou dospěláci, né že by se u toho děti nebavili, ale celé je to pro tu generaci, co na něm vyrostla. Takže tohle měl být původně průser, ale nakonec je to skvělý film se Sonicem, takže tady nelze nic vyčíst a mohu s klidným svědomím dát plný počet.

• 12.2.2020  12:51

Tak nějak, se to všechno semlelo a já skončil u tohle seriálu, a měl sem od toho opravdu, velké očekávání. A je velká škoda, že to neni zase taková bomba, jak se to tváří, nejvíc mi vadí, že první epizoda se tváří dost špinavě, tak jak se od cyberpunkové sci-fi očekává že ? Ale jak epizody jdou, tak to ve městě neni zase tak zlý, jako jo někteří lidé sou nakaženi virem, ale společnost jako celek, dobře funguje a nějaká dystopická, či utopická budoucnost se zde nekoná. Sou zde vrstvy lidí, jak se sluší a patří, chudí, ti uprostřed a pak ti co žijí v nebi, ale neni tady špinavá budoucnost a o nějakém konfliktu se ani nedá mluvit, až na pár lidí, co mávají transparenty. Atmosféra je taková přelétavá a moc to na mně nepůsobilo, navíc hlavní hrdina byť vede super vnitřní monology, tak v sedmi epizodách a ve dvou tělech ojede, snad všechny ženské postavy, které v seriálu figurují. Já chápu, že i budoucnosti se budeš šukat ostošest, ale špinavou cyberpunkovou budoucnost tím fakt nevytvoříte. Na druhou stranu, poslední tři epizody, sou fakt hodně dobré, a sex, jak si ustupuje do pozadí, za což sem velice rád, jelikož hlavní záporák, je opravdu něco. Navíc, ve finálních epizodách, začne běhat malý Asijský mužíček, který si o sobě myslí že je Hulk, takže o legraci je postaráno. Akce je spíš víceméně o chvatech a úderech, takže málo kung-fu ve sci-fi, to nevěští nikdy nic dobrého. Ale abych nekončil negativně, který seriál, si dovolí v jedné epizodě pustit BABYMETAL ha ? Jen tenhle seriál a to se fakt cení. https://www.youtube.com/watch?v=1ce456Nnkt8

• 12.2.2020  11:15

Mám rád Harley Quinn a některé její komiksy, sou prostě super a né Harley neni jako Deadpool, jde o dva úplně rozdílné charaktery, které mají jinou minulost a osobnost. Red Tool od DC je přímá odpověď na Deadpoola, ale teď už k filmu. Začnu tím co mně na tomhle filmu vadilo a to jest, že se Harley zde musí dělit o prostor s dalšími postavami, jako by se tvůrci báli, že samotná Harley sama neutáhne film a tak k ní přidali Montoyu, Huntress a Black Canary. Přitom Margot Robbie je parádní a svoji roli zvládá na jedničku, má vtipné hlášky a výbornou mimiku v obličeji, takže je škoda že tady nemá více prostoru. A to mně vede k věci číslo dvě, Montoya, Huntress a Black Canary, sou relativně dobře zahrané, ale platí to samé co u Harley nemají zde prostor a nemohou jejich charaktery tak více vyniknout. A byť film dobře utíká, tak první polovina se skládá z klipů, které samy o'sobě sou i dobré, ale odvádělo to moji pozornost od děje, naštěstí v druhé polovině se to už neděje a film tak působí víc celistvěji. Sou tady dobré akční scény a hezky se na ně kouká, Harley na policejní stanici je však top. Tenhle film má opravdu výborného záporáka, na rozdíl od předchozích DC filmů, hlavní záporáci v předchozích filmech, byli o ničem, ale Ewan McGregor - Roman Sionis aka Black Mask, je zatím ten nejlepší záporák co se v DC filmech objevil, je labilní a nepředvídatelný, ale hlavně působí svěže. Ano sice má klasickou motivaci, ale neni to další šedivý záporák, co se snaží hlavní postavu a diváky unudit k smrti, svými dlouhosáhlými monology na téma, "mé dětství bylo", "až s tebou skončím" a "a pak ovládnu svět". Sem na jednu stranu rád, že film neni emoční horská dráha, ala Avengers: Endgame/Infinity War, což sou sice vynikající komiksové filmy, ale né u každého filmu, po jeho skončení, musím mít zlomené srdce. Takže jako u Shazama a Aquaboye, neni to špatný, ale chtělo by to poladit, takže další čtyř hvězda.

• 8.2.2020  12:04

Tohle je naprosto parádní akční film, který na vás valí jednu akci za druhou a když né akci, tak vždycky něco co vás zaujme a vy to sledujete a nemůžete od toho odtrhnout oči. Nemluvě o tom, že tady je naprosto parádní přehlídka zbraní a střelba z nich je tak dobrá a u každé akční scény, Arnold vypadá parádně a pak se k němu přidá Linda, která má taky výborné momenty. Nejvíc mi tak vadí John Connor, né však Edward Furlong, Furlong hraje dobře, ale hraje špatně napsanou postavu. Nejprve pošle svoje pěstouny do prdele, ukradne z bankomatu prachy a pak dá moralizující přednášku Terminátorovi, na téma nesmíš zabít, ale to Terminátor ví, protože kdyby chtěl tak motorkáře ze začátku filmu zabije a nebude mu to dělat nejmenší problém. A pak se film přesune do fáze, uděláme Terminátora trochu lidského, což by samo o sobě nebylo špatný, ale všechno to "Hasta la vista, Baby", "No Problemo" atd, nepůsobí to vůbec přirozené. Na filmu mi ještě vadí, ona finální rozlučka s Arnoldem, že on se také musí nechat terminovat, je to zbytečné a nemá to logický důvod, kdyby zemřel v boji nebo při záchraně Johna/Sarah, tak by jeho smrt byla více opodstatněná a měla by logiku. Ale to né, on musí být zničen aby nevznikl Skynete, Skynet by vznikl jenom v případě, kdyby se ale Terminátor nebo část z něho (kus ruky v ozubeném kole) dostala do rukou lidí jako je Dyson. Takže jeho terminování, nemá logický důvod, leda že by nechtěl už poslouchat moralizujícího Johna Connora, který všemu rozumí nejlépe. Ale jak už sem napsal akce je super, Arnold a Linda sou skvělý, sledování akčních scén je požitek, ale to je asi tak vše.

• 31.1.2020  12:48

Carpenterův druhý film, je pro něho nejvíc stěžejní v jeho kariéře, zde se naučil pracovat s charaktery, vytvářet napětí a zároveň se naučil být nesmlouvavý. Nemluvě o tom že do hlavní role, obsadil afroameričana, což by dneska nešlo a pokuď by se to přeci jenom realizovalo, tak se to neobešlo bez rasistických a nenávistivých keců, které by začínali "Nejsem rasista, ale...". Carpenter v první polovině vytváří hororové dusno, kdy čtveřice šílenců projíždí městem a hledají svoji první oběť, kterou si záhy najdou a tak se v druhé polovině, může rozjet klasickou vybíjenou. A Carpenter tady poprvé použije svůj vzorec, který v budoucnu ještě několikrát zopakuje a to, "Uzavřít skupinu postav, do nějaké budovy a postavit proti nim nepřítele, který je nad rámec lidských sil" a právě v takových to filmech, je Carpenter nejsilnější. Absenci krve a velkého násilí, je zde šikovně maskováno a to tím, že je zde tma, ale vše je dobře nasvíceno, takže je velice dobře vidět, co se zrovna děje. A i ona hudba, co zde hraje, má jednoduché tóny a přesto jenom z té hudby, jde mráz po zádech, jako by se mělo něco z té černé a hluboké tmy, co obestírá policejní stanici, mělo vynořit něco víc, než jenom kriminálníci, ale to je zase jiný příběh.

• 24.1.2020  20:21
    Pod vodou (2020)

Iä ! Iä ! Cthulhu fhtagn ! Iä ! Iä ! Cthulhu fhtagn ! Iä ! Iä ! Cthulhu fhtagn !

• 23.1.2020  15:42

Druhý ze tří filmů, které sem v mládí viděl, ale zapomněl sem na jejich jméno, tím prvním je Stříbrná kulka, takže už zbývá jen ten třetí. S odstupem času, tenhle film už nepůsobí tak děsivě, jako když sem ho viděl poprvé, ale i tak mně bavil. Nejlepší na celém filmu je, hlavní záporák Steven Grives, který má různé výkyvy nálad, sem tam nějaké ty halucinace a také slyší hlasy, prostě fajn chlapík a to ještě zvládne dělat policajta. Už od začátku filmu, šikanuje ústřední partičku výrostků, kteří né že by si o to nekoledovali, ale v jednu chvíli to přežene a jeho kariéra je ohrožena. Mezitím se omladina vloupe do moderního obchoďáku a Grives se tam s nimi zavře, s tím že jim dá životní lekci, lekce se mu vymkne z rukou a jemu definitivně hrábne. Pak následuje klasické nahánění a lovení zbylých členů party, při kterém Grives dostává slušně naloženo. Je škoda, že finále nebylo víc akčnější, tak jako zbytek filmu, akce je zde totiž výborná a dost si v tomhle směru tvůrci vyhráli. Film se mi i po letech dost líbil, takže čtyři hvězdičky, si to podle mně zaslouží.

• 22.1.2020  16:43

Tak původně sem si chtěl do kina vzít stopky, notes, stoleček, stolní lampu, anglického sluhu a tři pera, každé by mělo jinou barvu, byla tady modrá, červená a černá, ale všechno sem to doma zapomněl. Já sem totiž nechtěl, jenom stopovat délku akčních scén, ale i geometrii a následnou chemickou reakci, v akčních scénách a to abych pak mohl posoudit, jestli sou akční scény zde lepší, delší a jestli jich je tady více či méně, než v předchozích filmech. Mně totiž předchozí díly, moc nesedly, jako jo byla v nich parádní akce, spousta vtipných hlášek a.....aaa.....hm a to je vlastně všechno, příběh byl napsán na jeden list papíru a z druhé strany, byli popsány charaktery a to ve stylu nahoře hodní a dole zlý. Ale trailery na tenhle film, byli tak dobrý, že sem se i těšil na tenhle díl a víte co, sem rád, že sem šel na tenhle film. Ano možná zde neni tolik akce, nemá přes třicet minut, ale tvůrci k ní přistoupili kreativně a udělali ji napínavou, napětí vydrželo až do konce. Navíc zdejší duo záporáků, od těch předchozích i dělá něco pro to aby, si opravdu zasloužili titul záporák a jo film mně v mnoha věcech, regulérně sejmul a já se v tu chvíli nezmohl na nic, jen sem seděl a nevěřil sem tomu, co se zrovna stalo. Ale sou tady i vtipné hlášky/situace a kupa skvělých momentů, kdy sem se nemohl přestat smát, takže furt je to komedie, byť s vážnějším nádechem. A jak záporáci, tak i kladné postavy, včetně Mike a Marcuse, mají zde hloubku a propracovanost, ti dva Belgičani v tomhle filmu, udělali to co Bay v těch dvou předchozích filmech nedokázal a to aby mi hrdinové přirostli k srdci, aby mi na nich záleželo a aby ti zlý, nebyly jenom plochý a nic neříkající postavy. Tohle je konečně vydařený comeback a to v té nejlepší formě.

• 21.1.2020  10:43
    Průrva (1990)

Mám rád lesní, podvodní, kosmický a jeskyní horory, vždycky v nich číhá zajímavý bubák a lidský element tam projde různými psychickými stavy, ale boha jeho tenhle film, to je děs. Ani by mi nevadilo, že zdejší monstra se zde moc neukazují a víc nebezpečnější sou zde chaluhy, které překvapivě sou i v tom to směru víc zábavnější nepřítel, než ta obří vagína, co je na stěně. Ale co mi nejvíc lezlo na nervy, byl hlavní protagonista, takový ten přechytralý typ, všemu nejlépe rozumí, všude byl a na co sáhne to spraví, ale abych mu nekřivdil, ani zbytek postav, nejsou žádní sympaťáci a když se jim něco stane, tak je mi to celkem i jedno. O atmosféře nemůže být ani řeč, efekty sou spíš k smíchu a některé postavy, ve filmu záhadně mizí, jako doslovně film zapomíná na postavy a samozřejmně je zde zrádce, který se hned prozradí, takže jeho velké a dramatické odhalení, později ve filmu je opravdu bizárium. Takže tu jednu hvězdičku, dávám za to gore, celkem tady ujde.

• 16.1.2020  16:11
    Na nože (2019)

Tak jo, potvrdilo se to, co sem si už nějakou dobu myslel a to že Rian Johnson, netočil celého "Poslední Jedi", nebo ho možná natočil a pak s tím Disney něco dělalo a vinu hodili na Riana. A tenhle film mně o tom přesvědčil a Looper nebyla jenom náhoda. V tomhle filmu, je hodně cítit Agatha Christie, jen samotný dům, ve kterém se odehrává velká část děje, má v sobě tolik podvědomých odkazů na její tvorbu, až to vyvolávalo úsměv na tváři, ale film samotný, nijak nevykrádá Agátinu tvorbu, jenom důstojně uctívá její památku. Zpět k filmu, líbilo se mi, s jakou lehkostí a přirozeností je film vyprávěn, jak sou podávány vtipy, nová odhalení a nebo jenom to kdo je vetší hajzl v rodině. herci hrají naprosto perfektně, ale nejvíc mně překvapil Chris Evans, který jak vidno se obejde, bez své nejslavnější role. Ale i zbytek herců, byl parádní a byla mezi nimi skvělá chemie, na Jamie Lee Curtis byla radost pohledět, Daniel Craig to tady trošku (opravdu jenom trošku) trolill, Ana de Armas by zase z fleku mohla rozpustit ledovec a Michael Shannon v jedné scéně předvedl mistrovský a naprosto dokonalý výkon a to až tak, že z něho šel mráz po zádech. Samotná zápletka, je neotřelá, zábavná a až do finálního rozuzlení, sem nevěděl jak to vlastně bylo, což u detektivního filmu, je velké plus. Tohle je Magnum opus, v nejčistší formě.

• 11.1.2020  16:07
    Nenávist (2004)

No nedalo mi to a musel sem, po několika letech znovu, podívat na tenhle film. Dalo by se říct, že mně trochu (dost) hlodal červíček pochybnosti, jestli tohle neni jenom další zbytečný remake a já si jenom něco nenalhávám. A neni, tedy je to remake, ale oproti tomu letošnímu, je to jak nebe a dudy. Na první pohled, se to tak nemusí jevit, ale při bližším zkoumání je vidět, že tenhle film byl točen s citem a hlavně to všichni brali, tak nějak víc zodpovědněji. Vezměte si třeba lekačky, ono se to málo ví, ale i ve starších hororech, byli a sou lekačky, jen sou zpracovány jinak, sou zpracovány tak, že se na ně nelze připravit, hudba se neztiší, kamera se neupne na postavu a pak nastane nějaký bu bu, tady sou třeba taky lekačky, ale sou podány tak nějak víc přirozeněji, prostě se stanou. Další věc, která je zde výborně podána, je ono charakteristické rozdělení, kdy se vypráví příběh každé jednotlivé postavy, opět působí to normálně, je v tom přehled a neztrácel sem se v ději, takhle se během devadesáti šesti minut, odvypráví něco, co by jinak potřebovalo tři až čtyři filmy a přitom, sem po skončení měl pocit, že vše bylo řečeno. Další věcí, která stojí za vyzdvihnutí, je samotný dům, ti co ho stavěli pro tenhle film, si dáli záležet, na každé věci, co je v tom baráku, rozmístění nábytku a věcí, to jak dům působí na diváka/postavu, to vše má onu tajemnou a zlověstnou auru. Nemluvě o tom, že herci přesně ví, jak mají hrát své postavy a hrají je prostě na jedničku, a i když někteří herci mají zde méně prostoru, tak tohle je ten případ, kdy méně je více. A ještě k tomu nejvíc důležitému, k děšení/strašení, to jak to tady prováděno, je prováděno s umem, takže Kayako a její rodina, tak zde využívají celou škálu věci, jak své oběti děsit, mobily, monitory, berou na sebe podobu jiných postav a nebo prostě jenom stojí, nic víc, jen stojí a koukají. A v tomhle ohledu, tkví kvalita tohohle filmu a proto je stále po letech, tak děsivý.

• 10.1.2020  20:41
    Avengement (2019)

Tak jo, tady veškerá legrace a sranda končí, od Jesse V. Johnson sem čekal béčko, nic víc, jenom standardní normální béčko, ale tohle je jeden z nejtemnějších filmů, na poli béčkových akčňáků. Ono natočit film o pomstě, s kvalitní akcí a zároveň dát do filmu nějaké ty emoce a celé to nějak dát do hromady, aby to drželo a fungovalo, je čím dál těžší, ale Johnsonovi se to prostě povedlo. Je fakt, že Adkins dokáže ze sebe dostat, i hodně dobrý herecký výkon, ale tak nějak v posledních filmech, dělal jenom mlátičku, ale tady předvedl svůj nejlepší herecký výkon, čímž překonal i Boyku. A co se týče akce, je hodně drsná a surová, ale finále v baru, má to co mnoho filmu postrádá, gradaci, napětí a strach o hlavního hrdinu. Plus song, "Me Mum" který z filmu, dělá umělecké dílo. Takže pevně doufám, že Johnson a Adkins, tohle zkusí překonat ať už společně, nebo samostatně, oba dva sou totiž důkazem, že lze jedině růst a rozvíjet se.

• 10.1.2020  16:08

Tak neni to špatný a že se to snažilo, jít cestou dramatu, je fajn, ale jak už bylo řečeno Deon Taylor, neni Fuqua a nebo John Singleton který uměl podat béčkový film s elegancí ježka. Což je škoda, byť film neni tak akční, jak sem čekal, tak sem se nenudil, film je do poloviny slušně napínavý a furt se něco děje. Od poloviny, už to ztratí tu gradaci, ale i tak, mně to do konce bavilo, ke konci se film rozjede, hlavně po akční stránce. Navíc Frank Grillo, jako záporák si vede velice slušně, Naomie Harris nebyla úplně špatná, ale víc mně bavil Tyrese Gibson, působil trochu tajemně, furt si něco mumlal pro sebe a role mu sedla, jak ušitá. Co ještě stojí za pozornost je soundtrack, který u tohohle béčkové filmu, vyčnívá nad rámec a doslova je jej škoda, že takováto hudba skončila, u né sice špatného filmu, ale u filmu na který kouknete, jen aby jste nějak zabili odpoledne.

• 9.1.2020  13:37
    Nenávist (2020)

Z Japonska si lze přivést spoustu věci, nějaké ty tradiční věci, nějaké ty netradiční a pak sou tady takové dárečky, o kterých nevíte dokuď neni pozdě. A tenhle dárek, se cestou zkazil a to jako dost, když se oznámilo že vzniká další Nenávist a že to režisér chce pojmout jinak, že chce klást větší důraz na postavy a nechce jenom další zbytečné pokračování, tak sem z toho měl opravdovou radost a těšil sem se. Ono jde o to, že já z těch všech Japonských hororů, mám nejraději Nenávist, ano Junji Ito, sice tvoří nejkreativnější monstra a příběhy, které buď mají jednoduchý základ, jako je třeba přežít útok oběšenců, ale dokáže z toho udělat napínavou záležitost, na kterou se jen tak nezapomene. Ale po filmové stránce, se žádné z jeho povídek, až na Uzumaki, nedostalo takové péče, jaké by si zasloužilo a proto sem rád za tu Nenávist, která víceméně solidní filmový vesmír. O to víc mně prostě štve, že to dopadlo, tak jak to dopadlo, dokonce i ten remake z roku dva tisíce čtyři, je na tom o mnoho, mnoho lépe, než tahle verze. Tahle je na tom nejhůře, sou tady charaktery, na kterých mi vůbec nezáleží, skákání mezi roky, je nesouvislé a ztrácí se nit, ale nejvíc mně štve, provedení samotné Nenávisti. Zatímco v předchozích filmech, měla jasně danou podobu, které se drželi všichni tvůrci, tak místo aby zde strašila Kayako a její rodina, tak zde "děsí" s prominutím, nějaká kráva a její manžel s dcerou. Nemluvě o tom, že Kayako a její rodina, dokázali i zabít své oběti, tak zde to tak neni, zde se lidi mordují navzájem a nebo páchají sebevraždu, laicky řečeno je to prostě slasher, kde duchové nic nedělají a jenom se občas objeví a slintají. Takže krev sice stříká, prsty se řežou a vidličky končí v lidech, ale chybí tomu náznak, jakékoliv atmosféry, tajemno a to velice nepříjemné dusno. Nemluvě o tom, že herce to taky moc nebavilo a tak jejich výkony odpovídají celkové kvalitě filmu. Jestli lze něco na filmu vychválit, tak je to, že ve filmu sou počítače, mobily a další věci z té doby, což je asi jediná věc, která lze přičíst k dobru. Ale kromě velké míry násilí, je film ve všech směrech prázdný, nudný a kdyby vedli mně neseděli lidi, tak se zvednu a odejdu.

• 2.1.2020  16:35

Tak jako předchozí film, je i tohle super zábava, po dlouhé době sem se od srdce zasmál a dobře bavil. Navíc je zde super záporák a finále má dobrou jiskru. Na filmu je nejlepší, že na nic netlačí a velice dobře plyne, takže se mi nestalo že bych se nudil. A navíc tady hraje song You Spin Me Round, co víc chtít ? Naprosto perfektní.

• 31.12.2019  21:07

Strašný, hodně strašný, naprosto příšerný a byť film má začátek a konec, tak filmu chybí prostřední část děje a tak se skáče mezi různými Asijskými zeměmi a snaží se vyplnit jedno velké prázdné nic. Nemluvě že i ty dialogy sou naprosto děsný a některé na sebe ani nenavazují. A byť film vypadá relativně hezky a neni zde žádný odporný filtr, tak jako u jiných filmů tohle ražení, tak tvůrci šetřili kde se dalo. A proto během přestřelek, ani neni slyšet zvuk střelby a když už je slyšet, tak neodpovídá dané zbrani. Násilí je celkem ok, jeden ze záporáků se i relativně snaží, ale nemá šanci ukázat něco víc, což je škoda. Ale osobně mně nejvíc potěšil Byron Gibson, už v minulém filmu s Míšou (Asijská spojka) se mi líbil a tady nehraje vyloženě špatně, je škoda že hraje v takovýchto odpadech, mohl by si zahrát v nějakém větším a lepším béčku, nejlépe cynického zaporáka. Nicméně Míša Kulička, je zde vyobrazen jako špičkový agent CIA (CIA je zoufalá když nabírá takové to lidi) a ke konci začne mít i traumata, nicméně nejlepší vtip, sou ty dva plakáty co tady visí, v obou je Míša vyfocen s neprůstřelnou vestou a s puškou, jeden by tedy čekal, že se i tohle objeví ve filmu, ale neobjeví, nejlepší marketing co sem kdy viděl.

• 31.12.2019  16:22
    Good Boys (2019)

Párkrát sem se uchechtl, to zase jako jo, ale čekal sem něco víc.

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19