Yoshitsune

Kanada
People can fly

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 17.10.2018  16:57

Nastávají dobré filmové časy, tenhle film, který v mnohém připomene Tarantina, ale přitom to neni od něho, je zářným příkladem, těchto časů. Hned v úvodu, si dovolím udělat, malý (velký) SPOILER - Režisér velice šikovně a zkušeně, odvede pozornost od úvodní scény, které dle mého je stěžejní a minimálně pro dvě postavy velice důležitá a rozhodující, v tom jak dál. Každá z postav, je něčím unikátní a každý její tajemství, je dobře schováno a některá tajemství, sou hodně temná, jiné je zase naprosto normální, ale v kontrastu s tím vším okolo, tak dotyčná osoba, působí že skrývá něco víc a jedno tajemství, u jedné z postav, nad kterou sem ohrnoval nos a smýšlel sem o ni, že je prostě slabošská, má tak smutné tajemství, že mění úplně od základu, pohled na onu postavu. A pak je tady hlavní příběh, který se dotýká všech postav, ať už chtějí nebo ne, a to je příchod samotného boha hromu........tady jenom někoho kdo si hraje na boha, ale je to šílený psychopat, který má v sobě kousek Charlese Mansona. A byť to neni tak krvavé, jako (jiné) Tarantinovky. a možná někdo i bude namítat, že to nemá tak temný konec, tak si vzpomeňte na úvodní scénu, na kterou jste málem zapomněli. A to všechno podtrhuje, naprosto dynamický a famózní soundtrack. Cynthia Erivo šup šup Oscar a každý film s Jeffem Bridgesem, je vždycky z neznámého důvodu cítit po whisky, tabáku a střelném prachu.

• 5.10.2018  19:21
    Venom (2018)

Abych byl upřímný, když se začal točit Venom měl sem radost, radost přetrvávala i po prvním traileru, nicméně měsíc zpátky, sem měl pochybnosti, od našeptávačů, kteří prorokovali špatný film a já se přiznám, ukázal sem slabost, pustil sem je do své mysli a do svého srdce a byla to má slabost, ale nakonec sem ji přetvořil v něco víc, v něco silnějšího. Našeptávači však dál, našeptávali a stále našeptávají, "ten film měl být eRko a neni" "ten film přišel o třicet minut" to sou takzvané slabé stránky filmu a nutno uznat, že tohle nejsou slabosti filmu. Ale aby bylo jasno, kdo má Venoma načteného, aspoň minimálně (jako já) tak ví, že Venom neni ani tak o tom, že by v jeho komiksech byli tuny a tuny krve a brutality, ano samozřejmně, je to záležitost komiks od komiksu, každý autor k tomu jinak přistupuje a Ruben Fleischer, k tomu jakož to autor, přistoupil po svém. A byť si toho hodně bere z komiksů, je to osobité a jede si to svoji linku. K tomu hlavnímu, Tom Hardy je prostě úžasnej, víc k němu snad ani nejde dodat, je prostě úžasnej. Venom je zde.........hodně originální a to jak, ke všemu přistupuje.........hodně osobitě a po svém, a je fajn vidět v kině antihrdinu, který se s tím nesere a jde rovnou na věc. A délka je velmi vyhovující, těch třicet minut, co zmizeli, nejsou znát, tak jako u nového Predátora a film velice dobře utíká, takže nuda, ta tady neni. Akční scény sou dobře rozložené, pokaždé je to jiná akce, mají skvělou dynamiku a ta honička, je jedna z nejlepších, za poslední dobu, plus výborná hudba. Záporák má boží a záchranářský komplex a taky bych raději zde viděl Cassidyho/Carnage, Woody Harrelson z těch třiceti sekund, vymáčkl úplně všechno a jestli bude pokračování, tak pááááni, Harrelson do toho dá, "Takového (ne)normálního zabijáka", ale Drake/Riot na rozjezd stačí. A tak, našeptávači neuspěli, aspoň né u mně a byť sem byl připraven filmu něco vyčíst, tak nemohu, nebylo by to férové, protože my jsme Venom. https://www.youtube.com/watch?v=c0VsdxFyoNQ PS : Kočka je srab, pes je drsňák.

• 29.9.2018  15:47

Ve prospěch tohohle filmu, hraje celkem dost věcí, jednak délka, za druhé super atmoška parku a třetí je to slasher a pro ty mám slabost. Takže délka, už od začátku filmu, vrah nelení, kuchá a jinak vraždí své oběti, je tedy pravda že až na palici a injekci, se zrovna moc nevytáhl, protože jinak bodá sekáčkem na led. Ale atmosféra parku, je prostě úžasná, pomáhá to zdařile dokreslit vrahovo řádění a místy, to působí velice znepokojivě. Vidět v kině slasher, je fakt super, ale film by ještě zasloužil péči, má své neduhy jako každý slasher, je třeba s tím počítat a nechtít od toho Kubricka. Je však pravda, že tu čtvrtou hvězdu sem dal, za onen velice vydařený konec.

• 18.9.2018  12:36

Je osmdesátý sedmý rok, Guns N' Roses právě vydali svoji desku "Appetite for Destruction", hrál se legendární basketbalový zápas mezi USA a Brazílii a z Arnolda Schwarzeneggera, se stává filmová hvězda. Neni rok osmdesát sedm a tenhle film, se nesnaží překonat původního Predátora, spíš slouží jenom jako další díl, do velké skládačky. Tenhle film má problém a to je, že se snaží zavděčit původním fanouškům a zároveň i těm novým. A to je velká chyba, film by se neměl snažit zavděčit, nějakým skupinám lidí, ale měl by být svůj. Navíc jedna skupina lidí, sou útlocitní jedinci, jenž při pohledu na krev - sepisují petice, při drsných hláškách - se nebojí jít do diskuze a tam se rozbrečet a k tomu příběhu, který docela funguje, to už mají rudo před očima. A na herce Jacob Tremblay (ten malý klučina) se nebojí použít vulgarity, toho nejhrubšího zrna, to že Jacob hraje ve filmu dobře a neni na obtíž, jako jiní dětští herci ve filmech, to už je nezajímá. Jacob Tremblay je opravdu nadaný herec a to že aktivuje Predátorskou technologii, je celkem dobře vysvětleno. Co se týče přetáček, nejvíc je to vidět v polovině filmu v karavanu, s Nettlesem a Casey, naštěstí je to rychlé, takže to nebije zase tolik do očí. Tahle parta drsňáků, je správňácká, měli jsme tu komando, policajty, žoldáky a teď tu máme porouchaný vojáky, všichni členové sou správně nebezpeční a nepředvídatelný. Ale nejméně výrazně, tam působí Alfie Allen (smraďoch ze Hry o trůny) který má nejméně prostoru a až na dvě věty, nic neřekne. O to víc stojí za pozornost, Sterling K. Brown který hraje docela nebezpečnou postavu, se kterou je nutno počítat. Akce se mi líbala, ale závěrečná třetina, která se odehrává v lese, je nadmíru intenzivní a tvůrci v ní vytáhnou to nejlepší, co mají a stojí to za to. A nahláškované, je to taky moc pěkně, hlavní hrdina přežije všechno a vůbec sou přece osmdesátky. Ale bohužel, osmdesátky to nejsou, ale že by to dělalo nějak velkou ostudu, to se říct nedá.

• 13.9.2018  14:31
    Sestra (2018)

Měl sem velké obavy, když se okolo tohle filmu začal motat Wan, který ke každému filmovému žánru přistupuje pokaždé jinak, letos uvidíme jak dopadl jeho Aquaboy. O to příjemněji, sem byl vlastně překvapen, jak film hezky šlapal, film velice rychle a snadno vtáhne do děje a nemá žádné hluché místo. A démon Valak je ukázkový zmrd, jelikož hned po příjezdu hrdinů, začne dělat problémy a druhé noci nastolí regulérní teror, kdy děsí různými způsoby. Sou tady halucinace/vize, nebojí se ani posednutí, oživují se mrtvoly a jeho hadi sou všude. Nemluvě o atmosféře, která je zde parádně vytvořená a všechno je špinavé, pokryté plísní a zatuchlinou, mlha kam se podíváš a Valak, který o sobě pravidelně dává vědět. Gore na jedničku, nechutností taky dost, had v puse byl nejlepší. Je dobře, že postavy nebyli žádní Warrenové, ale celkem obyčejní lidé. Soundtrack taktéž stojí za zmínku https://www.youtube.com/watch?v=4zsO_JQyt9A . Osobně filmu nemůžu nic vytknout a tu pětku si zaslouží.

• 11.9.2018  20:18
    Alfa (2018)

Hele, to je filmový, Far Cry: Primal a ono to celkem funguje.

• 6.9.2018  19:07
    Upgrade (2018)

Jedno je jisté, veškeré tvůrčí nápady a věci, které sou cool, Whannell nacpal do tohohle filmu, proto je Insidious: Poslední píšťalka, taková děsná kravina. Ale ve výsledku, zamrzí to, že se to, Whannell bál rozvést a nahodit tam pořádnou cyber-punkovou dystopickou budoucnost (Blade Runner + 2049) náběh na to je, tady je však silný. Nicméně mimo jiné, zase to tak originální neni, Whannell rád kouká na Japonské anime (Ghost in the Shell a další) a taky viděl Hardcore Henryho, Ex Machinu (stroj chce žít) a konec docela dost lišácky, zase okopíroval od Repo Men. Ahhh nepíše mi to lehce, když je tady film, který je správně drsný, má slušné akční složení, ta hudba se taky hezky poslouchá a Logan Marshall-Green se teď stane žádaným hercem, tak je to takový guláš i s tím, co tam vlastně ani nemusí být. Na druhou stranu, kdybych neměl nakoukáno co mám nakoukáno, narval bych tomu pět hvězdiček a klávesnici bych poslintal, jak to bylo vynikající, ale ono to tak neni, takže aspoň ty pevnou trojku.

• 3.9.2018  18:08
    Daredevil - Série 1 (série) (2015)

Vynikající komiksový seriál a na rozdíl od Luka Cage, Daredevil zasáhne širší spektrum diváků, je to takový startovní seriál, který se nesnaží nijak komplikovaně vytvářet děj a tomu právě jde na jedničku. Seriál, se hodně drží komiksové předlohy a tam kde odbočí, to neni nijak na škodu naopak, je to vítaná změna, tyhle změny u Marvel seriálů/filmů vítám. První série, má i docela dost humoru a jízlivého vtipu (Foggy je génius) a seriál, má dvě části tu právnickou/novinářskou a pak tu hrdinskou, takže se dostalo jak na akci, tak i na drama. A co si budeme povídat, Charlie Cox jako Matt Murdock / Daredevil, je perfektní, byť má občas takový šťěněčí pohled. Pro Vincent D'Onofrio, je tohle osudová role, asi těžko by se našel lepší Wilson Fisk, Vincent D'Onofrio svoji postavu pojal (tak jak to bývá u většiny jeho postav) hodně osobitě, a spojuje v sobě svaly, moc a zároveň inteligenci, on je Daredevilova nemesis číslo jedna. Akce je zde výborná, hezky se na ni kouká a záporáci sou hodně snaživý.

• 3.9.2018  17:18
    Jan Palach (2018)

Je celkem ironicky smutné, že divák ví jak film dopadne a během filmu si neustále snaží nalhat, že to tak nebude, že to skončí jinak, že to skončí dobře. Ano Jan Palach, nebyl žádný hrdina, byl to idealista, byl to snílek a přesto, v sobě našel něco, co ho donutilo učinit to co učinil. Palach věřil, že svým činem probudí lidi, kteří nechtěli nic dělat, protože se báli, báli se toho co stejně přišlo. Film po technické stránce nemá chybu, perfektní obraz, zvuk a věrnost je na jedničku, herecký ansámbl totéž, herci hrají své role s věrností a se zápalem, pro své role. Na celém film,u je vidět že tvůrci si dali záležet, takže i ty malé detaily (smažení kaprů) je zpracováno Hollywoodsky a od první minuty, až do poslední vteřiny filmu, sem byl vtažen do děje tak přesvědčivě, že to lze jenom chválit. A posledních patnáct minut, bože můj, patnáct minut strachu, zoufalství a beznaděje. K filmu ještě dodám že Palach neuměl pít, rád četl, byl zásadový a to s tím psem podle mně tvůrci přehnali, ale zase to působí věrněji, ale já prostě ne, ne, ne vůbec. Co se z nás lidí stane, když všemu, budeme jenom přihlížet ?

• 30.8.2018  13:25
    Luke Cage - Série 1 (série) (2016)

Luke Cage má dobrou první sérii, o tom neni pochyb, ze seriálu je cítit ten pravý nádech Harlemu, Wu-Tang Clan (v jedné epizodě i Method Man) Čínská restaurace, holičství uprostřed, nad tím vším tkví král ulice Cornell. Do toho všeho neochotně vstupuje Luke Cage, který první co chce, je dělat problémy, nakonec si ale problémy najdou jeho a on přestože nechce přijmout svůj úděl hrdiny, je to něco co ho nakonec dožene, tak jako všechny v Harlemu. Herec Mike Colter, se role Luke Cage zhostil, velice dobře, hned v první epizodě sem si ho oblíbil. Co se týče záporáků, Cornell je fajn má kuráž a umí být nebezpečný, ale přeci jenom větší svaly má Diamondback, který je lépe vybaven na Luka a celkově, je Diamondback mnohem nebezpečnější než Cornell. Ale jak Cornell, tak i Diamondback sou jenom svaly, sice mají své plány, ale nejvíc nebezpečným záporákem pro mně byla Mariah, nejen že ji to myslí, ale zároveň umí prodávat, umí lidem prodávat strach a nenávist, umí lhát a tvářit se, že je to pravda, takovýhle člověk je horší než kdejaký psychopat. Mariah Dillard, snad přeroste všechny záporáky, co kdy Marvel stvořil, Thanos, Ultron, Annihilus, Azazel a další sou ve srovnání s Mariah ničím, protože lidi jako ona, dokáže v lidech probudit to nejhorší co v nich je, takový záporák nelze vyřídit násilím, na takové se musí chytře. Seriál se mi hodně líbil, dvě epizody měli sice slabší, průběh, ale neni to nic strašného. Akce jako taková, až na závěrečný díl, nepředvede nic velkého, ale tenhle seriál neni a nechce být o akci, je to o lidech a to je lepší než všechna akce.

• 27.8.2018  23:23
    Slender Man (2018)

Prosím vás, rozmohla se nám tu taková škaredá nepříjemnost, velice škaredá nepříjemnost, je mi těžko na to myslet, natož pak o tom psát, ale musím, protože je to o lásce k filmům/seriálům. Někteří lidé, vím o které se jedná, hodnotili tenhle i jiné filmy, aniž by jej viděli nebo jej hodnotili na základě Ruského Cam-ripu s Čínskými titulky. Je to velice škaredé a velice nepříjemné, škoda že s tím nejde nic dělat. Ale k filmu, já sem jej viděl, viděl sem jej v kině, v kině s lidmi aaa bylo to celkem dobrý. Film má až nečekaně dobrou a znepokojivou atmosféru, né že by se snad jednalo o Hereditary, to né, ale film je natočen celkem zkušeně a režisér, věděl co dělá. Aaa některé halucinace/sny/vize či stavy v jakých se postavy nacházejí, sou docela dost nechutné nebo nepříjemné, takže jo atmosféra je zde vynikající. Co filmu dost podráží nohy, je to že tvůrci měli dost malý rozpočet, takže se nemohli pořádně vyřádit, jak by chtěli. A pak to že, z filmu byla vystřihnuta scéna se skalpelem, velká škoda. Film dost balancuje, na dvou rovinách, ta první je typický horor, kterých sou stovky a pak na té druhé straně, která se snaží šokovat, být kreativní, ale nemůže protože tvůrci měli svá omezení. Ne, určitě to neni tak špatný horor, jak někteří píší a určitě si nezaslouží to, že ho hodnotí lidé, aniž by jej viděli, je velká škoda že zrovna tenhle film, dělá otloukánka. I když tady tak trochu papouškuji Oktavianuse, se kterým musím souhlasit.

• 25.8.2018  15:11
    Zpívej (2016)

Tak co to tady máme ? Další animovaný film, ve kterém zvířata nosí lidské oblečení a mají i lidské vlastnosti, to pardon ale kam se poděla zvířecí přirozenost ? Ale tak zase nebudu dloubat, do něčeho co víceméně funguje, a funguje to hlavně po charakterové a příběhové stránce . Na vtípky moc nedojde, což je dobře, nějaké to životní moudro se tam taky najde, ale ty charaktery, ty charaktery !!! Ty sou, byť tedy bylo mi záhadno, jak v celém městě, byli všichni obdařeni pěveckým talentem a vybrat z nich tedy ty pravé, bylo........jo já vím, už zase dloubám. Ale ke všem, charakterům, sem tak nějak přilnul a sympatizoval s nimi. O to víc zamrzí, že sem se nedozvěděl, jak to s některými postavami dopadlo. A jelikož, všichni mývalové se na to vybodli, tak sem nejvíc sympatizoval s Mikem a jeho My Way.

• 21.8.2018  21:34
    Specialisté (1985)

A Way Out, ale s dobrým koncem.

• 18.8.2018  21:50
    Equalizer 2 (2018)

První Equalizer, byl jako staré samurajské filmy, samuraj - ronin, zlomený životem a plný bolesti, raději předstírá smrt a uklidí se do ústraní, než aby svoji přítomnosti, ohrožoval zbytek lidí na kterých mu záleží. Zatímco dvojka je sebepoznání a uvědomění, že když bude pomáhat lidem, tak bude užitečnější, než když neni vidět. Ano, i ve dvojce se dost jedou tyhle, poetické věci a Denzel čte hodně haiku a poezie, ale tohle filmu prospívá. Já (divák) si udělá lepší přehled, o tom jaký Robert McCall, byl a je. Ve film je dost mini příběhů, tak jako v jedničce, ale tady je na ně kladen větší důraz a mají svůj vlastní příběh a vyústění, celkově se jedná o velice silné mini příběhy, které by výborně fungovaly i bez toho hlavního. Hlavní příběh se točí okolo smrti, jednoho agenta a následně se to nabaluje aby to pak skončilo v bouři, v klidné bouři. Je super, že Denzel tady nepředvádí žádné akční veletoče, ty přenechá Pascalovi - který opět překvapuje, velká část akce se skládá ze chvatů, úderů a vynalézavosti jakou McCall projevuje a to hlavně ke konci. Akce je tu víc a má velice dobré tempo, které si drží od začátku až dokonce. Čím více lidem McCall pomůže, (chci trojku) tím víc je ohrozí a tohle se mu může v budoucnu vymstít.

• 17.8.2018  21:30

Je celkem logické, že potom co ji špion ojel, ji špion dal kopačky, ale že z ní udělá špionku, to asi nečekal. A já nečekal, že tohle bude takový nářez, né opravdu po zhlédnutí, tady tohole filmu, mám sto chutí jít a snížit hodnocení Mission: Impossible - Fallout, proč ? Nechte mně to vysvětlit. Co jste očekávali od Mission: Impossible - Fallout a nedostalo se vám, tenhle film to má. Chcete suprové akční scény, kde se střílí, lámou se kosti a honičky sou plné adrenalinu, tenhle film je má, bitka v restauraci a následná honička, neměli chybu. Chcete špionský film, ve kterém se nedá nikomu věřit, i to tady je a že ta důvěra, je tady fakt vzácná. Chcete hláškující hrdinky, kdy jedna z nich, je hlasem rozumu Mila Kunis, zatímco ta druhá je hlasem drzosti a ukecanosti Kate McKinnon (byla vynikající) i to tady je. Mimo jiné se dost cestuje po světě a taková Praha, ta je, ta je hodně. Tenhle film, mi hodně připomíná loňského The Hitman's Bodyguard,i tenhle film umí překvapit a získat si vás, je to hlavně tím, že pořádně nevíte co čekat a tak dostanete to nejlepší.

• 14.8.2018  21:45
    Temné síly (2018)

Jak dopadla tahle kombinace Divergence, Maze Runneru a X-Menů, s tím že plešatý chlap je zde zlý zmrd, co rád šikanuje děcka. A dopadlo to překvapivě dobře, navzdory všem rasistický a xenofobním řečem, co se vedly. Je tedy pravda, že finále mohlo hrát víc na nervy a ta akce, je taková nic moc. Ale film je silný, v něčem jiném a to je hlavní čtveřice hrdinů, mezi kterými je prostě ta správná chemie, rozdělení sil a to jak se navzájem doplňují. Ale pozor, to přátelství hlavních hrdinů, je zde dotaženo opravdu na vysokou úroveň a i ta lehká melancholie, která pak přeroste v regulérní depresi, je prostě parádní a dobře se na to koukalo. Neni to špatný, na to že režisérka a scénárista něco takhle velkého, dělají poprvé, jen pokuď bude dvojka, doladit napětí a tu akci, máte tady Asiatku která metá blesky, tak to použijte.

• 10.8.2018  18:23
    Manhunt (2017)

Tak to pozor, za tohle mývalové rozhodně nemohou, že to celé působí céčkově, že herci přehrávají a akce vypadá jako kdyby to dělal pubertalní adolescent, který si vzal dva Red Bully. Já sem v diskuzi, už vyjádřil své pochybnosti a bylo mi řečeno že tohle je prostě John Woo. Ale co mně nejvíc tlačilo na mozku, byl ten příběh, který byl komediální, ale bral se vážně, to bylo dost náročné. Joo a taky to vykrádá nějaký filmy, takže tohle fakt ne.

• 9.8.2018  19:19

Jak už sem psal v diskuzi, tohle je prostě něco, co vám zlepší náladu po nepodařené Mission: Impossible - Fallout. A jak už sem psal, film má tři části, první připomíná Čelisti, žraloček se schovává a dělá fóry, v druhé části, začne žraloček už pořádně blbnout, aby se pak ve finále nasral a zkoušel Statham sežrat. To že tohle, neni Příběh žraloka, vám dojde hned v úvodu, žralok je totiž mazaný, lstivý a má slušný apetit, takže ta úmrtnost je tady překvapivě velká. Gore mi tady ani nijak nechybělo, jelikož to celé dobře zpracované a navíc když žralok kousne, tak žádné gore ani neni zapotřebí. Navíc je to celé dobře nahláškované, je tu dost napínavých scén, a i Stathamovi jde docela o kejhák. Ale to už se opravdu opakuji, v diskuzi sem všechno vykecal a do komentu mi zbyla, jenom tahle žraločí polívka.

• 2.8.2018  18:11

Sérii Mission: Impossible, je těžké někam zařadit, hračičky má od Bonda, sebevědomí a drzost hláškovat i ve vypjatých situacích, zase od Archera, ale přitom neni ani jedno, tak kam to zařadit ? Nad tímhle si lámu hlavu, už od prvního Mission: Impossible a stále sem na to nepřišel. Akční scény, sou zde vynikající a pak sou tady ty, které zde působí zbytečně nebo né tak průrazně, jako bitka na záchodech. Film má velké akčních scény, které určitě stojí za to, ale já sem si je tak úplně neužil, jelikož mně rušili vedlejší akční scény, takže bylo pro mně těžké, se soustředit na ty hlavní. A však, výkon Tomíka, je zde na jedničku, proti tomu, co zde provádí, nelze nic vytknout. A příběh........příběh je komplikovaný, neni těžkého pochopit, ale tolik podrazů, stran co chtějí taky kus, přebíhání, zrazovaní, kdo je kdo, s kým sou tihle a proti komu vlastně jdeme, taaaaaaaaaaaak moc překombinované, tak hrozně moc a ve finále to celé skončí, jako klasický akční film. Ve filmu se objevují menší a větší komplikace a to hlavně Huntovi, nemohl sem se dočkat, co z toho vyleze, jak to celé záporáci provedli, sehráli a ono nic, nic co bylo v jedničce. Navíc je to film, kvůli kterému si Superman, nechal narůst knírek, aby mu ho v Justice League vymazali, jelikož vypadal jako gigolo Superman. I když chyba je na mé straně, šťourám se někde, kde bych neměl a nedokážu docenit tenhle film a nebo to možná neni má chyba. .

• 31.7.2018  18:14
    Altered Carbon (TV seriál) (2018)

Tak nějak se to všechno semlelo a já skončil u tohle seriálu, který sem s napětím, s očekáváním a s vyhlídkou, že to bude fakt totální bomba, sledoval a vytrval sem až do konce. A je velká škoda, že to totální bomba neni, nejvíc mi vadí, že první epizoda se tváří dost špinavě, tak jak se od cyberpunkové sci-fi očekává že ? Ale jak epizody jdou, tak to ve městě neni zase tak zlý, jako jo někteří lidé sou nakaženi virem, ale jako celek to docela dobře funguje a nějaká dystopická, utopická budoucnost se zde nekoná. Sou zde vrstvy lidí, jak se sluší a patří, chudí, ti uprostřed a pak ti co žijí v nebi, ale neni tady špinavá budoucnost a o nějakém konfliktu se ani nedá mluvit, až na pár lidí co mává transparenty. Atmosféra je taková přelétavá a moc to na mně nepůsobilo, navíc hlavní hrdina byť vede super vnitřní monology, tak v sedmi epizodách, ve dvou tělech ojede snad všechny ženské postavy, které v seriálu figurují. Já chápu, že i budoucnosti se budeš šukat ostošest, ale špinavou cyberpunkovou budoucnost tím fakt nevytvoříte. Na druhou stranu, poslední tři epizody, sou fakt hodně dobré, a sex, jaksi ustupuje do pozadí, za což sem velice rád, jelikož hlavní záporák, je opravdu něco. Navíc, pak tady začne běhat malý Asijský mužíček, který působí jako Hulk, když má svůj den, takže o legraci je postaráno. Akce je spíš víceméně o chvatech a úderech, takže málo kung-fu ve sci-fi, to nevěští nikdy nic dobrého. Ale abych nekončil negativně, který seriál, si dovolí v jedné epizodě pustit BABYMETAL ha ? Jen tenhle seriál a to se fakt cení. https://www.youtube.com/watch?v=1ce456Nnkt8

• 26.7.2018  22:36

Hotel Artemis je v mnoha ohledech, dobře zahrán a má i postavy, které kupodivu nepůsobí jenom na efekt, tak jak to v mnoha filmech bývá. Logicky největší problém je, že se v první polovině, hodně mluví a je to hodně dlouhá seznamovačka s postavama. Pak je tu druhá polovina, v té je zase hodně akce, která působí dost uspěchaně, ale zase je dobře natočená, zahraná a má dobrou choreografii. Ale největší zklamání, přichází s tuctovým konce, přitom tenhle film by si zasloužil, pořádný twist, který by nám udělal díru do hlavy, tak jak to kdysi tyhle filmy dělali. Velké očekávání, velcí herci, velký nápad s hotelem a pak to takhle celé zahodit, jaká to škoda.

• 22.7.2018  19:52
    El bar (2017)

Právě kvůli takovým filmům a hercům, mám Španělsko rád, je to šílený, nepředvídatelný a velice vtipně to reaguje na dnešní situaci ve světě. A tak se v baru setkávají různí lidé, každý má jiný život a jiný pohled na svět, což je zde perfektně vykresleno a každá z postav, dostane dostatek prostoru, takže si najdete své/ho oblíbence. Je tady velké tajemno okolo infekce, ke které mám vlastní šílenou teorii. Dojde i na humor a ke konci, to nabere i docela slušné napětí. Film stojí za pozornost a po celou dobu, sem nevěděl jestli se mám smát nebo se bát, takže sem zůstal někde uprostřed. Geniální počin.

• 15.7.2018  17:35

Strašná volovina, kde humor je postaven na vulgaritách, chcankách a gangbangu, jaká já chápu že James Franco, si jede svůj osobitý styl humoru, ale zrovna on má navíc. Přítomnost Bryana Cranstona, u tohle filmu, vůbec nedokážu pochopit, ví vůbec v čem hrál ?? Keegan-Michael Key, mi přišel ze všech nejvíc normální a i scény s ním, sou celkem vtipné. Zbytek herců, sou nevýrazní a nezaujali. Nezaujal, ani příběh, který působí jako zremasterovaná a rádoby vtipná verze, Fotr je lotr, akorát s tím rozdílem, že tady nebyla legrace. A byť Kiss potěšili, víc jak jednu hvězdičku, tomuhle dát nemohu.

• 14.7.2018  20:20
    Mrakodrap (2018)

Dwayne Johnson, se v poslední době snaží a snaží se hodně, a já jeho snahu oceňuji a oceňuji i tenhle film, který je sice béčko, ale nehraje si na něco víc. Samotný mrakodrap je super, má spoustu vychytávek a neni to jenom nějaký barák. Film je od začátku, dobře našlapaný a servíruje akční scény, jak na běžícím pásu. Akce se skládám z bitek, honiček a ze dvou naprosto šílených a přepálených akrobatických scén. Ale od té druhé, filmu tak nějak začne docházet dech a finále neni tak našlapané, jako první polovina, která je fakt super. A taky zamrzí slabší Asijská sestava a pak hlavní záporak, hodně bu bu bu, ale je to mamlas. Ale celkově je to fajn a kdyby to bylo o něco delší a Johnson, by si padouchy odchytával po jednom, jak to kdysi dělával Bruce Willis, tak by snad nebylo co vytknout.

• 12.7.2018  22:39
    Creed (2015)

Kde jeden skončil, druhý musí pokračovat aneb zbytečně natahování série, která by už měla v klidu spát ? Né tak úplně, byť ve filmu je dost kliše, kdy největší z nich je, že Apollo Creed ošukal kde co a bůhví kolik ještě dětí, nejen v Americe má. Nemluvě o tom, že Rocky má ještě zdravotní potíže a všichni ho opustili, v tomhle ohledu, je to trošku zbytečné. Ale zase abych nebyl kritický, Michael B. Jordan je mi sympatický a svoji roli zvládá na jedničku, trochu škoda ho cpát do záporných rolí, viz Black Panther. A musím ocenit, že na rozdíl od Tommyho Gunna, mladej Creed bere Rockyho jako rodinu a jemu za všechno vděčný, nepeskuje, neodmlouvá a respektuje Rockyho a váží si ho. Ale první oficiální zápas Creeda, mohl být víc dunivější, vše naštěstí vynahrazuje finále, kde, kosti křupají, krev z obou teče a pěkně to graduje. Byť ten šampion, moc jako záporák nefunguje, v tomhle ohledu se těším na OBROVSKÉHO Lundgrena a jeho syna, kdy si obě dvě strany půjdou vzájemně po krku. Tenhle film neni špatný, ale tady by to chtělo zkrátit, tohle zase úplně vyndat, tady trochu zvednout a dát tomu pořádného boxera, který budí respekt a bylo by to na pěti hvězdu.

• 11.7.2018  22:49

Jděte do prdele, s takovýmhle filmem, já chci Jamese Wana, ten nedělá takovéhle nerváky a děsy, ten stěhuje nábytek a dělá trapné lekačky. Né fakt, tohle teda nebyla žádná prdel, takhle vyděšený sem naposled tamhle u Čarodějnice, ale zatímco u Čarodějnice, sem věděl že je to film, tohle.....tohle je něco víc děsivějšího.Byť tedy zlo, to tady to má lehce komplikované, přesto si vždycky najde cestu a dosáhne svého. Vynikající herci (úžasný Gabriel Byrne), pomalý a klidný úvod, několik scén které sou prostě jedny z nejděsivějších a posledních dvacet minut, které nejsem do teď pořádně schopen vstřebat. Tenhle film v sobě spojuje Omena, Exorcistu a Rosemary's Baby a když něco takového zkombinujte a smícháte dohromady, vyleze vám z toho něco, tak moc děsivého, tak hrozně moc. Samozřejmně neni to pro každého a dost lidí, u toho bude prskat, ale myslím si, že i je, to zasáhne a nenechá je to klidnými. Zkrátím to, v tomhle roce bylo A Quiet Place, které se sice tvářilo děsivě, s tím že je to horor roku, já byl k tomuhle názoru, skeptický a můj instinkt mi říkal, že to bude tenhle film, nepletl sem se, je to horor roku.

• 11.7.2018  17:02
    Kapitán Demo - Kdo to má (hudební videoklip) (2017)

• 8.7.2018  21:03

S Doctorem Strangem, sem na tom snad hůř, než s Ant-Manem, občas sem ho viděl, jak pomáhá Deadpoolovi nebo Spider-Manovi, ale nemám sním žádný komiks a vlastně o něm vím hodně málo. Takže tenhle film, mně zasvětil do téhle postavy a je to celkem super postava. Je to tedy arogantní, namyšlený frajírek co ví všechno nejlépe a za každou cenu, musí být po jeho, ne ne já tady nemluvím o Tony Starkovi, se kterým má hodně společných vlastností. Sem překvapen, že se Stark a Strange, nějak dokázali dohodnout u Avengers: Infinity War, jelikož oba dva, mají tak velká ega, že na potřebují oddělené multivesmíry, kde nic neni, jen jejich ega. Ale k filmu, akce neni špatná, ale občas je to nepřehledné, tenhle film je takový mix magie a bojových umění, což nezní špatně. A však s magii a s očarovanými předměty, se tu tvůrci dost drží při zemi, takže až na plášť který má vlastní rozum a kazajku která se sama zamyká, nic velkého tady neni. Naštěstí ve finále dojde i na čas a netradiční zúčtování s Dormammu, což bylo asi nejvíc super. Mads Mikkelsen je tady snad nejméně zlý, kdyby si umyl ty kruhy pod očima, tak by snad i byl v pohodě, nicméně Scott Adkins dokázal že i bez těla, je nejvíc nebezpečný. Na filmu, mně nejvíc bavil hlavní hrdina, který navíc tak trochu přešlapoval mezi dobrem a zlem. Ale sem trošku zklamán, snad je to v komiksech lepší a také snad ta dvojka bude lepší, protože Doctor Strange má co nabídnout.

• 6.7.2018  22:47

Byť nás první Očista, bere na úplný začátek, tak se tenhle krvavý kruh už uzavírá. A přitom je to taková škoda, akce je zde našlapaná a pořádně kontaktní, takže hodně bitek, hodně střílení a i dost zvráceností a finále v paneláku bylo naprosto špičkové. Město místy působí i dost děsivě, což u předchozích dílů, takovou roli nehrálo, ale tady, tady z podzemí začnou vylézat i démoni. Film se převážně soustředí, na trojici - Nyu a jejího bráchu Isaiah a Dmitriho, který je šéfem tamějších bloků. A byť příběh, je už dost ohraný, tyhle tři postavy sou perfektní, ale hlavně Dmitri, který by byl perfektní Black Pantherem, jelikož chápe úděl krále a dává do toho duši i srdce. Co mně však neustále na téhle sérii baví, je ta uvěřitelnost, to že by se tohle mohlo přes noc stát, to čeho sou lidi schopní, když jim někdo dá volnost. Něco takového neschvaluji, je to zrůdné a odporné, ale dneska, v dnešním světě, sou lidi, kteří sou na takové mentální úrovni, že tohle schvalují a líbilo by se jim to. A to je na tom, nejvíc děsivé, ta uvěřitelnost, ta realističnost.

• 6.7.2018  22:20

Prvního Ant-Mana sem viděl, doslova na poslední chvíli, pak sem toho litoval, jelikož je to velice vydařená Marvelovka. Druhý díl, si drží svoji kvalitu na vysoké úrovni, Michael Peña a jeho parta je asi stejně nebezpečná, jako Thorova Velká trojka, člověk od nich nic nečeká a najednou od nich dostanete na prdel. I dvojku si Peña, občas krade pro sebe a jestli bude trojka, tak možná i dostane oblek. Ale dost legráce, je čas na legrácky, film má opět skvělý humor a přesto si dokáže zachovat svoji vážnou tvář. Akce neměla chybu, parádní bitka v hotelu, honička po San Francisku a týmovka proti Ghostovi, po akční stránce dobře odvedená práce. Co týče záporáku, již zmíněný Ghost má typickou motivaci, což o to, postava Darrena Crosse ji také měla, ale herec Corey Stoll, ji dokázal mnohem lépe a uvěřitelněji podat, tohle u Ghosta tak není, jeho motivaci sice chápu, ale jeho chování ne, bylo sobecké a bezohledné. Zatímco Walton Goggins, který má všude známé a vozí sebou chlápka, který má u sebe sérum pravdy.........tak prej to neni sérum pravdy, ale mně to přišlo jako sérum pravdy, ale prej neni, tak je asi tak milionkrát zajímavější a zábavnější. Ve výsledku, si nejsem ani jist, jestli Ghost či jeho schopnost bude jakkoliv k užitku při čtvrtých Avengers, za mně byl Ghost totálně zbytečná postava. Ostatní herci Michelle Pfeiffer, Laurence Fishburne a sociálně založený Asiat Randall Park, sou výborní. A nakonec rodinný grupáč, ten fakt neměl chybu.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16