Santa Clarita Diet (2017) (seriál)

Tenhle seriál, je jeden z těch, u kterého si říkáte "tak ještě jeden díl a pak půjdu spát" no a po zhruba dalších třech dílech, zjišťujete že je jedna hodina ráno a vy jste ten seriál, během pár dnů shlédli. A neni divu, protože tenhle seriál má perfektně napsané dialogy, nejprve to vypadá že to bude takový ten klasický seriál, kdy osmdesát procent dialogů je o ději, posunu v něm, vývoji postav a ten zbytek tvoří vtipy, narážky a nějaké ty slovní hříčky. Jenže tady je to jiné, všechny ty dialogy působí jako dlouhé vtipy, naražky, slovní hříčky, ale přitom v tom všem je obsažený ten vývoj postav, posun v ději. Když do toho všeho ještě přidáte, užasnou Drew Barrymore a okouzlujícího Timothy Olyphanta, tak k té televizi/monitoru zůstene přikovaní a budete nevěřícně zírat, na to jak to celé krásně utíká, jak je to zábavné a svěží. Skvělý sou taky Liv Hewson a Skyler Gisondo, ta chemie mezi nima je tak jako u Drew a Timothyho přirozená a ten vztah, jaký mezi sebou tyhle čtyři postavy mají je perfektní. A byť první a třetí sezona, sou skvělý tak druhá sezona je totálně zničují, druhá sezoná je naprosto dokonalá a bezchybná, ono to trochu vrhá blbý světlo na první a třetí, který sou taky skvělý, ale ta druhá je prostě něčím výjimečná. Jediné co mi na tomhle seriálu trochu vadilo, byla ta linka okolo frakování v zemi, jediné co na tomhle považuji pozitivní je to, že upovnilo vztahy mezi Aby a Ericem. Nejvíc otravnou vedlejší postavou je Ron a zase nejvíc zábavnou vedlejší postavou ředitel Novak, kterého všichni úspěšně šikanují. Je vážně škoda že to Netflix takhle ukončil, jelikož to celé skončilo v nejlepším (jak jinak) nejhorší je, že to nemá aspoň konec, který by se dal považovat za uspokojivý. Tak jako tak, tohle byla skvělá podívaná, kde se řešili celkem běžné věci a vážně sem přál Hammondovým štastný konec. PS : Ten mírně křečovitý úsměv Timothy Olyphanta, byl prostě.......wow prostě wow.

Thermae Romae Novae (2022) (seriál)

Velice příjemné a pohodové anime, zaměřené na lázně, sauny, bazény a věci které s tím souvisí. Poslední tři díly, dostali trochu té historickou noty a bylo zajímavé vidět Římského císaře, který netouží po krvi, ale spíše po tom aby jeho lid byl spokojený. Je tedy smutné, jakého konce se Publius Aelius Hadrianus dočkal, protože po jeho smrti Římskou řÍši nečekali dobře časy, přestože se jeho syn snažil udržet to co otec vybudoval. Ale tomuhle se anime snaží vyhnout, což je dobře, protože přeci jenom má se jednat o odpočinkové anime a to taky je, animace je příjemná, taktéž i humor neni nijak přestřelený, je takový na pohodu. No a pak je tady Lucius, dabovaný Kenjirem Tsudou a to je vlastně důvod proč sem do tohohle anime šel. On i kdyby Kenjiro měl pořad, ve kterém bude říkat jak se správně starat o zahradu, v různých ročních obobích, tak já u toho budu a všechny díly zkouknu.

Šest pěstí (2019) (seriál)

Fajn seriál na pohodu, s překvapivě dobrým příběhem a co mně umpřímně překvapilo, byla nekompromisnost, tady se tvůrci nebáli likvidovat postavy, které většinou bývají užitečné ať už pro děj a nebo pro rozptýlení. Po animační stránce, mi to připomnělo seriál Jackie Chan Adventures a podobné seriály, které se točily v letech 2000 až 2008, takže v tomhle směru, to bylo fajn nostalgické pomkrnutí. Jinak seriál se s ničím nemaže, slušná akce, démoni, mystické síly a podobné věci, se tu dějí v každém dílu. Škoda že to má otevřený konec, protože ke konci to nabralo slušné obrátky. A nevím proč se to jmenuje Šest pěstí, když je tu jen pět hrdinů, kteří to tak nějak táhnou spolu.

Práva (2021) (seriál)

Nebudu lhát a rovnou řeknu, že moc nechybělo a vzdal bych to s tímhle seriálem, seriál se s ničím nemaže a hned v úvodních třech epizodách, toho vytáhne moc. Ať už jde o postavy, či skoky v časech, paragrafy, zákony a věci které souvisí s právem. Ale přestože to ze začátku bylo zamotané, tak sem to nevzdal a sem rád, protože tohle byl fakt luxusní záležitost. Co bych nejprve na seriálu vychválil, je to že je to prostě napínavé, v každém díle se stane něco, co ten děj posouvá dopředu, šokuje různými zvraty a první polovina bravůrně vytváří pochyby. Protože jak hlavní postava profesor Yang (naprosto perfektní Kim Myung-min) tak i jeho studenti mají svá tajemstvé, své démony a každý z nich je podezdřelý, každý z nich měl motiv a každý z nich měl příležitost zasáhnout do vraždy. A tady přichází další příběhová zátěž, každý ze studentů má nějaký ten příběh, který je výborně provázaný s tím hlavním, takže v tomhle seriálu seriál vyžaduje stoprocetní pozornost a soustředění. Z těch vedlejších příběhů, se mi nejvíc líbil Kang Sol B a její práce, která by měla být plagiátorstvím, ale i tady stojí za zmínku. Ten Jeon Ye Seul, byl zase nejvíc k vzteku, jelikož Jeon Ye Seul po dlouho dobu, se vinila z toho všeho a byla na sebe krutá, zatímco "Manža" byl odpornej kretén, co ji dusil v tom odporným vztahu. Z vedlejších postav, se mi nejvíc líbil mírně roztržitý právník Park Geun-Tae, který vezme každý případ, protože peníze nesmrdí. Většinou tyhle postavy moc nemusím, ale zde ho hraje sympatický Lee Cheon-hee, který právě té postavě, dodal osobní kouzlo. Ale jinak je to silný seriál, ať už po příběhové stránce a nebo po té s jakými tématy se zde pracuje, neni to žádný pohodový seriál, osobně si myslím že je to i jeden z nejvíc náročných, co sem viděl. Ale stálo to za to, stálo to za to.....konec uspokojivý, ne jen po té stránce že sprvedlnosti bylo učiněno za dost, ale hlavně to že ze všech těch studentů, kteří si prošli různými problémy, tak vzešli z nich skvělý právníci, kteří chápu smysl a podstatu toho být právníkem.

Jasuke (2021) (seriál)

Tohle je tedy netradiční mix, na jedné straně je to historické anime o Yasukem - první černý samuraj a zároveň sou tady fantasy a sci-fi prvky. Ale popořadě, jak moc je to historicky přesné ? A odpověď je, docela dost ať už jde o samotného Yasukeho, Nobunogu, či jejich vztah a Yasukeho zapojení do války. V tomhle směru se tvůrci, snaží držet historických faktů a kdyby seriál, byl čistě o tomhle, tak bych byl spokojený, jenže BUM tvůrci sem nacpali magii, magické bytosti a kdyby to někomu přišlo málo tak i nějaké ty mechy a kaidžú. Ale i v tomhle směru je seriál překvapivě dobrý, jasně je to úder na solar, pro tu historickou část anime, ale všechny ty fantasy a sci-fi věci, nejsou úplně špatný. Z toho co tady je, by šli udělat dva plnohodnotné seriály, místo to je tady tenhle guláš, který přesto neni špatný. Postavy mají nějakou hloubku, příběh taky neni vyloženě špatný a záporáci sou slušný, hlavně tedy pedofilní démonický kněz, ten byl fakt něco. Po akční stránce je to slušná řežba, celé to slušně vygraduje v páté epizodě, kde se to všechno semele do jednoho velkého masakru. Opening je slušně halucinogenní, ending zase příjemně melencholický a tak jediným problémem celého seriálu je to, že je to uspěchané a šest epizod je prostě málo. A i když přistoupím na to, že se tady mixuje historie, fantasy a sci-fi, tak v šesti epizodách se to nedá decetně odvyprávět, obzvlášť když si uvědomím, že tenhle seriál měl určitý potenciál být novější věrzí Afro Samuraie a nebo Ninja Scrolle, takhle Yasuke zůstává ve stínu těchto dvou anime a to je škoda.

Silná holka Nam-sun (2023) (seriál)

Podle toho názvu sem očekával, nějakou odlehčenou taškařici, což i z větší části byla a to přestože témata sou zde vážná. Ale na tomhle seriálu mi vadí pár věcí, které kdyby byli jinak, tak by tvůrci udělali lépe. A začnu hlavním mužským protagonistou, Ong Seong-wu hraje standardní hrdinu, který nemá žádnou vadu, spát chodí před večerníčkem a všem v krámě dá přednost. Ta postava byla nudnější než kámen v lese a celé to bylo do očí bijící, když vedle něho postavíte Byeon Woo-seok, který hraje mnohem zajímavější postavu, ať už jde o jeho minulost, to jak se vypracoval a to jakým byl. A většinou nesrovnávám herce podle vzhledu, ale sakra Byeon Woo-seok, sem si hned oblíbil, je vysokej, má hranatou bradu a jeho pohled byl doslova uhrančivý. A druhý vážný problém, mám s vyšetřováním které zabere celý seriál a přitom se na pozadí vytvořila docela zajímá mafinská organizace, která i jako měla potenciál být tím hlavním, což ve výsledku nestalo a asi ani nikdy nestane, protože seriál má otevřený konec. Nemluvě o tom, že to samotné vyšetřování, bylo dost jako groteska, hlavní hrdinka tam deset dílů poskakuje a vše si natáčí na hodinky, které sou větší než ona sama a žádnému záporákovi to nepříjde divné ? Jako u postavy, kterou hraje Byeon Woo-seok, to dovedu pochopit, jednak do ní byl zamilováný a za druhé fakt hledal spřízněnou duši, ale ten zbytek poskoků, ti byli dle všeho úplně blbý. Nemluvě o dalších věcech, které doslova křičeli do světa "JE TADY POLICE, TOHLE SOU POLICAJTI" tak záporáci stojí a usmívají se. Udivující sou pak poslední tři díly, které sou nečekaně vážné a i to nejlepší z celého seriálu, jelikož v těch posledních třech dílech tvůrci šlápnou na plyn a docela solidně to graduje. Špatný to neni, ostatní postavy sou fajn, rodinka je dobře šílená, humor zde funguje na jedničku, nějaké velké užití síly zde neni a Yoo-mi Lee neni špatná, jen hraje zvláštní postavu a věřím tomu, kdyby se vynechal detektiv a vše by se tak točilo okolo hlavní hrdinky a né úplně tradičního záporáka, tak by to bylo prostě lepší.

Kotaro je sám (2022) (seriál)

No tak tohle bylo divný, jakože né špatně divný, ale ani né dobře divný, prostě jen divný. A né že by mi vadilo, že hlavní hrdina je malý kluk, však anime Astro Boy je v tomhle směru průkopníkem a nebo takový Ash Ketchum, která nezastárl ani o jeden den a stále se je snaží všechny chytit......jsi chycený v limbu Ashi. Nicméně, na tomhle seriálu mi ani tak nevadí, že nikomu z těch dospělých nepřišlo divný, že malý kluk žije sám a nebyl k němu přidělen žádný poručník, ostatní dospělé postavy sou s tímhle v pohodě. Sice pak dozví, co a jak, ale je to prostě divný, ale nejvíc mi na tomhle vadí, že epizody nemají ucelený děj, ale v jedné epizodě sou tři mini příběhy, které vykreslují všední život Kotary a lidí okolo něho. Přitom kdyby se některé mini příběhy tvořil samostatný příběh, který by se po té jedné epizodě uzavřel s tím, že by se na pozadí odehrával onen hlavní příběh, tak by to i lépe fungovalo. Nemluvě o tom, že tenhle seriál neví jestli chce vyprávět tu nevinou dětskou stránku Kotarova života a nebo tu temnou a depresesivní a tak se to snaží kombinovat a tady přichází ten největší problém, ke Kotarovi, tak jako k těm dalším postavám sem si nevytvořil žádné pouto a nebo něco, kvůli čemu by mi mělo na těch postavách záležet. A to přestože v desetám díle, přichází moment na který sem čekal a který by nějak vyzdvihl tohle anime, tak i tak sem na to nijak nereagoval, je to asi smutné, ale jelikož v předchozím díle byl mini příběh o rukavicích, tak to souvětí "asi smutné" to celé jen podtrhuje. Nechci být hnusný, na seriál který se pokouší vyprávět dospělý příběh, ale to by ten příběh tady musel být.

Happy! (2017) (seriál)

Nekoretní, brutální, úchylný a naprosto šílený, takhle bych definoval tenhle seriál a vlastně i tak nedokážu vystihnout přesnou podstatu tohohle seriálu. Protože ustřelený, useknutý a rozdupnutý hlavy, sou vlastně v tomhle seriálu to nejmenší, nejen že každý díl stupňoval intenzitu toho všeho, ale i překračoval a kdy už sem si říkal, že tvůrci dosáhli svého úchylného vrcholu, tak na mně vyrukovali se sexem dvou imaginárních postav. A zatímco první série je spíše taková klasická kriminálka s pár podivnostma, která se snaží spíše šokovat, tak druhá série se více zaměřuje na postavy a rozjíždí velice bizardní příběhovou linku. Samotný seriál jako takový, je kritika dnešní společnosti a všeho v ní, vánoce, velikonoce, náboženství, policie, podstata lidskosti, rodičovství, vše si tady tvůrci berou na mušku a nikdo a nic, neni před nimi uchráněno a jo, je to skvělý a musím dát tvůrcům za pravdu. Svět je plný svinstava, lidských zrůd a uchránit před tím děti nelze, ale lze je připravit na ten svět, v tomhle směru děti spoléhají na rodiče, aby je připravil na to co je čeká a aby děti, vždycky našli zastání a oporu v rodičích, budou to potřebovat, protože i oni jednou budou rodiči. A jasně že je to boží, taky na to dohlížel jeden z komiksových bohů a to samotný Grant Morrison.

Strýček z jiného světa (2022) (seriál)

To že mi seriál sedne, sem zjistil hned od první epizody, jednak asi díky animaci která jako by vypadla z oka Azumanga Daioh, School Rumble a nebo GTO pak se později začali objevovat určité prvky z Panty & Stocking with Garterbelt a to hlavně v obličejích, kdy se obličeje dívek příjemně zakulatěly a byli tak roztomilé, hlavně u Mabel to bylo dost časté. A další důvod, proč mi to hned sedlo je ten, že to celé bylo zpracováno jako pohodové anime, s občasnými prvky serioznosti, zde tvůrci věděli jak do té jinak komediální linky, zasadit važné téma a nebo vážný rozhovor, právě ty rozhovory kdy Strejda pomáhá jedné z dívek, sou hodně silné. Super je, že zde žádná postava zde nepůsobí na víc, žádná neni otravná a nebo jen do počtu, každá z těch hlavních postav, má v seriálu své místo a přesně zapadá do toho příběhu. Po humorné stránce, je to naprosoto skvělý a důležité na tom je to, že ten humor působí přirozeně. Humorná stránka, se tak skládá ze dvou bodů. Strejda do všeho implementuje, svůj zážitek z her od Segy a jelikož je to mamlas, který nevidí že o něho mají zájem, tři dokonalé (logicky) dívky, které sou schopny se o něho i porvat. A druhý typ, Strejda chce někomu pomoct a nebo mu někomu udělat radost, ale ve výsledku jeho snaha, působí znepokojivě a nebo to z něho udělá mamlase, na druhou. Celý příběh je výborně vyprávěn, kdy sledujeme Strejdovi zážitky z fantasy světa a jeho zapojení se do dnešního aktuálního světa, vše je výborně vyváženo a přestože v první polovině, se fantasy světu věnuje seriál méně, tak druhá polovina, to výborně vynahrazuje, sou zde tak i slušná monstra, zbraně a další fantasy věci. Co se týče hudební stránky, tenhle seriál jasně dokazuje, proč by se nikdy, ale nikdy neměli přeskakovat openingy a ending, protože obě dvě písničky sou totální a absulutní bangery, navíc ve dvanácté epizodě je písnička Dreams Dreams, ze hry Nights into Dreams a zpívá to Aoi Yûki, dabérka Mabel, takže tímhle tvůrci totálně umocnily celý zážitek se seriálu. Ale zároveň sem hodně naštvanej, Veselá tetka má na Netflixu dvě série a tenhle skvost, kdy Strejda ještě ani pořádně nezačal s vyprávěním, má jenom jednu ? Tohle je seriál, na který se schutí zase po nějaké době podívám a vím, že si ho zase užiju, jako kdybych to viděl poprvé.

Inspektorka Ku (2021) (seriál)

Tak tenhle seriál je fakt oříšek, na jedné straně sou tady fajn herci, ale k hlavní čtveřici postav, sem si nedokázal vypěstovat, nějaké silnější pouto, asi to bude tím že každá z těch postav, má nějaké to ALE a nějaká sebevětší sebereflexe, či jejich změna charakteru se u nich nedostavila. Nemluvě o tom, že příběh, je hrozně nekonzistetní, jako by tvůrci nevěděli jak dostat K k hlavní čtveřici a nějaký smysl to nabralo až v posledních čtyřech epizodách, né že by to znamenalo hned výhru. V prvních epizodách, sem v tom měl i guláš, jakou postavu že to sleduji a jestli je to z minulosti a nebo ze současnosti. Nemluvě o tom, že zde zůstala spousta nezodpovězených otázek, ať okolo K a nebo Santa. Kdo se seriál hodně zachraňuje, je herečka Kim Hye-jun a její postava K, která byla i hlavní důvod proč sem seriál dokoukal a myslím si, že kdyby se seriál věnoval čistě jí, tak by tvůrci udělali lépe, ta postava má zajímavou minulost, je opředena tajemstvím a její motivace, má i dobrý základ. Výborná byla i herečka Kim Hae-sook, v roli milující matky a kdyby se mezi těmihle dvěma postavami, vytvořil nějaký konflikt, tak by celý seriál lépe fungoval. Ona celá ta linka s vyšetřováním toho jak K vraždí, vedla odnikuď nikam a to jak se tady měnili strany z minuty na minutu, bylo dost otravný. Dost dlouho sem váhal nad hodnocení, jelikož celý seriál je jak na houpačce, ale jelikož to celé skončilo bez nějakého lepšího vysvětlení, satisfakce a nebo ucelonosti, tak dávám jednu a to jen protože, Kim Hye-jun je solidní verze Punishera.